90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

helenkasabinka
29. jún 2010

@slnyecko ahojky ja zasa si ta musim zastat,ci sa to paci niekomu alebo nie,pisali sme kedysi spolu v jednej teme a viem ako si vyzerala predtym na fotkach 🙂 a mozem povedat ze aj ja potrebujem schudnut vazne peknych par kil a to co si napisala o tej diete je spravne ,mas pravdu ze doobeda sa maju jest cukry a na vecer len bielkoviny ....s tym suhlasim ale skusam ja aj 90 dnovku ci pomoze,bohuzial musim vela schudnut a nie som rozozrata ale je to kvoli mojmu zdraviu a liekmi...bohuzila lieky mi pomohli k priberaniu 😅

takze ja nesudim nikoho a viem,ze co si napisala je spravne a mame spolocne to,ze musime toez obe dost kilov schudnut 😔

helenkasabinka
29. jún 2010

@yanni ja suhlasim s tym aby sa potom zalozila nova ako na diskusiu 🙂

helenkasabinka
29. jún 2010

ja mam dnes vitaminovy den a na ranajky som mala hrusku,pohar 100% dzusu pomarancoveho .....potom som zjedla 2 rajciny cerstve a moc moc vody pijem 🙂

slnyecko
29. jún 2010

helenkasabinka,vdaka,ja napriklad neodsudzujem 90 dnovku,nech fakt kazdy schudne ako mu vyhovuje,len si myslim ze by viacerym mozno vyhovovalo moct skombinovat potraviny,lebo napriklad ja si na oslave mozem dat zeleninku,vajko,sunku,kusok peciva...a s touto dietou-ked mas napr.vitaminovy,alebo sacharidovy...proste je to podla mna neprakticke do bezneho zivota...
preto som to sem napisala,nechcela som rypat...

helenkasabinka
29. jún 2010

@slnyecko ja viem v podstate mas pravdu .......len ked clovek uz skusa aj nemozne,teda v mojom pripade urcite 😔

yanni
29. jún 2010

slniecko ty si si to zle vysvetlila. Ja som ta vobec nechcela napadnut. ja som skor myslela na toho chlapika co pisal tu knihu a trochu som tam forum citala a tam tiez nejaky pisal, ze len jedol, do skoly chodil, jedol, telku kukal, pocitac, to je jasne ze sa rozkysne. Skor ci neskor. A taki co su vlastne zdravi ludia, len so sebou nic nerobia pisu potom taketo rady. A je jasne ze ked clovek musi brat nejake lieky, je to ine. Ale to by mali kontrolovat aj lekari, popripade sa pacient sam opytat ako co a dat si poradit aby to nezaslo velmi daleko. Niekedy to samozrejme bez pribratia nejde, ale aby som koli co ja viem stitnej zlaze alebo tak pribrala 50 kg? no neviem. Mam tiez kamosku este zo skolskych cias, ta tiez berie lieky, aj na stitnu zlazu a ine a dava si pozor aby jej to nepreslo cez hlavu. Lebo lahsie je predchadzat od pociatku ako potom s velkou namahou zhadzovat ak vobec. Niekomu sa to zial potom nepodari vobec. Je to tazke to viem na sebe. Som sice len take 5-7 kg chcela, co nie je v porovnani s 30timi vela ale aj to malo je tazke. A ja nemam fett na bruchu, ja chcem len este trocha six-pack. Nic mi neprevysa ani sa nevyduva a svalov mam dost, to si pis, ja cvicim pod kontrolou, mam trenerku co nielen toto vsetko a tak isto aj food coachin vystudovala ale sa stale dalej vzdelava a ta fakt vie co robi. Ty mas v jednom pravdu, clovek sa ma stravovat vyvazene. O tom sa bavit nemusime. Ale ked clovek musi vela zhodit tak bez diety to nejde. A az potom sa prejde na udrziavanie. Len je to tak, ze pre niekoho je dobre to a pre ineho ono. Ja na delenu stravu nedam dopustit. Ako som uz spominala, ze ´ja ked som pomiesala tak to moj organizmus nevedel tak rychlo rozlozit a travit ako ked jem napr. len mäso a zeleninu. A je aj studiou dokazane, ze ked jes napr. bielkoviny a skroby naraz, tak si to telo musi najskor roztriedit a kazde estra stravit. Cize trva to o to dlhsie ako keby malo travit len bielkoviny.

