90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

yanni
29. jún 2010

@nikanika28 hihi ty si ako ja, ja mam za sebou druhu vodu ale tiez neviem kolky to je uz den. Ale po prvej vode to si uz tiez dos daleko. To je super, najhorsie su asi tie 2 prve tyzdne.

Aha to je taky salat. Ale tiez nie zle. To si hadam urobim na buduce aj ja. To sa az tak nerozkyda do roboty, a predsa salt na trochu iny sposob 😉

nikanika28
29. jún 2010

@yanni no ja viem, ze som mala vodu den pred narodkymi...cize 16-teho....na a vcul tazka matematika 😕 😅 😀 😀 😀 😀

magimary
29. jún 2010

ahojte, Debatníčky 😅 😉 ,
tu to dnes fičí... 😅
ja som tiež chcela len trošku prispieť k téme (aj keď neviem, či môžem 😝 😉 keďže sme tu "len stále tie isté medzi sebou")...
ja mám dosť podrobne naštudovanú tú stránku, ktorú dala slnyečko a aj som sa skúšala podľa toho stravovať (napokon aj súhlasím s tými základnými princípmi, ktoré sú tam uvedené a snažím sa niektoré dodržovať aj teraz počas 90-dňovky...to s veľa pitím, nesolením atd...), ale nejako mi to nesedelo...
ale nie v zmysle zlého trávenia alebo tak, ale z hľadiska akéhosi "managmentu času" -skrátka som pri deťoch a venovaní sa im nejako nestíhala zabezpečiť si každú porciu tak, aby mala všetky zložky v udanom pomere a tak to vlastne ani nefungovalo... 😝 dokonca som si vtedy aj kúpila digitálnu váhu na potraviny, aby som mala všetko presne navážené, ako sa tam píše (skrátka ja keď sa do niečoho pustím, tak to musím mať presne do bodky, ako je uvedené)...no, nešlo mi to... (mimochodom-som ani nič neschudla 😝)
tak som to pred veľkou nocou nechala tak a po veľkej noci som začala s 90-kou...
a som rada...
lebo hoci som sa jej veľmi bránila, napokon som ocenila práve to, že tu je všetko tak presne a zároveň jednoducho dané, že dnes presne viem, čo budem jesť zajtra, pozajtra a popozajtra a tak si nakúpim a naplánujem dopredu to, čo budem jesť a tak si vlastne ustriehnem ROZUMNÉ stravovanie...
skrátka, fakt toto je asi prvá diéta, ktorá mi vyhovuje a nijako ma extrémne neobmedzuje (mali sme už aj veľké oslavy, aj malé oslavy, aj grilovačky, aj pobyt na školení, aj v nemocnici a nikde sa mi nestalo, že by mi niečo chýbalo alebo inak prekážalo -v stravovaní)...
a na to striktné si treba len zvyknúť (myslím teraz-napr. len ovocie ráno a pod.) a potom už to nijako neobmedzuje (aspoň mňa)...
myslím si, že je to ozaj o tom (ako vo všetkom ostatnom), že každému vyhovuje niečo iné a tým sa riadi... inak by bol sám proti sebe...

mimochodom z tej diétky na "chudneme.sk" sa mi asi najviac páči ten pohar vody každú hodinku...
ale žiaľ práve toto bolo napokon pre mňa jedno z najťažších vecí (lebo som to poctivo dodržiavala-dokonca som si dávala budík, aby som si zvykla 😅 🤐 😀 ), lebo súčasne s pitím som musela aj takmer nonstop utekať na wecko... a to sa pri mojom rozbehanom spôsobe života fakt akosi nedalo... 😅
teraz to riešim tak, že doobeda sa snažím vypiť aspoň 1,5 l. a potom do večera si už len "popíjam"...

