90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

anaret
29. aug 2008

ahojte, babuľky, všetky zdravím...

aniel, máš pravdu, aj ja budem končiť zakrátko, ja som začala asi nejak týždeň po Vás...

Luciap, ďakujem za dvojku, idem to preštudovať...

anaret
29. aug 2008

ozaj, ženy, ani mi to nepríde, že diéta sa končí...sama tomu neverím, že som to dakázala... napr.dnes som mala ovocko a zvládam to úplne v pohode...

neviem ako ďalej...či skúsim tú dvojku alebo čo...písali ste, že idete na to opäť, ale v múdrej knihe sa píše, že by mala byť pauza aspoň 3 mesiace... tak som sa tešila, keď toto skončí, že už budem konečne jesť všetko, ale teraz som na pochybách, lebo už nie som momentálne taká pahltná ako voľakedy a celkom mi to vyhovuje, i keď na niektoré jedlá si robím chuť a na druhej strane mám strach z jojo-efektu...mám ešte pár dní na zváženie...

miresta nebojíte sa začať znova???

gucz
30. aug 2008

anaret ja tiež chcem o dva týždne začať odznova. No ako sa poznám, tak to budem držať poctivo asi mesiac, potom moja pevná vôľa asi zhasne. No ale chcem sa snažiť. A tie tri mesiace? To je možno pre tých, čo to držia ozaj poctivo, a varia presne podľa tých receptov. Asi aby im nechýbali vitamíny. Ja som si varila podľa seba, takže v tom problém nevidím. Chcem ešte zhodiť, lebo minulý rok mi bola zimná bunda riadne tesná, a na novú pravdu povediac nemám (najradšej nosím športovú, pôvodne určenú asi na lyžovanie, lebo je tenká a teplá, a bola drahá jak šlak)

aniel
30. aug 2008

anaret-ja si tiež myslím,že to je pre tie čo držali poctivo,ale my ,čo sme to porušovali ,môžeme začať znova.A vôbec sa nebojím ,že to zvládneme.Veď,keď to aj teraz sem -tam porušíme nič sa nestane a čo na tom ,že budeme chudnúť pomalšie.Veď máme na to celý život.Pomali ďalej zájdeš.

Inak-včera som varila guláš a nejako mi ani nebral.Zjedla som pár lyžičiek a mala som dosť.Ato som sa naňho ,tak tešila.Večerala som ovocie a pár kolečiek šunky.Čuduj sa svete,teraz keď môžem všetko mi nepríde ani na um ,že to alebo ono by som si dala.

aniel
30. aug 2008

+babenky ,budem tu až večer,tak zatial do schudnutia. 😀

gucz
30. aug 2008

no aj ja sa zjavím asi až večer, tak teda pa. Idem k našim zavárať. No možno ma brácho pustí k jeho pc, tak možno nakúknem aj skôr.pa

anaret
30. aug 2008

ahojky, ja mám dnes mäsko, ešte neviem, čo si dám... mám inak dorú mäsovú kapustnicu, tak asi to...

mám už druhú kávu a banán + jabĺčko, takže doobeda vydržím...

chcem povedať začínajúcim ženám, aby to nevzdávali, niekedy príde kríza, ale stačí napísať sem a niekto ich podporí... ja viem, o čom hovorím, sama som sa tu asi najviac sťažovala, a predsa som to dotiahla do konca a verte mi, je veľmi fajn, keď sama sebe dokážete, akú máte pevnú vôľu...

luciap
30. aug 2008

Ahojte kocky, tak som pridala do albumu fotky. Jednu este z dovolenky, otrasnu a jednu dnesnu (kruhy pod ocami si nevsimajte, to bolo rano po prebudeni 😀 ). Ja mam dnes UH, tak som si urobila na obed pizzu a tak ako gucz, tiez som namiesala bielu muku s grahamovou. Mne chutila, zvysku rodiny velmi nie 🙂 . Na veceru budem mat cucoriedkovy kolac. A asi ochutnam jednu pecenu buchtu, ktore som robila zvysku rodiny na obed.

Anaret - ked prestudujes dvojku a prides na princip, kludne napis sem alebo mne do IP, aby som to nemusela do detailov citat 😉 . Si sikovna, ze napriek pociatocnym problemom/staznostiam si to dotiahla do konca. Ja som teraz po mesiaci tiez uvazovala, ci s tym seknut, ale rozhodla som sa, ze nie, ze budem sa snazit to vydrzat do konca, az na to, ze z malych prehreskov si nebudem vela robit.

