90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
4. máj 2014

😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀

takze je tu urcite viac ako 10 zienok , co momentalne drzia 90-dnovu dietku, kto sa chce pridať je samozrejme vítaní, aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnúť v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky v kg:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a druha ubytky v cm ............. tam ma kazda viac riadkov aby sa ubytky dopisali vzdy po vodovom dni ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte – mená a zaciatok diety aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem 😉

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!! 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

jeinabe
4. máj 2014

No čaute baby....človek tu nepríde 2 dni a vy sa taaak veľmi rozpíšete, ale poctivo som si všetko prečítala 🙂 .
Tak ja mám dnes vitamíny, už aby bol zajtrajšok.....dnes som akási hladná, ale svokra mi priniesla čučoriedky a jahody, tak som si na nich hneď pochutnala....mňňam....trošku zmena....ináč niekedy mám také stavy, že som odhodlaná sa tak zdravo stravovať, že pôjdem potom na udržiavačku, inokedy by som skončila s diétou hneď teraz.....ale mám už už dostať svoje dni, tak to by som jedla a jedla.... 😒
A ešte sa musím pochváliť, okolie si začalo všímať, že som akosi pochudla, aspoň niečo pozitívne.... 😉

jeinabe
4. máj 2014

@7danielka77 Vitaj medzi nami, a prajem veľa úspechov 😉

lydka84
4. máj 2014

@jeinabe z toho si nic nerob to mame vsetky ja tiez teraz najradsej by som zjedla vsetko co nezje mna 😀 😀 😀 ..... a ten vysledok za 90 dni za to stoji takze pekne pokracuj 🙂

jeinabe
4. máj 2014

@lydka84 dik za podporu, tak už to dobojujem aj keby čo bolo, hoci sa bojím jojo efektu...inšpiráciou je pre mňa aj kolegyňa, ktorá je asi mesiac predomnou a tak parádne schudla.....a pritom má aj prehrešky... 😉 ....teraz som prišla na to, že v knihe si môžem kliknúť aj extra recepty na bielkoviny, škroby atď......lebo som ti chcela napísať, či sa to nedá nejako rozdeliť... 😀 ...to nič blondína... 😀 😀 😀

jeinabe
4. máj 2014

Dievčatá len pridávajte nové receptíky, že vieme čo máme variť 😀

lydka84
4. máj 2014

@jeinabe sikovna ze prisla xixi .....sak preto je to oznacene stale dnom a mrieskou aby sa v tom dalo hladat lahko 😉

jeinabe
4. máj 2014

@lydka84 😎 😀 ...ja som vždy vošla do celej knihy, kým som našla ten recept, čo som chcela, tak to trvalo.... 😀 ...ale už som múdrejšia.... 🙂

lydka84
4. máj 2014

@jeinabe clovek sa uci cely zivot, 😀 😀 😀 😀 a dokonca ak do toho okienka hore nad moderatormi napises napriklad spenat, najde ti to vsetky recepty kde je spenat 😉 tak to mas este rychlejsie ak vies co hladas 😝 😝 😝

zebatox
4. máj 2014

@jeinabe no aj ja by som mala dostat kramy tak asi preto mam zravku 🙂 a o chvilu dalsia voda neviem ci ju nepresuniem az po kramoch

lydka84
4. máj 2014

@zebatox @jeinabe vidim ze zravu nemoc mame momentalne vsetky 3 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja som prave doobedovala cestoviny s makom tak aspon ako tak som ulahodila kuchtkam

majkushka
4. máj 2014

@lydka84 ja dnes ovocie uffffffffffffffff tažko mi je

lydka84
4. máj 2014

@majkushkaurob si zeleninovu polievku hned ti bude lepsie 😉

jeinabe
4. máj 2014

@zebatox @majkushka ale sme hladneee, ja som zjedla zeleninu z polievky, ale uz aj banan mam za sebou... dakedy v pohode mam vitaminy,ale dnes neviem co sa deje...o 15 ej idem s malym do divadla na rozpravku,aspon nebudem mysliet na jedlo... 😉
@lydka84 si si mala dat aj za nas, vecer si uzi sladke...mnam...teraz som robila v skrini poriadky so sladkostami,tolko ich je,ze neviem kto to zje,hned by som tomu pomohla...a este z Velkej noci

majkushka
4. máj 2014

@lydka84 dakujem za tip rozmyšlala som nad nou zatial sa držim 🙂

lydka84
4. máj 2014

@jeinabe ked ja ani neviem co by som si dala na veceru , mozno zeleninovy salat 😀 😀 😀 😀

slavka86
4. máj 2014

@majkushka zacala som 14.4. ale pociatocnu vahu neviem. Ale viem vahu z 4.3. ( 79,9 ) tak mam to troska skreslene. Podstatne je na ake cislo sa dostanem. Ty si kedy zacala a s akou vahou? Aky mas ciel?

slavka86
4. máj 2014

@majkushka ja si v ovocny den davam v ovociu aj gastanove pyre a je to super

aduss
4. máj 2014

no ahojte baby, ja vas tu poctivo stale citam, aj ked neprispievam, ale dnesnym dnom, ked sa moja vaha vysplhala na neskutocne cislo, tak zacinam zajtra odznova 🙂 som zvedava, dokedy mi to naozaj vydrzi

lydka84
4. máj 2014

a ja sa k @aduss pridavam lebo to zacina byt velmi zle so mnou ... a dovolenka sa akosi blizi... takze hura od zajtra 90-tka 😉

lydka84
4. máj 2014

@andrea1516 nechces sa k nam s @aduss od zajtra pridat 😉

keikasik
4. máj 2014

Ahojte, aj ja sa chcem pridat, nejako som to nevydrzala do konca 🙂

aduss
4. máj 2014

@keikasik ahoj, kludne sa k nam pridaj ak chces od zajtra 🙂

lydka84
4. máj 2014

@keikasik pod pod zajtra s nami na to bude nas viac pojde nam to lepsie

keikasik
4. máj 2014

Idem do toho s vami🙂 aj sa zapiseme znova do tabuliek?

aduss
4. máj 2014

@keikasik ja som sa zapisala 🙂 teda nie nanovo, len som prepisala udaje v tom povodnom 🙂

keikasik
4. máj 2014

@aduss oki rano to spravim aj ja🙂

aduss
4. máj 2014

@keikasik super..bude nas aspon viac 🙂 sak som uz rozkysnuta, treba cosi s tym spravit

aduss
4. máj 2014

@keikasik inak sme sa s lydkou dohodli, ze sa odvazime az po vodnom dni

keikasik
4. máj 2014

@aduss mi hovor, teraz som brala antibiotika teda este dnes vecer mam poslednu tabletku tak som musela jest, lebo ma zaludok bolel ked som nejedla, ale moj problem je ze ked nedietujem tak zerem, neviem sa krotit...a este jeden problem mam ze sa neviem donutit cvicit ☹(