90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

marwa
30. dec 2014

@angie099 schudla 10kg..prvy mesiac uplne striktne. A potom trocha polavila ale nie moc..vodny den som ale nikdy nemala lebo som mala tazku pracu a bala som sa ze odpadnem..tak som pokracovala normalne. Ale rychlo su vidno pekne vysledky a hlavne striedas vsetky jedla a nic ti nechyba..

angie099
30. dec 2014

@marwa oki teším sa doma ma od toho odhovárajú ale tak ja sa chcem na to dať a dúfam, že dôjdem až do cieľa a že to 90 dní vydržím............

lydka84
30. dec 2014

@marwa
@angie099 baby ja som zacinala 2.1.2014 a za 90 dni som dala dole vdaka tomuto foru 13,8 kg skoro strikne aj s vodovymi dnami

angie099
30. dec 2014

@lydka84 a koľko si pribrala ak si s touto dietou skončila????

marwa
30. dec 2014

@lydka84 super..zaciname aj my s angie099 1.1.!ha sa tesim ze tu budem mat niekoho s kym sa budeme podporovat..

angie099
30. dec 2014

@marwa budeš aj cvičiť alebo zapojíš aj nejaké aktivity????

marwa
30. dec 2014

No chcela by som cvicit ale asi budem zas leniva..budem sa snazit s malou chodit co najviac von..ked uz nic tak aspon ma nebude lakat jedlo🙂 😀 ...a ty?

lydka84
30. dec 2014

@angie099 no 2 kg sa mi vratili hned , to bola ta voda, potom dalsie 4 a k dnesnemu dnu mam naspat vsetko :( ale chyba je vo mne prestala som cvicit, jedla vsetko, vsetko mixovala a jedla tony sladkeho, som rada ze sa mi nenabalilo este viac

angie099
30. dec 2014

@marwa to ešte neviem ale tak prechádzky sú u nás na dennom poriadku......... ide sa venovať deťom džra sa ozvem sa toho 1. 1. 2015

lydka84
30. dec 2014

@angie099 @marwa
baby, ak by ste chceli pred rokom ked som drzala 90-tku som tu zalozila kucharsku knihu, Ak by ste sa chceli inspirovat receptami alebo nejake pridat, budem len rada https://www.modrykonik.sk/group/5470/

monika541
30. dec 2014

@lydka84 vážne máš všetko späť? Ja sa už dlho odhodlávam a teraz mám obavy😝. Plus nástrahy víkendového varenia a ničnerobenia. Ideš do toho znova, či skúsiš niečo iné?

lydka84
30. dec 2014

@monika541 za rok veru vsetko 😒 v nedelu som zacala cvicit, v pondelok chcem zacat macingovu detox, s tym idem pekne na cm dolu a potom po mesiaci bud sa vratim k 90-tke alebo si dam delenu stravu ..... ako mne sa paci , super mi travy nezlisti ma zaludok, ma vysledky ......nezavrhujem ju ale ja som ta blba co to pokaslala cele ..... a to som uz mohla byt ina kočena keby som sa nerozožrala

monika541
30. dec 2014

@lydka84 ja sa plánujem rozbehnúť od 7.1., dovtedy som doma a to sú samé lákadlá. V robote sa hádam skôr udržím. Lebo som už pomaly širšia ako dlhšia:-P :-P :-P . u mna bude problém scvičením no bez toho to nepôjde☹

lydka84
30. dec 2014

@monika541 veru cvicenie velmi pomaha odporucam ho

dajna11
30. dec 2014

ahojte kočenky,prosím prosím....zhrnutie dietky,kde čo a aký den a v poradí...nemáte link????nechce sa mi tu hladať....dakovalá 😀 😀

lydka84
30. dec 2014

@dajna11 ahoj
striedas 4 dni stale dokola a to bielkoviny, skroby , uhlohydraty a vitaminy, cele to trva 91 dni s tym ze 29, 58 a 87 den je vodovy pijes len vodu respektive caje, kavu co ma 0 KJ hodnotu

pripajam rozdelenie potravin + casy kedy ktory chod jes ...

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29, 58 a 87 deň, pijeme len vodu

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

lydka84
30. dec 2014

@dajna11 ak by ti nieco nebolo jasne, pytaj sa, vysvetlim

dajna11
31. dec 2014

@lydka84 dakujem srdiečko,super super..... 😀 😀 😀

dajna11
31. dec 2014

@lydka84
@angie099 ja som ju tiež držala pred asi tromi rokmi. vtedy som schudla skoro 15kg. aj celkom mi tá váha držala aj ked som jedla všetko,asi rok.potom sa pomaly vracala,teraz mám z tých 15 naspäť asi 10kg. no a tak teraz váham či začať znovu.... 😀

lydka84
31. dec 2014

@dajna11 ono je dobra, mozes clovek vsetko nic mu nechyba mne sa paci ... ja sa k nej vratim ale idem najprv na detox a tak pojde bud 90-tka alebo delena, prisla som na to ze pri deleni potravin nemam problem s travenim ....

79zuzana
31. dec 2014

@marwa
@angie099 pridavam sa k vam ;) od zajtra zacinam ;) Ja som uz 90 dnovku drzala pred 3 rokmi a schudla som 13 kil. Vratili sa mi asi 5 ale vlastnou vinou... totalnym prezieranim sa. TAkze rano zacinam 🙂 Drzim nam vsetkym palce ;)

marwa
31. dec 2014

@79zuzana super..od zajtra..uz mam nakupene 😀

angie099
31. dec 2014

@79zuzana super aspoň nás bude viac

angie099
1. jan 2015

@79zuzana ahoj no ako si to dnes zvládla??? ja v pohode teda aspoň zatiaľ................. inak všetko dobré v novom roku nech vydržíme dokonca............. 🙂

misena741
1. jan 2015

ahoj tak je to za nami, chvala bohu. ja relat. ok, ale uz som opat na diete, dnes samozrejme vsetko zle 😀 😀 😀 😀 😎 , dame si zajtra novy pokus 😀

79zuzana
1. jan 2015

@angie099 všetko dobré do nového roku 😉 U mňa inak dnes všetko super. Žalúdok je napchaty ešte od včera, takže dnes to bolo lahke. Zajtra si dam zapekane zemiaky a zeleninovu salsu😉

kattulienka
1. jan 2015

Ahojte.Vsetko dobre v Novom roku. Ja zacinam az od piateho. Teraz som plne rozhodnuta nieco zo sebou urobit, lebo sa nemozem na seba pozerat.tak vsetkym drzim palceky

79zuzana
1. jan 2015

@kattulienka super, drzim nam vsetkym palce 🙂 Ja som zacala dnes a mam z toho super pocit ;)

lydka84
1. jan 2015

@misena741 ahoj moja, opat 90-tka?

misena741
2. jan 2015

@lydka84 jasne, skusim opat. neviem ako je to mozne ale uz mi chyba disciplina, v min. roku to bolo super, ziadne prehresky. ☹