90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
15. mar 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
tam my sme uz zacali, poniektori (minimalne je nas takych 30 zienok a chlapov ) co uz máme druhý mesiac aj za sebou, o chvilu mame 3 vodovy den ......

kto sa chce pridať je samozrejme vítaní, aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnúť v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a druha ubytky v cm ... tam ma kazda viac riadkov aby sa ubytky dopisali vzdy po vodovom dni ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte – mená a zaciatok diety aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .......... (ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu )
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

OLOVRANT
- ak ste hladny dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

Neutralne potraviny :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

lydka84
15. mar 2014

@andrea1516 to urcite nie to by si si len spomalila metabolizmus a zacala priberat este viac ..... a cvicis ??

lovacka
15. mar 2014

@lydka84 ked budes robit cestu po SR mozes zacat u nas ja som asi najblizsie 😀
a ja som dnes mala v ramci bielkovinoveho dna kavu s mliekom 😀 ale bez cukru 😀

misena741
16. mar 2014

Ahoj lydka,andrea tak nejako sa kazime.ja zatial bez prehresku,aj vaha ide konecne dolu.inak dobry napad z tymi suknami,nohavicami.pridam aj ja foto.dnes budem mat na to cas.takze vodu mame 29?som zvedava na ubytok,ale myslim,ze to bude malo,tak 2.3 kg.pokracujem,este aspon mesiac.21.4.bude 9 me.co som na diete.bola som si pozret bundu a potesilo ma,aj 38 mi bola velka.saty som si kupila 36.vcera maso zo salatom.dnes si urobim nieco z kelu.mate nieco osvedcene?zajtra pizza fornety na obed,a vecer pizza rozok.uz sa tesim. 🙂

lydka84
16. mar 2014

@lovacka no ty si veru najblizise 😀 😀 😀 😀 😀 to si cely en pila len kavu? ci ???

lydka84
16. mar 2014

@misena741 ahoj ja 9 dni hresim takze tento vikend nedietujem snad to pomoze a od zajtra zase pojdem dalej na bielkoviny ako keby nic...meskali mi kramamy, same chute v kuse hladna proste cele zle... 😠 😠 😠
a ty si nam neslubila klasicke fotecky ako si to vyzrala pred a ako vyzeras teraz ??? ha ??? moja vaha stoji mam tak ako v den vody rano ale mam pocit ze cm sli trosicku dole .....hmm neviem som strasne rozhadzana neviem co sa deje ☹

lydka84
16. mar 2014

@misena741 co sa tyka kelu posielam link, ten privarok je uzastny 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/5470/?q=kel

misena741
16. mar 2014

@lydka84 slubila pridam aj tie.ja som tiez porusovala predckramami.teraz som ok.len mam plnu chladnicku zabijackovych specialit. ☹ ,ale musim odolat.mas nejky recept na kel?nemyslim,plnene listy z masom 🙂 🙂 🙂

misena741
16. mar 2014

@lydka84 dik skusim.inak mozem tu kelovu polievku a potom este par pecenych zemiakov?

lydka84
16. mar 2014

@misena741 kel na bielkoviny ??? to nie mam len kel na skroby ..... 😒
inak ano vodu mam29-teho len ja rozmylsam ci si ju neposieniem na 2-heho posledny den dietky, kvoli tomuto vikendu , tomu ze v sobotu asi vodu nedam, to bude masaker pre mna doma pit len vodu a nejest tak som rozmyslala ze ju dam na posledny den dietky ....
a cim si porusovala ked si pisala ze si zatial bez prehresku?

lydka84
16. mar 2014

@misena741 jasne mozes, ja som zvykla s celozrnym pecivom ale skroby sa miesat mozu takze opekane zemiacky su dovoleneeee k tomu 😝 😝 😝 😝

misena741
16. mar 2014

@lydka84 najlepsie sme sa drzali prvy mesiac. Dobre to flakame, pojdes so mnou aj dalej?aspon do toho aprila?citi bude stacit tato vaha? Potom od aprila by som isla na udrziavacu.Akby som skoncila na 57kg, potom 3 mes .udrziavaca, aj ked z malymi prehreskmi mozno este nejake kilo dam dolu. V podstateby mi to vyslo rok diety a ak by sa darilo ubytok na vahe 48kg. Ale to je len moj sen.rozmyxlm si aj zaplatit osobn. trenera. Len to bude asi drahe.