magimary
29. jún 2010

jáj, a ešte som chcela (spomenula som si až teraz, keď som s chuťou zjedla varenú zeleninku 😅 ):
k tomu vytváraniu novej témy...
ja neviem, podľa mňa to ani netreba, ja budem rada, keď si s vami budem môcť i naďalej nezáväzne pokecať práve tu a tým si budeme vzájomne udržovať stratené kilečká po 90-dňovke a spoločne sa tak motivovať a držať navzájom...
myslím, že to pomôže aj mnohým novým, ktorí sem budú stále pribúdať a ktorí tak budú mať aj info "z prvej ruky", ako sa nám darí "PO"...
veď aj nás samé toto vari najviac zaujímalo, keď sme začínali...
nemyslím si, že by sme tu niekomu novému nejako prekážali (dúfam 😕 ), veď môžeme byť aj preňho inšpiráciou, povzbudením a motiváciou, či? 😕

takýchto tém je tu už veľa (dokonca mám pocit, že je vyslovene aj nejaká: "po 90-ke") a nemá význam otvárať zase ďalšiu... 😕 ale to je len môj názor... 😉
osobne sa pridŕžam tejto témy aj naďalej aj preto, že mám v pláne ( 😅 uvidíme však aká bude realita 😅 😅 ) dodržiavať niektoré jej pravidlá aj na´dalej... konkr. napr. ranné ovocie 😉

yanni
29. jún 2010

Ahoj magi, ako zuby, alebo lepsie povedane diery po nich? uz su uzavrete? a boli este nieco? Kedy je druhe kolo?

No presne to som sa chcela aj ja spytat, s tym presnym dodrziavanim, vazenim a tak. Ako to robis ty slniecko? Ja som sa trochu zacitala na tej stranke a dala ci vypocitat bmi a potom mi to vyhodilo kolko coho by som mala za den zjest. No aj keby som chcela, tak sa to u mna nebude dat. Tolko a tolko gramov tuku, bielkovin atd. no to by som este viac casu zabila v kuchyni ako teraz a ten cas zial nemam. idem o 5:30 do roboty a prichadzam domov bud o 5 alebo siestej, ako kedy je roboty, a potom sport a tak. a tiez to pitie, tak ja chlascem fakt vela vody ale kazdu hodinu pohar by sa tie znedal vzdy zvladnut. ja ked mam pojednavanie tak nikdy neviem ako dlho sa to bude tahat. To ta da mozno pre takych co su trebars na materskej alebo si inak mozu zariadit cas, ale aj ked mame v robote kuchynku ja tam varit nemozem. obednajsia prestavka neda. A predsne ako magi pise, kazdemu vyhovuje nieco ine. a mne na delenej strave to, ze tam nie je rozkazane kolko coho v akom pomere moje jedno jedlo obsahovat. A presne viem kedy co mam, ked viem ze su zajtra trebars bielkoviny, tak nemusim rozmyslat kolko gramov bielkovin mozem, jednoducho si urobim dake mäsko alebo rybu alebo si dam syr, sunku, alebo jednoducho otvorim jogurt a je to.
Ved prezrad ako to ty stihas? A aj ko to robis s tymi gramami. Vazis vsetko ci to uz mas v oku?

yanni
29. jún 2010

@magimary jaj magi normalka som aj ja zabudla. no ja som sa len spytala, ze ako to spravime. Ci vobec este budete chciet po diete debatit. Ja som navrh na novu temu nedala, len ze ci budeme tu dalej pokracovat alebo ako? ja by som tiez tu ostala, ved clovek nikdy nevie a mozno ze sa k dietke zase vratim. a kedze chcem nadalej delit, len die presne podla 90dnovky ale tak normalne, tak to vlastne viac-menej tiez je k tejto teme. JA som napr. rada e gudu sa po tyzdni ozvala co a ako, dufam ze nam bude dalej referovat, tebo ten ujo jojo ma strasi uz teraz v snoch a to este takmer mesiac mam do konca.

