90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lenka0005
18. sep 2008

no tej vody by som mohla piť viacej,nejak na ňu zabudam,ale čajíky pijem aj 3 krát za deň 🙂 😉 🙂

miresta
18. sep 2008

Ahojky kočky, tak som sa tu konečne dostala. Mala som hneď ráno o osmej návštevu sestru a nechala mi dcérku 6 mesačnú na postráženie, lebo šla zo staršou dcérkou vybaviť škôlku na poslednú chvíľu.
No ale už odišli, moju som uložila spinkať, dala som si jablčko a 3 slivky a pijem kávičku.

aniel - ja mám tiež najradšej vodu, ale tiež mi strašne chutí Lucka tá ochutená s materinou dúškou alebo medovkou, a neviem či to môžem piť. A inač pijem veľmi často bylinkové čaje, ale stále ich mením, lebo som čítala, že škodia ak sa dlhšie a vo veľkom množstve pije rovnaký čaj. Napríklad žihľavový vraj úplne poškodí žalúdok.

luciap - tak to si sa trochu rozpapala, ale skús sa viac zamestnať, myslieť na niečo iné. Niejako sa povzbuď keď si tak pekne začala. Aj ja som mala problém po druhej vode, a hlavne dala som dole pekne myslím že to bolo 8-9 kíl a už mi to stačilo na potešenie a tak som začala zvolňovať, a to bola najväčšia chyba pretože už som nabúrala metabolizmus a v poslednom mesiaci som dostala dole len 2 kila.
No nebuď smutná a bojuj. 🙂
Mne pomáha keď myslím na hlad, že si zahrám niejaké hry na počítači, to ma tak zožerie a navnadí, že uplne zabudnem na hlad, alebo idem von.

anaret - tak je pekne že sa ešte ovládaš a hlavne že na to myslíš. Najhoršie sú večere, že? Aj pre mňa celý deň sa držím a večer musím vypiť liter vody, aby som sa zasýtila....."ako tak". A v noci sa niekedy zobudím, že som príšerne hladná, ale ráno je to už v pohode. Tak držím palce, nech to neide hore.

lucxy - takže ty pokračuješ taktiež od znova a kedy si začala? Čo som tu nebola ten týždeň veľa sa toho zmenilo a nečítala som všetko. 😒

lenka - myslím že všetky jadierka majú istý obsah tuku. Takže závislosť na hocičom je nebezpečná.

lucxy
18. sep 2008

no pitny rezim je dolezity, ja pijem dost vela na ranajky hned kavu+caj a vodu no a potom chodim na zachod stale 🙂

miresta
18. sep 2008

lucxy - tak to sme na tom podobne. Ja tiež všetko naraz. Najprv asi pol litra vody a k tomu vitamíny a tabletky.
Potom kávu a čaj. A potom len WC. A potom odznova až niekedy musím dávať pozor, žre už nem§žem piť, lebo treba aj jesť. 😀 😀

miresta
18. sep 2008

lenka - a teraz ma napadlo, že tekvicové jadierka budú určite kalorické, lebo ja varím z dužiny polievku a je úplne ako slepačia, žiadny olej sa tam nepridáva a po uvarení mám na vrchu mastné oká. A je výborná.

miresta
18. sep 2008

aniel - receptíky už niejaké hodím a čo by ste chceli? Lebo niekedy už neviem, že čo vás zaujíma. Ale zalovím v mysli aj na dnešný deň niečo. Vôbec neviem čo budem obedovať. Ale dala by som si mrkvový šalát. 😝 🙂

miresta
18. sep 2008

ale asi tu nikto nie ste, takže neskôr.

lucxy
18. sep 2008

ahoj miresta, no zacala ale uz mi to nejde az tak ako predtym priznavam,,,ale nejem nezdrave veci,,,skor aj viacej cvicim
neviem kolko maju kalorii tie semiacka 🙂 myslim si, ze to je zdrave 🙂

gucz
18. sep 2008

ahojte babulky, ale ste sa rozpísali 🙂
ja tiež čajíkujem o dušu spasenú odkedy sa ochladilo, robím si slabý čierny, potom popradský broskyňový a lebo zelený na striedačku. Ale to je len dobre, lebo mám aspoň nejaký pitný režim. Dnes mám za sebou banán a pôjdem si dať sušené hrozienka. A tiež mávam ten pocit ako tu bolo spomínané, že keď sa najem, tak som o chvíľu tušim ešte viac hladná. Ale najlepšie je ako písala miresta niečim sa zamestnať. Ja som bola napríklad včera navečer s malou vonku asi 2 hodiny. Boli sme naobliekané ako snehuliaci, ale bolo fajn (ak nemyslím na odmrznuté ruky). Vyvetrali sme sa, malá mi v noci super potom spala.

gucz
18. sep 2008

miresta heď recept na tú polievku z tej tekvice, to by ma zaujímalo, môže to byť dobré, aj keď neviem, či nejaká tekvica u svokrovcov vôbec je, ale pozrela by som

lucxy
18. sep 2008

ja robievam aj cuketovu so zemiakmi a s trochou mlieka 🙂 mnam mnam
gucz ja mam pocit ze dneska je este chladnejsie,,,aj ja som bola doobeda smalou trosku vymrznut a urcite aj poobede 🙂

miresta
18. sep 2008

gucz - ahoj, aj my sme boli včera von, tiež niejaké dve hodinky a bolo super, aj trochu ku koncu prestalo fúkať.
Napíšem ti recept.

