90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

juli71
8. okt 2010

@claudica do takej 5 to bolo v pohode isla som s malou do mesta, vraj je hladna tak sme zasli na jedlo a samozrejme som jej odjedala no a vecer doma ....proste som vsetko zmiesala nejak som to nezvladla 😖

monkula
8. okt 2010

@yanni hej, mala som UH, ale na večeru bola písaná torta.. ale som si to tak nejako vyvodila, že radšej pizza, než torta 😀 😀 😀
A tie víza, na Kubu ich určite treba, a Maroko, no skúsim sa spýtať jednej moje jkamarátky, zdá sa mi, že tam boal nejaký čas, tuším tri mesiace...

kubkovka
8. okt 2010

@mexx tu je recept: Mrkvu očistíme, umyjeme a nakrájame na hrubšie kolieska. V hrnci rozohrejem olej alebo maslo, opražím nadrobno nakrájanú cibuľu, pridám mrkvu a krátko popražím, osolím, okorením, pridám mletú červenú papriku, zalejem vodou a dusím do mäkka. Pridávam aj cesnak, kto nechce, nemusí. Zahustím múkou. Chutí to fakt dobre, som neverila, ale chutí to podobne ako dusené mäso.

mexx
8. okt 2010

Noo, to vyskusam. 😉

claudica
8. okt 2010

Hmmm, tá mrkva znie dobre, poznačila som si. A určite dám aj cesnak 🙂 Díky za inšpiráciu.

claudica
8. okt 2010

@juli71 nu, stáva sa každému...veď to píšu aj v knižke... niekedy je to neovládateľné. Ja som včera večer robila synovi po večeri ešte rožok, no mala som ten vit-deň, to bolo tak lákavé - že aspoň jeden hryz...ale podarilo sa odolať. Ale aj keby sa nepodarilo, nič také by sa asi nestalo. No ale ja som iba na začiatku /5.deň/, neviem ako budem odolávať ďalej...držme si palce. 😉

kubkovka
8. okt 2010

@claudica a našla som v svojich receptoch aj brokolicu na cesnaku a víne, tá je tiež fantastická, aj keď alkohol by sme nemali, ale vlastne on sa varením stratí, či myslíte, že to radšej nerobiť?

claudica
8. okt 2010

@kubkovka znie to dobre... To len podusíš brokolicu na cesnaku a podleješ vínkom? Vyskúšala by som. A s tým alkoholom sa hovorí, že varením sa stratí....neviem naisto. Samozrejme rum v zákuskoch ostane, ale keď ho varíme, mal by sa odpariť... Ale veď toho tam nebude tak veľa... Ďakujem za nápad.

kubkovka
8. okt 2010

@claudica ano, tak nejako....brokolicu rozoberieme na ruzicky, prepláchneme, väčšie hlúbiky rozkrájame. V hrnci rozpálime olej, dáme nadrobno pokrájaný cesnak, brokolicu, osolíme, okoreníme. Za častého miešania opekáme. Po niekoľkých minútach prilejeme víno a dusíme 15-20 minút. Treba: 1 kg brokolice, 3 strúčky cesnaku (ja dávam viacej), 3,5 dcl bieleho vína, olej, soľ, biele mleté korenie

claudica
8. okt 2010

@kubkovka super, ďakujem. 😉

juli71
8. okt 2010

nooooooooooooo dievcata dobre chutky tu robite 😵

mexx
8. okt 2010

A to moze byt na vitaminovy den? 😕 😀

claudica
8. okt 2010

@mexx podľa mňa áno, nie sú tam škroby, bielkoviny ani UH. Myslím si... Ale neviem prečo, v knižke je na vit-deň písané tepelne upravované len ovocie, zeleninové šaláty sú surové...ale asi by nemalo vadiť...

st2
8. okt 2010

ahojte babule
tak ako vam ide vitaminovy den, mne zatial na prekvapenie dobre, ale vcera vecer bola kriza, zase sme si s drahym len rozpravali co by sme si tak dali, ale vydrzali sme, a najlepsia poznamka vecera bola chod uz urobit tu klobasu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale odolali sme
no na vikend sa chystame k nasim, tak som zvedava ako vydrzime so stravou tam, lebo mamina ta by len vyvarala 😀 😀 😀 😀

kubkovka
8. okt 2010

@mexx no aj ja som to citala, ale keď jednoducho ovocie nemám veľmi rada, je tam napísané, že kombinovať s čerstvou zeleninou, ale kde teraz zobrať dobrú chutnú čerstvú zeleninu? Hádam nebudem jesť surovú brokolicu alebo karfiol.....jednoducho si to upravím tak, aby mi to chutilo, lepšie ako večer sa vrhnúť na klobásku, no nie?

adamko05
8. okt 2010

ja ked som držala volakedy normálne že 4 dni, aj vit. den, na obed som si vždy davala zeleninu, vareny karfiol, brokolicu, prípadne opečeny prudko na panvicu, zapečenu kapustu ... no čo prišlo... len dačo teple a nie sladkeeeee 😝 ,a t o pritom sladke mam rada 😉

som práve zjedla ryžu so stavou s maska zo včera 😝

kubkovka
8. okt 2010

@juli71 a ty máš dnes čo dobré?

lubikaf
8. okt 2010

ahojte, ja mam dnes bielkoviny, ale som si dala len chleba so sunkou, bo nemam doma nic, ziadne maso, iba vajicka. a na prazenicu chut nemam 😝 😀
inak mam kilo dolu, po piatich dnoch a s prehreskami, tak som spokojna, som myslela, ze ked sa dnes odvazim, tak budem vazit tak isto jak v pondelok, ale nie 😒 a to som vcera mala mat vitaminy, ale som bola u sesterky a teda jedla som vsetko mozne, aj sladkosti 😒

