90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

ejbyk
31. máj 2010

...cafte kocky...ja ani nejdem hovorit o vikende, hresim jak dabel. dnes som zas nabehla...mala som zatial len melon, ale bol super.
dnes som sa odvazila odvazit a ze 60 kg...ako som predpokladala, ale bola som rada ze to nie je aj viac 😀...chcelo by to 5 kg dole...no len pre to treba nieco urobit 😒

yanni
31. máj 2010

Juj Bei si ma potesila s tym salatom. Vo stvrtok mam skroby tak ho budem hned robit. Vo stvrtok je tu zase sviatok (zial na dlhe mesiace uz posledny) tak budem mat cas sa s tym zabavat. A mozem do neho hrasok a mrakvu aj z konzervy kydnut?
A ja ho tiez jedavam teply. To mam este z domu. Len ten majonezovy sa nesmie prihrieva. no logisch majoneza
😀 Ale ten nemozeme. a moja mama uz robi ze vraj "falosnu majonezu" len s jogurtom. Vlastne len jogurt, ziadna majoneza. Skoda ze nemozeme miesat.

Ozaj a po diete mozem potom tu klasicku delenu stravu od Summovej? To sa tiez deli ale je jedno ktory den si co dam. Ved urcite to poznate. To by mohlo byt, ci nie?

Tu je ten recept:

Kolac s tvarohom:
300 g hladkej muky
330 g cukru (ja skusim na buduce dat menej, zda sa mi dost sladky)
250 g hladkeho tvarohu
150 masla alebo magarin
3 cele vajcia
3/4 sacku prasku do peciva

Cukor a mäkke maslo vymiesat, pridat tvaroh a vymiesat hladky krem. Vajcia vyslahat do penista extra a vykydnut do toho kremu. Potom do toho pridat muku a praskovy cukor a vsetko spolu vymiesat do hladka. Stvorcovu formu vymazat herou alebo tak(ja obycajnym margarinom) a masu kydnut do formy. Ruru predhriat a piect na 180 stupnov ca. 60 min. Treba pichnut do stredu ci sa nelepi. Ja som ho vcera piekla dlhsie ale znizila som ku koncu teplotu lebo z vrchu uz bol dost hnedy a bala som sa ze mi zhori. nejaku blbu ruru mam T 😠 reba vyskusat. Dobru chut 🙂 Da sa fajn zmrazit. Po rozmrazeni je ako keby ste ho prave upeikli.

nikanika28
31. máj 2010

Ahojte...tak sme sa vcera vratili z nasho konoveho stretka 😵 ...no ale..nejdem ani pisat, co vsetko som pozrala....v sobotu este fajn..teda do obeda, to sme boli este doma..mala som skorby, tak ranajky klasika ovocko, na obed sme si spravili len take samotne pecene zemiaky a potoooooom....no musela som ochutnat bryndzove halusky aj s cesnackou, potom sme mali gulasik, dake tie grilovance... 😝 😝 😝 ...a samozrejme a torta sa nezaprela 🙄 😀 ...nedela takisto bryndzaky aj s cesnackou, len v inej restike 😀 ...a potom este navsteva u nasich po navrate domov...takze ani nejdem pisat, co vsetko som zdlabla ☹ 🤐 ..Dnes bielkoviny, tak budem len na cottage a jogurte asi 🤐
Toto je ta torta s tym hriesnym kremom 😀 😀

