90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

bea44
8. júl 2010

ahojte 😉
lubi - nemohla ale chcela, takze mohla 😉 / magi /

magi - ozaj si si to nemohla lepsie naplanovat 😕 aj keby si chcela 😝 😀 😀
ze najvysšia veduca - 😀 😀 😀- 157 cm trová 😀 😀- mozno najstaršia 😕 😕 😕

ja som si tu 2 . prebehla len tak zbezne, ale uz ju mam 3 dni polozenu na stole ze prestudujem... 😖 a nic 😠
akosi sa mi nechce 😅 tak len tak , zatial udrziavam aby sa na mna nelepilo hned na zaciatku.
ovocie do obeda / to u mna nie je problem/ a potom si to mixujem ako mam chut,
dnes na obed dusena zelenina a vecera - netusim 😀 😀 😀

bea44
8. júl 2010

ozaj @tlsta - daj mi do IP mail a ja ti poslem aj 1 aj 2 ked chces precitat. alebo si pozri na nete, aj tam najdes navod 😉

yanni
8. júl 2010

Caute holky z nasi skolky,

tak ja nestihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam. Ma uz svihne, ani privatne veci si nestiham v kancli vybavit 😠

Ja mam dnes ovocnickov, bleeeeeeeee uz mi to ide hore krkom. Uz mam banan v sebe a uz aj obedujem, no nevydrzala som do 12 uz mi tak skvrka v bruchu a kolegyna este vysnraduje s cestovinami s nejakou smotanovou omackou a syrom. A vyskiera sa "ooooh ovacny den?". No zabit je ju malo. Uz dokonca aj ona pozna rozvrh mojej diety 😀

Ozaj baby, ja som to tiez nevedela s tymi 4 dalsimi dnami. No bola by som to posr...Ale aj tak, ja tiez asi len tak ako Bei, voda a koniec. Ziadne 4 dni. Ja uz konecnem chcem jest co mi prave v ten den chuti a nie co musim. Budem sice delit ale nie az tak prisne. Ved uz to aj tak nejako flakam. Vcera som mala UH a aj kolacit ak posledne duplo som doslova zozrala. Mliecna cokolada ale co uz, tak mi dobre padlo. a kedze dom isla potom na sport, tak nemam ani zle svedomie 😀 Boze uz som ako Bei, si to vzdy odovodnim 😀 😀 A dnes na ranajky som si dala cappuccino. No ja to s tym cajom nejak neviem. Rano o 5 vypijem caj a pokym pridem do kanclu (ca. 6:20), tak mi uz skvrka v bruchu. Napijem sa vody a skvrka este viac. No tak ja neviem.

Ozaj zacala som studovat tu dvojku a musim povedat, Bei tvoj jogurt a croissant su dovolene. Odovodnenie: je tam napisane ze mozme musli s mliekom a podobne. Cize: müsli=obilnina, mlieko=bielkovina a croissant=tiez obilniny (aspon z casti) a jogurt=bielkovina. Takze tak 😀 😀 😀

Magi dobre si to vymyslela s tou vodou. Ale riadny sok, ze vraj voda. No take prekvapko ja nemozem zazit. Viem presne kedy mam poslednu vodu. Uz len ten den ma drzi nad vodou 😀 😀 😀

tlsta, to je fajn dieta, aspon prve ca. 1-2 mesiace. Potom to uzzacina liezt na nervy. Ale jeden-dva prehresky a hned je cloveku lahsie a ide sa dalej. No najlepsie na tej celej diete su tie prehresky, vsak baby? 😀 😀 😀

yanni
8. júl 2010

Ozaj Sivi, studujes? Ja si myslim ze ta delena je celkom fajn. Mozes aj spontanne varit. A viacej a lepsie sa da pokombinovat ako pri 90tke lebo mozes viac pomiesat.

bea44
8. júl 2010

som si hned hovorila - " Yani maka jak fredka " ked ani nenakukne 😀
ale asi nie , ked stiha pisat taketo príspevky 😝 na pol strany 😕
a to tvoje zdovodnenie / croasant/ nema chybu 😉 učite sa dobre 😀 😀 ani ja by som to lepsie nezdovodnila 😅
a este nieco : odzaciatku som jedla celozrne rozky, ked bolo dovolene, a az teraz som sa docitala ze, 1 ks rozok =
2 krajce chleba 😕 to nemyslia vazne 😖 mne je pol rozka máálo 😲
yani - daj nejake zmysluplné zdovodnenie, 😀 aby som mohla cely rozok papat 😵