A ako si sama napisala, toto je verejna diskusia a kazdy si moze napisat svoj nazor. Ja som len podotkla, ze mne osobne 90tka a aj celkove delena strava vyhovuje. A jasne ze kazdy si stoji za svojim. ja nic a nikoho a samozrejme ze ani teba neodsuzujem a nekritizujem. len uz mse tu mali nedavno jednu, tam nam chcela nabulikat nejake platene stravovanie ci co. Ja si myslim, ze ked nsa nejaka tema vola 90-dnova-dieta ci delena strava, nikto nepride s temou "chcem si kupit nove auto, poradte". Je to zly priklad, ale ked sa ty inak stravujes a je to dost rozdielne, tak ...no ja neviem.

Summa summarum, ako som uz povedala, prepac ak som sa ta dotkla, tak som to nemyslela. Len uz ma nasrala minule ta zenska a aj neskor z nej vyslo ze je nejaka od tej firmy. Takze tak. Ale gratulujem k zhodenym kilam, je to naozaj dost ale aj dost rychlo. Ale tu sme to uz tiez preberali, ti co musia viac zhadzovat to ide na zaciatku razantnou rychlostou dole, to je hlavne preto, ze clovek je menej a zmeni cele stravovanie. To je inak celkom logicke.len treba aj ako som uz spominala, cvicit.

helenkasabinka
29. jún 2010

@yanni jaj veru tie osoby som uz aj ja zazila ,co chodia na forum robit reklamy 🙄

janka5861
29. jún 2010

No ja mam asi 20 kg nadvahu a k tomu ako bonus poruchu stitnej zlazy a snazim sa zhodit . teda to je taka makacka ako by som mala iba dve kg nadvahu a daval ich dole ...schudnem vzdy 3 a potom sa mi vratia nazad... a to keby som sa prezierala ...ale to nie ...ja uz ked vidim , tie babizne co napisu schudla som 8 kg aj 5 tak to je oslava. drzim 2 den 90 -dnovku a hladna nie som...ja uz hlad ani nesledujem ...len dufam, ze to bude ma vysledok .
slnyecko... podla toho co si napisala schudla dost aj csakova ,tak to asi funguje ... ale ja uz teraz neviem, co by som obedovala vecerala... ale gratulujem ... dost ma to laka ,ale ja nie som v tom stravovani az taka zbehla co mozem k comu dat ....

slnyecko
29. jún 2010

yanni,tak prepáč asi som ta naozaj zle pochopila,ja neponukam nic,len radu akurat tak a aj to zadarmo,asi som blba 🙂 prepac ak som ta urazila...jasne,nech si kazdy chudne ako mu to vyhovuje,ja som napr. tiez zacinala s delenou ale potom som objavila toto a proste mi to vyhovuje viac.

janka5861 ak chces poradim ti,ale cez ip,lebo toto je ina diskusia 😉

yanni
29. jún 2010

Jaj a este nieco. mne delenu stravu odsuhlasila aj coachka. Sice tiez povedala, ze to nie je idealne stravovanie, koli tej nepraktickosti, ale ja konecne nemam zaludocne problemy tak ma pri tom ostat. Ale tiez podotkla, ze nic nie je idealne. Ja napriklad nemoze na kila ovocie a zeleninu. Mna hlavne z ovocia (urcite druhy) strasne naduva a niekedy ani nestravim a taky obycajny zeleny salat nemozem pom 19 hodine, lebo ten travim strasne pomaly a kedze musim koli robote chodit aj skoro spavat, tak mam toalnu tazobu na zaludku ked idem do postele. Aj ked takmer vsetko ovocie a zeleninu milujem, musim si davat pozor. To sa tyka ale len surovej. tepelne spracovana mi nerobi problemy. Takze ja cez ovocne dni cast ovocia nahradzam detskou vyzivou (samozrejme bez cukru 😉 )

