90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

adamko05
3. nov 2010

hurááá obedujeeeeeeeeeeeem.... 😝 😀
len mam "príživníka" 😠 😠 😀 😀 😀

adamko05
3. nov 2010

a s tou vodou suhlasim, isto ma svoj vyznam, len som si to chcela ulahčit 😀 😀

claudica
3. nov 2010

Ahojte, ja už som "po" - naobedovaná... Na kapustovej polievke bol najlepší ten celozrnný rožok čo som k nej mala 😝 . No - dalo sa, ale že by som si pochutnala, sa povedať nedá. Na večeru sa už toto asi nekoná. Poslednou dobou mám problém so škrobovým dňom, lebo nejak mi ryža nechutí, zemiaky som mala na všetky možné spôsoby.... Bielkoviny bez problémov, syry, mlieko, vajcia, mäso, takisto aj UH v pohode, cestoviny so zeleninou, alebo sladké s krupicou, al. orechy, med...pizza, tarhoňa...ale tieto škroby už fakt neviem. A teraz po tej kapuste budem mať poobede asi len nejaký čaj... ☹ Ale však nevadí, nezaškodí mi to, len aby som vydržala... 😒

adamko05
3. nov 2010

@claudica a čo takto šošovicova polievka, alebo hráškova... 😉 😉

mnam, ta pečienka bola mnááám a dam si hadam aj večer, čo zostalo... aj s pečivom, nech to "para tlači" 😀

idem to tu uložiť spat... od dnes mi aj veľky škôlkar chodí domov hned poobede 😠 😠 😠 😠

claudica
3. nov 2010

@adamko05 áno, aj ja som vsadila na polievky, nabudúce spravím normálnu, teraz som trochu "netrafila". Ešte z kyslej kapusty je fajn polievka, ale v tejto bolo moc druhov zeleniny a nejak mi to nesadlo. Ja som asi pred desiatimi rokmi robila tú tukožrútsku diétu a ani vtedy mi to nechutilo, neviem načo som teraz zas naletela 😢 dobre mi tak.

adamko05
3. nov 2010

@claudica ja som tuto tukožrutsku nikdy nevarila, ja som ju videla u kamošky a bola mi už na pohlad nesympatická 😀

claudica
3. nov 2010

@adamko05 no ja som to robila s kamoškou, už sa presne nepamätám ako dlho to malo trvať, pár dní sme to do seba pchali, potom sme už radšej nejedli nič, potom kamoška vymyslela, že to skúsime vymixovať.... no to len bol humus........ no niečo zišlo, ale sa to aj rýchlo vrátilo, takže z takýchto vecí som už "vyrástla". Snáď 😀

adamko05
3. nov 2010

ja dnes ukážkovy obed... som si spomenula, že mam v mrazaku vyvar, tak mi tu vonia pod nosom... dopijem a idem oddychovat 😅

monkula
3. nov 2010

Kočkyy, ja som taká šťastnáááá 😵
Dnes som si kupovala nohavice, vybrala som si dvoje, jedny mi dajme tomu padli, sú mi tesné, ale nie veľmi, a tie druhé, tie mi boli veľké 😵 😵 😵 😵
A min. rok v Rakúsku so msi kúpula nádherné nohavice, ale nevšimla som si, že sú veľkosť S, tak som si ich dnes zo srandy vyskúšala a ja sa do nich nasúkam ešte nezapnem, ale min. rok som tam vopchala ledva jedno stehno 😀
a včera mi bolo povedané ,že je vidno, že som schudla 😀 😀

adamko05
3. nov 2010

@monkula 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ja som včera tiež večer skusila jedny rifle 3/4tove, k čižmam a gate a gate som aj zapla 😕 😕 (ale ešte bez dychu 😀 😀 😀 ) a rifle nezapnem ešte, ale podobne, na jar som ich ani k pasu nedala...
ale inak akosi, nemam pocit, že som schudla, ale cítim sa OK a to je hlavne