@st2 ze klobasku, nerob mi chutky 😉 😉

claudica
8. okt 2010

@lubikaf jéééj, aj ty si začala v pondelok? Super, ostatné začali nejaký ten čas pred nami asi. Plánujem sa vážiť až v pondelok, tak uvidím...ale kilo je slušné 😉

lubikaf
8. okt 2010

@claudica hej zacala som v pondelok 😉 no ja som rada, ze slo kilo dole, keby slo kazdy tyzden kilo dole, tak za desat tyzdnov mam svoju vysnivanu vahu 😀 😀

monkula
8. okt 2010

@lubikaf tak také rýchle to zase nebude 😀 😀

lubikaf
8. okt 2010

@monkula toho sa aj ja obavam 😀 😀

monkula
8. okt 2010

@lubikaf ale dúfať môžeš, nie? 😀 😀

lubikaf
8. okt 2010

@monkula no to hej 😉 no uprimne si myslim, ze ani za tych 90 dni neschudnem 10 kilov, neviem, ja proste nemam pevnu volu a neviem sa zbavit chute na sladke, no ale ved uvidim, mozno ked schudnem prvych par kilov, tak ma to nakopne a pojde mi to lahsie.
ked som skoncila gympel tak som tiez mala 70 kilov a potom som zacala chodit s mojim teraz uz muzom, a podarilo sa mi schudnut nejakych 12 kilov len tym, ze som menej jedla a viac sa hybala. no je pravda, ze to bolo pred dvanastimi rokmi a vtedy som mala asi sj iny metabolizmus alebo co. teraz po porode to uz take jednoduche nie je 😒

juli71
8. okt 2010

@kubkovka prave som prisla z obeda dala som si karfiolovu polievku nie zahustenu rano som mala kusok hrozna +ovsene vlocky 😀

sivocka
8. okt 2010

Ahojte, dievcence, ako tak citam, kolkym sa Vam dari odolavat....ste skvele a potom ten uzasny pocit, ze ja som to zvladla a nedala som si.....nech Vam to dlho vydrzi..... 😵
ja mam baby po veceroch taku krizu...ze az...odeb vydrzim podla pravidiel,ale vecera....joooj, pomoc.... vcera miesto torty som pojedla kadeco, dokonca aj dva platky sunky a nejaky syr....som hladna po mäse a syroch a jogurtoch....aj acidko tu niekto spominal....tak som z toho potom nestastna, ze naco sa na obed trapim, ked vecer to pokazim....mala by som si okolo stvrtej zalepit papulku... 😉
s vahou som sa zastavila, po prvych troch dnoch bolo kilo dolu a odvtedy stojim...asi to bude tymi nepodarenymi vecerami.
dnes vitaminy....zatial 100%...obed...jedna konzerva ananasu...mnam a jaky bol fajnovucky...

@kubkovka , aj ja ti dakujem za recepty...ta mrkva zneje chutne a jedlo....a k tomu ta tarhona...mnam...vidis, tarhona ma za cele moje dietovanie, ani v prvom kole vobec nenapadla...takze ak budes mat zasa nejaku inspiraciu, sup sem s nou... 😉

@lubikaf , gratulujem, ze sa ti dari zhadzovat....len tak dalej
@yanni - ano, zacala som s Vami, len som sa nemohla prihlasit do skupiny...stale sa mi tu nieco kazi a to nemam ntb ani rok.....vydareny kusok... 😢
na Podbanskom bolo perfektne...ale totalne obzerstvo...kazdy den obed v restike....a niektore porcie boli hodne drevorubaca...ale ja slusne vychovana som vzdy vsetko popapala, ako ma mamina naucila.... 😉 . Matejka som vypytala od pani ucitelky na piatok zo skoly, nemala s tym ziadny problem, poznacila nam domace ulohy a vo stvrtok hned po skole sme frcali. Aj pocasie nam prialo, az v nedelu zacalo prsat, ked sme sa aj tak chystali domov....takze oplatilo sa.
Katka je super, ze si si udrzala vahu, ty si velka bojovnicka a zasluzis si, aby ten vysledok stal zato. Ja som nabrala 3 kila, ale ja aj viem preco....trebalo by mi pritiahnut potrubie na krku... 😀 😀 😀
A co brat, ako, ci nema na intri vahu...a drzi sa stale? Je to obdivuhodne, ze chlap a tvoj brat chlap ak hora sa dokaze takto zatat a dietovat. Frajerka by sa mu zisla a to by ani chudnut nemusel...hihi

@marianca....ty este dietujes, ci uz si skoncila?

lubikaf
8. okt 2010

@sivocka dakujem 😉 no ale to je este iba zaciatok, uvidime, ako to pojde dalej 😉
ste boli na dovolenke v Podbanskom? som sa inak pobavila, ze slusne vychovane dievca vsetko zje 😉 😉

sivocka
8. okt 2010

@lubikaf , ano boli sme na takom predlzenom vikende v Podbanskom, este posledny septembrovy vikend, potom v pondelok 27.9.sme zacinali s druhym kolom diety.
A Lubka ved vies, ze ked si tie prehresky nejako rozumne zdôvodnime, vzdy sa to tak lepsie znasa... 😉 🙂

sivocka
8. okt 2010

a kde ste vsetky...ovocnickove,??? co papate a ako Vam chuti??? 😨

eyya
8. okt 2010

@sivocka 😅 ja som papala jabkcko v zupane a tvarim sa ze to bolo ovocie.... 😅 dnes na mna dolahol hlad 😠