90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
11. dec 2013

@andrea1516 nie je problem.... uz dalsie dve kocky co si pisemne sa v januari tiez chystaju zacat...vies ked sa dojedia vianocne kolaciky 🙂 tak nas urcite po vianociach bude viac ...... pises ze na obed sunkovy tanier a na veceru mal byt tvaroh...nedodrzujes to ze vecera je 1/2 obeda ????
ako moj osobny nazor je ze ovocim nepokazis nic a ani orechami ak su nesolene .....ak s amozu vo vitaminovy den mozu sa aj v ine...toto by som za chybu ze nebrala vobec len za obmedzenie kaloriii.....takze toto je v pohode 😉

andrea1516
11. dec 2013

kupila som si knihu ked som prvikrat zacala a nazaciatku som varila podla nej ale uprimna boli tam recepty ktore my nevisli tak som improvizovala a papala som aj syt do 30percent a kg slo dole pekne takze nie na co mam chut to si dam myslim podla toho co ten den mozem zajtra si urobim dusenu kapustu zo zemiakmy a potom tie cestoviny spenatom na tie sa tesim sladke malokedy jem aj ked je cokolada povolena racej odolam ale do kavy davam med napr .a ked je vitaminovy den ja jem aj zelelninu a opcas pohresim z grahamovym roskom 🙂podla toho aka som hladna vodovy den som vydrzala raz vypila som 7litrov vody a to sme boli u kamaratke na dome oslavovat oni primne zrali a oslavovali pilli a ja pila vodu:D bol to moj rekord ale prvy a posledny krat ....ja ju robim zatial takto ale viem ze na vianociach si dam sladke ...a cim vyac nas bude tym lepsie e to velmi dobre na psychiku lebo su vazne slabe chvilky ale my to baby dame ja tomu verim...a nie len pre krasu ale pre zdravie ...chcem byt maina mat vlastne babo a ktomu musim schudnut kvoli zdravju takze musim bojovat :D

lydka84
11. dec 2013

@andrea1516 ako jasne ja podla knihy varim sem tam ked uz neviem co si urobit ale ked mam na obed ryzu a k tomu salat tak si ju dam aj na veceru... pise sa v knihe ze v bielkovinovy a skrtobovy den to tak ma byt ze vecera je 1/2 obeda a to site jedlo.... zas ja som na sladke a strasne a neviem co s tym zabera ako tak susene ovocie ale to je tiez kaloricke jak hroma clovek toho zje vela ....mne v celku zabera skorica co je super... takze na ranajky zelene jablka na kocky posypane skoricou a yvdrzim v pohode .... a nastastie kavu pijem bez cukru ale zas so sojovym mliekom....proste vsetci mame svoje muchy 🙂 a vodovy dne som nikdy nedrzala...teda pred tymi 4 rokmi enpamatam ale asi ani vtedy nie.....

andrea1516
12. dec 2013

@lydka84 paci sa my tato dieta lebo aj ked robis v nej zmeny tak chudnes ...ja som pretim ani necvicila teraz beham trosku na pase a plavat by som chcela ale momentalne som chora.uvazujem ze asi aj ja zacnem viac pouzivat knihu:D a co sa tkyhha U dna tak ked som mala velku chut isla som si kupit daky kaloricky kolacik a dala som si ho nie stale ale opcas ale ten kusok cokoladi nie ...aj ja som strasne na sladke a od liekov teraz este viac a preto ich musim uplne seknut ked povolim potom sa my uz tasko pokracuje v diete ....aj pred 4rkmy som ju preto prestala robit mala som narodky a baby otvorili dezert dala som si ten a uz som sla z ostatnymi na hamburger tak a potom som uz viac podvadzala ako niee.vyskusala som napr aj Macingovu a chutili my jedla ale mne bolo od nej zle potom a veli na zaludok a update my lekari v Bb zakazali ze je tam vela E co nesmiev a umele sladidla a richle diety su podlamna o nicom a tato sa my paci lebo je na baze odelenej stravy .ty si cvicila pretym?