zuuzka
31. máj 2010

Ahojte kocky 🙂 Tak ja dnes ocistujem telo po vikende ovocim 😉 Rozhodla som sa, ze sa vratim k ranajkam, ale len vikendovym. Zistila som, ze ked som teraz cez vikend v podstate papala na co som mala chut vaha isla este o nieco dolu. Takze asi terapia soku zafungovala. No ale tyzden ostava striedmy. A uz som sa stretla s prvou lichotkou...ze vraj ako som vela schudla...no mne sa az tak nezda, ale potesi. Este by som chcela takych 8 kg, idealne 10kg. To by som uz bola normalne, ze stihla. No baby kazdopadne je to velmi motivujuce ked si tu tak piseme ako to ide a tak....
Yanni super, jooj ked ja budem v takom stave, ze este tri kila a super 🙂 Drzim palce, nech sa ti praca vyriesi k lepsiemu a dostanes lepsich spolusediacich...alebo nejakeho sexi spolusediaceho 😉 Ono to niekedy pride tak zrazu a potom je to na cely zivot...ako ja 🙂
Tak kocky pekny den a nech uz neprsiiii a je poriadne leto

magimary
31. máj 2010

Ahojte 🙂 ,
vidím, že víkend nám to opäť akosi rozhádzal... 😝 😅 😀
ja som mala tiež prehrešok-včera som si dala normálne raňajky (!!!) 😨 🤐 😲 🙄 😅
nočmálne, že rožok s maslom... 😅 (ale tiež rožky pir tých mojich raňajkujúcich chlapoch táááák krásne voňali 😅 😵 )...
fakt, yanni, človek by neveril, ako si zrazu vie vážiť už aj len vôňu jedla... 😅
ale povedala som si, že jedni raňajky to prežijú a ja s nimi... 😅 veď dnes mám len vitamínky ( 😝 )...zatiaľ mám za sebou na raňajky 3 malé nektarinky a na obed dva banány, takže včerajšie raňajky sú už niekde za horizontom 😅 😝

a, dnes som opäť nakukla do môjho osobného 90-kového kalendárika a zistila som, že polovicu diétky už mám za sebou ( 😨 , ani by som nepovedala 😨 ), resp. už "LEN" 42 dní pred sebou 😅 😨 😉
už sa mi načim zaoberať, čo bude po dietke... 😅 😕 😀
ale nie, to len samozrejme žartujem, ale fakt sa to už kráti...
aj keď stále mám pocit, že je to ešte mnoho dní 😅 😝 🙄
a najmä tých vitamínových... 😉

yanni
31. máj 2010

No Magi uz sa ti ti fakt krati. Ozaj ty si bola v nemocke so zubami, vsak? No dietova demencia, nepamätam si. ako to dopadlo? A co ti mali vlastne robit? Dake implantaty?

Juj ja by som aj kona zozrala.

Zuzka uvidis, ked to zase ide dolu, ze hadam aj tych 8-10kg este bude. Clovek musi len verit. U mna to ide pomaly, ale ja verim, ze sa na tych vysnivanych 55 dostanem. hadam aj v najblizsich dvoch mesiacoch. Ked nie potom si po 3 mesiacoch urobim asi pauzicku, ved ak bude teplo?1?!?! clovek aj tak menej je, a niekedy na jesen zacnem znova. No ved uvidime.

A s tou bosorkou to mi ani nespominaj. Tu sa vkuse nieco meni. ZAse prisiel mail, od zajtra sa je cele oddelenie na ruby. No co uz. A od septembra zase nejake novoty. V auguste mame niekoho noveho dostat, kto tomu veri bude sväty. Tu sa len slubuje. Mala som kolegu spolusediaceho, s tym bolo vsetko OK. Len si vlani v auguste dolamal koleno, bol do konca roka na chorej a od januara dal vypoved. No super. Tak tak to tu je. Ja chcem ist do ineho oddeleniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