misena741
16. mar 2014

@lydka84 ten kel na skroby.nie na bielkoviny.ja som pred kramami porusovala, teraz to uz bolo ok.vtedy som si davala piate cezdeviate.ok tak si mozeme vodu posunut. Mne je to jedno.ja mam voduajterazvstredu,tobude katastrofa, mam sluzbu, takze aj celu noc budem hore ☹

lydka84
16. mar 2014

@misena741
ja neviem ci flakame ci uz je to vela ja nemmma chut s tym prastit proste si nedokazem povedat nie a najhorsieje ze ani nie sladke ma taha ale ze som strasne hladna 😒 😒 😒 a v kuse jem
urcite idem dalej ale momentalne pri tomto stave ti neviem slubit ci pojdem dalej s tebou do velkej noci do 18-steho aprila a tak udrziavacka alebo pojdem uz na udrziavacku ...zalezi c sa dam do laty lebo to co sa so mnou deje je strasne .... a ani necvicim tak snad dnes uz zacnem ......... este 14 kil mi treba aby som bola na takej vahe ako mi vyratal lekar ze by som mala mat ze je pre mna ideal , ja budem vdacna aj za -11 ,,, ale beriem to tak ze do leta mi staci -5 a do vianoc este -6 a budem spokojna....takze dalej idem urcite a samozrejme udrzat to potom
ty mas teda nadhernyyyy ciel a urcite to daaaaaas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lydka84
16. mar 2014

@misena741 hej uz som potom pochopila ze prave na skroby hladas ... no u mna kazdy mesiac pred kramamy je to o porusovani a hlade..... no snad dnes dokramujem a fakt zajtra sa dam na 100% papanie a od dnes uz aj chcem zacat zase cvicit tak snad to pojde ako doteraz .... s tou vodou uvidime .... to mi tak vcera napadlo kedze som povedla ze fakt tento vikend dietu neriesim ale aj ked napriek tomu ze som na ranajky mala rybaciu natierku tak obed a vecera sla podla dietky UH ...o dnesnych vitamimoch sa to povedat neda ale nevadiiii ..... a v pondelok hura bielkoviny tak to pojde snad 😉

misena741
16. mar 2014

@lydka84 ja som zatial ranajky nikedy neporusila.skor tie obedy,vecere.inak prave som sa bola odvazit,ide mi to pomaly dolu.v predsieni pozrem na shnovu bundicku a tak ma napadlo,ze si ju vyskusam.a ona mi je dobra.az na rukavy.moj syn ma 6 rokov a nosi vel.128 🙂

misena741
16. mar 2014

@lydka84 dik,budem sa snazit.ono je to o presvedceni,musis to mat v hlave.otec bude mat 60 rokov, rozmyslam co n oslavu.mam mat skroby,tak neviem.rezen ani kolaciky mi nechybaju,ale bude slana torta,pagaciky a t je moje,mnam mnam 😀

lydka84
16. mar 2014

@misena741 ja ranajky porusene vcera prvy krat a dnes snad posledny .... neskutocnu chut na rybaciu natierku a chlieb som mala tak som si dala ..... ja ked porusujem tak vecere, obedy tym ze som v praci nie je cim porusit ked tam nic ine nemam len to co si donesiem, skor niekdy zjem daco sladke ale to sa casto nestava nastastie .... skor ze vecer uz ked som doma kusnem do niecoho co by som nemala alebo tak ze som si na B alebo Š dala vecer aj kusok chleba lebo som bola hladna ....ale teraz poslednych 10 dni je to fakt des ...... najhorsie je ze neviem dovod
ty len si davaj bacha aby si nenakupovala na detskom obleceni .... 😎 😎 😎 😎 😎

misena741
16. mar 2014

@lydka84 si humoristka.inak mam neter a ta vzdy vravi,co ja za to mozem ze su mi dobre detske veci?vzdy som sa na tom poriadne pobavila, hl.ked som vazila 2x tolko ako ona.ja si davam teraz na ranajky dzus z mandlami.stal s so mna mandlo maniak.takze aj andre sa vrati naspat n 90?