Gucz - mas velmi dobru motivaciu (bundu 😀 ), aspon vies, preco to robis. Ja mam tiez tuzbu vojst do velkosti 38, to som na sebe nemala od strednej skoly.

Aniel - organizmus si asi natolko zvykol, ze uz nefunguje tak ako kedysi. Chute su jedna vec, ale to, co zvladne zaludok druha.

Pekny vikend vsetkym.

anaret
30. aug 2008

luciap, ja som to len tak prebehla tú II.,ale veru nevyznám sa v tom nejak, ako má byť to striedanie a tie ovocné dni, tiež by som rada niekoho, kto by mi to jasne vysvetlil...

lucxy
30. aug 2008

anaret ide o to ze vzdy na ranajky si das ovocie na obed si das napriklad bielkoviny a na veceru trebars uhlohydraty a kazdy 6 ty den je ovocie, takze si mozes vybrat co si das na obed a co na veceru len to nemiesaj myslim tym normalne jedlo ryza a maso 🙂

helkas
30. aug 2008

ahojte kočky nahodne som sa tu dostala a zaujalo ma to lebo som sa sama dala na boj a som na tom nejak biedne stale mam hlavu v chladničke...ale rozhodla som sa sama tak uvidím čo to da či vydržím či zutekam ...zvladam 3 den tak mi držte palce...

gucz
30. aug 2008

helkas ja mám zajtra poslednú vodu, a v pohode, tak sa nevzdávaj. Aj ja som na začiatku stále myslela na jedlo, teraz je to už v pohode a 15. septembra idem na túto dietku asi zasa.

Dnes som zavárala s mamou o dušu, robili sme pikantnú nátierku a lečo, ale nie klasické, ale lečový šalát (je to lečo, len sa tam pridáva ocot a cukor pri varení)

Pikantná nátierka ak by mal niekto záujem. Ozaj fajná:
2dl oleja
1 kg cibule
1 kg papriky
1 kg rajčín
1/2 preosiateho deka
8 strúčikov cesnaku
5 feferóniek (ja som dala 10)
1,5 dl cukru
2 dcl octu
2 dcl horčice polotučnej (dala som pohár veľkej polotučnej z coop jednota)

Na oleji podusíme cibuľu s paprikou, potom pridáme rajčiny (obarila som ich vrelou vodou a ošúpala, nemám rada šupky), cesnak, ocot, cukor, feferónky a polovicu deka bez veľkých guličiek. Povaríme, potom rozmixujeme, zasa chvíľu povaríme a 10 minút pred dovarením pridáme horčicu.

Ja som tam kvôli farbe pridala jeden pretlak. Naliala som do pohárkov. Kamarátka len otočí hore dnom, ževraj sa jej tá pomazánka ešte nikdy nepokazila. My sme zavárali v hrnci aj lečo, tak som to tam šupla na 100 stupňov asi 10 minút, možno to bolo menej.

gucz
30. aug 2008

inak dnes som mala mať ovocný deň, ale samozrejme ovocie som v rýchlosti zabudla doma, tak som mala dnes druhý uh, mama mala osúchy doma. Zajtra si dám ovocný. Viem že by sa nemalo, ale jediné ovocie čo mala mama doma boli kompóty a tlačiť sa zaváranými marhuľami sa mi moc nechcelo.

luciap
30. aug 2008

Lucxy - som rada, ze si to tak v strucnosti popisala, lebo ja som tu II. zacala citat a bola som z toho trochu mimo a kedze sa ma este netyka, tak som nesla az do detailov.

Helkas - hlavne to nevzdavaj, skus zistit aku volu mas. Predstav si seba ako chces vyzerat a to ta pozenie dalej a mozno, ked si precitas aj vysledky, ake sa touto dietou dosahuju. Ja mam za mesiac dole 5 kg. Este 5 a budem so sebou spokojna. Ako som tak v priemere zistila, tych 10 kg ide dole "v pohode". Len vydrzat. Nie je to zase take hrozne. Chute sice su, ale skutocny hlad myslim, ze nebyva. Dokonca ani ked som mala prvu vodu som netrpela hladom.