magimary
31. máj 2010

yanni, mala som ísť, ale zatiaľ sa to nezrealizovalo, lebo ma poslali domov, nech si dám spraviť predoperačné vyšetrenia, lebo by mi to napokon chceli urobiť v celkovej narkóze 😔 ☹ 😖 (a čo?-no najprv mi mali chirurgicky odstrániť jeden, resp. dva zuby-7. a 8-čku, ale keď vzhliadli môj panoramatický snímok, tak usúdili, že nemá moc význam zažívať stresy každý druhý týždeň s tým istým a že by mi teda toho urobili oveľa viac naraz-v CA=celkovej anestéze, skrátka že by mi vytrhali skoro všetky zadné horné zuby, resp. všetky okrem predných...skrátka mi nejako počas uplynulých dvoch mesiacov "odchádzajú" už 1000x opravované zuby rad-radom..., to že presne v tomto čase držím diétu som zatiaľ zatajila, lebo by o jednoznačne určili ako príčinu takého rapídneho "odchodu" zubov... 😔 🤐 🙄 )...
takže, ak dôjde k istému a oni mi tie zuby ozaj odstránia, tak to ešte len bude diétka... 😔 nebudem môcť nič jesť (len tekuté a kašovité 😝 )... keď mi pred pár rokmi vysekávali dve ležaté osmičky, tak som za ten pooperačný čas schudla cca 15 kíl (čo sa pred svadbou dosť hodilo 😉 aj keď to nebolo vôbec nič príjemné 😢 )...
no, každopádne uvidíme...
teraz som volala opäť tej "svojej" zubnej chirurgičke, že už mám výsledky tých predoperačných vyšetrení a že by som teda mohla nastúpiť, ale opäť sa to odložilo, lebo pani dr. je chorá a doma na "PN", takže opäť počkám, nepôjdem pod nže len tak hocikomu 😔 😨
.a, yanni, nebude to s tou tvojou dietkovou demenciou až také zlé, keď si si spomedzi všetkých info spomenula aj na môj (ukrutný) chrup 😝 🙄 😒
za čo Ti ale ďakujem 😉 🙂

bea44
31. máj 2010

magi - 😵 . tak ja som to mala podobne 😕 aj mne vyberali 2 dolne 8 , ktore lezali 😖 . tiez som schudla cca 5 kg 😀
ja mam problem so zubami od malicka 😢 stale zápaly. 😠 mne uz potom ani neopravovali zuby , ale rovno tahali 🙄
takze tak . len aby si vedela, ze nie si sama 😵

yani - aj ja som si dala pauzu 3 mesiace po prvom pokuse 😉 / vtedy som schudla 6 kg/
ale vtedy som to nebrala , az tak vazne 😖 - same prehresky 🤐
teraz to ide lahsie. 😎
uz viem co mozem papat, stacia mi mensie porcie , do obeda vobec nie som hladná, aj voda ide lahsie . som zvedava po 2 vode 😕 co ukaze váha 😠 .
nevazila som sa od prvej vody. 😒 a naco aj , ved tym to nezmenim. 😲 dam sa prekvapit 😅

yanni
31. máj 2010

Jezisi magi no ty mas riadne patalia so zubami. Nezavidim ti. a co ti potom daju? Nejaky mostik ci ako?Ma to este na com drzat? Ci hned vyklapacky? No ja so zubami problemi nemam *klopklop* ale mala som pred rokmi tumov slinne zlazy(ci ako sa to po slovensky povie 😒) mala som to na podnebi, mi to vyrezali, mala som tam riadnu dieru, este mi aj kost "osmirglovali", zasili mi len okolie a dieru nechali tak a najskor mi to zapchali gazou a po par dnoch ju vytiahli (to bol smrad) no a diera ostala, trvalo to strasne dlho pokym sa zrastla. No a tiez ca. tyzdne som nic nejedla len detsku vyzivu, lebo teple tekute mi bolo horuce a mliecne vyrobky co je mäkke som koli otvorenej rane a mliecnym bielkovinam nemohla. Som tiez za tyzdne kg mala dole. Nic ma nebolelo ale bolo to strasne neprijemne. U zubara som bola krat do tyzdna, uz sme si srandu robili, ze by som moj trvaly pobyt mala prehlasit. Inak ja k zubarovi rada chodim. Ked mi nieco treba robit, dam sa napichat (ved to plati poistka tak preco nie) a nech si robi so mnou co chce. Hlavna vec ze to neboli. A este k tomu je to strasny kockos. Ca. v mojom veku. Len neviem ako ho zbalit 😀 😝 😠 😠