a som hovorila - ze vas nakazim tymi mojimi prehreskami 😀
ale nakazi sa len ten, kto a dáááá 😝
ale aj tak si myslím, ze bez toho by sa to nedalo vydrzat 😲

sivocka
8. júl 2010

ahojte, ja som mala vcera bielkoviny, na obed som pojedla vsetko maso, co zostalo z pondelkovej grilovacky a krajec chlebika a na veceeru::::: malinovu tortu ☹ ☹ ☹ , kamoska mi zavolala, ze jej mamina preraba kuchynu a ze by sa chcela na nieco u mna pozriet, ci mozu vecer prist....takze jasne....a vystupia z auta a teta teperi velikansku tortu....tak mi kamaratka upiekla mailonu tortu so slahackou....ta slahacka ma asi 5 cm na vysku...no povedzte, kto by tomu odolal...este som sa snazila jej ju natlacit naspat, aleze ci mi sibe, ved to je pre nas....tak takto som ja na bielkovinovy den vecerala a dnes som si urobila kelovy privarok a zemiacky...akurat ten kel som tak posolila, ze ma az v krku stipe(som sa cudovala, ze to mensi syn nechce, potom som pochopila preco), no a co myslite, ako som to slane vykompenzovala....................ano, zasa kuskom torty...boze baby, naco ja este drzim dietu, ked je tusim jeden den v tyzdni, kedy to vydrzim a dalsich 6 furt porusujem....vyhodte ma odtialto. 😒
to som si povedala, ked som sa tesila z vysledku na vahe, ze este vydrzim aspon do druhej vody....no a tu mam mat o tyzden...15.7., potom s tym asi seknem, urobim si z 90 dnovej 60 dnovu.....moooozem???
ked by som to zratala, kolko dni som vydrzala, no prve tri tyzdne super, potom nejake pokazene vikendy a posledne dva tyzdne hotova katastrofa...som skoro na cielovej vahe, ale zasa nechcem zacat "žrat" jak o zavod".

Som Vam ani nemala kedy napisat, po tej pondelkovej grilovacke mi bolo tak tazko vecer, az som sa bala, ze budem vracat, nastastie som to nejako prespala a dalsi den bol ovocny a urcite cez 90%.....
🙂
no ale co zasa robim teraz....hanba mi...to ta kamoska s tou tortou....co sa na nu budem pozerat v tej chladnicke??

@bea44 , co by si nas nakazila, ty si nas naucila, ako si to opeknit.... 😀

@yanni , zatial som si to len tak nahrubo pozrela, skusim donutit manzela, aby mi to v praci vytlacil..ja doma nemam tlaciaren....ale aj mne by bodlo viac druhov potravin z jednej skupiny, ako jeden druh a jedna skupina cely den.....to je mne osobne malo a este ked aj kazdy den vyvaram krpcom.

Tak som zasa novym chudulkam vela inspiraciii neponukla, tak mi to prepacte... ☹

magimary
8. júl 2010

ahojte 🙂 ,
ja dnes chutný bielkovinový deň 😵 😀 (namiesto vody 😝 😅 )...
obed už za mnou a večera v nedohľadne (ale ešte nemám na ňu ani najmenšiu chuť, obed bol sýty 😉 )...
ale iné som chcela-
@yanni, ty si niekomu (sivočke, ak som správne pochopila) posielala tu "tvoju" delenú dietku na mail? môžeš aj mne?
hodím ti môj mail do IP, v´daka 🙂
@sivočka, netráp sa nad dobrým jedlom (tortou 😵 ), ktoré je už v tebe 😉 😅 🙂
to už nezmeníš a keďže už aj máš cieľovú váhu ani nemusíš 🙂

sivocka
8. júl 2010

@magimary , skace mi ta cielova vaha hore dole pol-az jedno kilo.....ale uz som ju tam videla (na vahe) a uz si dovolujem.... 😒

gudulo
8. júl 2010

sivi, aj ja som si z tejto diety urobila 60 dnovu a skoncila som po druhej vode, aj ked ta tym nechcem odradit od pokracovania, pretoze ja som odhodlana na druhe kolo po dovolenke

sivocka
8. júl 2010

gudulo, uz som na teba viackrat myslela, ze ako sa tebe asi dari....ako je to s vahou? pribrala si? a ako by si zhodnotila svoje stravovanie....daas si pozor na mnozstvo, ci aj delis? alebo papas neobmedzene? dakujem za odpoved...

yanni
8. júl 2010

😠 No baby, ale ste sa rozbehlki.

