90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

sivocka
28. jún 2010

babulky, bol by to velky prehresok, keby som si zapiekla pangasa so syrom..eidamom, alebo aj mozarelou???? co myslite?

helenkasabinka
28. jún 2010

@lubikaf ahaaa dakujem lebo som nevedela 😅 😀 😉

bea44
28. jún 2010

@sivocka - presne tak som to myslela 😀 ja som sa tiez napratala susenym ananasom a hrozinkami/ jasne ze suchymi/ a zaliala som to riedenym dzusom 😀 😀 😀
skoda ze to cez internet nie je pocut, tie zvuky co vydava teraz moj zaludok 😅
ale ... nie som hladná 😝 udrzujem hladinu bylinkoveho caju stale na rovnakej urovni 🤐
a sem tam preriedim vodou, aby som dodrziavala pitny rezim 😠

helenka - tak uz si nasa 😀 😀 uz vies dni naspamat 😠 a nemusis stale kukat co mozes papkat 😵
a nepomylia ta ani škroby so sacharidami , ako mna pred chvilou 😀 kym som pochopila tie palacinky 😲 😲

bea44
28. jún 2010

ozaj @ sivocka - rybka zapecena so syrom 😨 😨 nie az taky hrozny prehresok, si myslim, ze ked toho syra nebude vela... alebo opacne 😕 😕 mne aj tak chuti viac len tak so zeleninou 😝
aaale ked sme si odsuhlasili parene buchty a palacinky ..... dietujeme mi este vobec 😕 😕 😅

helenkasabinka
28. jún 2010

@bea44 😀 aj ja som v tom mala zmatok 😅

yanni
28. jún 2010

Sivocka no ja bielkoviny takmer vzdy miesam a vidis, ide to dole. Tak si nerob hlavu a zapec. Ja som vcera napr akoze neskore ranajky alebo skopry obed mala celozrnnu zemlu, jednu polku potretu syrovou natierkou, a druhu pecenovym syrom a na tom som mala este aj smradlavy francuzsky mäkky syr a este mladu cibulku k tomu. a na akoze veceru som mala tie cecky a sunky kuracie a pomedzi to este jogurt a puding. Takze vidis. A tak to robim od zaciatku. Napr ked je bielkovinovy den v robote tak si do roboty len jogurt alebo zemlu s niecim syrovym zoberiem a na veceru mam bud rybu alebo mäsi alebo prazenicu alebo tak. Takze si myslim, ze az taky prehresok to nie je 😉

yanni
28. jún 2010

Boze ja pisem ako madar 😠

No baby ja uz doma sunky vyvalujem a kukam fucik, no hraju ako lemry. Asi ich ta holandska oranzova oslepuje 😀 ze sa im tak vyhybaju.

helenkasabinka
28. jún 2010

ja mam zajtra vitaminovy den a prosim vas stale dookola sa na nieco pytam,az mi je to blbe ale ked ja neviem este co mozem a co nie ,tak mi prosim pomozte-mozem si dat zajtra kedze ma caka vitaminovy den cuketove placky 😕 😕 😕

helenkasabinka
28. jún 2010

len teraz citam,ze ked je vitaminovy den,tak sa moze LEN OVOCIE 😒 ☹

bea44
28. jún 2010

@helenkasabinka - precitaj poslednu vetu v ovocnom dni 😠 . ako citas , no no no 😕
" ak vam ovocie nechuti, mozete ho kombinovat s surovou zeleninou "
kua a ja jem aj varenu, alebo dusenu 😀 😀 😀 😀
ale placky urcite nie- a vyprazane ???? 😨

a ja som si dnes dala na veceru dusenu tekvicu 😖 a to mam dnes vitaminy 😝

helenkasabinka
28. jún 2010

@bea44 no hej uz vidim ale so surovou? ble 😒 😅

no placky som myslela bez tuku,mam na to specialnu panvicu 🙂 no hadam to nejak zasa zvladnem,ak nie tak si spravim zasa polievku len zeleninovu a basta a v priebehu dna budem papat ovocie 🙂

magimary
29. jún 2010

ahojte 🙂 !
ja mám dnes tiež vitamíny 😝 😅 ,
takže dnes opäť boj...
ale zatiaľ sa to dá-pár jahodiek mám v sebe a snáď nejako dobojujem (jeden z posledných vitamíňakov 😉 )
no, už teraz viem, že na obed budem mať teplý "vitamín K" zvaný kukurica ( 🤐 😅 😵 ),
netuším, či kukurica nejaké vitamíny má, ale dnes ju beriem za zeleninu...
čo ju nechám pokaziť a vyhodím ju?!?
ani neviem, kedy inokedy by som ju mala jesť, takže padne za obeť dnes 😎 😅
čo si vy myslíte o (klásku varenej) kukurici? 😕 😉