Bei no ja uvidim ako to este pojde tie dalsie 2 mesiace. Ale pauzu treba urcite. Alebo vyhodim potom aspon tie vitaminove dni. Tei ma zabijaju. No ved uvidime.
A ty mas kedy 2. vodu?

magimary
31. máj 2010

bei, takže si na tom bola podobne, ako ja som včuľ... s tými zubami...
mne už ani nemajú čo opravovať... mňa už bolia korene, resp. kosť okolo nich...
a tam je jediná terapia...korene (a teda aj celé zuby) von... 🙄 😔

yanni, dík za účasť... 😉 , neviem, (a ani ONI nevedia), čo bude po tej mnohopočetnej extrakcii...lebo, ja som o.i. ešte aj na všetko alergická...takže mi nemôžu dať ani nastreľováky, ani nič, čo obsahuje kovy... 😒 😖 ..takže, zatiaľ tápeme, čo bude PO TOM... 😔 🙄
ale zuby mi tam musia (nejaké dať), aby mi držali sánku v normopozícii (keďže mám ešte aj problematické sánkové kĺby, zaskakujú mi a keby mi tam vzadu chýbali zuby, tak by mi klesli úplne a už by som ani ústa neotvorila... 😝 ),
takže aktuálne-v týchto týždňoch zažívam stresy kvôli tomu, čo je a čo bude so zubami...
inak sa zubárov nebojím, som na nich zvyknutá, veď tam odjakživa chodím ako na klavír, ale toto je "trochu" iné... 🙄 a dosť mi to odčerpáva energiu... 😒
tak sa aspoň teším z môjho "nového" tela ( 😅 😵 ), ktoré si už hádam všimol každý... 😵 😵 (dokonca aj internistka do správy napísala, že som normostenik a nie obézny pacoš ( 😅 😨 😵 ), tak ma to normálne pobavilo a potešilo zároveň 😉 🙂

yanni
31. máj 2010

Magi ze vraj normostenik *hih* no tak uz si v norme 😉 Jaj tak to ty tak s tymi zubami. No mna by asi svihlo. Ja sa tiez zuboso nebojim, straky bol zubar. takze zvyknuta. A teraz by som tam ak kazdy tyzden chodila. Okukat mojho kockosa zubara 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No teraz by som ho aj mohla zacat bali, ked som single, ale ako na to. V kresle len tak medzti recou, nejdeme na kavu 😀 😀 😀 😀 😀 Normalka sa musim nad tym rehlit, ked si to predstavim.

Ozaj co som este chcela. Vzdy sa zabudnem spytat. Ty si nejaka nahradna mamicka, ked sa o tolko deticiek staras? Nie si smutna ked potom od teba oddidu? Ja by som asi stale rumadzgala ☹

zuuzka
31. máj 2010

No baby tak dnes mam nejaky hladnejsi vitaminovy den..to asi kvoli vikendu....no ale idem na melon, ten ma aspon naplni...

gudulo
31. máj 2010

ahojte, tak som si dnes dala UH - po vikende som pokracovala dalej a celkom sa dalo, uvidim ako zajtra vitaminy
yanni - vdaka za blahozelanie, ano, vcera som mala narodky
a trosku sa pochvalim - vcera som vyradila kostym - trojkombinaciu - v pase este ako-tak, ale na bokoch je siroky, tak sa na jednej strane tesim, na druhej - ten kostym som mala po porode asi 2 krat na sebe, takze je v podstate novy

yanni
31. máj 2010

Zuzka vydrrrrrrrrrrrrrrz uz len par hodin. Vitaminovy ani mne velmi nejde. mam zajtra, ale hadam nejak vydrzim. Som si na obed pripravila salat a zobereim si aj detsku vyzivu ak by ma "nahodou" velky hlad prepadol v kancli.

