90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

aniel
16. júl 2008

u nás vyzerá,že bude krajšie ako včera.Včera sme boli v tt naobliekené a dnes to vyzerá,že bude celkom fajn.No dúfam ,že váha pôjde dolu lebo pol kila je späť po torte. 😀

lucxy
16. júl 2008

aniel to sa az tak vazis prisne 😉

erikas
16. júl 2008

ahojte 😉 idem zavárať asi 30 kg uhoriek,takže mám o program postarané a večer idem na nočnú,kráásny deň predo mnou,budem asi celý deň na uhorkách 😀 inak kúpila som si grahamové rožky,mám priam vražednú chuť na rožky s maslom a nivou 😝 😝

aniel
16. júl 2008

JA viem asi by som tú váhu mala skovať ☹

gucz
16. júl 2008

čauko baby tak som sa dostavila aj ja 🙂 , už mám poupratované, tak si pôjdem spraviť kafe. Aniel koľko si dala spolu kg dolu, keď hovoríš že pol kila máš späť? Mňa čaká malá oslava v sobotu. Ale na tú tortu sa aj tak teším, že si dám, lebo ja torty môžem

aniel
16. júl 2008

7,ale teraz je 0,5-1 hore,takže ,keď som si myslela ,že už mám stabilných 69,tak omyl , nemám a to ma štve.Myslela som ,že po ovocku by mohlo byť aj 68 😠

aniel
16. júl 2008

idem cvičiť ,teraz som malú uspala,tak aby som to stihla.Nech som neni ako valec ako hovorí moja najstaršia. 😀

miresta
16. júl 2008

ahojky všetky 🙂

- nebola som tu včera zase pretože sme s manželom mali včera behačky v meste - vybavujeme úver, 😝 a poobede bola malinká niejaká nesvoja a nakoniec ma tak začala bolieť hlava 😖 , že som nevedela ani na oči pozerať, takže som PC z diaľky obchádzala, nieje mi dnes ešte úplne super, ale je to lepšie

gucz - malinkej posielam velikánsku 🙂 pusinku ku včerajším narodeninám, nech je zdravá a krásna ako teraz a ešte krajšia, a nech vám robí len samú radosť. 🙂

aniel - a ty nebuď zo seba taká smutná, že ti to behá hore dole, veď vyzeráš úžasne. 😉 A ak sa nebudeš vážiť stále, uvidíš potom budeš prekvapená. Ja to stále tak robím, nevážim sa týždeň, niekedy aj dlhšie a keď sa potom postavím, vždy je niečo dole. 🙂

tinaa - kde si? chýbaš nám ☹

sestri - vyzeráš naozaj skvele, išlo ti to pekne dole zo všadiaľ,

mne spadla tiež riťka ako prvá, a hlavne ruky sa mi nemenia, čo ma naozaj trápi, a prsia, to samozrejmnie, tie musia ísť dolu, veď ako by mi mohli urobiť a trochu ostať ešte na návšteve 😀 😀 😀

miresta
16. júl 2008

aniel - idem aj ja si trochu zacvičiť, aj keď mi v tej hlave trochu ešte búcha

lucxy
16. júl 2008

ozaj aniel a myslim si ze ked si das tortu tak z toho hned nepriberies 🙂 a schovaj vahu

aniel
16. júl 2008

zajtra ju už schovám ešte sa odvážim po ovocnom dni a potom skúsim vydržať až po vodu.Už som ju raz skovala,ale keď som ju vytiahla nechcelo sa jej späť 😀

idem sa spršiť a potom niečo ukuchtiť,ale priebežne na vás nakuknem 😉

miresta
16. júl 2008

tak už mam po cvičení aj som už dala sprchu, lebo som bola mokrá ako myš, a teraz mi šla spinkať aj malinká, takže tak ako aniel, idem niečo uvariť manželovi, keďže ja mám dnes ovocíčko. A potom dôjdem a napíšem niejaké receptíky 🙂 🙂 🙂 😝

miresta
16. júl 2008

Receptíky:

Bravčové mäso v sladkokyslej omáčke (2 porcie)
Potrebujeme: soľ, 1 PL oleja, 225g bravčové chudé mäsko(dobré je stehno)
Omáčka: 2 lyžice škrobovej múčky, 120g hnedého cukru, soľ, 120ml vinného octu, 1 prelisovaný cesnak, 1 PL nastrúhaného čerstvého zázvoru, 6PL kečupu, 6 PL ananaového sirupu(môže byť aj šťava z kompótu), 2 na plátky pokrájané cibule, 1 zelená paprika, 1 malá konzerva kuskového ananásu, olej na osmaženie
Postup:
Do panvice, najlepšie wok nalejeme olej, zahrejeme ho a bravčové mäsko ktoré sme pokrájali na tenké pásiky a osolili na ňom opražíme a podlejeme trošičkou vody a mierne udusíme. Mäsko vyberieme a vylejeme väčšinu oleja a nasypeme do panvice cibuľu, papriku a ananás. 1 - 2 minúty opekáme. Vyberieme a dáme stranou. Zmiešame všetky prísady omáčky a vlejeme do woku. Pomaly privedieme do varu a miešame kým trochu nezhustne. Necháme pomaly 1 - 2 minúty variť. Pridám zeleninu, ananás a mäso a dôkladne premiešame, aby sa všetko prekrylo omáčkou. Prehrejeme celé dokopy a hneď podávame.

Tip: namiesto bravčového mäsa môžeme použiť aj hovädzie zadné, či kuracie prsia, dá sa nahradiť tiež krevetami, či kúskami ryby. Ak podávame druhykrát tak pred podávaním nezohrievame v mikrovlnke, ale na panvici, aby bolo chrumkavé.

(Ja som tento recept robila z kuracieho mäsa a ryby a je vynikajúce z obidvoma. Mňam,mňam 🙂 🙂

miresta
16. júl 2008

Hovädzie mäso s brokolicou (2 - 3 porcie)
Potrebujeme:
450g trochu zamrazeného zadného hovädzieho mäsa,4 PL tmavej sojovej omáčky,1 PL škrobovej múčky,1 PL suchého sherry,1 PL cukru,225g čerstvej brokolice, 6 PL oleja, 2,5 cm dlhý kúsok čerstvého zázvoru olúpaného a nastrúhaného, soľ a č.ml.korenie
Postup:
Mäso nakrájame cez vlákno na veľmi tenké prúžky (preto ho krájame ešte trochu namrazené). Prúžkyby mali byť asi 6cm dlhé. Mäso zmiešame so sojovou omáčkou, škrobovou múčkou, sherry a cukrom. Dobre premiešame a necháme, aby sa mäso úplne rozmrazilo. Odrojím ružičky brokolice od stonky a pokrájame na pravidelné kúsky. Stonku olúpeme a pokrájame na tenké priečne plátky. Zázvor nakrájame na tenké pásiky. Nahrejeme wok panvicu a nalejeme 2 PL oleja.Pridáme brokolicu a osolíme. Za stáleho miešania smažíme, pokiaľ brokolica neztmavne. Neprekročíme ale asi 2 minútky. Vyberieme a dáme stranou. Vlejeme so panvice ostavajúci olej a pridáme mäso so zázvorom. Za stáleho miešania a obracania smažíme asi 3 minútky. Brokolicu vrátime do panvice a dobre premiešame. Posmažíme ešte chvílinku a podávame.

- Je to výborné -

🙂 🙂 obidve recepty boli z čínskej kuchyne, určite ste si to všimli 🙂 🙂

miresta
16. júl 2008

a kde ste všetky??