magimary
29. jún 2010

yanni, dík za opýtanie 😉 🙂
diery po zuboch sa ešte ani len nepriblížili...sú obrovské-i napriek tomu, že to mám aj zašité...
ale aj to bude... 😅 (myslím to zrastenie)...
dnes ma konečne nebolí nič... a to aj bez liekov 😵 ...
druhé kolo? 🙄
no, neviem-netuším...zajtra idem na kontrolu (neviem, či mi vyberú aj stehy, alebo vypadnú samé 😕 😝 ) a tam sa snáď dozviem, čo a ako ďalej... 😕 🙄
ale ja to chcem predbežne oddialiť čo najviac, ako sa bude dať... (možno až na jeseň, príp. neskôr, ak by súhlasila chirurgička 😕 😒 )

yanni
29. jún 2010

@nikanika28 no ja som mala druhu vodu v sobotu ale ja uz dni vobec neratam, mne je hlavne ze viem co mam ten ktory den jest 😉 ved ja uz ani pocitat neviem 😀 😀 😀 😀

magimary
29. jún 2010

@yanni, súhlas...
so všetkým...
-chcem pokecávať aj naďalej (je to výbroná pomoc, takáto "svojpomoc" 😅 😉
-aj ja som rada, že aj gugulo nám referuje 🙂
-ujo jojo starší aj mňa 🙄 🤐 😉
-aj ja chcem naďalej deliť alebo sa podobne stravovať
-tiež sa k nej možno ešte vrátim (
k 90-ke)
😉 🙂

slnyecko
29. jún 2010

@yanni ja sa priznam nevazim,raz som si odvazila klucove potraviny ako chlieb,zemiaky,maso a tak,a teraz to robim len tak od oka.myslim ze s toho sa nestriela,je nas tam takych viac co nevazime a ide to...no ale ak chce byt niekto presny tak preco nie,ak ma na to cas a chut,no ja nemam.mozno,keby sa mi vaha nechcela pohnut si to vsetko spocitam,aby som vedela znizit prijem ale zatial netreba...

yanni
29. jún 2010

no magi som si aj myslela ze to este nebude zrastene. a to ti nezasili cele? no mne ked vyberal mudry, tak mi tiez musel rozrezat ale neviem, ono to sa rychlo zrastlo. alebo asi viac zasil, neviem. a stehy mi vyberal po 10 dnoch. Ale co mi tumor vyoperovali tak som mala taku 1 x 2 cm dieru hadam aj 2 mesiace a potom sa to zacalo pomali zrastat a to mi tiez zasivali ale len okolo tej diery, nei uplne. to som mala taku hlboku dieru az po kost. to sa uzatvaralo od kosti smerom do vonka, tak asi aj po zube to tak, od dola na hor.
A preco chces az na jesen? koli letu? a inak ako to robis s detmi ked si v spitaly? kto sa stara?

yanni
29. jún 2010

@magimary takze sme uz dve, kto sa prida????? to je uz ako s tou udiarnou s.r.o. 😀

yanni
29. jún 2010

@slnyecko no ved to, lebo mna by asi svihlo, to by som musela asi s vahou vsade chodit. ono to neznie zle ale aj tak dost casovo narocne stravovanie.

slnyecko
29. jún 2010

no,este s tym chodenim na wc,mechur si po case zvykne a vydrzi dlhsie clovek necikat 🙂 no ja si co nsa da prichystam vecer ked decka spia a pohoda...

adrianapeter
29. jún 2010

babenky soráč ak som sa niektorej z vás svojimi riadkami dotkla...
yanni a bea44 no pýtala som sa napríklad, že ako často sa vážite... čo bude po tých 90 dňoch... a potom nejaké starosti ohladne papania a tak...