Ale inak, slniecko, prajem ti este vela sil, dobrych nervov, chuti do chudnutia, cvicenia a udrzania si tej vysnivanej hmotnosti. Inak cloveku sa po diete ci zmene stravovania tak moze zmenit metabolizmus ze uz nikdy nic nepriberie. Kamoska z gympla pribrala v druhom rocniku na vyske 13 kg, potom sa dala na deenu stravu a schudla za 2 mesiace 15 kg a si tu krasnu vahu drzi az do teraz. Aj po dvoch tehotenstvach (dost tazkych) a teraz uzu moze jest co chce a nepribera. Sice sa aj dost hybe, nic organizovane, len hlavne s detmi, vela su vonku, na zahrade a tak. No a takto sa drzi uz ca. 12-13 rokov. Je ako lan.

Takze baby, jedno ako, hlavne zdravo a aj pohybou a zdravym rozumoh hor sa do chudnutia 😉

yanni
29. jún 2010

Slniecko ved sa nic nestalo. Len ked si tak vybehla a hned aj ten link hodila, tak som si myslela ze zase niekto, kto cche robit nejaku reklamu pre svoju firmu. Ved kludne mozes aj tu nieco napisat, mozno nejake receptiky, mozno by sa nam nieco hodilo, mne sa totiz zda ze tak po ca. 2 mesiacoch nam kazdej pomaly ale isto dochadzaju napady. a hlavne je to dost tazke, ked je clovek cely den v robote, to musim uz den do predu rozmyslat co uvarit a do roboty a hlavne take co nie je velmi riedke a tak. A to co ja milujem polievky ☹ Tak polievky su len cez vikend.

bea44
29. jún 2010

@helenkasabinka- to bol len preklep ja som vitaminovala vcera- dnes mam bielka 😀 preto ta mozzarela

a ja nepisem, co vsetko a ako diety - vseliake som uz skusala 😲
ale pri vsetkych som nejak hladovala, toto je zatial jedina kde sa prezieram 😲 doslova 😝
- a preto si zo mna neberte priklad 🙄 ak tak iba odstrasujuci 😠
- a preto som schudla iba 5 kg 😀 😀 😀 😀
a zatial aj staci 😎 musela by som vymenit šatník 😀 😀 😀 😀

slnyecko
29. jún 2010

No receptiky neviem,ked ja to mam vsetko take pomiesane,pre vas asi nevhodne,no napr.na ranajky som si vyrobila vlastne musli,kupovane obsahuju kopu cukru,cize rozne druhy vlociek,ovsene,razne,pohankove,ryzove,hrozienka,kokos,skorica,slnecnicove semiacka,a to jedavam na ranajky s tym bielym jogurtom,a ovocim,mnam,na to sa vzdy tesim.alebo na panvicu olivak,na to cibulku,tuniaka,zeleninku,prehrejeme,na to vajicka dve,a mame omeletu ako vysitu 🙂 mnam

