90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

zulka797
4. aug 2008

caute baby, rada by som tuto dietu vyuzila pri precisteni organizmu. Len neviem ci si am tu knihu kupit, alebo mi nejake materialy poslete...zatial velmi pekne dakujem....

luciap
4. aug 2008

Zulka - hoď mi do IP mailovú adresu a pošlem ti to.

gucz
4. aug 2008

luci tie marina keksy na večeru môžeš 🙂 , ja si dám tentokrát asi dačo slané na večeru.Raz som mala maslové venčeky z lídla na večeru, to bolo nebíčko v papulke, ešteže ich nemáme doma. Zabudla som si kúpiť kvasnice, tak dúfam že zajtra doobeda nebude liať, u nás bola teraz strašná búrka. A ešte sa musím priznať, že ja stále zabúdam papať na uh večeru tú horkú čokoládu, vždy si na to spomeniem až okolo deviatej večer, tak si potom už nedám.

miresta kde si?

aniel tak som si dohodla s mamou rande, a v nedeľu sa zasa aj ja plnohodnotne zapojím do procesu zavárania 😀 , budeme robiť ten cukinovo paprikový šalátik.

twins, kde si čo si sa vyparila? Ako sa máš?

luciap
4. aug 2008

Gucz - to si ma potešila, ja mám veľmi rada Marína keksy a už sa teším na zajtra 🙂 . Aj u nás bola pred chvíľou strašná búrka. Dokonca mi tiekla voda medzi oknom a parapetnou doskou a to mám plastové okná 😠 .
Nemáte náhodou nejaký dobrý recept na tofu, ktorý by som mohla v bielkovinový deň?

gucz
4. aug 2008

Tofu na čínsky spôsob.

400g sojového syra Tofu, 1 väčšia cibuľa, 3 strúčiky cesnaku, sojová omáčka (3 - 4 lyžice), pol kávovej lyžičky čierneho mletého korenia, 1 káv. lyžička mletej červenej papriky, 1 káv. lyžička mletej rasce, 1 lyžica cukru, pol lyžičky kari, 2 pol. lyžice oleja, trocha oleja na pokvapkanie tofu, 1 polievková lyžica kečupu, paprika.

Tofu nakrájame, vložíme do misky a pokropíme sojovou omáčkou. Pridáme čierne korenie, papriku, rascu, olej a necháme 20 min. odležať. Na panvici zohrejeme 2 lyžice oleja a kocky opražíme (7 - 10 minút) Vyberieme na tanier, vo výpeku speníme cibuľu, cesnak, pridáme cukor a miešame. Pridáme tofu a pappriku pokrájanú na pásiky. Ochutíme kečupom, korením kari, soľou, podlejeme trochou vody a prikryté dusíme 10 - 15 minút.

Podáva sa to s ryžou, ale ja to mám rada aj samé, ale to by potom tých 400g bola asi jedna porcia. Ja tam pokrájanú papriku nedávam, nemám to tam rada, ale mojej rodine to chutí aj s tým

twins
4. aug 2008

ahojte najprv si vas precitam a potom mozno nieco popisem

lucxy
4. aug 2008

luciap ja si tiez robievam tofu naposledy som mala lahodkove bolo fakt dobre a vacsinou to robim na panvici a co mam doma tak pridam,,,,cibulku, sampiony, paradajky, cuketu a tofu a podusim to a jedlo je hotove 🙂

luciap
4. aug 2008

Ďakujem Gucz a lucxy za nápady. Ja mám rada tofu, ale vždy som ho jedla ako syr na chlebe. V stredu odídeme aj s deťmi na 4 dni k priateľovi, tak som si chcela niečo nachystať.
Gucz - je možné to naložiť aj 24 hod. dopredu? Priateľ doma nevarí, takže nemá bežné veci, ktoré k tomu treba.

lucxy
4. aug 2008

myslim si ze si to mozes spravit o den skor 🙂

gucz
4. aug 2008

kludne to môžeš spraviť aj skôr, bude to mať výraznejšiu chuť 🙂 , ono tých 20 minút je minimálny čas.