Bei ja fakt nestiham. To tu pol stranu som pisala p´ri "obede". To sa da ked su ovocnickovia.
Inak ty nas nekazis, to si ja osobne len chcem zahnat zle svedome. A odovodnenia su na to ako stvorene 😀
A s tym rozkom. No je to pravda s tymi 2 krajcami ale zober si to takto, jeden rozok ma ca.55-60 gramov. Ked si odkrojis 60 gramovy krajec tak je to 1:1. 😀 😀 😀 😀

Sivi ved studuj studuj. Mne by to aj takto stacilo ale do obeda mi je strasne daleko len na 2 jablkach alebo tak. Vstavam o 4:30 tak si vypocitaj kolko to je hodin do 12. takze ja by som tak okolo 9 nieco zbodla, nie len ovocie. Mna na cas nasyti aj jogurt, to by mi stacilo. aj to tak praktizujem ked mam bielkoviny. ja si dam uz doobeda jogurt alebo kusiok syra alebo ta. Len aby bolo nieco v zaludku. Lebo u man nalievanie sa cajom ci vodou nezavazi.

No baby, mam fajront. Prcham domov, lebo o 17:30 mam zase sport. Jezist tieto stvrtkajsie fofry. Mna fakt porazi. Ozvem sa vecer ak nebudem totalne grogy. uz mame zase 32 stupnov. to bude potenie 😠

lubikaf
8. júl 2010

ahojte baby 😉 tak ja som si dnes nestihla spravit cestoviny, tak som si dala na obed chleba s lunexom, syrom a sunkou 😝 no asi sa to moc na uht nepodoba, ale co uz narobim. a upiekla som si kolacik, ten som si dala na veceru.

magi uzasne si to vymyslela s tou vodou, sikovna si 😉

a to je ako fakt s tym chlebom a rozkom? no zajtra asi odvazim krajec chleba, kolko vazi. nikdy som sa nad tym nezamyslala. rozok viem, ze ma okolo 60g, to som uz vazila niekedy v davnej minulosti.

sivocka
8. júl 2010

Lubka, dufam, ze si si aspon dooobre pochutila.... 🙂 , veru, taky chlebik som uz davno nejedla....az mi tusim slinky tecu...
Yanni, v delenej strave by sa asi tato kombinacia nemohla, či?
A este k tej delenej srave: tam je na jeden den kolko porcii jedla???

lubikaf
8. júl 2010

@sivocka velmi som si pochutila 😀 😀

ja mam doma jednu knihu o delenej strave, a tam je na kazdy den 5 jedal, klasicky ranajky, obed, vecera a medzitym desiata a olovrant 😉

magimary
8. júl 2010

lubi, dík... 😅 jasne, že som šikuľka, keď ide o žalúdok 😅 😀
a aká je to kniha, lubi, čo spomínaš? 😕

sivocka
8. júl 2010

Lubka a uz si drzala dietu podla tejto knihy? a co ten chlebik so sunkou....asi nedovoluju, ze? Tam sa strieda kolko skupin? ak si pamatas? a ak mozem otravovat.

magi a ty vlastne uz koncis...ako budes papat po ukonceni??? ides na tu 90 - dnovu II. ?

idris
8. júl 2010

Ahojte babule tak som pevne rozhodnuta ze zajtra zacinam s dietou :D snad nebude ubudat mliecko posledne 4 dni som uz tak striedmejsie jedla ale teraz vecer som sa natlacila nejakou plnkou co svokra poslala 😅

idris
8. júl 2010

a este som chcela ze jedavam iba to co robim malej no myslim to tak ze nesolim a neprichucujem a zacalo mi to vazne chutit 😵 😵

sivocka
8. júl 2010

idris, mam kamosku, co takto chudne do plaviek...tak mesiac a potom si da pauzu a potom zasa troska ...cize nie v kuse celych 90 dni a kojiiiii a kojiiii...vobec to u nej nema vplyv na mliecko...tolko moja skusenost