misena741
13. dec 2013

tak ako to vyzera s kilami?idu dolu?ja dufam,ze na vianocne vazenie budem o 30kg lahsia.este ma caka jeden volny den .na vianoce neporusim,mrzelo by ma keby som pribrala.chcela by som dat dolu este 20kg.snad sa mi to podari.vy teda na vianoce porusite,prip.ako pozeram niektore zacinaju az po novom roku.kto je skusenejsi mohli by ste sem hodit par receptikov.ja mam zajtra bielkoviny,tak si varim kuraciu polievku a kurca spapkam.uz nech je zajtra obed.dnes som mala ovocny-1 mango,1kaki,1 banan,asi 10ks malych susenych jablk,a 20 mandli.myslite ,ze je to vela?dik

lydka84
13. dec 2013

@andrea1516
no macingovu poznam skusala a osm a dodnes podla nej varim niektore jedla su skvele aj pri 30-tke ich varim .....norbi mi nie je po voli .... vraj pouzivaju divnu nahradu cukru ktora nema so zdravym nic spolocne..... a necvicim vzdy mam dobry dovod respektive vyhovorku preco nemozem cvicit 🙂

lydka84
13. dec 2013

@misena741 ahoj ja som s tym prastila vcera..... starsne idem az sladkym takze to nema zmysel kazdy dne porusovat...po novom roku nieco vymyslim .... no k tym 30 kileckam drzim prsteky ...... ake receptikly by si rada? nemam problem napisat nieco co mne chuti a nemam po tom hlad a musia byt lahke na pripravu ........ a co sa tyka tvojho ovocia keby som toho ja tolko za den zjedla umriem....pre man je to zalostne malo .....

andrea1516
13. dec 2013

@lydka84 ahoj teraz som ty chcela pisat ako sa dari?

andrea1516
13. dec 2013

@lydka84 tu citam ze si skoncila nevadi po sviatkoch 🙂aj ja by som potrebovala poradit dake recepty dakujem

lydka84
13. dec 2013

@andrea1516 ahoj vcera som to vzdala .... vaha s ami vratila na pociatocnu a vsade mam po 2 cm menej .... za tych 16 dni ale mam desive chute na sladke napchavam sa okoladov takze neriesim , ukoncila som na teraz... kedze chodime do emsta na vino alebo punc a tym padom porusujem skoro denne

andrea1516
13. dec 2013

@misena741 ahoj podlamna si zjedla pohode ovocia na si na vecer uz zeleninu davam ked je vitaminovy den v tomto som si to zmenila lebo pokjal viem ovocie opsahuje vela cukru na vecer a zelenina nie tak veceriem zeleninu skoro stale.na caka zajtra vitaminovy den a vobec nemam sancu co si vymisliet na tento den mate dake napadi?

andrea1516
13. dec 2013

@lydka84 ono je to takto zbitocne ale tak ved bude aj januar🙂ja to zvladam na moje prekvapenie super este som sladke nejedla vobec a ani nechyba zatial jedie ze do kavi med.mozes my napisat este raz tie cestoviny zo spenatom a stym struhanim kalerabom neviem to najst dakujem

lydka84
13. dec 2013

cestoiviny so spenatom / kalerabom
cestoviny (bezvaječné) uvarime v slanej vode a scedíme ( ja pouzivam na jendu porciu 100g)
na oleji osmazime cesnak na platky alebo rozpuceny ( mne stacia 2 struciky), osolime a pridame spenat ( bud listky baby spenatu alebo ja kupujem mrazene valceky, popripade aj ta mrazena kocka sa da pouzit) trosku poprazime, pridame mlete cierne korenie a zalejeme 1 dcl vody nechame prejst varom a pomaly varime, ked sa voda odpari, zmiesame s uvarenymi cestovinami a papame emoticon

ak ich chces s kalerabom, tak na oleji osmazis cibulu a pridam miesto spenatu 150 g kalerabu nastruhanehpo na hrubom struhadle.....inak chuti to ako rezance (cestovina) s kapustou emoticon

andrea1516
13. dec 2013

@lydka84 super dneska som si to nevedela spravit jedla som u nas praci my navarili rozvarene cestoviny a nedovareny karfiol takze som mala super obed a na veceru som mala chut na rozok tak grahamovy rohlik z cviklou 🙂))mam opcas chute 🙂

lydka84
13. dec 2013

@andrea1516 ja cestoviny robim tak ze vari do polomeka a potom necham este 5-8 minut vo vode a tak zlejem

andrea1516
13. dec 2013

no ja ako sa pise vzadu ale nas kuchar v robote je strasny ale nevadi nabuduce vyskusam zajtra musim prekonat vitaminovy den

misena741
13. dec 2013

@lydka84 ja to nevzdam,aspon dufam 🙂 ,potrebujem recepty na skrobovy den.jem len pecene zemiky,alebo rizoto,uh den len slany kolac-muka,sol,pras.do peciva a voda. ☹

misena741
13. dec 2013

@lydka84 kopecveci neviem,chcela by som vyskusat kukus,ale neviem kt.den.potom sojove maso,tofu.mozem brav.maso-chude?co tak lanova muka?moze sa napr.v skrobovy den kelov polievka a pecene zemiaky?ci len jedno jedlo?DIK

