90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

kubkovka
11. nov 2010

a este neviete nejaky recept na dobry salat z hlavkovej kapusty? lebo ja surove salaty velmi nemusim, tak mozno mate recept na nieco fakt dobre, mne velmi chuti kapusta v restauraciach ako oblohu ju davaju, ale vobec neviem ako to robia, netusite?

claudica
11. nov 2010

@kubkovka to budeš mať na škrobový?
Lebo ja som sa raz zahrávala s myšlienkou na placky bez vajca, podľa mňa by to šlo... A v knihe píšu aj na škrobový deň že môžeš kúsok chlebíka k obedu, tak prečo by si tam nemohla šupnúť trošičku múky, aby to držalo pokope... 😉 No skús, som zvedavá... 😅

claudica
11. nov 2010

@kubkovka no ja hlávkový šalát ako prílohu robím s nálevom z octu, trochu soli, cukru, kvapka olivového oleja...
Daj si do hrnčeka vodu, ocot, soľ, cukor a ochutnávaj, pomer ti neviem takto povedať... 😖

claudica
11. nov 2010

@kubkovka no som ja ale sprostá... kapusta, nie hlávkový šalát 😀
Ja kapustu nastrúham /teda nakrájam/, aj cibuľku, nastrúham do toho aj mrkvu a potom takisto robím sladko-kyslý nálev. Ak mám doma cviklu, dám tam aj tú a je to dobré. Prepáč, zle som čítala... 😉

sisa2
11. nov 2010

ahojte, zasa sa hlasim po dlhsej dobe ... uz som zmierena s tym, ze pripojenie na net a tv je v nedohladne. jaj, by som tych ludi v t-come vrazdila 😠 😠 😠
ja zatial -7 kg, ale posledne dni sa mi moc nedari. v sobotu sme boli na oslave 70-ky, tam sa moc nedalo dietovat, hlavne ked som mala vitaminovy den 😀 a rovnako ako mexx, tiez mi lieta kilo hore dole, ale mam pocit, ze skor hore to ide 😖
dnes bielkoviny, mala som kuracie masko so sampionmi, mnam, strasne to mam rada. takze som sa poriadne natlacila 😀 idem pohladat flasu s vodou.

kubkovka
11. nov 2010

@claudica no skrobovy, vyskusam, este mam aj kukuricnu krupicu, tak skusim mozno aj to a uvidim......velmi to podla mna nebude drzat, ale tak nevadi, hlavne aby to dobre chutilo.....no vidis, hlavkovy salat som volakedy aj ja tak robila a som na to uplne zabudla, vdaka za pripomenutie......

kubkovka
11. nov 2010

@sisa2 no krasne cislo, ze 7 kg, ja zatial iba 6,8 kg 😉
no veru baby, skuste to s tymi flasami s vodou, ja tak aspon viem, kolko vypijem a fakt menej zjem

ingridka22
11. nov 2010

čaute bojovníčky 😀
dnešok zatiaľ v pohode, dúfam, že dnes nezlyhám 😔 večer pôjdem cvičiť, tak aspoň nebudem špekulovať, čo zjesť 😉 @kubkovka, aj ja som si dala záväzok, že vypijem tie 3 litre vody, zatiaľ mám v sebe síce len polovicu, ale keď to pomáha, vyskúšam 😉 zistila som, že fakt pijem málo a niekedy sa rovno najem namiesto toho, aby som si dala pohár vody 😒 @sisa2, s t-comom sme si užili aj my, sú otrasní, nakoniec sme museli nájsť náhradné riešenie - net máme cez jednu miestnu s.r.o. a tv máme magio, ale cez satelit - cez kábel sa nedalo, lebo po dvoch mesiacoch prišli na to, že nie sú voľné linky 😖 a že k našej bytovke vlastne kábel ani nevedie 😠 😕 tak prajem pevné nervy a veľa trpezlivosti 🙂 @claudica, aj ja robím ten kapustový šalát tak isto ako ty, ale tu v jednej reštike ho majú taký fantastický, aký sa mne ešte nepodaril a neviem prečo 😕 no, idem na tú vodu, fľaša na mňa zazerá 😀

kubkovka
11. nov 2010

no ja uz som svoju dennu davku vypila, ale aj tak som stale nejako smadna, tiez sa idem napit a nachystat na vylet na kavicku s kamoskou.....

