90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
10. jan 2014

@2momo2
@andrea1516
tu basmati ryzu kupujete bielu ci hnedu ?

andrea1516
10. jan 2014

@2momo2 dakujem tesim sa na nu tu my ju poradila jedna kocka ktora sice nie s 90dnovou ale si upravila jedalnicek a schudla 33kg vizera super a opcas my aj ona dava napadi a radi tak sa na nu velmi velmi tesim ...aj cicer poradila a nesklamal je to tiez mnamka 🙂a dakujem za info dam vediet ako chutila

andrea1516
10. jan 2014

@lydka84 ja neviem ci je aj hneda mam bielu taku som nasal u nas LC

lydka84
10. jan 2014

@andrea1516
hladala som ju na googli lebo ju nepoznam a naslo mi aj hnedu aj bielu 😉 zajtra v obchode preskumam 😎

2momo2
10. jan 2014

@lydka84 ja kupujem iba bielu

2momo2
10. jan 2014

@andrea1516 aj moja kolegyňa ktorá intenzívne dietovala jedla často basmati ryžu - vždy krásne voňala a všetci sme pozerali čo to má. Robila si ju na rôzne spôsoby -so špenátom, s pretlakom , s kuracím mäskom (táto kombinácia ale pre nás zrovna nie je)

andrea1516
10. jan 2014

@2momo2 vyguglila som to aj ja a je hneda ale ziadny rozdiel medzi nymi takze ja ostavam pri bielej co maju osvedcene viacery 🙂

andrea1516
10. jan 2014

@2momo2 ja si chcem spravit zelelninovy perkelt knemu a idem na kontrolu k doktorovi tak aj jemu ju pripomenejem on je velmi zaleózeny na zdravej strave a na prirode a ja meditacii jogi je to super chlapik ak bude mat naladu da nam aj recepty 🙂velmi sa na nu tesim uj mam slinky 🙂

ketrinn
10. jan 2014

@lydka84 tak tak🙂 ja asi zajtara asi rizoto urobim 🙂

lydka84
10. jan 2014

@ketrinn o ja som velmi zvedava pri com skoncim ja xixi

lenka1408
10. jan 2014

Ahojte, tak ja si zajtra spravím ryžu s hráškom z konzervy (dúfam,že ten môžem) a asi aj s hubami. Dnes som mala na obed 2 volske oká so zaváranou paprikou a veľmi som si pochutila. V nedelu si na obed plánujem urobiť rascový posúch. Zatiaľ sa mi darilo nič neporušiť, tak dúfam, že mi to ostane do konca.

Ešte sa vás chcem opýtať, či na tie postrúhané jablká si dávate mletú škoricu alebo škoricový cukor? Chcem si dať zajtra na ranajky.

Zajtra si svokra berie malého na celý den, tak hádam sa mi podarí pridať nejaké recepty.

lydka84
10. jan 2014

@lenka1408
ahoj , hrasok je zelenina mozes ( suseny hrach je skrob )
na jablcka davame cistu skoricu - mletu samozrejme 🙂
a na recepty sa tesiiiiiiiime 😀 😀 😀 😀 😀
super ze sa drzis len tak dalej, kedy si zacala ?

lenka1408
10. jan 2014

Začala som v pondelok, takže zatiaľ len piaty den, ale aj tak sa teším,že to zatiaľ riadne dodržujem. Aj ma láka postaviť sa na váhu, ale zatiaľ som sa nevážila, vydržím. Dúfam, že to potom bude príjemné prekvapenie. 🙂

lydka84
10. jan 2014

@lenka1408 urcite bude ...ja som sa par krat postavila a je to divne ale paradoxne najlepsie ubytky mam po UH dni ked sa najem sladkeeeeeeeeeeeeeee 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ...a po ovocnom mi vaha ide hore..... takze pre istotu sa uz ani ja nevazim 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

nika185
10. jan 2014

@lydka84 jaaaaj, tak som asi zle kukala, ale to je jedno,nie? Pozriem teda tu pizzu, čo pridala walen. A škorica s fazulovými strukmi? Dobre som to prečítala? No tu sa dozviem recepty 🙂 -vyskúšame, napíš, či to je v kuchárskej.To založenie viem, že to založil niekto iný, ale ty si to rozbehla znovu, alebo vy ste to rozbehli, tak ste terajšie zakladatelky 🙂 🙂 🙂 Koláče mám aj ja v chladničke a už som si na ne dala lístok NEJESŤ !! 😀 , sú to ananásové posledné dva kúsky, zajtra môžem, mám UH, tak pa-kukám slnce,seno...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lydka84
10. jan 2014