yanni
8. júl 2010

Caute baby,

no ta delena strava to nie je dieta. To je len iny sposob stravovania. Lebo vedci zistili ze urcite druhy potravin ked ich zmiesas, tak zle sa to travy. Organizmus si to musi vsetko porozkladat a postupne travit. Ked to delis, organizmus sa uz nemusi zabavat rokladanim, ten hned travy. No chlebik by si mohla s maslom, margarinom, syrmi ktore maju na 60 % tuku v susine, cize syrokremy, mozzarella, mäkke syry ale su aj tvrde ktore maju nad 60 a tiez surove üdene mäso, cize surova sunka, salama atd. lebo tie patria do neutralnej skupiny a rozok je z obilniny a tie patria do skupiny cukrov.
Su le tri skupiny: cukry a bielkovina a neutralna skupina. Cukry a bielkoviny nemozes v ramci jedneho jedla miesat, ale mozes pomiesat s neutralnou skupinou. Tiez je dovolene v jeden den jest napr. na ranajky rozok (cukry) na obed trebars rybu na veceru zemiaky. Ale nemozes jest rybu (bielkoviny) a zemiaky (cukor). Jest odporucaju klasicky 5x, radsej viac ale v mensich mnozstvach ako len 2-3 razy a napraskat sa.
Ja som sa takto stravovala ked som bola na gymply, je to uz davno ale si pamätam ze to bolo supe. Ziadna tazoba na zaludku, aj su vtedy dost schudla (a to som nemala problem s vahou ako teraz) a po case si v tom tak doma ze ti ani nepride, ze sa inak stravujes. Ono je to dobre ze je to pestrejsie a viac moznosti pokombinovat.

@magimary poslem ti zajtra tie skupiny, nemala som dnes cas, mam to v robote v compe ulozene. mpja kniha sa vola "Kombinovana Strava", od Ursuly Summovej a je to podla diety Dr. Haya. U nasich mam este jednu knihu, to iste tie podla Haya ale myslim ze tam je to este podrobnejsie rozpisane. Ked sa v septembri dostanem na SK tak ju pohladam. Ak budem mat cez vikend cas tak nascannujem z tejto knihy co mam tu, tam su aj take kapitoly, ze "Ako reaguje telo na kombinovanu stravu?", "Uspesne chudnutie s kombinovanou stravou", atd. Je tam aj presne popisane ako to funguje s tym travenim a stiepenim enzymov atd. Nejakych 30 stran to je a potom uz len recepty.

lubikaf
8. júl 2010

@sivocka snazila som sa jest podla tej knihy, aj som si nejake recepty robila, a celkom mi chutili 😉 veru chlebik so sunkou ee, ale moze sa tusim chleba s lunexom alebo s tvrdym syrom? uz si napamatam, bo kazdy ten syr ma ine percento tuku v susine, a ja uz neviem, ktory ma kolko a od kolko percent sa to moze kombinovat so skupinou sacharidou. tak je skupina bielkovin, kde patri maso, ryby, mliecne veci a pod. potom skupina sacharidov, kde patria zemiaky, ryza a taketo veci. a potom neutralna skupina, ktora sa moze kombinovat aj s tym aj s tym.
booze ale ja si fakt nepamatam, ako sa ta kniha vola, lebo ju mam u mamy v Piestanoch. ale poviem jej, nech mi ju donesie, potom vam dam vediet. hmmm ale neviem, ci sa bude dat este zohnat, ja ju mam uz minimalne 7 rokov 😒

sivocka
8. júl 2010

@yanni , dakujeme ti....a uz je na teba tusim aj dost neskoro, tak dobru noc...a pekne snicky....ako hovoria moji chalani 😉

lubikaf
8. júl 2010

@yanni si ma predbehla 😉 hej aj v tej mojej sa spomina Dr. Hay a aj pani Summova je mi celkom povedoma 😉 ze by som to mala knihu od nej??

sivocka
8. júl 2010

@lubikaf , taktiez aj tebe dakujeme... 😉

lubikaf
8. júl 2010

@sivocka neni zac 😉 rada pomozem, ak mi pamat dovoli 😀

yanni
8. júl 2010

@sivocka no idem ja uz do spisa. Teflonovala som do stvrt na 10 s nasimi, mama zase chcela kecat 😀 tak som este online. Ale uz bezim lebo to fakt je uz neskoro a volako ma hlad chyta tak sup do postele nie ze ma na tych dnesnych 100%tnych ovocnickov napadne hodit si coko 😠 Hodim sa v sobotu na to scannovanie, ja urcite nebudem behat po vonku pri 37 stupnoch co hlasia, pekne doma v chladnucku, najdalej hadam len na terasu na lehatko sa vykydnut. Ale dalej od obyvacky nepojdem 😉

yanni
8. júl 2010

@lubikaf no myslim ze na SK bolo vtedy dostat len co summova napisala. No ja som moju kupovala v roku 1998.

yanni
8. júl 2010

tu co mam tu je taky mensi format a co mam este u nasich sa mi zda ze je taka väcsia a cervena.

lubikaf
8. júl 2010

@yanni to teflonovala si myslela telefonovala??? som sa pobavila 😀 😀 😀

yanni
8. júl 2010

@lubikaf presne tak, no Nemci su svihnuti, ti si vselico prisposobia. Tu je taky slag ze to az pekne nie je.