lydka84
16. mar 2014

@misena741 ano je to v hlave ja som sa nevedela pred vianocami dat dokopy vydrzala som16 dni a z toho 10 som zbastila nieco co som nemohla....a dnes mam 74 den a odkrem tych poslednych 10 dni som velmi spokojna ako som to zvladla ....... ( aj ked ako tak rozmyslam tych 10 dni prehreskov - zacalo to kramamy a lekarmi ked mi povedali ze mam blbe pecenovky, ma vystrasila uz v piatok lekarka a v pondelok druha ze som malo vyzivovana .....tak je mozne ze je to tym to moje porusovania - psychyka ....aj ked potom som mala dobru debatu o tom so znamou a ze ani nie dieta kedze jem vsetko ale ze mam zle vstrbavanie a telo nema vsetko co ma mat, ale to je uz metabolicka porucha tak si myslim ze aj z toho som taka a presne minuly piatok to so mnou zacalo mavat .....)

misena741
16. mar 2014

@lydka84 inak mne meskali kramy a to bol des.jedla som ,akoby mal vypuknut hladomor.nastastie po kramoch sa to upravilo.treba asi len cas.

lydka84
16. mar 2014

@misena741 aj ja som bola mandlo maniak kym som z nich nezacala opuchat a neskrabalo ma hrdlo ...... som si uzastnu alergiu na nich vypestovala takze mementalne sa napchavam s kesu a pistaciami ale aj to musim stopnut ...lebo su dost kaloricke ako vsetky orechy ale su fajne a nemam v nich mieru ......... no andrea sa ma zajtra vazit tak uvidime ci sa jej to pohlo ako chcela alebo ci sa vrati k nam na 90-tku, tiez som zvedava

misena741
16. mar 2014

@lydka84 ja som zdr.sestra, a myslim si ze telo ma dost.ved jeme zeleninu,ovocie,proste vsetko len menej.inak davala som si robit tiez kr.testy cholesterol 5,10.manzel je len vysmazane,ovocie0,zelenina0 ,kila sladkosti a cholesterl 4,30.skoro ma porazilo.ono to je asi o tele, strese a pod

lydka84
16. mar 2014

@misena741 presne to iste mala som zacat v sobotu minulu ale spustila som sa az v stredu a dnes koncim tak snad odidu chute a hlad s kramamy prec ...spolieham na to inak fakt neviem co urobim ale som sa rana vazila a merala a napriek tomu co som "pozrala" a necvicila tento tyzden tak vaha ako v den druhej vody co som si strasne vydychla a cm mamp ocit ze zase trosku dole cez brucho pas,podbrusko a zaludok .... takze zase trosku motivacie dnes rano je ...asi musim zase nejake foto popozerat aby som videla ako to ide inym a sa nakopnut

lydka84
16. mar 2014

@misena741 ja si davam aj chlieb aj vyvar aj sladkosti fakt jem vsetko neberiem to tak ze nedam si chleba lebo viac schudnem ...blbost jedine by som s tym skor prastila takze tiez si myslim ze vyziva je a je jej dostatok len asi fakt to moje vstrebavanie nie je kosher ...... mne vysiel pekne aj cukor aj cholesterol len pecenvky vysli zle, alt norma 0,74 na endokrinologii jeden labak tvrdi ze mam 1,5 - ta ma v piatok ze riadne vystrasila a na gastre iny labak v pondelok ze mam 0,79 ...takze som sa skludnila trosku .....

aduss
16. mar 2014

@lydka84
@matamisi
no veru kočky, cez leto by sme mohli čosi spáchať 🙂

lydka84
16. mar 2014

@aduss @matamisi mozme a navrhujem na východe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduss
16. mar 2014

@lydka84 týýýý počuj :D dohodli sme na polceste :D xixi :D no ale taky vyletik by mozno neuskodil :D no uvidime :D

lydka84
16. mar 2014

@aduss no hej len sme sa este nedohodli kde je polcesta medzi KE a TN 😀 😀 😀 😀 😀

aduss
16. mar 2014

@lydka84 tak napriklad v Tatrach na nejakom welness pobyte :D:D:D xixi :D