90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

kubkovka
7. okt 2010

@claudica no daj vediet ake to potom bolo, to jablcko, ja som to mala v plane tiez predvcerom, lenze som ovocie zabudla v obchode, takze som nakoniec mala zeleninovu polievku s kyslou kapustou a to ma tak dobre precistilo, ze som len kukala....tak napis hodnotenie, ci sa mi jablko oplati takto spravit alebo bude lepsie zjest ho surove

kubkovka
7. okt 2010

a este som v knizke nasla recept na ovocny den, co ma vcelku zaujal.....8 suchých fíg zomeliete , pridáte nakrájaný 1 pomaranč, 1 PL zomletých vlašských orechov alebo lieskovcov. Z masy formujete menšie guľky, ktoré obaľujete v kokosovej múčke. To vyskúšam, ja ovocie veľmi nemusím, tak hľadám v knihe niečo, čo ma zaujme.

claudica
7. okt 2010

@kubkovka díky, to znie dobre... vyskúšam. No a o dvanástej zjem jablčka a napíšem aké to bolo. Ja ešte zvyknem robiť deťom šalát k obedu keď máme mäsko : nastrúham jablko, mrkvu, pomaranč nakrájam na malé kúsky, kúsky orechov, hrozienka. Je to veľká mňamka, takže najbližší VIT-deň budem mať toto.

kubkovka
7. okt 2010

@claudica no to tiež znie dobre, to si tiež poznačím, vďaka za tip......ja budem mať dnes zemiaky a udusím nejakú zeleninku

magimary
7. okt 2010

dnes: ŠTVRTOK-11-ty deň- 7.10.2010 UHD.
---------------------

@kubkovka , no ja som túto "špecialitku" už robila (namiesto fíg som použila suš. slivky), ale poviem ti, že (okrem mňa-aj to nasilu) to nechcel "žrať ani pes"...(teda niežeby sme psa mali, ale mm, čo inak zje všetko nebol ochtný to zjesť, keďže ja som už nechcela... (a do seba som nasilu natlačila asi dve guličky a povedala som si, že už nikdy 😅 ), ale zase-každý má iné chute... 😅 mne to skrátka vôbec nešlo, stálo mi to v ústach ako horúci zemiak 😅 😝 😀 , aj keď na pohľad to vyzerá pekne 😅
viď dôkaz 😅 :

inak-ja dnes celkom neviem čo budem jesť 😅 idem do nemocky, tak možno tam budú mať nejaké "slušné" cestoviny v bufete 😝 😕 no, uvidíme...

claudica
7. okt 2010

@magimary no ale na pohľad to vyzerá fajnovučko.... 😉

magimary
7. okt 2010

@claudica , veď vravím, že vyzerať vyzerá... 😅 😝 😅
vieš, ako mi na to "tiekli slinky", keď som to robila?... 😅
no, chuť ma dosť rýchlo prešla-po prvom súste-asi...
ale vydržala som sa tváriť (pred mm), že ako dobre som si "navarila" až po tú druhú... 😅 😝 😀

adamko05
7. okt 2010

ahojte
robím si jablkove pyré s kokosom na ranajky, pak kava a pak masko na mrkvičke a kusok chlebíka asi, čo som si včera upiekla... maso mi same až tak nechuti 😝
včera som sa inak uplne "zatala", som večer piekla ešte koláče do 22.15 a NEOCHUTNALA som, hodím si ale 4 do mrazaka a dam si v sobotu 😉

claudica
7. okt 2010

@magimary 😀 tak to verím, aspoň sa tvárme, že si to užívame.... ale to musíš mať sakra ťažké, toľko ľudí okolo teba keď papká...klobúk dole!
Ja poobede keď prídem z práce, rýchlo im zbúcham večeru (snažím sa to robiť tak, aby sa mi z toho niečo hodilo na ďalší deň do práce zobrať) a keď konzumujú, rýchlo sa radšej vytratím ☹ ......

claudica
7. okt 2010

@adamko05 😉 blahoželám....si statočná!

kubkovka
7. okt 2010

@magimary no to si ma nepotešila, možno skúsim iba jednu, dve a uvidím.....a čo dobré si ešte z knižky skúsila na vitamínový deň, čo by si mi odporučila?

kubkovka
7. okt 2010

@adamko05 super, no si úžasná, len tak ďalej, nás motivuješ

kubkovka
7. okt 2010

Baby, ja keď otvorím chladničku, tak sa tam na mňa usmieva torta od nedele, tak by som si dala, ale vydržím až do zajtra večera....