@nika185 ahoj
ano fazulove struky so skoricou a a syrom alebo vajickom ...len tu vznikla debata ze ci fazulove struky su zelenina alebo skrob ....lebo ja to poznam z macingovej a ta je tiez zalozena na delenej strave a podla mna su zelenina ........ ale ak niekto to berie ze je to skrob tak to potom nemoze so syrom .... preto som to do kucharskej knihy nedavala ......kad chces mozem ti poslat cez IP receptik
receptiky na pizzu jeden je od walen a druhy od moje2deti .... aj na ten som citala skvele recenzie na webe takze je to jedno ktory skusit obe su urcite bombasickeeeeee 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
no hej sme typy co potrebovali povzbudit a vymenit napady na varenie a vzniklo z toho toto tu a mna to tesiii ze sme motivovali dalsie a je nas cez 40 uz 🙂
no ja mam zajtra skroby rozmylsam ryzu v ryzovom mlieku a so skoricou ....no uvidim este to mozno do zajtra zmenim a v nedelu pizza uz teraz sa velmi tesiiiiiim 😝 😝 😝 😝 😝 😝

estachova
10. jan 2014

@lydka84 ahoj, ja som dnes 9 deň a som sa vážila a len 0,5kg dole 😒 , včera som mala vitamíny, tak som dosť sklamaná, ale chcem pokračovať ďalej, zajtra idem ocovi na oslavu 60r., tak asi poruším, ale ďalší deň pokračujem ako treba 😉

nika185
10. jan 2014

@lydka84 podľa mňa je fazuľa zelenina, ,takisto aj zemiaky sú zelenina, fazuľa obsahuje sacharidy 30-57%, hlavne škroby, je velmi dobrá pri dietách, pretože okrem iného posilňuje srdce a krvný obeh a pôsobí odvodňujúco a je bohatým zdrojom bielkovin, ktoré telo spracuje lepšie z fazule ako z mäsa a dokonca má aj liečivé účinky./ to som sa o nej dočítala /Takže by sa mohli jesť aj zemiaky aj struková fazuľa ako škroby aj zelenina a napokon fazulka aj ako bielkovina, keď obsahuje tolko bielkovín, nie? 😨

nika185
10. jan 2014

@lenka1408 ahoj, ja si dávam mletú škoricu a je to vynikajúce

nika185
10. jan 2014

@andrea1516 ahoj, prosím ťa, kde ju dostanem kúpiť tú basmati ryžu, počujem to prvý krát, má to aj Kaufland?Alebo len predajne bio so zdravou výživou, ďakujem

andrea1516
10. jan 2014

@nika185 ahojky poslem link prestuduj si a mala by byt aj v tesku aj v Kauflande nasla som ju aj v dm a bio opchode ale bola drahsia ja som kupovala v Bille a link je http://www.basmati.cz/basmati/ aj ja budem zajtra prvikrat skusat napisem vam ako to dopadlo 🙂

lydka84
11. jan 2014

@estachova
ahoj no prave som tu aj ja pisala ze divne ale po vitaminoch mam viac kil ako po UH .... tak mas viac moznosti a to ta lepsia nevazit sa, ta druha vazis sa v ine dni ako po vitaminovom ale samozrejme nie denne tak po kazdom druhom cykle ....ja som sa v lete vazila kazdy 9 den ..... alebo sa merat a nevazit ....a dolezite je uvedomit si ze kazda ide z inej vahy ..... takze tie ubytky su u kazdej rozne a dalsia vec je menst. cyklud a hladiny hormonov v tele ja sa uz zacianam nalievat a urcite o chvilu zacnej aj prberat na vahe.... vzdy je to u mna tak ......... takze hlavu hore, oslavu si uzi ako sa patri a zajtra hura do toho 😉

lydka84
11. jan 2014

@nika185 no podla niektrej delenej stravy je to bielkovina podla inej je to skrob a stale je to sucast zeleninovej mrazenej zmesy takze vlastne je to zelenina podla mna ....no proste komplikovane s tym delenim ...... a najhorsie je ze este aj tato dieta v kazdom vydani myslim knihu je ina....takze je to na zvazeni kazdej jednej .......
a tak isto komlikovane ako sojova maso (platky , kocky) ja si stojim za tym ze je to bielkovina (tak isto ako tofu) a skrob je len soja - bôby ................. ale su tu kocky ktore si urobia sojve kocky miesto masa a k tomu ryzu a maju super obedik ...ktory je podla mna uz zle skombinovany ...... takze je to na zvazeni kazdej jednej ..... 😉 😉

