90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

cessy
5. máj 2011

@cessy daj neaky chutny tip na zajtra??? co si budes varit???

dajna11
5. máj 2011

@cessy no bolo by pekné,ja som robila dcere ked mala narodky a rozdávala muffinky a ozdobila som ich marcipánom a na každý farebne napísala meno spolužiaka.....k tomu medovníčky malované...tak detsky a zabalila do balíčka lebo dcera má na mikuláša narodky,tak akože mikulášske balíčky....ako sa tešili..

dajna11
5. máj 2011

@cessy zajtra....hm......asi cestoviny a taký kysnutý cesnakový koláč,to budem mať aj na večeru a mm sa poteší,lebo mnule som ich robila chlapom na stavbu a jemu sa neušiel ani jeden.alebo si objednám pizzu 😝

suezana
5. máj 2011

@dajna11 téda, ty si iná mamina 🙂 klobúk dolu - tak chcela by som byť tvoje dieťa 😀 😀 😀 😀

dajna11
5. máj 2011

@suezana no ja sa v tom vyžívam takto sa hrajkať...ale nemám na to času,lebo to sa treba sustrediť a ked musim odbehovať k drobcovi,tak mi ztvrdne poleva,marcipán a tak....takže to len po večeroch ked je doma mm 😀

cessy
5. máj 2011

@dajna11 no presne, tak zdobene mafinky sa mi veelmi pacia, aj detom sa to velmi paci a je to omnoho lepsie ako neaka cokolada

dajna11
5. máj 2011

@cessy presne.....a vieš čo tam dávaš,

cessy
5. máj 2011

@dajna11 pizza a bude to bez roboty 😉

cessy
5. máj 2011

@dajna11 ja malemu celorocne peciem vianocne medovnicky, lebo stale vypytoval brumikov a kadejake hovadiny, tak som kupila vykrajovacku macika, a ked pyta brumika dam mu jeden dva medovnicky a je spokojny 😵

suezana
5. máj 2011

@cessy daj recept 🙂

suezana
5. máj 2011

len sa obávam, že ... 🤐 no u nás bude asi lepšie kúpiť jedného brumíka 😅 sa poznám ☹

dajna11
5. máj 2011

@cessy ja som kupila plech kde je 6malých mackov a tam robím akoby brumíkov...dám do toho ovocie,čokoládu....a su super.

dajna11
5. máj 2011

@cessy veru asi to bude tak....žiadna roboty a bude klud.

cessy
5. máj 2011

@suezana ale to su klasicke vianocne medovnicky a maly ich miluje, su hned makke, takze ziadne odlezanie, ziadne jablcko do nich

cessy
5. máj 2011

@suezana
Perniky bez ulezania (hned mäkke)

500g hl. muky
190g cukru
125g masla
125g medu
3 vajcia
1 lyzicka sody bicarbony
1 a 1/2 lyzicky skorice
4-5 drvenych klincekov
na potretie 1 az 2 vajcia

POSTUP: Preosejeme muku, zmiesame so sodou, cukrom, skoricou a klincekmi. Urobime jamku, nalejeme med, vyklepneme vajcia, nakrajame na kusky maslo a rukami vypracujeme cesto. Ruru zohrejeme na 150°C. Cesto vyvalkame asi na 5mm silny plat a vykrajujeme tvary. V odstupoch ukladame naplech, ja nepotieram koli malemu vajcom a peciem asi tak 10-12 min. netreba ich zbitocne prepekat, potom nebudu take jemne a vlacne.

cessy
5. máj 2011

@dajna11 tie formy mam aj ja, mylsim ze som ich kupovala v lidli, ale to su taky velky medvedikovia. ja mam vykrajovacku asi tak 7x3cm

cessy
5. máj 2011

@suezana tieto medovnicky nam vydrzia aj 2-3 tyzden, pokedy nepride neaka pazrava navsteva a polku krabice mi nevyje ku kavicke 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dajna11
5. máj 2011

@cessy ja som ich kupovala v tescu,to boli menší mackovia,lebo velkosť je presne ak su brumíkovia

suezana
5. máj 2011

@cessy veď ja som u teba ešte nebola na kávičku 😅

suezana
5. máj 2011

@cessy a aký cukor ide do cesta?

cessy
5. máj 2011

@dajna11 ja mam takych dost velkych hadam aj 12 cm maju a su 6 v jednom plechu 😕 😕

cessy
5. máj 2011

@suezana no aj ty tak vela papas sladkeho???? 😀 😀 😀 😀 😀 , ja velmi vela 😨 a ku kavicke su vyborne. kazdy sa zo zaciatku cuduje, ze co to mame v strede roka medovniky a potom len ake dobre, mnam a to mozeme.....a dam si este....a nakoniec mi ostane prazdna krabica 😖 , lebo cez vianoce ked je kopu ineho si ich tak clovek nevie vychutnat 😉

cessy
5. máj 2011

@suezana cukor samozrejme praskovy.

suezana
5. máj 2011

@cessy práve som zjedla celý balík perníkov 🙄

cessy
5. máj 2011

@suezana jaaaaj toto mi nerob, dnes som mala na male ked som malemu davala minonky.... 😔 dala som si jeden hryz 😨 🤐 🙄

dajna11
5. máj 2011
dajna11
5. máj 2011

@suezana ale ale moja....a ako sa toto mohlo stať???

suezana
5. máj 2011

@dajna11 ty si jaká chudá 😕 😕 😕 aj dcéru máš krásnu - kočka...aj tie torty, a všetko 😵 😵 😵 😵 mňám

dajna11
5. máj 2011

@suezana ja a chudá????no moja pomenej jesť sladkostí 😉 😉 😉 😉 ...deti mám vydarene nie?po mne 😉 😉 😉 .....

dajna11
5. máj 2011

@suezana jaj teraz som kukala čo tam je...to su fotky ešte pred tým ako som otehotnela...aktuálna je iba tá čo som v bielej bluzke na vianoce........inak to ostatne je minulosť 🙄