yanni
29. jún 2010

Helenka a ty musis vela zhodit? ved ked si uz zacala 90dnovku, tak skus pokracovatg a uvidis. Mne to na zaciatku tiez dost robilo problemy, zrazu moct v tent dany den len to a to ale clovek si zvykne. a clovek moze aj toho dost zjest, takze nehladuje. A ked ti to nebude vyhovovat, tak mozes prejst na nieco ine, Ale par tyzdnov by clovek mal vyskusat ako a co. Inak ak ti nic nepomoze, sku sa poradit s lekarom. a hlavne tie co musite pravidelne nejake lieky brat. Janka5861, ty ked mas problemy so stitno zlazou mozes len tak drzat nejaku dietu? Ja sa v tom nevyznam, ked je clovek nejako chory, ale ja by som to asi neryskovala. ktovie co sa moze stat. Uz si sa v minulosti radila s lekarom. Ja viem ze na Slovesnu je to so zdravotnictvom hroza a za vcetko si daju paltit, ale ide o tvoje zdravie a ked ma clovek menej kil hned sa citi lepsie nie len po telesnej ale aj psychickej stranke. Ja to poznam na mojich 5 kg co su dole. Hned sa citim lepsie a mam aj viac chut chodit na sport, nemusim sa az tak nutit, baby tu su super, navzajom sa povzbudzujeme a ked aj nohavice co som vlani v lete vobec nemala oblecene su teraz totalne volne a perfektne sedia, to je motivaciue na 100%. Ale ja som zdrava, ja mozem aj experimentovat, v inom pripade by som sa asi najskor poradila s lekarom, co by mi odporucil.

helenkasabinka
29. jún 2010

ked spominate,to nafukovanie 😅 ja mam uz 2.den take pichanie v crevach co som nafuknuta ☹ a aj ma obcas prehana-to z coho? 😕

helenkasabinka
29. jún 2010

@yanni ano ja musim veru dost zhodit 😔 uz som aj premyslala nad lekarmi a chodim momentalne k jednej lekarke pravidelne ale musim si dat najskor zdravie do poriadku a vraj mam troska aj so stitnou problemy 😒

yanni
29. jún 2010

bei ved aj 5 kg je super. Ved ked si chodila tu tvoju novu profilovu fotku, tak hned bolo na tvaricke vidno je si nieco schudla. Kocka kocka 😉 Ja vzdy vravim, pomaly dalej zajdes 😉

yanni
29. jún 2010

helenka ja to nafukovanie a podobne mam z ovocia. Ja som to pred ca. 2 rokmi zistila. Som sa stale sudovala ze raz mam pekne ploche brusko a raz ako balon., a prisla som na to ze jablka ale hlavne hrusky a tiez vela salatu, coho som ja aj na kila zjedla, mi nerobia dobre. Tak som na cas uplne vyhodila z jedalnicka jablka a hrusk a bolo zase faj. Trochu som obmedzila celkovo prijem ovocia a sa to upravilo. Potom som zase zaviedla aj jablka a tak ale zistila som ze tak 1-2 za tyzden je ok, viac uz balon. Tak kedze teraz clovek zase musi jest vela ovocia mam casto balon, ale ako som uz spominala, dost to nahradzam detskou vyzivou, len tak ze po ceste z roboty alebo tak, je tazke jest vyzivu 😀 tak to to jedno jabko zjem alebo hrusku, z toho clovek nelepka. Broskyne a tak zase kvapkaju, to sa zase da jest len nad stolom. Tak tak je to. Hrozny problem.

yanni
29. jún 2010

Helenka ja ti verim ze to je na nervy, ale casto sa aj s upravenim vahy vela chorob bud upravi ako tak do normalu alebo uplne strati. Co to je vlastne s tou stitnou. To nejako vela ludi ma? aj moja ex-kolegyna, ta tiez berie lieky, ale neni nepribrala ani nic, ma to zhruba tak rok, ale je este velmi mlada, ma 20, tak neviem ci to aj s vekom nieco nema spolocne. Predsa nie je clovek v 30 uz taky vitalny ako v 15tske.

helenkasabinka
29. jún 2010

@yanni ja mam 25 a mam so stitnou problemy ale ze zatial len mierne,co je zatial fajn.....