ľudia, ale mne sa to už veľmi kráti...
ja mám do konca nejaké dva týždne 😨 až mám z toho divný pocit 😕 😉 😝 😅
Prajem všetkým krásny deň a prajem všetkým krásne (chudnúce) úspechy 🙂

ja teraz nejako dlhšie "stojím" na tých "mínus" 15-tich kilách ( 😕 🙄 😕 )
neviem, či ešte do konca niečo pôjde dolu...
najmä pri tých koncových prehreškoch...(ktoré sú už teraz dosť časté 🤐 🙄 )
zásady síce moc nemením, ale sem-am si zobnem ozaj aj o, čo by som nemala...
no, už mi niektoré veci nejako chýbajú... najmä, keď si ich tu mužík rozloží a "hostí sa"...
(včera ma premkla taká divoká chuť na dobrú domácu klobásku 😲 😅 🤐 (akokeby som bežne pred dietou takú konzumovala?! 😅 )
to bude opäť asi tým, že mi chýba ten "vitamín K" ( 😀 😀 😀 )

lubikaf
29. jún 2010

@helenkasabinka ja si myslim, ze pokial by tie placky boli bez oleja, tak ok. ja by som si tiez dala 😉
a zeleninu si na vitaminovy den opekam na troske oleja 😒

akurat aj dnes mam vitaminy, len este nemam nakupene, ale tesco je pod oknami. tak uvidim, na co budem mat chut, to kupim 😉 no ale s tou surovou zeleninou ste ma nepotesili.... ☹ to zjem maximalne rajcinu a uhorku, inu nie 😒

magimary
29. jún 2010

lubi, ja tak isto 😕 😉 -surovú len uhorku a rajčinu (a aj to sa prekonávam 😝 😅 )
a vôbec si z toho hlavu nerobím... a zjavne ani moje telo nie 😉 😎

lubikaf
29. jún 2010

@magimary ja si to tiez hovorim 😉 uz aj tak su tie vitaminove dni pre mna dost narocne, keby mam jest len surovu zeleninu, tak neviem, ale asi by som to nevydrzala. takto mam pocit, ze mam teply obed aj veceru 😉

akurat chlipkam kavu, vybornu, od maminy 😉 a na ranajky si dam banan a broskynku. mnamko, uz sa tesim 😉

adrianapeter
29. jún 2010

ahojte spolubojovníčky... aj ja mám dnes vitamíny... tiež neznášate tento deň?... ja strašne... raňajky za mnou banán a džusík... obedík a večeru som si už tiež nachystala... tak zase pre zmenu banán, jablko, hrozno na kúsky ...posypané stružlinkami mandlí a kokosu a za hrsť mandlí a hrozienok... už nech sú škroby... tak sa držte...v stredu váženie tak uvidíme...

bea44
29. jún 2010

ahojte 😉
magi - aj ja mam taky divny pocit 😨 / koncim 4.7./ a bojim sa ako budem dalej 😨
a to dodrziavanie poslednej tretiny, je tiez len ako - tak / 75%/ 😀 😀 😀

ale asi pojdem podla delenej stravy alebo podla 90-II. ky.

ja dnes vitaminy - paradajka - mozarella - uhorka 😝 uz sa tesim , to mozem stale 😎

janula_nz
29. jún 2010

ahojte. ja mam dnes tiez vitaminy ale mam pocit, ze mi nesedi tato dietka, pretoze mi byva zle dost casto ☹

magimary
29. jún 2010

bei, veru tak tak 😉 ja končím týždeň po Tebe 😉
a tiež uvažujem rovnako ako ty-buď delená strava alebo 90-dvojka (ale skôr ma láka to prvé s tým, že sa budem snažiť i naďalej "žiť" podľa "zákonov" 90-dňovky 😉 ,
ale... uvidíme 😅
lebo, ako sa poznám: ak je dovolebé niečo, môže sa všetko (v jedení-u mňa 😠 )... 😝 🙄
ale tak posnažím sa o čo najprísnejší režim na sebe, nech nestratím to, čo som teraz získala (resp. naopak) 😉