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 lusky su zelenina na 100% a sojove maso bielkovina/ ono zas clovek neprestane chudnut kvoli tomu, ze jedno jedlo zle skombinuje. Ja napriklad som jedla kukuricu vo vitaminovy den, lebo som si myslela, ze je to zelenina 😀 a potom som bola vyvedena z omylu, ze je to skrob. Ale chudla som aj tak 🙂 a teraz preto nejem kukuricu ani hrasok v iny den ako UH. A stale mam este dilemu, viem, ze vravite, ze klasicky hrasok zeleny je zelenina, ale neda mi to akosi...

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3
dilema lebo skroby maju napisane ze tu patria vsetky strukiny ( co zanmena aj hraosk aj fazulove struky teoreticky ) ale podla mna sa tymi strukovinami myslia uz bôby .... 😀 😀 😀 😀
ono s tym jedlom je to len o traveni ze ked nemiesas lepsie sa travy a tym sa zrychluje aj metabolizmus podla mna ...... kukurica je skrob ??? podla mna kukurica je zelenina tak istu ju najdes v kazdej druhej zelninove zmesi mrazenej .... uz keby tak este by som mozno zapolemizovala ze je to UH ale skrob ???? na to ste ako prisli ?

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 a este preco kukurica je podla mna obilnina a nie skrob , v knihe sa pise ze medzi UH den patria :pohanka, jacmen, proso a ine obylnini a Wikipédia pise:
Obilniny alebo cereálie sú kultúrne rastliny z čeľade lipnicovitých pestované predovšetkým pre zrno v miernom pásme všetkých svetadielov, v rôznych nadmorských výškach. Hlavné druhy: pšenica, jačmeň, kukurica, ryža, raž, ovos, cirok, menej rozšírené pohánka, mohár a i. Spracúvajú sa na múku, krúpy, vločky, slad, škrob, krmivá.

A ako si si vsimla tak obilnina je az ryza .....sakraaaaaaaaa ...takze zle, 90 DD ma zjavne uplne ine delenie ako je to co nas ucili v skole 😀 😀 😀 😀 😀 😀

....ale myslim ze nic nezmenim na tom ze kukurica a hrasok budu u mna dalej zelenina....nemam chut z mrazenych zmesi vyberat kukuricu a hrasok von 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 fazula je skrob az sucha. Lusk je zelenina, toho sa odmietam vzdat 😀 a s tou kukuricou, bolo mi to tak povedane, uz neviem kto to bol presne, ale prislo mi to logicke. Vies ako sa hovori, ze z kukurice aj prasiatka priberaju 🙂 ako uh mi nepride. Ale ja napriklad nechapem to, preco ryza je skrob a nie uh.

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 no ja sa ani necudujem ze mi tiu mame ine nazory ked kniha v slovenscine pise ine ako kniha v cestineee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
toto si aj ja mylsim ze skroby su boby az vysusene, hrach, sosovica, zazula,soja, cicer.....a preto ak fazulove skruky su zelnina tak aj zeleny hrasok musi byt zelenina , nie ???

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 ja uz neviem teraz nic. Nevyberam hrasok a kukuricu ani ja, ked mam zeleninovu zmes. Ale neotvorim si konzervu kukurice, ked mam vitaminy. To mi pripada, ze sa to nemoze 😀 aj ked ako hovorim, kedysi som to tak robila, bola som najedena, nevymyslala som a schudla za mesiac 6kg. Mozno sa k tomu vratim 😀 😀 😀

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 no ja nechapem ani to ze 90 DD je delena strava a maso mozes zajedat chlebom 😉 😉 😉 takze sa podla mna tym velmi netreba trapit a kto chce da si,,,ja som cele leto ficala tak ze kukurica a hrasok aj pod masko aj do ryze a fazulove struky so syrom zapecene a schudla som za mesiac 7 kil ...takze to neriesim 😎 😎 😎