ja mám tiež rada tofu aj samotné, hlavne to, čo je oúdené. Ale už som to nejedla riadne dlho, ale je to dobrý nápad na škrobový deň, tak možno na budúce si aj kúpim v TT ak nezabudnem.

luciap
4. aug 2008

Gucz - prečo na škrobový? Tofu patrí k bielkovinám (syr). Tak ja si to doma nachystám a tam len opražím, už teraz sa teším. 🙂 Keď si písala, že 400 g je na jednu porciu, tak potom by som mala kúpiť a urobiť 600 g, aby som mala aj na večeru. Nie je to priveľa?

gucz
4. aug 2008

tofu je zo soje a nie z mlieka, takže má byť na škroby. Teda soja, šošovica, fazuľa, zemiaky a ryža sú v škrobový, aspoň myslím

gucz
4. aug 2008

tých 400 g je pre viacerých stravníkov, ale keď sa to je s ryžou. Mne to tak chutí, že som schopná zjesť to tofu samé aj sama. Tak som to myslela 🙂

luciap
4. aug 2008

Gucz - v knižke je tofu medzi bielkovinami. Aha, už som pochopila ako si to myslela s tým množstvom. 🙂

anaret
4. aug 2008

luciap- baby cvičia, ale my s gucz - ako sama priznala sme také lemry lenivé, nám sa nechce....ja som aj začala, ale ako prišlo leto, prázdniny a blázinec, tak absolútne nie...

a čo sa týka tej horkej čokolády, tiež vždy na ňu zabudnem...

miresta, ako si robíš tú grilovanú cukinu? len tak na panvici opražiť s grilovacím korením a olivovým olejom???

anaret
4. aug 2008

a ešte luciap: občas sme v pohode a občas každá z nás má depku a rôzne chute...takže ak zhrešíš, tak si z toho nič nerob a choď ďalej...hlavne buď v pohode a mysli pozitívne / no to Ti radí teda tá pravá - ja som skôr pesimista... chichi.../

maminkatn
4. aug 2008

ahojky kocky takze sa radim uz medzi vas ...som dnes zacala s touto dietkou jak som spominala cize dnes som mala bielkoviny cize som mala vajicka a syr a veeeeeeeela zeleninky a vyvar a kusok cierneho xlebika dufam ze ma podporite xcem dat aspon 10 kg dolu 😉 😉

anaret
4. aug 2008

maminkatn držíme Ti palce, ale neviem, či sa môže syr kombinovať s vajíčkami, zdá sa mi, že buď vajíčka, alebo mliečne výrobky, alebo mäsové, ale nie spolu....

maminkatn
4. aug 2008

ja zas viem ze sa nesmu kombinovat mliecne vyr.z mesom ale ved to neva nabuduce si dam jogurt a bude...je mi fest blbo som brala pirule na oddialenie mrxy a dnes som ju aj dostala a mam take krce ze som myslela ze to v rob.nevydrzim....zjedla som 4 pirule od bolesti a teraz som si dala dalsiu dufam ze budem moc aj vobec spat ☹ ☹

anaret
4. aug 2008

maminkaTn držím palce, aby sa Ti uľavilo - tak dobrú nôcku...

maminkatn
4. aug 2008

dikes ja este posurfujem tutok dik za podporu anaret 😉

anaret
4. aug 2008

a babenky, držte mi zajtra palce na tú vodu....

lucxy
5. aug 2008

ahojte zienky, 🙂

luciap
5. aug 2008

Maminkatn - mliečne výrobky sa naozaj nemajú kombinovať ani s vajciami, ani s mäsom. Držím palce pri držaní diéty.

