90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

adamko05
26. feb 2010

ejbyk... hod ten recept prosím... nemám teraz akosi času to hladat dozadu, aj ked pár strán som pozrela....

ufff, tomu hovorím dieta.... ledva dycham 😀 .. ale šak do 18.30 dalekoooooo 😀 😀

ešte mi zostalo aj na večeru, ale neviem, vidím to na ten jogurt skôr...

sisa... no šak ked špenát chutí, neni o čom, aj dva litre mlieka 😉

no, ja aspon že karfiol, borkolicu, kel... to milujem, aj kyslu kapstu, aj hlávku - uvarenu.. jako napr. k masku a knedle (to si domyšlam.. 😝 )...

nekysnuté cesto... uf, ťažká otázka... lebo ja robím pizzu normálka z kysnutého aj sebe.... chcem sukusit urobit palacinky bez mliečka - s vody a muky.... baby tu volakedy tvrdili, že su na nerozoznanie....
a mám také cesto, čo robím štrudlu (idem tam síce palmarin).. ale to uvažujem, že z neho urobím pizovníky, alebo z kupovaného listkového... to môže byt, nieee? 🙂

ejbyk
26. feb 2010

...ja vam tu ten receptik napisem aby ste nehladali.
potrebujeme:
...na 1 klasicku bryndzu potrebujeme 10-15 väčsich hlav sampionov
ružičku brokolice 5-10 platkov syra.

brokolicu udusime na cesnaku a podlievame vyvarom. zdusime ju do makucka takmer na mozocek. vzdnikne nam celkom husta masa. vychladnutu ju zmiesame s bryndzou solit uz nejak nemusime bryndza je slana okorenime...kludne tam pacnite cokolvek podla chuti, no mne to v tejto zostave uplne stacilo...
plnime do vrchovata vydlabane hlavicky...ulozime na plech alebo do zapekacej misky zakryjeme platkovým syrom a zapečieme tak na 15 minút. mnamoska...zdusla som ich 6 ks!!!

sisa2
26. feb 2010

zuzi v ramci vitaminoveho dna, vsak kukurica = zelenina 😀 😀 😀

ejbyk
26. feb 2010

listkove cesto je ok na pizovniky...tiez robievam!

ejbyk
26. feb 2010

sisi2 😀 😀 😀 darmo, zeny su proste vynaliezave! aj popkorn oznacia ako dietnu stravu

sisa2
26. feb 2010

adamko a moze sa kombinovat syr a jogurt? som myslela, ze ani to by sa nemalo, ze bud budem jest jogurty, alebo syry ... mam v tom nejaky zmatok 😔
ja nepeciem, takze s listkovym cestom vobec netusim, ako to je.

ejbyk dakujem! sampiony sa mozu v ramci bielkovinoveho dna? co je je vlastne? zelenina??

lucijja
26. feb 2010

sisa: co sa pukancov tyka su horsie ako hranolky vysmazane. Maju neuveritelne vysoky glikemicky index. Vylucit, nejest, zabudnut na ne...navzdy... 😀 😀 😀

zuzanaca
26. feb 2010

sisa.... 😀 😀 😝

ejbyk......ja nelubim huby ale tie tvoje ospevovane, vychvalene šampiony asi aj ja skusim! 😉

ejbyk
26. feb 2010

sampiony sa mozu stale...zelenina stale...v ovocny den by sa nemala ale moze sa kompinovat ak ti uz to ovocku uplne ze nechuti

sisa2
26. feb 2010

ejbyk no vsak odovodnit sa da vsetko 😀 😀 😀

sisa2
26. feb 2010

lucijja to fakt? 😕 fuha, to som netusila. tak jo, co uz s nimi. ale ked raz schudnem a budem mat BMI 15, tak si ich daaaam 😀

lucijja
26. feb 2010

chichi, ked budes mat BMI 15 tak si ich radsej daj aj kazdy den... 😀

ejbyk
26. feb 2010

...noo presne aj ten velky zadok som si donedavna vzdy nejak odvovodnila! az som si raz povedala dost 😀

zuzanaca
26. feb 2010

lucijja, ejbyk.....čo hovoríte na nové odhodlankyne 😉 ? Poriadny vietor narobili, nie? 😀 😀 😀

ejbyk
26. feb 2010

zuzanca...tak tak, riadne sa nam rozrastla partia. ale ja stale hovorim...cim viac tym lepsie 😀

lucijja
26. feb 2010

zuzanaca: no este ze narobili vietor a nie vetry... 😀 😀 😀 Ale nie, novu krv treba, nove hnacie motory... 😉

adamko05
26. feb 2010

podľa mna syr, jogurt, mlieko, acidko, bryndza... to sa môže kombinovat....

ja tie hríby nemusím ... 😒 ja som "divná"... ale tak neva, šak aj tak je z čoho tvorit... len zajtra neviem čo, ale asi iba zemiačiky...