chut na sladke som zahnala čajom a žuvačkou.... zatiaľ to platí...a j ked ma mata ten koláčik v chladnič, NEDAM si, radšej ho zajtra vychodím, ak dnes nepríde daka navšteva a deti nepojedia 😀 ... aby ma tam nelakal aj zajtra 😅

ssonusa
3. nov 2010

ahojte kocky,,,,
nejaky cas vas uz citam a inspirujem sa vami 😀
Zatial som dosla len k planom, ze je treba so sebou zacat nieco robit.... 😝

ale neda mi nezareagovat na tu "tukozrutsku" polievku - jedla som ju prvy krat pred letom.
Nechcem tu tvrdit, ze je vhodna na chudnutie - a ani presne neviem co vsetko mozete kombinovat (myslim, ze zelenina spolu je ok?) - ale ak mate moznost uvarit spolu kapustu, cibulu, paradajku, papriku a por a k tomu dat bujon, vegetu, cierne korenie - resp. korenie, ktore vam chuti, tak tato polievka je velmi velmi dobra (myslim chutovo). Ci odburava aj tuky to vam neviem povedat, ale drzala som cca pol roka delenu stravu a tym padom dobre viem, ako tazko je po dlhsej dobe niekedy vymysliet co v ktory den jest... tak ak vam ta vyssie spominana kombinacia vyhovuje mozete ju skusit ako dalsie jedlo vo vassej diete... Ja som si to doma robila s povodnym planom, ze to budem jest sama - a kym som sa spamatala tak mi ju dcery s manzelom skoro celu zjedli 😀
prajem vela, vela trpezlivosti vo vasom usili a dufam, ze sa coskoro pripojim.... 😅

claudica
3. nov 2010

@monkula tak to už ano! Pre mňa je tiež toto najväčšia radosť...keď to cítim na nohaviciach, tričkách, neprevalí sa mi brucho cez gate a nešmarím tie gate naspäť do skrine od jedu 😀 😀
Super pocit - blahoželám.... 😎

duja
3. nov 2010

Moja motivacia baby je skrina plna siat do ktorych sa este stale nevojdem..tak teraz za 3 mesiace chcem zhodit co sa da..a potom po pauze budem pokracovat dalej..

claudica
3. nov 2010

Ja zatiaľ nevyberám zo skrine veci, do ktorých sa plánujem vpratať, tam ešte nie som. Zatiaľ je úspech, že to čo nosím, ma neomína a cítim sa v tých šatách "slobodnejšia" 😀

adamko05
3. nov 2010

večera za mnou... dnešok cca 80% .... lebo som mala dva kusky kolačika Rafaelo... čo už... a ešte aj tmavy rožok teraz, lebo samotna pečienka, to eee, ale chcela som ju dojest
tak zajtra hadam bude lepšie
a neviem, čo v piatok, lebo zajtra pôjdeme k našim do piatku, kedže sme bez tatíka, nech mame zmenu

kubkovka
3. nov 2010

@adamko05
@claudica

@monkula
dievcence, krasne sa drzite, ja to asi vzdam, dnes zas zle, neviem sa udrzat......

adamko05
3. nov 2010

@kubkovka no, ani nie, šak dnes aj kolače... ale dako mi to neva

a čo, od žaludka zle? koľko maš ešte dní pred sebou ... a koľko si chcela ešte schudnut....?

kubkovka
3. nov 2010

@adamko05 nie, ja som vsetko urobila zle, som jedla jedno cez druhe, nejako sa nemozem skrotit.....chcela by som este 8 kilov a mam 45 den a schudla som zatial iba 4,5 kg. Asi to uz vzdam, zajtra by som chcela skroby, ale neviem, ci ma este zmysel pokracovat, ked sa neviem krotit......