jani, ako zle? 😕 😨

bea44
29. jún 2010

mag- veru tak, prisny rezim 😖 aj ja ak sa nekontrolujem, som schopna pomiest cokolvek a v akokolvek mnozstve 🙄
a to nie je normalne 😅 normalnejsie sa mi zda byt toto tu,/ ak aj nebudem dodrziavat dni , ale skladbu potravin/

jani - mne dost dlho trvalo/ 2 tyzdne/ kym som si zvykla na ovocie rano 😉 a do obeda nic. 😨
bolela ma hlava a sem tam aj zaludok, 😖 ale potom to preslo, 🙂
hlavne treby dodrziavat pitny rezim 😵 teraz ked sa do obeda flakam vodu 😅 tak sa hned ozve hlava 😒 a musim pit, ci zabudam alebo nie, telo sa ozve 😀 😀 😀

slnyecko
29. jún 2010

pisala som to uz aj do inej temy ale tak nech pomozem viacerym....
– Ahojte baby,nechcem tu nikoho presviedcat na nic,ale ja chudnem podla stranky Mira Veselého.A dodrzujem par jednoduchych zasad- vypit kazdu hodinu pohar vody alebo caju
- vyradit sladkosti a slanosti,ak sladkost tak zriedkavo a doobeda
- menej solit,sol zadrzuje vodu v tele
- kazde jedlo ma byt vyvazene,cize musi obsahovat aj tuky,aj sacharidy,a bielkoviny
- do obeda viac sacharidov,poobede viac bielkovin
- zjest aspon pol kila zeleniny za den
- jest kazde 2-3 hodiny,telo si musi uvedomit ze nehladuje a nemusi si robit zasoby tuku
- cize v praxi to vyzera asi takto:-ranajky- 4 polievkove lyzice ovs. vlociek,1 biely 3,5 percentny jogurt-nizkotucne su sajrajt,jeden kus ovocia
- desiata- dva platky celozrnneho chleba,asi 4 platky sunky alebo syra,zelenina
-obed- napr. ryba na pare,zelenina zemiaky,alebo kuracie prsia,ryza zelenina....pomer asi taky ze prilohy najmenej,bielkoviny viac a zeleniny najviac
-olovrant-uz zaciname skrtit sacharidy,chleba len polovicnu davku ako doobeda,cize jeden platok,tuniak,alebo varene vajce,cottage chees,proste bielkovinu,a zeleninu.
-večera- ja osobne si davam zeleninovy salat bud zo syrom a jogurtovym dresingom,alebo ten syr vymenim za nieco ine bielkovinove.Sacharidy uz nejem.

Toto ani nieje dieta v podstate ale skor zdrave stravovanie ktore sa da vydrzat aj cely zivot.Ja som za 4 mesiace schudla 20 kg,co je dost vela za kratky cas,ale islo to same od seba,sem tam si zacvicim a som novy clovek.Pokracujem,este mi chyba nejakych 10 kg do ciela,ale ja toto hlasam kade chodim,lebo som nadsena z toho a chcem pomoct co najviac ludom...ak chcete na facebooku je skupina SCHUDNUT NATRVALO! tam su aj fotky nejake-nie moje...a stranka kde je aj forum,a kniha Mirova zadarmo online si ju mozte precitat...Neviem ci tu moze pisat stranky.....chudnutie-ako.sk
Skuste...
-večera 2-jeme este 2 hodiny pred spanim bielkovinu a zeleninu,ale ja uz vypijem len pohar acidka.

yanni
29. jún 2010

Caute kocandy,

tak ja dnes uh, na ranajky boli len hrusky a caj, no a vymenila som si veceru, uz teraz mam muffinku. no nevydrzala som. ale vecera asi nebude, nic nemam navarene a vecer sa mi urcite nic nebude chciet vyvarat. hlavne v tejto horucave.

Inak k tym ovocnickom, ja tiez ten den neznasam, uz som ho chcela aj zrusit ale ten mesiac este vydrzim. A tiez nemozem vela ovocia naraz, potom ma naduva. Ale dako to uz zvladnem. Inak ja zeleninu na surovo celkom lubim. Sice ziadne paradajky, tie eeee aj keby mi platili, ale inak mrkvu, redkovku, kalerab, salat atd. No je toho dost.