manžel chce ísť v sobotu na celý deň k rodičom, keď si predstavím, že budem mať vitamínový deň a počúvať tie ich reči, že prečo nechcem nič jesť celý deň, tak už teraz mám hrôzu

mexx
7. okt 2010

My ideme buducu sobotu na velku oslavu svokrinych narodenin k nim do klubu, to bude zas veselo, hlavne ze mam vitaminovy den. 😀 V takej spolocnosti sa to bude tazko vysvetlovat, ale tak uvidim, nakolko zhresim... 😅
A v novembri ideme na svadbu, juchuchu, zas na moj vitaminovy den. 😀 Ale tu svadbu si chceme uzit naplno, takze tam uz asi rovno pojdem s tym, ze zhresim. Vedome a dobrovolne. 😅

adamko05
7. okt 2010

@kubkovka si ma pobavila 😀 😀 😀

juli71
7. okt 2010

ahojte Bojovnicky ja mam dnes skroby to sa da, ale reste neviem co 😵

st2
7. okt 2010

ahojte

@magimary jeee to uz mame 11den. super ze to vzdy tak zhrnies, a inak dost rychlo to aj uteka, uz som si normalne na tu stravu aj nejako zvykla

a dnes mame teda UHT - naobed mam makaroooony so saminompy v rajcinovej omacke, mnam, sme to uz cez vikend mali tak sme si odlozili a aspon som mala vecer bez varenia 🙂 a na vecer sa tesim, uz ma caka v chladnicke kus torty sacherky mnam, dnes si musim veru dat taku cukrovu bombu som dostala mrchu tak mam neskutocnu chut na sladke a aspon na bolave brusko mi to pomoze 😉

juli71
7. okt 2010

paci sa mi tu , ze sa viete podelit , co ste varili a clovek ked nevie co dobre mu to dadne tak sa drziiime kocky 😀 😵 😵

eyya
7. okt 2010

ahojte ja dnes na obed asi pizza .....pomoc mam deficit masa 😅 a to mame pred sebou este vitaminy 😠

claudica
7. okt 2010

@kubkovka tak som zmlsala tie jabĺčka - no....dalo sa. Chuť bola dobrá, len šupku som nedokázala zjesť, nejak mi to vadilo, pritom surové jablko mám rada so šupkou. Ale zasýtilo riadne teda. Takže môžeš vyskúšať. A ja si najbližšie dám tú kapustovú, nech ma riadne prečistí 😀 . Dobrú chuťku!

juli71
7. okt 2010

ja mam po obede ale asi som toho zjedla viac ledva dycham uvidim kam ma to zazenie 😵 😵 😵

juli71
7. okt 2010

@kubkovka toto pocuvam aj ja , ci som normalna a tak ale neriesim 😀

kubkovka
7. okt 2010

@claudica dakujem, vyskusam, ale skusim teda bez supky, alebo myslis, ze by to bolo prilis suche?

kubkovka
7. okt 2010

@juli71 no ved to, radšej nikomu nehovorim o diete, ale tak keď som tam celý deň, tak sa to nedá....

kubkovka
7. okt 2010

Tak dala som si uvariť zemiaky, opražím kyslú kapustu, potom zemiaky rozmiagam, pridám kapustu a dám si to zapiecť

eyya
7. okt 2010

o mojej diete vie mama a viete si predstavit tie komentare ze naco, ze mala porebuje este mliecko a tak dalej... ale neriesim uz ma rok stale kojim pokles mlieka som nepocitila mozno nema taku kvalitu ale vsak mala je uz velka a papa ine vyzivne veci a mliecko je len mnam mnam na pomojkanie 🙂

@kubkovka kapustu milujem asi nabuduce skusim tiez nieco take , dik za inspiraciu 😉

claudica
7. okt 2010

@kubkovka nebude to suché, aj ja to najbližšie budem robiť tak....(bez šupky). A to čo si robila dnes s kyslou kapustou, som mala ja v utorok s ryžou, dala som do zapekacej misy na spodok kapustu, potom vrstvu uvarenej ryže, zase kapustu a zapiekla. A bolo to mňamkové.... 🙂 Najbližšie skúsim aj zemiaky, lebo ja kyslú kapustu zbožňujem na všetky spôsoby, aj surovú. 😵

juli71
7. okt 2010

@kubkovka dnes som to spomynala kolegovi ma okolo 50r.sportovec a ten mi to iba schaloval este sa pytal, ci chodim aj cvicit , zazdy to berie inak taky clovek , co sa obziera, strieda piate cez deviate to nechape a ni to nepochopi tak ako ja neviem pochopit ako moze niekdo "ZRAT"a nie jest 😅