helenkasabinka
29. jún 2010

no ja som zatial nemala doteraz ten pocit ze by niekto nereagoval na prispevky ,mne zatial vzdy super poradia 🙂

sivocka
29. jún 2010

@nikanika28 - dnes mame 42. den, (bielkovinovy) a druha voda by mala padnut na 15.7. -..... 😉
a kde si zasa bola tak dlho????? cakam, ze ako sa ti dari a teba nikde....alebo ked neviem, co si navarim, viem ze sme v rovnaky den, cakam od teba nejaku indspiraciu a ....teba nikde.... 😵

ja sa asi tiez od prazdnin odmlcim, skolkar bude doma a bude okupovat pocitac, tak sa tak skoro k nemu ja veru nedostanem...asi az v nocnych hodinach, ale budem vas sledovat....dufam ze sa tu nepobijete 😨

lubikaf
29. jún 2010

baby dneska aka debata..... 🙂 🙂 🙂 sak ja to ani nestiham docitat. som tak znicena z maleho, ze ledva vidim. no ale zbezne som to tu prebehla.
k tej novej teme...uz tu je nejaka taka ze volny pokec po 90-dnovke, ako Magi pise. alebo sa moze zalozit nova tema s nazvom udiaren s.r.o 😀 😀 yanni co na to hovoris?

no ja asi pojdem este s dietou dalej, ako som pisala, aspon do svadby, a potom si asi dam tu 90-dnovku II.

@adrianapeter ja som ta zaregistrovala, ze sem chodis, ale mozno som nikdy nereagovala na tvoj prispevok. ako yanni pisala, niekedy nie je cas, pomyslim si, ze neskor napisem, a neskor zabudnem 😖

@sivocka ty mas uz skolkara? ktoreho? toho starsieho? este len od septembra pojde do skoly? joooj ale som zvedava.....

yanni
30. jún 2010

Caute chudulky, no tak ja uz zase vyspata/nevyspata v kancli. Booooze ten zivot je na figu, clovek sa doma ani neohreje. Teraz zacalo liat ako z krhly, normalne furiky padaju ale to len taka letna burka, cely tyzden hlasia 30y a cez vikend dokonca az do 37 stupnov. To sa bude chudnut 😀

Inak adrianka, ja ked par stran necitam, tak to potom naraz rychlo prebehnem a ked pridem na koniec tak zabudnem co bolo na zaciatku. Ale ak ma pamät neklame tu sa viac krat pisala, mozno nie prave direkt tebe odpovedalo, ale tak vo vseobecnosti, ze je to rozne s tym vazenim. Jedna sa vazi vzdy k 15.temu, jedna kazdy den, niekto len po vode a ja napr. kazdu nedelu, ak samozrejme nezabudnem. Pred druhou vodou som sa ca. 3 tyzdne riadne nevazila. Lebo som aj tyzden hresila a bala som sa co mi ta vaha ukaze. Myslim ze tu niekto pisal, ze "vstanem, idem sa vycikat a sup na vahu". Vtedy ked som to citala som sa aj uskrnula, lebo to ja tiez tak 😉
No a co po tych 90 dnoch je otazne. Gudul presla na ako tak normalnu stravu, ine sme este neskoncili ale Bea chce nadalej delit, ponecha si ovocne ranajky ak si to s niekym inym nemylim a ja prejdem na Summovu. A mozno niekedy na jesen si dam preventyvne zase 90tku ak aj nie skor. Chcela som podporit brasku, tak asi ciastocne aj august a september budem s nim dietovat, ale uz nie tak prisne.

Ozaj sivi a ako cez prazdniny? Uz ste nieco nove vymysleli kde pojdete?

@lubikaf kiedy mas tu svadbu? uz si spominala ale ja som zase zabudla.
No Udiaren s.r.o. je super nazov. No ktovie co si taky nezainteresovya pomysli ze co to je, nakukne do diskusie, tak ho aj porazi 😀 😀 😀 😀

adrianapeter
30. jún 2010

@yanni no ja sa tiež vážim k 15. a k 30. v mesiaci a tiež mám obavy čo tá váha ukáže... lebo tiež tu poznám babenky čo sa vážia po rannom vycikaní a potom im to lezie na mozog.... že jéééj zase som 20 deko pribrala a naopak... ja som taká poctivka dodržiavam váženie aj diétku, ale asi na mňa ide kríza... do konca mi chýba 16 dní a nemôžem sa na jedlo ani pozrieť... ranné ovocie blééé.... obed sa celkom dá a večer by som jedla úplne niečo iné ako mám v ten deň... asi sa aj trocha bojím čo bude keď tých 90 dní skončí...

