90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
22. máj 2016

mame tu novy rok 2016, tak pre tie, ktore sa rozhodli pre 90-dnovu dietu :
posielam linky kde sa kniha da stiahnut v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 🙂

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

🙂

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

🙂

a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty idealn aj s fotkami na inspiraciu vsetky

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

🙂

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy, smoties, odstavene ovocie... (ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin! takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, quinoa, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos
-chia

VODOVY DEN
- 29,58 a 87 deň, pijeme len vodu, popripade caj a kavu, nesladenéééééé 🙂

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou, medom )

eririka
22. máj 2016

@lydka84 nedržala, držala som pred niekolkymi rokmi oddelenú, schudla som 8-9kg za tri mesiace a teraz by som sa mala zas rozbehnúť 🙂

lydka84
22. máj 2016

@eririka je to podobne , mne vyhovuje velmi ... sice som sa zaprela ze uz nikdy ziadna dieta ale nakolko na mna zabera len delenie a leto je tu cuby - dub, tak som sa opat rozhodla pre nu ...

eririka
22. máj 2016

@lydka84 a to varíš deň predtým alebo ako to riešiš, no hej je to podobné len ku každej treba pevnej vôle čo sa mi potom stráca a teraz ma hnevá ☹

lydka84
22. máj 2016

@eririka no cez tyzden den predtym a vikendy aktualne na co mam chut, ale stava sa casto (aj teraz sa mi stalo) ze neodhandem mnozstvo takze si ma to pocka v chladnice, takto ma cakaju na utorok cestoviny z piatku 🙂 tak zajtra varit nemusim 😀 ...ano treba ale na tejto je super to ze raz za 4 dni mozes sladkost a musis cokoladu ... co vydrzat 3 dni bez sladkeho je podla mna v pohode , respektive da sa na to zvyknut

mariana242
22. máj 2016

@lydka84 dakujem za pozvanie do skupiny, ja som dnes robila kuracie prsia plnene brokolicou a zapekane s cuketov,ymi hranolkami, a teraz somzbuchala opat rizoto na zajtra... nic rychlejsie ma nenapadlo

lydka84
23. máj 2016

@mariana242 tak ja som dnes mala zemiakovy gulas , a na zajtra mam cestoviny z piatka co ostali .,.. aspon nemusim varit 🙂

mariana242
23. máj 2016

@lydka84 tak ja som si pripravila zmes na cuketove placky z ovsenych vlociek rano to zbucham 🙂

lydka84
23. máj 2016

@mariana242 to moze bt dobre, napis potom recptik prosim

mariana242
23. máj 2016

@lydka84 recept do robota s nozmi das cuketu a vlocky aochutis asi na olivovom oeji budem robit a daja som chia namiesto vajicka aby to drzalo pokope 🙂 to mam odskusane

lydka84
23. máj 2016

@mariana242 tak s chia zacinam experimentovat aj ja pomaly, zatial som to davala do mixovaneho ovocia, ale uz som rozmyslal ze na zahustovanie to moze byt dobry napad 🙂

mariana242
24. máj 2016

@lydka84 ahoj no placky neboli dobre zle som ich dochutila a vecer piatecdz deviate som jedla 🙂 tak zajtra ovocicko musim dat 🙂

lydka84
24. máj 2016

@mariana242 asi tak jak moj vcerajsi zemiakovy gulas ...este ze som k nemu naobed mala chleba, ale poobed eosm bola taka hladna ze som ho zjedla aaj pomaly tanier vylizala 😀 som prehlasila ze je velka pravda ze hladny zje vsetko xixi

mariana242
25. máj 2016

@lydka84 ahoj .no ako?ja sadnes drzim som si kupila melon mnamka 🙂 zajtra si aj do pracevezmem

lydka84
25. máj 2016

@mariana242 ahoj tak ja dnes som si dala kusok sunky asi pred hodinou uz som nevedela vydrzat ..ale inak dobre ....rozmyslam co varit na zajtra, zatial neviem

mariana242
25. máj 2016

@lydka84 ta ja slm vybrala prsia asi rezenzbucham rano...

lydka84
25. máj 2016

@mariana242 ta mne sa pred pracou nechce idem pohrabat do chladnicky co tam mam 🙂

mariana242
25. máj 2016

@lydka84 no tak ja o 6tej vstanem a rychlo to zbucham 🙂

lydka84
25. máj 2016

@mariana242 tak mne sa vari spenat a k tomu tofu 🙂

mariana242
29. máj 2016

@lydka84 ahoj no ako ti to ide?ja dnes melon 🙂 drzi ma to stale a kg idu dole tak sa tesim

lydka84
29. máj 2016

@mariana242 tak piatok asom trosku porusila, vcera cele zle, este ze boli UH ... takze som porusila len obed a veceru nie ...nevadi...dnes rano ovocny koktejl, teraz som mala zelerove hranolky s kecupom ... tak snad to pojde dalej.....

mariana242
2. jún 2016

@lydka84 ahoj no ako?este drzis?ja anolennestiham.... akurat robim zivansku nazajtra mnam 🙂

lydka84
3. jún 2016

@mariana242 ahoj ja tent tyzden katastrofa som pred kramamy tak jem vsetko a miesam hrozne...v kuse som hladnaaaaaa ...tak dufam ze sa uz konecne spusim cez vikend a ze od pondelka sa zas nakoplnem ale uz poriadne

mariana242
3. jún 2016

@lydka84 🙂 no to poznam mna mega aj teraz taha k sladkostiam a zajtra idem na oslavu... cele zle

lydka84
4. jún 2016

@mariana242 aj sladkosti ale aj hlad .... neviem sa nasytit a to je katastroficky pocit

tammaras
4. jún 2016

Ahonte 🙂 dnes mam vitaminovy den (druhy). Prvy som zvladla, lebo som bola v praci a jedlo mala nachystane. Dnes sme vsetci doma a varit musim pre celu rodinu.
Tak dufam, ze nebudem chodit do zlych hrncov 😂

Tak si drzme palce navzajom

lydka84
5. jún 2016

@tammaras super drziim palceky len tak dalej

lydka84
5. jún 2016

@lenka1408 ahojky no ako zajtra ? zacinas ?

lydka84
5. jún 2016

@eririka ahoj, ako ti to ide ?

eririka
5. jún 2016

@lydka84 ahojky, idem dole vodou ☹ 2-3 dni v pohode a potom všetko popletiem a stále idem od zajtra ☹ ☹ ☹