ja som vzdy velmi lahko priberala,my sme cela nasa rodina vsetci pevny a vraj to mam dedicne 😢 ale aspon tych 10-15 kil by som chcela dat urcite dole ☹

a to ovocie ma vazne moc nafukuje az ma pichaju creva a podbrusko 😅

adrianapeter
29. jún 2010

@slnyecko slnyecko... len tu pekne zostaň ... ja tiež držím 90 dňovku 15.7.končím a keby som ju nezačala, tak by som pátrala po nejakom inom spôsobe ako schudnúť a dať sa do pôvodného stavu... možno by to bola práve tá, o ktorej sí písala ty... gratulujem k tvojmu výkonu pekné... hm... 20 kg... dobré... určite si tú stránku pozriem... 🙂 a z yanni si nič nerob... chcem ťa len povzbudiť ja sem chodím len počítať lebo ja som sem tiež niečo popísala a žiadna odozva...
veď sa len pozri stále si tu píšu medzi sebou tie isté...

slnyecko
29. jún 2010

adrianapeter,no my sme si to uz vydiskutovali s yanni 🙂 no mrkni na tu stranku a sprav si vlastny usudok 🙂 budem sa tesit a a pridi mrknut aj ku mne do temy,mam nazov Snáď sa mi to poodarí-Mám na to

yanni
29. jún 2010

Adrianka preco ziadna odozva. Ja tu napr. fungujem 2 mesiace a za tie dva mesiace som ta zaregoistrovala 2 krat. Neviem ci si aj viac pisala, ale prepac, fakt som ta nejak nezaregistrovala. Su tu baby co sem chodia len sporadicky ale chodia alebo aj napr. gudu ta uz s dietou skoncila a tiez sa obcas ukaze, nieco hodi do eteru.Mozno ze nik nevedel na tvoju otazku odpovedat. A myslim ze je to rozne, ja doma napr takmer vobec nemam cas ani citat ani pisat, ja fungujem len cez den v kancli. Ale ked mam fofry v robote, tak mozno aj precitam a pomyslim si ze super, neskor nieco napisem ale moze sa stat ze to zabudnem a je to uz v keli. Vcera a dnes som mam napr. menej roboty tak tu trcim cely den a nervacim vas 😕 ale moze sa stat ze zajtra bude vela a ja sa vobec neukazem. A vela bab tu frci hlavne vecer, co ja ak ked mam doma trochu cas, tak po osmej uz nic nie je. To uz pocitac doma nezapnem, okolo 21:30-22:00 najneskor chodim do hajan. Tkze nocne sichty u mna nehrozia. Ale umyselne tu baby nereagovaly narocky, to si neviem predstavit. lebo aj ked sa niekto nieco opyta aj co sice nie velmi suvisi s touto dietou, ked sa vie tak sa odpovie. A to je aj tak, ze ked niekto viac pisal a aj ked sa na dlhsiu dobu odmlcal a zace ukazal, skor si clovek spomenie ako ten co sa ukaze raz za mesiac. Nic v zlom, to len moja hlava derava. Clovek ma toho tolko v hlave, ze casto zabuda 😠

bea44
29. jún 2010

yani - ja taky - tak . ked mam v robote volnejsi - tak nakuknem, ale doma mi neostava velmi cas.
radsej idem s maxom na prechadzku 😎 ked je pekne 😵

a ked sa niekto prida , a pyta sa, tak sa mu snazim odpovedat, ak viem 😕
vid - helenka, a to nehovorim, kolkym som uz posielala dietu na mail 😕
adriana aj teba som zaregistrvala, ale pokial sa dobre pamatam, tak si tu len hodila spravu, ze chudnes.
a nejak velmi si sa nezapojila do diskusie. tak ako ti mame odpovedat a reagovat na teba, ked nepises 😖

bea44
29. jún 2010

tak som sa schvalne kukla na stranky, ked sme zacinali 90 tku /393/ .
a spomenula si kto zacinal.
ostali sme cca 4 : lubi, zuzana, magi, ja a yani - mi este dietujeme a aj piseme, tie ostatne postupne odpadavali.
mozno este niektora dietuje , ale ked nepise, tak nevieme 😖

yanni
29. jún 2010

@helenkasabinka a da sa to nejak zastavit s tou stitnou? ci budes muse uz stale brat lieky? No je to na dve slova ked uz taky mlady clovek musi brat vlastne dozivotne lieky. Ved sa ich dost budeme napchavat v starobe. Toho sa asi malokto vyhne. A co vravia doktory na to?Bude sa to zhorsovat vekom ci ako? No ja sa v tom velmi nevyznam, ale dost aj mladych ludi ma take problemy, tak ma to dost zaujima.