Gucz - tak zajtra miesto vody mas ovocie? Nechces ist radsej rovno na vodu? Vdaka za recept. Na co pouzivas tu pikantu omacku?

gucz
30. aug 2008

ahoj luciap zajtra ideme znova k našim, oco nám bude opravovať auto, tak tam by sa mi tá voda držala ťažko, keď mama bude variť, tak si dám radšej to ovocie.
Recept na tú nátierku mi dala kamarátka aj s jedným pohárikom minulý týždeň. Veľmi nám chutila. Ja som si to dala na zemiakové placky, MM aj na chlieb s maslom aj k hoci čomu inému. On má rád pikantné. Tých feferóniek tam môžeš dať koľko chceš, kamoška dáva 10 aj keď v originál recepte je len 5. Ona to dáva aj do gulášu napríklad.

gucz
30. aug 2008

kde ste všetky? ☹

aniel
31. aug 2008

luciap -super vyzeráš.Teraz ,keď som ťa videla na tejto novej fotke,normálne som si myslela ,že ťa odniekial poznám. 😉

gucz
31. aug 2008

ahoj aniel ako sa máme?

aniel
31. aug 2008

helkas -vitaj ,ja už mám diétku síce za sebou,ale v polke septembra idem odznova.Včera sme opekali a zistila som ,že predtým mi to vyhovovalo viac,takže určite sa vrátim k tejto dietke.Za tieto posledné dni ,keď zo všetkého koštujem ma bolí aj trochu žalúdok,ale už toľko nezjem .Aspoň v niečom je to dobré,že sa mi stiahol žalúdok 😉

aniel
31. aug 2008

som prejedená 😉

aniel
31. aug 2008

idem variť-kuracie prsíčka s ryžou 🙂

gucz
31. aug 2008

aniel aj ja idem het, nevarím, dávam si ovocko, ale ideme k mame, tak zatiaľ pa

anaret
31. aug 2008

ahojky, lucxy, dík za info...to znamená, že na obed môžem mať cestoviny a večer si dať celozrnný rožok so salámou?? pripadá mi to čudné, takto to miešať v jeden deň... alebo na obed zemiaky a večer jogurt????
rozhodne by to bolo lepšie ako doteraz... máš to odskúšané na sebe?

sestri
31. aug 2008

renata...presne tak to môžeš robiť...máš knihu? tam si prečítaj základné pravidlá,je to dobre napísané...inak,človeka to dosť pomotá a začne jesť postupne všetko ako predtým...

anaret
31. aug 2008

dnes ráno som skúšala kostýmy a nohavice, úplne božský pocit, keď to na mne visí...
musím všetko zúžiť, ale tentoraz mi to za námahu stojí...
len sa bojím, aby som to za nejaký mesiac opäť nerozširovala...

rybka08
31. aug 2008

Ahojte!!!
Som rada,ze som objavila tuto temu 😀 . Ja mam dnes 18-ty den, schudla som zatial 6 kg a teraz to bol prvy vitaminovy den, po ktorom mi neklesla vaha, takze sa radsej pustam aj do intenzivneho cvicenia, nech mi ta moja pevna vola nezmizne... 😠
Chcem vas poprosit poslete mi dietu v elektronickej podobe? - 1+2 - dakujem.
e-mail: montreal@zoznam.sk

anaret
31. aug 2008

rybka08, nič si z toho nerob, že Ti neklesla váha - len neklesaj na duchu!!!!!!!!!neboj, dodržuj diétu a pôjde to!!!
ver mi, my to máme odskúšané...

sestri
31. aug 2008

rybka...poslala som ti to 😉

lucxy
31. aug 2008

hej anaret tak tak 🙂 lenze fakt sa ti to postupne bude pliest, skus jest vzdy na ranajky ovocie a potom ked si das pozor co zjes na obed aj na veceru tak to bude ok 🙂 a kila nebudu pribudat a som rozmyslala ze vzdy napriklad sobotu by bol ovocny den 🙂

helkas
31. aug 2008

ďakujem za podporu od každej z vás už je to lepšie prvé dni sú fakt najťažšie,ale dá sa je to dobrý pocit ráno sa postaviť na váhu a ručička ukazuje menej .... dnes je 4 deň a jem len ovocie a manžel ma narodky a ja vypekám zakusky a ostatné somariny ale zvladam to .....budem statočne odolávať lákadlám a pokušeniam.....