yanni trpím s tebou dnes som sa tiež akosi zle vyspala... synátor je už od 6 hore... idú nám zúbky... akurát teraz sa mi ho podarilo uspať, tak že nakuknem čo nové...

u nás je krásne slniečko, ale už je tak sparno, že aj tu bude nejaká búrka...

dnes bielkoviny... zase budú vajíčka... mäso mi strašne vadí... tak sa babenky držte... ahojky...

lubikaf
30. jún 2010

@adrianapeter a akeho mas stareho synatora? daj si ho do pasu, nech vieme 😉
ja mam tiez dnes bielkoviny, ale kedze som u mamy, netusim, co bude na obed 😀 ale poviem jej, nech spravi nejake maso a ja si ho dam so zeleninkou 😉

@yanni svadba je 24.7. cize uz sa mi to blizi zavratnou rychlostou 😲 😲

lubikaf
30. jún 2010

@yanni no neviem, ci by vobec niekto do nazvu takej diskusie nakukol 😲 zo zvedavosti, o com sa tam asi tak debati??? 😉 😉

nikanika28
30. jún 2010

@sivocka no ja som tu furt, len nemam cas akosi prispievat, citam vas tu cely den 🙂 ... ja mam totizto skolkara doma teraz...totizto, ideme v nedelu na dovolenku a prosim pekne maju v skolke ovcie kiahne 🙄 ..konkretne v jeho skupinke uz ma 7 deti 🙄 🙄 🙄 ...tak som ho nechala od minuleho stvrtku doma a prikukam stale jak sibnuta, ci nema uz aj on ☹ ...inak som ho nahlasila normalne do skolky cez prazdniny, nudil by sa ako slak, uz teraz mi pije krv, co nevie, co so sebou 😀
Tak fasa, vratime sa z dovolenky a o dva dni hned voda 😀 😀 😀 😀
Dnes mame skorby...uff...robim detom spenat s novymi zemiakmi a vajickom...tak sebe si dam len spenat a zemiaky...a basta 🤐

bea44
30. jún 2010

nooo to stacilo jedno stuchutie od slnyecka a adrianky a hned ste sa rozpisali 😀 😀
ja som vcera ani nezapla pocitac 😎 takze som si vas dočitala teraz 😵

a v podstate suhlasim s tým co pisete. akurat ze ja som tu uz druhy raz 😝 a po prvom pokuse som tu tiez stale nakukla, neda sa len tak zo dna na den skoncit, alebo prejst na normalnu stravu 😖 a myslim si , ze vlastne aj o tom to je tato dieta a preto aj tak dlho trváááá 😕 aby sme sa naučili racionalnejsie stravovat. smozrejme, ze sme kazda ina a nie kazdej to vyhovuje 😅
a ja sa napríklad nevážim len po vode 😝 mám staru váhu / mechanickú/ dostala som ju ako svadobný dar v r.1987, to ste uz niektorá bola na svete ???? 😀 😀 😀 😀 a deka mi neukazuje 😝 takze ani ma nedemotivuje 😝
zatial mi staci ze viem obliest gate co som minuly rok nezapla/ yani/ 😵

a ohladom tej novej temy - myslim , ze zbytocne zas nejaku novu s.r.o. zakladat 😅
ved sa urcite mozeme aj tu stretnut a povedat si ako pokracujeme 😎
a este adrika sa pytala ohladom jedla, aj ja sem tam uz nemozem to co na obed a veselo to tu miešam 😀
ale vsetko vam nepyšem, lebo by ste ma poslalikade - lahsie . ale ved uz viete ze ja som taka 75% 😀
a oreoacte ze som zabudla na niku a sivocku a ivelu - ked som ratala ze kto najcastejsie pise, ale na niečo to bolo dobre , aspon nas to nastartovalo 😉