ingridka22
11. nov 2010

@kubkovka, tak 3 litre vody s citrónom mám v sebe, zajtra v pitnom režime pokračujem 😉 ešte síce neviem, čo budem jesť, ale viem, čo budem piť 🙂 tá voda sa celkom dá a je fakt, že som bola menej hladná 😉 už len tá slanina nech sa mi rozpustí 😀 dobrú noc

magimary
11. nov 2010

dnes: ŠTVRTOK 46-ty deň- 11.11.2010 BIELK
---------------------

ahojte, ja dnes stresdeň, takže aj výsledok dneška len na nejakých 50-60% 😝 🙄
ale kilo dolu 😕 😅 😝
konečne, už sa po dvoch týždňoch aj patrilo 😠 😝 😖

@mexx, pálenie záhy je jedna z vecí, ktorá aj mojej mamine okamžite vymizne, akonáhle začne s touto dietkou 😉 ,
hoci, keď skončí, aj záha sa vráti 😝 🙄 , nie vždy, ale vráti 😉 (ona má aj potvrdený reflux, ale zaujímavé, že sa prejaví len mimo dietky 😉 )

kubkovka
12. nov 2010

@ingridka22 no super, si dobra, casom si na to zvyknes a bude ti voda chybat, teda aspon u mna je to tak.....dnes si skusim spravit tie placky, potom dam vediet

ivana82
12. nov 2010

Dobre ranko dievcata, ako robite omacku na cestoviny, ked mate uhlohydratovy den? Pise sa ze paradajkova alebo ina zeleninova, napiste mi nejake recepty. Dakujem, lebo ja uz stracam inspiraciu a este som sa poriadne nedostala do toho, co s cim mozem a nemozem kombinovat. Este raz vdaka 🙂

magimary
12. nov 2010

dnes: PIATOK 47-my deň- 12.11.2010 ŠKRO
---------------------

@ivana82 , ja robím a vysoko odporúčam 😅 úto omáčku na cestovinky,
lepšiu som asi nikdy nejedla 😅 ,
môžem ju jesť stále a neobjem sa jej-to už je (u mňa) čo povedať,
recept mám tu z koníka a od kamošky:
---
Cestoviny s paradajkovou omackou a syrom. Je to rychlovka, strasne chutne🙂
Sparit asi 3-4 paradajky horucou vodou, olupat, pokrajat na kocky. Na panvici oprazit na drobno pokrajany cesnak. pridat paradajky, posolit, pridat bazalku. Zvlast uvarit cestoviny, pridat omacku, posypat tvrdym syrom. Uzasne som si pochutnala. Ta omacka ma pod. chut ako ked si date taliansku bruschertu s tou paradajk. plnkou, fakt uzasne
---
ja si tam nedávam syr, samozrejme, a chutí skvele aj tak...
a potom robím tie brokolicové cest., tie som písala nedávno 😉

kajka39
12. nov 2010

@ivana82 - ak chces velmi jednoduchy recept, a mozes cesnak, tak: do horuceho olivoveho oleja pridaj roztlaceny cesnak chvilku miesaj, nakoniec pridaj bazalku,alebo oregano a zalej cestoviny /ja zvyknem robit vrtulky alebo rurky /, dochut vegetou to je vsetko. Cim menej kombinujes tym skor chudnes... 🙂 🙂

TYP:...ak robite placky, tak tiez nastruhajte len zemiaky, cibulku, cesnak, korenie, vegetu, sol, majoran a nepridavajte uz vobec nic, ziadnu muku ani vajicko. Placky budu na nerozoznanie od klasickych a su ovela lepsie stravitelne.... dobru chut 🙂

ivana82
12. nov 2010

dakujem velmi pekne, tak nejak som to myslela aj ja, len bez toho cesnaku asi 😀 ked mate ovocny den, co papate, aby som si prichystala veci na zajtra a ked mate vitaminovy den papate aj na desiatu a olovrant? lebo ja nejem na desiatu ani na olovrant, no vecer som hladna jak vlk a zjedla by som aj to, na co nemam chut 🙂

adamko05
12. nov 2010

ahojte
taaak, včera som to večer zabila s kolegynami... ale neva... bola zmrzlina aj 2 trojuholníky pizze.. ale v pohode to beriem, takže doobedie a obed v pohode a poobede takto.. ale nevadí
ma namotavate na tie placky, asi si urobím dnes... a ešte aj hráškova polievka je... no dnes komplet dovoleny obed...a na večeru už MM kazala, ked príde z práce, pečene zemiaky s cesnakom a kmínom... to môžeme...a k tomu mliečko (ja bez).. to je naša oblubena večera v taketo sychrave dni
dnes aj bicykel opraším, včera nebol čas, došla som neskoro 😉 , ale super bolo... odreagovanie na MD a ešte aj prekvapkoooo... čo som nečakala... 😉