Slniecko, ja si myslim ze kazdemu vyhovuje nieco ine. aj my sa stravujeme vyvazene, sice tato 90dnovka je dost prisna ale mne npr. velmi vyhovuje delena strava, ta klasicka podla summovej. Ja ked pomiesam vsetko mozne, tak sa citim velmi zle, tazko na zaludok a podobne. Pri delenej strave som to nikdy nemala. A baby tu tiez dobre schudli a ak s azase nerozzerieme,t ak to aj ostane. A tu nepotrebuje ani jedna z nas schudnut 40 kg. KEd sa niekto sam da tak rozkysnut, tak prepac. A tehotenstvo je len vyhovorka. Poznam take co sa ani za 13 rokov po porode nedali do poroadku a su aj take co sa im to v najkratsom case podarilo. Treba len davat pozor co a v akom mnozstve clovek je, presne ako hore Bea pisala, kontrolovat sa, a taktiez dolezity je pohyb. Ci uz je to fitko, alebo bicykel alebo len viac chodit peso, namiesto MHD, ci auta alebo sa zriect vytahu.
A ja 90dnpovku ci klasicku delenu stravu nepovazujem za dietu. Je to zmana navykov, zmena stravovania.
Takze tak.

yanni
29. jún 2010

Ozaj baby, kukli ste si tu stranku, co tu slniecko hodilo? Tak to je ta stranka kde som si minule dala vypocitat BMI a vysiel mi riadny blud. Ze vraj takmer podvyzivena a predsa 2 kg nadvahy 😀 Hihi, no ti sa nevedia rozhodnu. No ja bud alebo.....

yanni
29. jún 2010

baby ja sa usulam. Tak som si to tam dala zase vypocitat s mojimi najnovsimi cislami a mi vyslo ze podla idealnej vahy mam podvahu jeden kg. No mna porazi 😀 😀 😀 😀

slnyecko
29. jún 2010

yanni nechápem prečo sa do mňa hned navážaš,fayn,tebe to nevyyhovuje ale niekomu som možno pomohla.A prepáč ale ja som rozkysnuta bola,a čo ak som musela denne brať kopu všeliakych liekov a hormonov a nemozem za to?alebo choroba,alebo ine veci?Ludia su vseliaky tak nikoho nesud len preto ze ty taky problem nemas.A ohladom BMI vies tam sa pocita celkovy pomer vyska vaha,podla toho by si uz nemala chudnut ale skor trochu pribrat,ale svalov moja draha,a ta nadvaha to je podla toho merania obvodu pasu,tak tam mas nadvahu,cize ti vysi brucho a mas tam slaninu.Cize tou svojou dietou si dosiahla akurat ubytok svalov,jasan ze aj tuku ale nie az tak moc.chapes?Keby si si trochu precitala o problematike daco,a nastudovala tak vies...Neznasam taketo arogantne zeny co myslia ze nad ne nieje a pritom maju v hlave piliny 😅 😉

helenkasabinka
29. jún 2010

@magimary vau ze -15kg dole,to je krasne vazne,obdivujem tu trpezlivost 🙂

slnyecko
29. jún 2010

akoze je toto este verejne forum?fora su na to aby sa diskutovalo a kazdy si moze napisat svoj nazor.Asi prestanem na kona chodit lebo akonahle niekto napise cosi ine ako sa od neho ziada zacnu sa zlietat supy a vydobu mu oci...

helenkasabinka
29. jún 2010

@bea44 a ked mas dnes vitaminy,tak mozes mozarellu? 😕

yanni
29. jún 2010

Baby otazocka, co budeme robit ked dochudneme? Zalozime nejaku novu temu alebo budeme tu pokracovat. Mne sa jedna hlavne o klabosenie, ja sa strasne bojim uja joja a si viem predstavit, ked nebudem mat nikoho s kym sa na tuto temu budem moc porozpravat tak sa zosypem. Alebo lepsie povedane, rozsypem 😠 Lebo som citala ze aj nuda, samota atd. vedie k priberaniu. No a ja ako som vas nasla, tak klabosim aj pocas roboty v kancli radsej s vami ako s mojimi kolegovcami. To kazdy len nadava, ako je to strasne tu v robote a to ma uz nebavi. A tu obcas pokeciame aj nieco mimo zradla 😉