bea44
30. jún 2010

dufam, ze mi prepačite tu hrubku 😔 😔 , fuj, hamba 😕

ja dnes škroby - na obed mam podusenu novu kapustu do ktorej som dala 2 zemiaky a jednu paradajku .
troška zmeny 😨 / zeleninove rizoto uz nemozem ani citit/ 😲
a na veceru asi budu len nove zemiaky s maslom a peržlenom 😒 ale do vecera daleko 😖
a mozno mi pride ine na chut, a varit sa mi uz vobec nechce 😲

lubikaf
30. jún 2010

@bea44 tie nove zemiaciky....aka mnamka, joj si mi narobila chute. asi si zajtra spravim 😉

helenkasabinka
30. jún 2010

no ja mam dnes bielkoviny,na ranajky som mala turka kavu bez mlieka a jablcko....na desiatu som po malej zjedla pol krajceka chlebika s nivovou natierkou(viem,ze som nemala ale snad to taky hriech nie je 😅 )

na obed si dam kuracie stehna asi nejak dusene na panvici s paprikou,rajcinou-akoby s lecom....no neviem nie co musim vymysliet 🙂

helenkasabinka
30. jún 2010

http://www.gurman.sk/recept-kurca-na-zelenej-pa...

nieco taketo bude na obed okrem tej slaninky 😉

sivocka
30. jún 2010

@lubikaf , ano ten starsi pojde po prazdninach do skoly....a ten mensi od januara do skolky a ja dufam naspat do prace....snad ma vezmu naspat....uz sa tesim celkom, ze sa dostanem aj medzi ludi a k inym temam, ako papanie, kakanie, kupanie.....a si hovorim, ze ak mi bude treba opat dietovat, ake to bude v praci jednoduche, tak ako tu zamestnane chudulky pisu, zoberiem si to, co v dany den mozem a nebude ma nic ine drazdit....ako teraz, ked robim jest deckam....vcera som potvora nevydrzala vecer a zjedla som par platkov sunky a syra, sice som mala bielkoviny, ale som ich skombinovala a este bolo okolo deviatej vecer.....no a to len preto, ze sme sa dovalili z vonku domov a robila som chlebiky....kruci, cely den sa drzim a vecer tatko... 😢

inak ja som adrianu tiez zaregistrovala viackrat, mozno aj podla toho pasikaveho oblecenia v profile... 🙂, pamatam si, ako si mi odpisala, ze si drzala dietku bez prehreskov...to som si hned povedala, ze fiiiiiiha a odvtedy ta registrujem.....
@adrianapeter, tolko si vydrzala a uspesne, tie dva tyzdne uz nema zmysel pokazit.....drzim ti palce, aby si to zvladla.... mne uz tiez dost odpadava od chuti viacero veci a to mam nieco po 40 dnoch, surovu zeleninu skoro vobec uz nejem, len dusenu a aby to bolo teple....ovocie rano este ako tak....ale
ale strasne mi zacinaju chodit po rozume sladkosti....uplne som diva za nimi...uz asi po tri dni si po obede supnem, malu cokoladovu gulicku (to su este od vianoc)...uz som si vcera povedala, ze nemozem to robit .....a dnes uz som zasa jednu zhltla.... 😢 😖, co mam robit...........baby, zakazte mi to..... 🤐, zalepim si hubu

dnes som na skroboch a urobila som si zemiaciky pecene s cesnakom...mnam, su fajn a podusenu mrkvu, kelrab, sampiony, por....a rajcinkovo cibulovy salat...noooo, ved to bola surova zelenina...takze aspon nieco
Akurat moje dieta z toho nic nezjedlo a islo spat hladne... 😔

bea44
30. jún 2010

tak ja uz som hladnaaa. akurat som si zohriala tie zemiaky s kapustou alebo kapustu so zemiakmi ... 😀

helenka , take si robim aj ja 😝 a ked nemam stehno aj cecka dobra... 😅

tak vam prajem dobru chut 😉 k obedu