yanni
7. okt 2010

Caute babule,

noooooooooooooo pekne vam to ideeeeeeeee. ja ja chcem nieco fajnove papat. len ten cas na varenie mi nejak nezvysi. ☹ Takze cez tyzden len take rychlovky. Dnes cestoviny s parad.omac, a vecer uvidim, bud to iste alebo si hodim nejaku fajnu slovensku kavenku, Nemam nic npecene, to ma musi osial chytit aby som ja piekla. Ale ke, tak nieco take ako babovka a vzdy si to naporcujem a zmrazim. a vyjedam mesiac 😀 Inak vcera boli pecene zamiaky a leco, nie bohvie co ale aspon sa clovek nasyti. Zajtra ani neviem co budem jest, asi len vyzivu poobede. Normalne ma uz dnes taha, zajtra poobede som v pekarni a nic nemozem zjest, ani le ten praclim. No co uz. Inak dnes do obeda som nemala nic, len dvakrat caj a vodu. Som vcera kukala do kosika a skonstatovala ze nemam ziadne ovocko , len jedno jabko a musim ist dnes na nakup. A predstavte si, ze aj to posledne jablko som doma zabudla. No tak nebolo nic. 😠

Juuuj aby som nezabudla. Preberali ste tu sport. No ja tiez chodim na pilates uz takmer 2 roky.To si vela ludi mysli, kto to nepozna, ze to je pianko, nieco podobne ako joga. Ale brdlajz. Ja som zo zaciatku alebo ked som trebars na dovolenke mala potom taku svalovku az-az.No makacka je to riadna. Tiez mam aj dvdcka ale ja sa doma neprinutim. Ked si uz raz sadnem na gauc, tak to je ako raj na zemi. Preto tiez na plavaren chodim hned z roboty a na pilates len domov prezliect a nic nevymyslat s gaucom a telkou a tak. Nieco poriadim a tak, len aby som ostala v pohybe. Ja som strasne leniva potvora 😀 Doma sa mi cvicit nechce. A takto ked viem ze je to vopred zaplatene tak sa donutim argumentom, ze hadam som nevyhodila prachy do luftu. A kedze to je kurz s pevnym caso a nie fitko kde mozes ist ako si zmyslis, tak to musim dodrzat. A na jar, ked sa otepli, zecne zase golf, tak bude pohybu az-az. Alw mne sa tiez nechce nejak velmi sportovat. To je stale boj donutit sa. Ale treba. Sa mi zda, ze za tie 4 tyzdne dovolenky siom nejako zmlandravela. 😠

yanni
7. okt 2010

@juli71 juuuuj dobre si to napisala. tomu komu nezalezi na postave a hlavne na zdravi len na teba vyvaluje oci ze ci ti nesviha. Ja nastastia v okoli nemam nikoho, kto by si tukal na celo ked poviem ze dietujem. V kancli to nik nevie a v pekarni sme väcsinou sama mlad a kazda chce byt pekna, cize nad slovom dieta sa ani nepozastavuju. A v rodine nastastie tiez nik. Mama sa teiz dala na 90dnovku. Zacala tiez ako my, 27.09. a brasko uz drzi od augusta, ten pribral na intraku ca. 20 kg a posledna sprava bola minus 10 kg ale to bolo takmer pred 3 tydnami, takze teraz ma hadam aj 15 dole. Nema vahu na intraku, tak neviem
😠 ale ide mu to fajn. A otec dietu nepotrebuje ale bol solidarny a neprovokoval nas vselijakymi dobrotkami. Akurat tu harulu si mohol odpustit. Ale vdaka bohu, to bolo medzi mojimi dietovymi kolami. Tak som si dala a bola fajnovaaaaaaaaaaaa. Lepsie ako cokolada 😀

A nech si mysli kazdy co chce. Z obezity sa da chytit aj cukrovka a to mas do smrti. A este vselijake ine choroby. Aj ked ja som nikdy nadvahu nemala, tak neviem vlastne co to je, ale ked clovek briberie 2-3 kg tak uz to nie je ono. a pribrat je lahsie ako schudnut. Su sice aj opacne typy, ale tych je pomenej. Ale taky typ by som ani nechcela byt. To by som asi zrala vsetko a zdraviu prospesne to fakt nie je. A asi by som ani nesportova, lemra leniva, takto sa aspon donutim, lebo viem, ze ked nic nerobim, tak si ten fet niekde zasadne a drzi sa ako kliest.