Gudu tak si to hadam riadne oslavila 😉
A neplac za kostymom. Hlavna vec, ze sa citis dobre a aj zrkadlo sa nemraci. Ozaj, a neda sa zuzit? Moja mama pozuzovala. Ta ked pre 100000 rokmi prestala fajcit pribrala 10 kg, tak jej bolo vsetko mal a musela celu skrinu prehadzat, a potom nejako zazrakom schudla a bolo jej vsetko velke a tiez bola nestastna, ze pekne veci su jej velke, tak sa nasr....a vsetko zuzila 😉

zuuzka
1. jún 2010

Ahojte, dobre rano...alebo uz den 😉 Tak som zvladla ovocie a zda sa, ze to naozaj pomalicky pomalicky ide dolu. No snad to bude pokracovat lebo uz len tyzden a dovolenka, no a to budu tazke lakadla. Preto dnes len salatik na obed.

lubikaf
1. jún 2010

baby ahojte, vy ste toho teda popisali, to nejdem ani citat, lebo by mi to trvalo pol dna. a na to nemam cas 😝

ja som na tom s dietou nie moc dobre....skoro nijak by som povedala. som zase u mamy, dufam ze uz posledny tyzden, ze spravim v piatok skusky a uz budem mat svaty pokoj a budem sa moct venovat zdravemu stravovaniu 😀 zajtra mam mat vodu, ale nehrozi, presuvam si ju na buduci tyzden. no v kazdom pripade sa snazim neprejedat, aby som nepribrala, a od soboty nabehnem normalne na dietu, to budem mat uht den. tak sa zatial majte a ked budem mat vecer trochu casu, tak to tu hadam vsetko docitam 😉

yanni aj v nemecku je tak otrasne jak tu? lebo v takej jednej teme jedna baba co zije v taliansku pisala, ze tam maju 30 stupnov a slniecko. tak im zavidim tym talianom 😀

zuuzka
1. jún 2010

Lubi tak drzim palce. Nech to uz mas za sebou 🙂 a vydychnes si. To si pamatam ten uzasny pocit po skuskovom alebo statniciach...vzdy to rano po bolo super na prebudzanie, pocit, ze sa nemusis ucit 🙂

lubikaf
1. jún 2010

zuuzi presne na to cakam 😀

yanni
1. jún 2010

Caute kocky,

no tak ja mam dnes ovocnickov. NIe prave moj najoblubenejsi den. ale co uz. Zatial som len jedno jabko zjedla a teras si davam salat do tela. Dnes tolko roboty, normalne nestiham nakukavat.

Neviem co na zajtra varit, uz by som aj dake riadne mäso zjedla.

Izaj, na buduci tyzden budem mat od piatku na- dni navstevu. Kamoska zo Slovenska aj s celou bagazou (muz + deti) pridu , no tak to uz vidim ako budem dietovat. Nic nebude z diety. Normalne ma taha. Ale co uz, hadam sa to bude dat skombinovat. Aj ked velmi neverim, pri tom vsetkom vypekani a vyvarani. A aj bude pekne tak aj grilovacka bude. Boooze uz sa teraz toho bojim ako vsetko spät priberiem 😠

Inak Lubi aj tu je pocasie na 2 slova. Kosa ako v zadku, 10 stupnov, stale prsi uz mi to ide na nervy. Na vikend hlasia ze vraj 20 stupno a slnecno, ale to musim najskor vidiet aby som uverila. Uz by sa fakt mohlo vycasit, aspon koli tym deckam co pridu na buduci tyzden. Ti sa tak tesia na Legoland, ale ak bude furt prsat tak nic nebude. Moje nervy. Ale pravdu povediac, my Nemci (myslim to doslovne s tymi Nemcami. patrim tiez medzi nich) sme na zimu a dazd zvyknuti. Tu je to pomaly horsie ako v Londyne 😠

bea44
1. jún 2010

ahojte,
lubi - netrap sa teraz dietou 😉 ved to potom dobehnes. drzim palce 😵 nech to dobre dopadne 😉

zuuzka - tisko zavidim 😖 dovolenka 😵 a kam ides ? 😕 mozno si pisala, ale nopostrehla som 😅
ja som nebola na dovo 3 roky 😢 / brzdi nas UVER/ 😖

dnes : skroby - zeleninove ryzoto a + salatik .