lucxy
18. sep 2008

inak miresta ani ja by som ti nepovedaala ze tolko vazis 🙂

miresta
18. sep 2008

Tekvicová polievka (a´la slepačia)
Potrebujeme: vnútro z jednej väčšej tekvice, 2 mrkvy, 2 petržleny, kúsok zeleru, kúsok kalerábu, soľ, celé čierne korenie, petržlenovú vňať, môže byť aj zelerová ak máte radi, rezance, (alebo zemiačky na kocky do polievočky, namiesto cestovín)
Postup:
Tekvicu očistíme, rozrežeme a veľkou lyžicou vyberieme vnútro tak, aby sa nám nerozpadlo, takže dobre hlboko vydlabujeme. Do hrnca so studenou vodou vnútro ponoríme a varíme asi 5 minút, potom pridáme trochu soli a korenie. Po 10 minútach pridáme zeleninu a po ďalších 5 minútach tekvicové vnútro vyberieme. Pridáme podľa chuti znovu soľ, kto má rád a používa vegetu, tak aj ju. Polievku varíme až do zmäknutia zeleniny a pred dovarením pridáme zelerovú a petržlenovú vňať. Ak chceme jesť polievku bez rezancov, tak pridáme po vybratí vnútra nadrobno nakrájané zemiačky. Ale dá sa jesť aj bez cestovín, aj bez zemiačkov.

gucz
18. sep 2008

ja som asi neni normálne, ale ja sa dnes von dokonca teším 😉 , tešila som sa síce na krásne babie leto, mám ho rada viac ako leto, ale zima mi taktiež nevadí, aspoň výrobou vlastného tepla miniem trošku kalórii 🙂

aniel
18. sep 2008

miresta aj mne chutí ochutená lucka,ale najradšej mám čistú alebo len vodu z kohútika

lucxy -ja od rána WC už X krát

miresta -potrebujem niečo k hracovej polievke, mohlo by to byť aj niečo zo zemiakov alebo nejaký posúch ,čo by som si dala do mrazáka,ale hlavne ,aby to deti jedli lebo s Paťom je problém,ten nezje hoci čo 😒

gucz-aj my sme sa vyvetrali ,ale spánok hrôza ☹

miresta
18. sep 2008

lucxy - tak dík, no ja to sama nechápem, necítim sa až taká silná. A kolegovia z bývalej práce my hovoria, že ešte pár kíl a som ako predtým. No a to som mala 82kg, takže tých pár je ešte 13kíl- úúúúúúff. ☹ No ja to musím dokázať aspoň ďalších 10 kíl. 😀 A ja to dokážem. Na budúce leto musím byť kočka. 😀 😀 😀

miresta
18. sep 2008

aniel - ja kupujem k hrachovej polievke pražený cícer v Lidli, alebo manželovi urobím krutóny . Ale ešte niečo porozmýšľam, nad niečim iným. 😕

miresta
18. sep 2008

lucxy - a cuketovú polievočku robím aj ja, ale mixovanú ako mascarpone. Je dobrá aj na studeno aj teplo.

gucz
18. sep 2008

miresta díky za tú polievočku, ak bude tekvica určite vyskúšam.
Baby čo budete zajtra robiť k obedu?

miresta
18. sep 2008

gucz - aj ja sa teším, lebo ja zimu milujem, ale radšej mám mráz ako vietor. Ale minulý rok bolo 29. 9. - 30°C , a viem to určite pretože sme boli na chate a oslavovali sme svokrove narodeniny a mám na sebe šatočky na ramienka.

miresta
18. sep 2008

gucz - myslela som tým to, že sa možno ešte oteplí, aspoň takých 5 - 7 °C by bolo dobré.

gucz
18. sep 2008

tak to sme na tom rovnako, aj ja mám radšej mráz, vtedy je taký fajn vzduch. A vietor nemusím, vedľa našej bytovky je už len roľa, tak si vetra užijeme dosť, minulý rok v zime malá nemohla ani dýchať, keď sme vyšli von a fučalo.

lucxy
18. sep 2008

miresta radsej cvic a budes sa citit lepsie, baby ked ja necvicim ja sa hned citim zle 🙂 to je moj nazor

gucz
18. sep 2008

no už chrumkám tie sušené hrozienka, mňam, ako deťom nám to mama dávala často miesto sladkostí, a my sme to veľmi ľúbili, neviem prečo som ich potom prestala jedávať......
ale aj tie tekvicové semiačka by som si dala, tie milujem, kým sú neviem ich prestať jesť. Takže ich kupujeme len málokedy

gucz
18. sep 2008

kam ste zdúchli? no nič, idem poupratovať. papa

aniel
18. sep 2008

čo sú to krutóny a neboj miresta mi to dokážeme 😵

aniel
18. sep 2008

gucz -aj u nás strašne fučí,ja hovorím,že bývame na vyhnálove

aniel
18. sep 2008

uspávam malú a pôjdem niečo kuchtiť prosím nejaký receptík

lucxy
18. sep 2008

aniel podla toho aky,,,francuzske zemiaky by som si dala 😕