90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka aky den vlastne dnes mas?

walen
15. aug 2013

@andhey no tak to by som sa aj ja mala za včerajšok vytrestať mala som ovocný deň a taká som bola vyhladovaná, že som si dala slané crakerky, ked som robila otcovi večeru tak som si zobla kúsok šunky a syra ale zasa ráno som sa len tak zo zvedavosti postavila na váhu a predsa len som mala o pol kila menej, takže sklamaná niesom. No čo už ked hlad bol silnejší než ja a premohol ma ☹ . Na takéto niečo je najlepšie nemať doma žiadne maškrty a lákadlá, keby som bola sama tak sa to netane. dneska mám bielkovinový deň a je to v pohodke. 🙂

lydka84
15. aug 2013

@walen no skoro všetko vitamíny z ovocia 😀 ...nabuduce snad vydris nedat si ziadnu maskrtu ,,,,,,,my dve sme rovnako aj ja som mala vcera ovocno-vitaminovy ...

walen
15. aug 2013

@lydka84 vravíš že velmi zemiaky ani ryžu nemusíš, neviem ako máš rada fazuľu a šošovicu ja si zvyknem variť tieto strukoviny a niečo ako na spôsob perkeltu alebo na šťave? dám cibuľku, troška oleja, osmažím a dám buď deň vopred namočenú fazuľu alebo šošovicu 250 g a zalejem litrom vody, osolím, ovegetím, nechám zovrieť a potom pomaly varím , voda sa vyparí vyvarí a strukovina zmäkne tak je tam ozaj málo vody v tom, samé to tak trochu aj zhustne a potom to už len vypnem dochutím čiernym mletým korením a sladkou červenou paprikou, no mne to velmi chutí aj mojim deťom aj sestra to dokonca začala robiť rodine je to niečo ako na spôsob čo je v konzerve ten trenčiansky párok s fazuľou ale v tom je tuším aj pretlak alebo kečup, to ja nedávam. Dá sa aj bez párku, ja som zvykla do toho dať ešte vyvariť aj kožu zo slaninky a dať párky, ale to bolo ešte keď som nediétovala, je to celkom dobré aj bez tej slaninkovej chuti a párkou.

lydka84
15. aug 2013

@walen jeeej dakujem za skvely typ ...urcite nabuduece vyskusam teraz uz varim hrachovu polievku na husto ....

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 skrobový deň mam.ozaj,ako mam zahnat hlad do obedu ..

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka ovocie cerstve alebo susene, alebo oriesky orechy hrozienka .... ja osobne mam v praci lupane neprazene naturalne mandle zjem 7-8 ks a je po hlade a desiatujem cerstve ovocie ak mam hlad ....

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 ja jem do obedu ovocie .rano mam melon červený a žltý a po 2h mám hlad a veľký.na večer už nemám.neviem čo mám robiť z tým hladom.ozaj aj si vážiš obed?

lydka84
15. aug 2013

@lydka84 napad ako si urobim zdravu mlsku na uhlohydrátvy den 😝 : 2 hrnceky jemnych ovsenych vlociek (ja take kupujem v lidli, ak nie trosku pomliet tie vacsie ) pridat 2 zrele banany spolu zmiesat, k tomu pridat horku cokoladu na kusky .... na plech dat papier na to navrstvit hmotu do formy placky a piect pri 180 stupnov okolo 35 minut .....

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka tak si daj aj na desiatu ovocie, bud opat melon, banan, jablko, pomaranc, hrozno ci susene slivky a skus k tomu par orieskov ,,,,, a jedlo si vazim nakolko tie porcie v knihe su giganticke...... cestoviny varim tak 75 g v surovom stave to uplne staci ved je to len jedna porcia .. zemiaky tak 120+60 g aj s vecerou ... ryza jeden hrncek, ryby losos okolo 120 + 60 g maximalne a masko okolo 180+90g a ku vsetkemu vela zeleniny ......prvy krat som si urobila cestoviny 120 g podla knihy a jedla ich na dva krat - 2 dni lebo to sa zjest nedalo naraz

lydka84
15. aug 2013

@lydka84 k tej mlske mal tam byť 1 hrnček 🙂

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 to mas odkial tie vahy..

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka to su take co mne stacia ...raz som ich dostala od jednej dietologicky a som naucena takto jest uz roky .....

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 vies mi napisat kolko zemiakov mozem z jesť na obed a veceru aby som vedela.ten zaklad mi vies napisat aj do IP...aby som si aj ja vazila..

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka odvaz si to v surovom stave uvar a odvaz zas .... zistis akym pomerom to nabera vodu a potom zjec ( napr ryza po uvareni je 100% tazsie) ...to co nezjes odvaz zas a odrataj od pociatocneho stavu a prides na to kolko ti staci 😀

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka mas to v knihe ...kolko je maximum .... a ty uz len postupne musis prist na to kolko je pre teba dostacujuce aby si to nevyhadzovala ....

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 dobre tak aspon viem že 100g si budem urcovat zaklad jedla

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka no hej ale 100 g surovych zemiakov je tak okolo 130 g uvarenychale pri ryzi je to uz 200 g .... neexistije na to jednotna miera a 100 g bielkovin je velmi malo na jedno jedlo a nie to na dve ..... mas knihu????

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 nie ,ale idem si ju asi kupit.ako sa presne vola a každý den cvicim

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka posielam link precitaj a zvaz ci ti ju treba je tam aj princim a dokonca aj rozpis vsetkych 90 receptov podla toho budes vediet maximalne vahy http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 dakujem.maja mala tiež obeduje co ja.aspon mam oporu

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka inak recepty su uplne tie iste ako v knihe

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 chcem sa opýtať ovsené vločky do akej kategorii patria

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka podľa má sú to uhľohydráty

kuspitka
15. aug 2013

@lydka84 to mam zajtra.tak by som si to mohla urobit aj na veceru,banan a ovsené vločky..

lyduska2
15. aug 2013

Maminky, nediétujte toľko, dávam Vám do pozornosti knižku od pani Antónie Mačingovej - "Najedzte sa do štíhlosti" a pôjde to raz-dva... Z vlastnej skúsenosti hovorím....

lydka84
15. aug 2013

@kuspitka a ozes tak pridat aj oriesky, susene ovocie kokos..... fantazii sa medze nekladu

lydka84
15. aug 2013

@lyduska2 skusala som asi 4 krat a vzdy som sa vratila spat a + 1 kg navyse takze je to taka ista dieta ako vsetky ostatne .... bud cely zivot alebo sa to vrati spat ....a ubytok je ronaky cca 8 kg za mesiac .......

kuspitka
15. aug 2013

@lyduska2 aj ja som skusila a pribrala som o dost.preto idem ku tomu ,kde som schudla na 60kg aspon

walen
15. aug 2013

@kuspitka no u mňa je to naopak ja som veľmi hladná práve večer, aj ked sa ráno zobudím po večernom hladovaní aj po ovocnom dni ráno tak hlad doslova akoby ustal, ale večer je to ozaj niekedy velmi neznesitelné, dnes som si dala uhorky aby som hladná nebola .