adamko05
12. nov 2010

inak, v pondelok by som mala mat vodu, ale ked si posuniem bielkoviny na nedelu.. asi to necham po dalšich vitamínoch až, lebo v pondelok aj tak zas idem na kafčo s kamoškami asi ... sa mi to rozbehlo, ale šak 30 budem mat až o 30 rokov 😀 😀 😀

claudica
12. nov 2010

Ahojte, ja mám dnes cestoviny s brokolicou, mám UH-deň, to je dobrota, hádam vydržím...
A @adamko05 - ak som správne pochopila, máš 30-ku ??? Už si minule spomínala akúsi oslavu, tak to bude asi toto... 😉 Tak Ti blahoželám!!! /a tíško závidím vek/ 😀 Všetko-všetko najlepšie k narodkám ... 😵

adamko05
12. nov 2010

@claudica ano, ano.. už 30 uf.. čo už, všetci starneme... jedina spravodlivost 😀 ... a "oslavujem" - kavičkujem - už dva tyždne.. každy kedy ako ma čas, lebo nerobila som veeeľku oslavu... neni čo oslavovat 😀

claudica
12. nov 2010

@adamko05 ...to poznám, ja som mala v máji 40 a tiež som takto riešila - po turnusoch 😀 S rodinou sme to oslávili, ale nie nejak honosne, lebo veď čo už je na tom na oslavovanie ☹ , ale s kamoškami zvlášť, s kolegynkami zvlášť a takto sme sa vliekli po kaviarňach. Ale bolo to dobré, aspoň sa raz za čas stretneme keď má niektorá niečo .... 😀 😀

kubkovka
12. nov 2010

@kajka39 vdaka za tip, dnes vyskusam

sisa2
12. nov 2010

@kajka39 mnam, si mi narobila chutky na placky. spravim o 4 dni 😀 😀 😀

inak baby, neviete poradit, co s baklazanom??

adamko05
12. nov 2010

mnáám, prave jem placky bez mlieka a vajec.. a su uplne super.. k tomu kysla kapustička... tak sa zas asi parkrát prebehnem smer WC
najem sa idme pozmyvat byt, hned aj telocvik treba 😀

kajka39
12. nov 2010

@sisa2- baklazan nakrajaj na kolieska, posol ich aby pustil stavu. Ked pusti stavu, tak ju do utierky osus. Ja ho davam na gril alebo panvicu s trochou oliv.oleja upiect z kazdej strany kym nechyti farbu. Medzitym si pripravim dressing z pochutkovej smotany, moze byt aj jogurt + malinko cesnaku + vegeta na dochutenie. Baklazan papam s drezingom samozrejme v bielkovinovy den a grilovane kridielka, alebo mäsko k tomu. Robime to aj pri grilovacke v lete na zahrade mnam,mnam
😀

adamko05
12. nov 2010

@kajka39 jake ty maš vychytene recepty 😉
mi unikla informácia... dietuješ , či si dietovala.. či to maš "len" naštudovane 😀

mala som báááječny obed 😝 😝 😝 😝 ... som si mala ešte jednu placku spravit.. taka mnamky bola, ale musím byt skromna.. vedo som už tyžden nedala dole ani gram, ale to tie moje narodky 😠 😠 😀

kajka39
12. nov 2010

@adamko05- no ja som touto stravou schudla 18kg, za 3mesiace. Dodrziavala som ju na 110% 😀 pred 3,5r.
Kniha mi dala navod ako nato, ale recepty z nej sa mi zdali dost zlozite a niektore chute mi nesedeli. Asi po 10dnoch som sa zacala stravovat podla zasad v knihe, ale jedla som len to co mi chuti a tomu som prisposobovala aj stravu.
Dodnes sa snazim tak jest, hoci ovocny den sa mi akosi z jedalnicka stratil. Musim ho obnovit znova, pretoze podla mna je asi najdolezitejsi. Zabezpecuje to, aby vaha nesla opät smerom hore. Dopoludnia jem vzdy len ovocie+kavicku 😀 😀 😀

kajka39
12. nov 2010

este jeden typ na rýýýýchy salat: najlepsie ak pouzijete cherry paradajky nakrajat na 1/2 + syr balkanskeho typu, syr grecky (kupujem ich v Lidli 200-250g vyborna chut aj cena) nakrajam na mensie kocky, vsetko dam do misky + bazalka+olivovy olej + sol . Nic viac cele to trva max.5minut . Vhodne aj pre rychlu a necakanu navstevu.
Mozete to jest s teplou hriankou,

kubkovka
12. nov 2010

@adamko05 aj ja dnes placky, su super, dam si ich este posypane oprazene cibulou a k tomu zavaranu cviklu....uz sa tesim

kubkovka
12. nov 2010

@kajka39 super recepty, vdaka.........a pribrala si odvtedy?