Malinká sa mi zobudila, idem sa pozrieť, že čo si bude vyžadovať, ak sa bude dať budem pokračovať s receptíkmi, ak nie tak až neskôr 😉

aniel
16. júl 2008

miresta to určite vyskúšam .Ja som teraz dorobila knedlu a robím k nej sviečkovú.mňam ,ale neviem ,či sa mi z nej zajtra ujde 😉

gucz
16. júl 2008

hmmmm, tie receptíky vyzerajú dobre, aj keď u MM by som s brokolicou nepochodila 😝 . Ale ten prvý s tou sladkokyslou omáčkou.... vyzerá mňam.
Ja mám dnes pažravy deň ovocný, už som zjedla polovicu konzervy kukurice, hrozno, veľký pohár ananásového džúsu, medzi tým dzobkám lieskové oriešky, a stále mám na niečo chuť. Asi prikvitne mrcha alebo čo, inak si to neviem vysvetliť.
A ešte niečo, ja cez tento posledný týždeň hreším s jedlom skoro každý deň a nevadí to, aj tak ide váha dole. Ale samozrejme, že keď niečo vidím, tak to okoštujem, ale zasa si nedám moc. A MM mi povie, že však si daj, však čo...
ale hlavu si z toho nerobím

aniel
16. júl 2008

ja som si teraz s malou dala tej sviečkovej ,samozrejme jej som odobrala a má to bez smotany.Já ju nezahusťujem ,lebo já tam dám toľko zeleniny,že keď to rozmixujem,tak je to dosť husté 😝

sestri
16. júl 2008

sviečkovú ani ja nezahusťujem...v pohode bez knedle...iba mäso a šťavu...mňam... 🙂

twins
16. júl 2008

ahojte ja mam dnes ovocko teraz som sa dostala prva krat k jedlu od rana bola som tiez vybavovat nejake papiere v tt dala som si melonik 😝 mna ale teraz ma tak boli brucho ze ledva dycham 😅

twins
16. júl 2008

aniel jak to ze mas svieckovu co to za poriadky 😉

twins
16. júl 2008

gucz aj ja dost casto hresim uz si z toho nerobim moc velku hlavu ked sa neda tak sa neda sak po troske to snad nejak dam dolu aj ked niekedy mam chut sa najest do bezvedomia ale to len preto ze som pazrava a potom uz aj tak tolko nezvladnem zjest ako niekedy lebo potom mi je zle alebo ma prezenie kaki kaki 😀

twins
16. júl 2008

pardon to len tak aby bola sranda

twins
16. júl 2008

miresta tie recepty vyzeraju velmi dobre

twins
16. júl 2008

no zasa pisem sama zo sebou no tak nic a este nieco keby som tam nahodou chcela dat tie fotky to ich ako dam do toho albumu co si mozu pozerat vsetci na tejto stranke alebo ako sa to tam dava 😨

gucz
16. júl 2008

twins s tou pažravosťou to veľmi dobre poznám. Dnes sme boli malej v meste objednať autosedačku a zbodla som jeden kebab telací, čo majú pod jednotou pri tom vchode od kina hviezda. Bol taký dobrý 😝,
proste nebíčko v papulke. No od budúceho týždňa to budem držať poctivo. Naozaj častné pionierske, sľubujem 😀 .

timimisi
16. júl 2008

Ahojky,ja som tu uplne nová možem sa pridat dufam že ano.Ja sa vás chcem opýtat čo je to tá 90dnova dieta teda ako sa postupuje a čo sa papá 🙂 totiz aj ja by som chcela čoto schudnut som po dvoch porodoch a nemožem sa už na seba ani pozriet 😝

twins
16. júl 2008

gucz 😅 to poznam take zavezky si davam kazdy tyzden ale snazim sa nooo 😵

twins
16. júl 2008

ahoj timimisi

timimisi
16. júl 2008

Ahojky,som tu nová mozem sa pridat dufam že ano.Chcem sa vás opytat na tu dietu ako sa postupuje lebo som o iba počula a neviem o nej nič 😲 Napišete mi prosim vás ako a čo 🙂 Dakujem pekne 😀