misena741
13. dec 2013

@andrea1516 dik to uz mam prestudovane.len nejake dobre,rychle recepty by sa mi zisli

andrea1516
13. dec 2013

@misena741 ja som varila vela z knihy a teraz podla casu v nedelu budem mat cas tak ty napisem zopar receptou ...ale na bielkovinovy je perfektne kura na soli cele krua vlozis na 1kg soli do trupi z ooch stran je to fantasticke k tomu paradajkovy salat a mas obed veceru a nepriberes ani deko...skroboch mozes skoro vsetky polievky potom rozpisem ak chces ovsem

misena741
13. dec 2013

@andrea1516 dik.jasne,ze chcem.cize mozu sa polievky aj druhe?

andrea1516
13. dec 2013

ak si das polievku napr karfiolovu hrasok zemiaky tak si ju sprav dobre hustu a mozes len to.ale ak si sravis varene zemiaky z napr dusenov fazulov tak pretym mozes vypit vyvar z polievky ale len vyvar a to mozes aj v bielkovinovy den dat si vyvar a potom maso zo zeeleninov ....napriklad ja si zviknem mrazenu zeleninu rozvarit karfiol brokolicu mrkvu rozvarim ochutim podla chute a roztlacim ako zemiakove pire ktomu bud zemiaky ak su skroby alebo maso...

andrea1516
13. dec 2013

@misena741 alebo uz som si robila aj mrkvovi perkelt tiez uzasne alebo varenu cviklu to ty poslem recept od Macingovej tiez fajnovy

andrea1516
13. dec 2013

@misena741 pri ktorom dni si ?uz si aj schudla nieco?ja to robim druhy krat prvikrat islo dole super a teraz zajtra 7den

andrea1516
14. dec 2013

ahijte tak som si zasala na vahu rano a -2kg tak som uplne rada a cela naficana pokracujem dalej prajem vam pekny den ahojte 🙂

lydka84
14. dec 2013

@misena741
skvely recept na skroby , v knihe pod číslom 80

300 g čerstvej alebo mrazenej zeleniny do polievky, 3 zemiaky, 1 cibuľa, 7dl
zelen.vyvaru, 1 PL oleja, 2 strúčiky cesnaku, soľ , korenie, 2PL petržlenovej
vnate, bazalka
Na oleji opražíte nasekanu cibulu, Pridáte nakrájanu zeleninu a na kocky
zemiaky. Zalejete zeleninovym vyvarom a varíte cca 20 minút, kym nie je
vsetko uvarené domäkka. Nakoniec pridáte prelisovany cesnak. Polievku
nakoniec rozmixovat ponornym mixerom a Podľa chuti osolite, okorenite a posypete petržlenovou
vnatou. Polievku zjedzte s krajcom cierneho chleba

ja som dala liter vyvaru 3 stuciky cesnaku a korenit vobec netrebalo ani petrzlenovu vnat som nedavala

lydka84
14. dec 2013

@misena741

skvela hrachova polievka

750 ml vody posolit a priviest do varu , ked zacne vriet pridat 1 sacok mrazeneho hrasku ( + - 400g ) dat tam trosku bazalky a cierne korenie ( ja davam farebne, mam ho spolu v mlynceku) varime 20 minut, asi 5 minut pred koncom pridat original kravske maslo ja davam tak 0,5 cm pasik . Ked to trosku vychladne ponornym mixerom ten hrasok rozmixovat .... je to super huste a skvele ... pol litra na obed + krajec chleba a 250 ml na veceru ...... je to huste a syte ....a podla mnam mnam mnam ...... v knihe pisu ze sa to vraj da dochutit citronom ale mne to tam nechyba len to chce viac soli lebo hrach je sladky .... ale ja dosolujem uz pri jedeni aby som to nepresvihla emoticon emoticon

lydka84
14. dec 2013

@misena741

recept na skroby

fazulovy/sosovicovy perkelt

dám cibuľku, troška oleja, osmažím a dám buď deň vopred namočenú fazuľu alebo šošovicu 200 g a zalejem litrom vody, osolím, ovegetím, nechám zovrieť a potom pomaly varím , voda sa vyparí vyvarí a strukovina zmäkne tak je tam ozaj málo vody v tom, samé to tak trochu aj zhustne a potom to už len vypnem dochutím čiernym mletým korením a sladkou červenou paprikou,
je to mnamka emoticon emoticon

lydka84
14. dec 2013

@andrea1516
toto raz vyskusam vela som o tom pocula vraj je to skvle.....to vysypes sol do pekaca a na to das kura ???? ci ??? prosim napis to podobrobne dakujem