adamko05
3. nov 2010

no, dnes som den "zabila"... dala som si dva pasiky čokolady.. maly ma tak vytočil, zaspaval celu večnost.... tak som si nervy pred spaním obalila..
zajtra idem zas na 100%

cesnakova polievka s opečenym chlebom 😝 a pečene zemiaky.. mnááám 😝 😝

dobru noc

claudica
4. nov 2010

@kubkovka ahoj, no ja sa ti priznám - neviem či by som toto vedela robiť pri 5-mesačnom bábätku.... veď ešte kojíš, starať sa o decká, ešte aj o tvoju stravu dbať, čo dnes, čo zajtra, ako skombinovať....určite je to náročné. No bože - veď si schudla 4,5 kg - ja som toto nedokázala 5 mes. po pôrode, takže je to aj tak úspech. A teraz si dáš pauzu, začni niekedy v lete, keď bude veľa ovocia a zeleniny, nebudeme mať toľko starostí, čo kde splašiť....a možno sa tu stretneme, možno pôjdem druhé kolo, možno to ani ja nedokážem dokončiť...možno. Nedá sa vedieť. Tak sa drž a staraj sa o deťúrence - potrebujú mať maminu v pohode, bárs aj s pár kilečkami navyše a nie vystresovanú... 😉

kubkovka
4. nov 2010

@claudica no máš pravdu, lenže ja som práveže vystresovaná z tých kilečkov navyše, pri diéte mám pocit, že aspoň niečo robím pre seba, lebo stále dookola ten stereotyp, stále niečo robím pre deti, vymýšľam zábavky, program, upratujem atd a na seba mi neostáva nejako čas....tak chcem aspoň chudnúť, pretože ja potrebujem pri strave presný režim, čo kedy môžem a čo nie, lebo inak žeriem.....doteraz to bolo fajn, len neviem, čo sa porobilo, že nejako to stále porušujem a potom som nešťastná zo seba.....no skúsim si vymyslieť nejakú odmenu, ak sa mi podarí dokončiť a schudnúť, nech mám nejakú lepšiu motiváciu.....

kubkovka
4. nov 2010

@adamko05 ja som včera všetko porušila, čo sa dalo, ale dnes idem na 100%, a máš výborný nápad s tou cesnakovou polievkou, to si urobím a zemiaky s petrželenovou vňaťou.....ďakujem za tip

kubkovka
4. nov 2010

@magimary ahoj, chcem ta poprosit, ako pri tolkych detoch zvladas chudnut? ja mam iba dve, a doteraz to slo, ale nejako sa uz neviem kontrolovat, ale aj tak to nechcem este vzdat.......poradis mi?

claudica
4. nov 2010

@kubkovka no tak len pevná vôľa ti pomôže.... 😔 Ja som ťa nechcela odhovárať, len viem sama zo seba, že ja musím byť v psychickej pohode pri akejkoľvek diéte a musím tomu hlavne veriť - inak mi to proste nejde...
Keď to robím z donútenia a "krčovito", mne tie kilá nejdú a vtedy potom robím tzv. nájazdy na chladničku a nakoniec sa na to vykašlem... 🙄
Ale tak to som ja a každá sme iná... Ja keď mám krízu a nenormálny hlad, chytím psíka a idem s ním na dlhú prechádzku. Hlavne cez víkendy to praktizujem. Skús keď máš nutkanie "zhrešiť" ísť von s deťmi.... ja neviem. A skús si vyhliadnuť nejaké pekné nohavice alebo tričko /samozrejme aspoň o číslo menšie ako máš teraz/ ako odmenu.... neviem.
V každom prípade držím palčeky 🙂

adamko05
4. nov 2010

@kubkovka no, ak kojíš... tak sa nečudujem, že sa ti to takto "zburilo".... aj tak si dobra...
ja som začala chudnut až po 8 mes. maleho, lebo sa hovorí, že telo 9 mes. priberalo tak mu treba dat aspon 9 mes. na to, aby s tym pobojovalo same... ale moje bolo lenive 😀 , trebalo ho nakomut
a nemaš za čo, práve idem uvarit polievku a potom ma susedka zavolala na kávičku

juli71
4. nov 2010

zdravim dievcata ako vidim tak bojujete, kubkovka to asi chce vzdat?! ako ja ! dlhorocna kamoska mi poslala fotky ma 3 deti nevyzerala zle ale teraz si kupovala byt a okolo toho vybavovacky .....baby schudla 3 kg, ale je to na nej vidno skoro som spadla na zadok ako dobre vyzera, a je vsetko aj o pol noci si da slaninu 😀 😠 niekomu staci takato dieta a niekdo sa mori ako ja a nic este som pribrala ,
TAK SA DRZTE !!!!!!!!!!!!