Anaret - si ma pobavila s tým cvičením 😀 . Ja sa síce zatiaľ snažím aspoň trochu - stacionár, prechádzky, príp. brušáky, len keby sa mi chcelo 😖 . Asi patrím medzi vás, tie lemry lenivé 😀 , ale ešte chvíľu sa budem premáhať. Mám sedavé zamestnanie, tak je jasné, že potom večer sa mi tiež nechce ani pohnúť 😖 .
Nepochybujem o tom, že aj mne sa podarí zhrešiť a určite nie raz, lebo 90 dní to vydržať mi pripadá až nemožné, hlavne pri kadejakých oslavách a akciách.

aniel
5. aug 2008

luciap ja cvičím asi každý druhý-tretí deň ,ale zdá sa mi ,že váha mi preto ide pomalšie dolu. Minulý týžden som na posledy cvičila v stredu ,lebo mi to nevychádzalo a teraz až včera.By ste neverili,ale kilo mám na sebe a to som si včera dala len trochu rizota a potom,len melón.Neviem ako je to možné.Takže keď som si myslela,že kilo bude späť ,teraz som na tom tak ,že 2 sú hore.Čo to ma znamenať?

anaret držím palce na tú vodu,dúfam ,že to zvládneš.

luciap neváž sa stále lebo dopadneš ako ja .Nebudeš vôbec v pohode a potom to dole nepôjde.

lucxy a ty ako?Ja viem ,že ty by si ma najradšej vyhrešila za tú váhu ,ale dcéra začala držať so mnou a vytiahla ju .Ja samozrejme neviem odolať ,keď idem okolo a stupím na ňu .No normálna závislosť 😒

maminkatn-tak držím palčeky

gucz -vyskúšam receptík .Twins pracuje 10 dní za sebou okrem nedele,tak sa sem ledva dostane.Robí až do večera.

miresta tinaa ako sa vám darí?

jesika -ty si to vzdala? Mne to tiež nejde nejak dolu ,ale dúfam ,že sa to zlepší .Tiež stojím alebo idem hore,ale možno je to aj cvičením.Že by svalová hmota ha 😀 ha 😀 ha 😀

aniel
5. aug 2008

babenky spíte?Tak nič idem cvičiť.

gucz
5. aug 2008

čauko babenky nespíme makáme. Bola som v obchode, teraz som dala prať, a keď je malá hore, ťažko sa mi sem ide, bo sa jej moc nepáči, keď tu sedím a stále mrnčí. A popozerala som aj iné témy.

Ja sa priznávam, ja som lemra lenivá, mne sa nechce cvičiť, moje dieťa je živé striebro, takže keď na chvíľu zaspí som rada že si na chvíľu sadnem. Ja viem je to výhovorka, ale pravdivá.

aniel za kilá nestresuj, môže to byť aj voda v tele a nie tuk. Ono dôležitejšie sú asi centimetre, a či je Ti oblečenie dobré. Ak áno, tak na váhu ani nepozeraj.

Bože taká som hladná, idem raňajkovať.pa

anaret držím palčeky na tú vodičku 🙂

lucxy
5. aug 2008

aniel vies co ti poradim, skus sa radsej merat v cm,,,o.k? a radsej cvic,,,lebo vies pozri sa na kupku na niektore zenske ake su chudu ale ako sa im to tam trasie,,,,,hm to uz nevidia 😀 😀 😀

gucz dobru chut k ranajkam

aniel poslem ti ip 🙂

aniel
5. aug 2008

no ja už som aj po obede ,mala som cestťovinku,tú zbožňujem.Už mám aj odcvičené,navarené a generálku v upratovaní obývačky a chodby.Teraz idem k našim pomôcť švagrinej pucovať kurence,takže tu dlhšie nebudem,ale dík za povzbudenie, ste zlaté.Nejaká som nafúknutá asi z toho melónu ,tak sa radšej ani merať nebudem.Dnes skúsim na večeru už iba ovocie. 😀 Držím vám palčeky všetkým,čo ste také maškrtné ako ja a všetkym ,čo majú ovocie a vodu.Pa ,pa. 😅

luciap
5. aug 2008

Aniel, ja som mala špagety s mojim domácim Uncle Bensom. Bolo to fajn. Ty si s čím robíš cestoviny? Ty sa máš, že už máš cvičenie za sebou. Na mňa ešte len čaká. Je zaujímavé, že tento týždeň sa necítim taká "chudá" ako minulý. Uvidíme ako to bude zajtra po ovocnom dni. Na večeru sa veľmi teším - budem mať keksy 😵 a čokoládu. Ináč, je možné, že sa ti mení tuk na svalovú hmotu a tým pádom váha neklesá.