zuuzka
1. jún 2010

bei ideme do Grecka, tak dufam, ze tam bude o nieco lepsie pocasie ako tu....A ako znasa tvoj manzel tuto dietu, ci pre nho varis normalne? Lebo moj zacal so mnou ale kedze on nemal toho az tolko na zhadzovanie teraz sa mi zda uz fakt chudy...tak mu zacinam varit normalne...ale uz aj protestuje, lebo si zvykol na zdrave stravovanie 😉

bea44
1. jún 2010

zuzi ja mam doma masozravca . vlastne dvoch a psika 😀 😀 😀
jemu varim zvlast 😒 😠 ale snazim sa to kombinovat . on maso a ja prilohy a zeleninu 😀 😀 😀

ale zas na jeho obranu musim povedat, ze on ma fyzicky narocnu pracu 😖 a asi pri mojej diete by bol stale hladny 😨

zuuzka
1. jún 2010

no jasne...to urcite...ale ved presne, vzdy si mozes dat polovicu z kazdeho jedla 🙂

yanni
1. jún 2010

Zuzka no tak aj ja dufam ze v Grecku bude prijemnejsie pocasie 😉
Inak mam super chlapa ze je solidarny 😉

Bei aj ja som mäsozravec. Ale teraz nemozem. Uz som si zykla ale zo zaciatku mi taka suncicka ci parky chybali. No a tiez mam fyzicky narocnu pracu. spisy prehadzovat 😀 😀 😀 😀

Juj zajtra mam mäso, poradte co varit. Mne uz tato zelenina ide usami. Ved sa predavkujem vitaminami 😀

zuuzka
1. jún 2010

No ja som zase buchtova 😀 Mne by teda vobec maso nechybalo, stacili by mi cestoviny, pecivo, pirohy, halusky a pod. Cize vsetko co sa nesmie 😠
urob si nejake masko na hribikoch a dusenu zeleninu 😉

magimary
1. jún 2010

ahojte 🙂 ,
ja mám dnes bielkoviny a obedík (kapusta s mäskom) za mnou 😉
po dlhej, dlhožiznej dobe mám na bielkoviny aj mäso, posledný mesiac som si dávala radšej mliečne... (a dnes by to bolo asi podobne, ale mama priniesla kapustičku, tak bola kapustička 😅 )

inak ja som tiež NIE mäsová, ja si hovorím, že som zemiaková 😅 , ja by som prežila len na zemiakoch...na všetky spôsoby...
mäso mi nechýba, nemusím ho (a priam až neľúbim, ako tak zvládnem kuracie prsia)... 😉

pekný deň, kočky! 🙂

zuuzka
1. jún 2010

magi uz som to asi pytala yanni...ty si nahradna mamina?

zuuzka
1. jún 2010

uz sa to...som chcela napisat 😅

magimary
1. jún 2010

jáj, áno-pýtala sa ma...
a ospravedlňujem sa za svoju neschopnosť, že som zabudla odpovedať... 😔 😉
áno, som aj náhradná mamina (Tadeáško), aj biologická mamina (Tomáško, Tobiáško), aj profesionálna mamina (všetky ostatné...ale momentálne máme v profi jedno dieťatko-Macíka...ostatné detičky sme už postupne odovzdali rodičom natrvalo 😉 😵 😔 🙂 ; samozrejme, bolo to smutné, ťažké a aj sme si to odsmútili, ale vždy sme vedeli, že to raz príde a že to práve preto, aby si detičky našli rodičov natrvalo, robíme...
Detičky (odovzdané) budú už navždy naše (v srdci), a aj naďalej sme a budeme so všetkými v intenzívnom kontakte...

zuuzka
1. jún 2010

je to uzasne....myslim, ze to musi byt krasne aj smutne zaroven...si skvela...