sisa... ja zas pečiem aj 3krát to tyždna 😝 ... a drž pri tychto chlapoch u nás dietu 😀 😀 .. ale teraz budem piect ked tak, iba každy 4 den, to potom vychádza len 2krát do tyždna... ani to nie 😀

adamko05
26. feb 2010

ja som staronová, ja som tu už veeeľakrát fukala (dula 😀 😀 )

sisa2
26. feb 2010

😀 😀 😀 tak som sa pobavila 😀 a idem zohnat nieco pod zub, nech tu potom aj vetry nerobim 😀

sisa2
26. feb 2010

a este mi napadlo, take ze losos platky ... to by sa asi tiez nemalo, ze? zrejme to ma tiez hodne kalorii. a tuniak v konzerve? co je aj so zeleninou, tusim sa to vola insalatissime???

peterb
26. feb 2010

ahojte:

precital som si vasu diskusiu o tom, co sa moze kombinovat a co nie, no idealne by to bolo, ale ja napriklad na obed ryzu a na veceru zemiaky. Dokonca uz mam aj vacsie vecerne porcie (urcite to nie je polovica z obeda), ale aspon pripravujem telo, ze zasa bude normalnejsie jest. Kombinujem mliecne vyrobky - syr, acidko, smotana, nekombinujem vajicka s mliecnymi. Kedze maso uz dlhe roky nejem, tak s tym problem nemam.

Ad kniha: podla mna je to uplna blbost (aspon vacsina tych jedal tam). Uz som to sem pisal, ale neda mi to nezopakovat - som 17 rokov vegetarian a z toho v tej knihe by som zomrel. Podla mna ta strava z knihy vela neriesi, lebo ked sa vratite do ineho rezimu, resp nebudete dodrziavat tak extremne prisny rezim, tak kila pojdu rychlo hore.

Ja sa snazim jest tak, aby sa to co najviac podobalo normalnemu rezimu a pri tom vsetkom, co som napisal, som schidol za 50 dni skoro 11 kil. Ale cvicim kazdy druhy den.

Cize, kludne sa najedzte viac, ale treba cvicit, lebo touto virtualnou realitou, ktora sa pre telo dietou vytvori, sa podla mna udrzatelne schudnut neda.

Este 39 dni 🙂

lucijja
26. feb 2010

ryby papaj, kludne. losos je tucnejsi ako tuniak, ale mozes. maju vela bielkovin a tie su dobre na chudnutie. A co sa tukov tyka - tak obsahuju tie "spravne" 🙂 Vyhni sa skor udenacom, makrelam a tak...

peterb
26. feb 2010

luci: prosim posli mi tu kalkulacku (link) na KJ do IP.

adamko05
26. feb 2010

peto... ale vela vyskumov tvrdí, že nie cvičením, ale upravou stravy sa chudne.... cvičenie "len" formuje

... sa vyhováram, lebo sa mi akosi nechce a to som 10 rokov aktívne cvičila... (hádza, neskôr volejbal, potom aerobic, všetko bolo 2-3krát tyždenne hodinu a pol, uf, kde su tie krááásne časy)... ale teraz nie je ani čas, ani veľmi "financ" 😝 na posilnovne a doma, cvičím každy večer pri varení, upratovaní...

ale chcem aspon brucho, troška zadok aspon chvíľku doma pocvičit... zatiaľ sa nepodarilo.. možno dnes

peterb
26. feb 2010

adamko05: videla si niekedy co taky futbalista alebo hokejista zje? Keby sme to my, tak mame 1000 kil.
Suhlasim s tebou, ze uprava stravy, ale nikdy neobides ten zaklad - prijem energie versus vydaj. Ak vydas viac, nemozes jednoducho pribrat.

Cvicenie (posilnovanie) ano, rastu svaly a formuje sa postava, ale spaluje sa energia. 2 hodiny na bicykli ti daju z pohladu chudnutia urcite viac ako hodina v posilnovni klasickeho posilnovania.

Mojim cielom nie je chudnut tak, ze nejest, resp nejest co chcem, ale jest co chcem a nepribrat a to sa da len spalenim toho, co zjes. (a samozrejme ziadne vecerne vyzieracky a podobne)

misinn
26. feb 2010

ja mam zas brucho a nohy tucne to by som hlavne potrebovala dat dole, zadok ani velmi nemam 😝

misinn
26. feb 2010

peter suhlasim s tebou.. s tym cvicenim mas pravdu
ja tiez cvicim skoro kazdy den, teda ja aj cvicim a aj posilujem..lebo chcem mat aj vyformovanu postavu

ejbyk
26. feb 2010

...nefrajerte tu s tym cvičením hej 😀 😀 ...zartujem. moc vas obdivujem, mne sa strasne nechce v tyzdni a vikend uz zas takmer nie je cas

misinn
26. feb 2010

ejbyk mne sa tiez nechce ale milujem ten dobry pocit po cviceni 🙂 🙂

adamko05
26. feb 2010

ja tiež milujem pocit po cvičení.... škoda, že som ho tak dávno nezažila...

peter... šak ja sa nehádam, len som skušala obhajit svoju hnilobu, nevyšlo 😀