kubkovka
4. nov 2010

@claudica no vdaka za napady, problem je, ze to ani nie je hlad, ale asi z nudneho stereotypu doma, skusim vzdy zmiznut z domu ak sa bude dat

claudica
4. nov 2010

@kubkovka noooo, u nás vyšlo slniečko 😵 - poobliekajte sa a choďte sa prejsť, pokukaj výklady a vyhliadni niečo pekné pre seba 🙂 Potom sa vrátite, dáš si tú polievočku, zemiaky, deti pôjdu spinkať a ty si oddýchni...
A cez víkend si urobte nejaký program s manželom, choďte preč z domu, ja neviem, do kina alebo len tak večer do mesta, popros rodičov alebo niekoho nech ti pomôžu s deťmi...trochu potrebuješ vypadnúť z toho stereotypu - to je podľa mňa celý tvoj problém...

claudica
4. nov 2010

@kubkovka 😀 ešte mi napadlo - škoda že nie sme z jedného mesta. Ja by som takých dvoch špuntov aj prijala na pár hodín cez víkendy 😲 , moje decká sú už veľké a nechcú sa so mnou mojkať 😝
Moja sestra čaká bábo - o dva týždne by sa malo narodiť - strašne sa už teším 😉

magimary
4. nov 2010

dnes: ŠTVRTOK 39-ty deň- 4.11.2010 ŠKRO
---------------------

ahojte 🙂
dnes ma čakajú zemiakovo-cukinové placky, tak sa už teším ako blška... zase taká pozitívnejšia zmena 😅
@kubkovka moja, ja nemám toľko deti, ja mám aktuálne doma len 4 🙂 a dá sa to...
a práveže problém nemám s počtom detí, skôr s mojimi chúťkami 😅 , tie moju dietku narušujú... 😝 😅
mohla by som mať aj len jedno dieťatko, alebo aj desať-stále by som mala rovnaké chute-si myslím 😕 a možno aj nie..., ale fakt si skôr myslím, že deti mi nijako dietku nesťažujú...jedlo po nich nedojedám, ani ho nechutnám ( 🤐 ), keď im pripravujem raňajky a desiaty, tak si to trošku "odtrpím", ale to je len chvíľa-to prežijem a keď oni jedia, ja radšej "mizím" a robím niečo iné 😝 🙂
a ako to zvládam? no, zväčša nie na 100%, ale aj keď sa mi podarí aspoň tých 80-90% som rada a spokojná 🙂 , pre mňa je dôležitejšie ako chudnutie (hoci to je hneď na druhom mieste),. že mám presne dané, čo môžem jesť a čo nie, aby som sa s chuťou najedla a nepribrala pri tom, resp. možno aj trošku schudla 😅 .
samozrejme, že pri tomto postupe mi to ide pomaly, ale nejaké rýchle zázraky som ani neočakávala, keďže som pred tými tromi mesiacmi schudla tých 17kíl...
teraz je to už aj s týmito terajšími kilami cez 20.. a tak sa utešujem, že aspoň niečo...(hoci viem si predstaviť, že pir prísnejšej disciplíne by to mohlo byť aj lepšie 😝 😅 )
no, u Teba, je to ozaj spôsobené ešte aj kojením, ale to nič nemení na veci, že by si s tým mala úplne prestať... nedávaj si vysoké ciele, skús si dietku prispôsobiť čo najviac svojim chutiam a pocitom, daj si trochu nadhľadu a uvoľnenia a možno to pôjde ľahšie 😕 😉 🙂