No a ta dedicna "postava" to je aj u nas, ale len z jednej strany a nastastie som ja na tu druhu. Ja som pribrala lebo som ku koncu mojho studia bola taka vynervovana, nepravidelna strava a nijaky pohym. ale vobec nijaky sport. Pri dedicnych sklonok cloveku ostava len cvicit cvicit cvicit a ta nestastna strava. Ja ja mam napr problem, ze som mäsozravec. Ja sladke ani nemusim mat, ale mäsoooooooooooo. Salama sunka obcas daka klobaska a aj taka fajna prerastana slaninka s cibulou a len tak s chlabom. baby ja umrieeeeeeeeeeeem. Sice som take nieco uz hadam aj rok nejedla, ale dala by som si 😠

yanni
29. jún 2010

presne ako bei vravi, kto sa zapaja castejsie, nehovorim kazdy den, ale tak obcas, trebars raz za tyzden, tak toho si cloveek pamäta.
napr Helenka 😉 je tiez nova a je tu stale, pyta sa kednieco nevie, poradime, popiseme a clovek si ju bude uz pamätat aj ked sa mesiac neukaze. Ja som zacinala uplne od nuly. O tejto diete som nemala ani sajnu. Len na SK moja teta nieco spominala ze ma 90dnovu dietu ale nejako som tomu nevenovala pozornos. A potom, no hadam aj par mesiacov neskor, ked som sa zatala a povedala si ze nieco musim zhodit som zacala googlovat. No a tu v DE o tom nik nepocul, nie ze by sa tu dala este aj daka kniha k tomu kupit. A kedze som bola na konovi tak mi to raz padlo tak do oka nazov tema. Tak som sa zapojila a zo dna na den som sa rozhodla dietovat a tiez som sa len vypytovala ako blbec. Baby poslali knihu s potom som este nieco vygooglovala a vytlacila som a uz tu fakt nervacim 2 mesiace a budem asi aj po skonceni nervacit dalej 😉 Takze Helenka uz nechcem itat, ze "joj ja sa len vypytujem". Ved sa pytaj, ked nieco nevies. Baby sui fakt zlate, a clovek si aspon hlavu nemusi tak casto lamat, ze co varit, co jest, co mozem a co nie. Vidis co som sa vcera pytala s tou detskou krupicou. uz som v diete ako doma a tiez som nevedela ci sa moze a ci nie, ked to je taka blba kombi.

nikanika28
29. jún 2010

ahojteee....co to tu ake rozbroje??? 😕

@slnyecko ja takisto suhlasim na stopercent s tebou, ja som sa takto stravovala pred dvoma rokmi, cize pred tehu a vtedy som schudla 10kg...no a potom prislo to druhe tehu 😅 😅 🤐 🤐 🤐

@bea44 ja este dietujem 😅 ....aj ked teda posledne dni to bola katastrofa 😝 😝 🤐 🤐 🤐
A dnes bielkoviny, spravila som si sopsky salat....mnam

yanni
29. jún 2010

Nika ty si uz tiez dost daleko, ci sa mylim?

Aky je to ten sopsky salat? Myslim ze si ho tu uz spominala (alebo niekto iny). co tam ide?

nikanika28
29. jún 2010

@yanni ...no neviem, co je to "dost daleko" ...ale tak mam za sebou prvu vodu, tak som z hruba v polke, uz ani neviem kolky den 😀 😀 ..musim to dako vyzistit 😕
Sopsky salat...no ja som si nastruhala uhorku, nakrajala rajcinu, papriku, jarnu cibulku, syr a spravila som si k tomu taky smotanovo-cesnakovy dresing 😅