90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

mimika4408
2. mar 2011

co ste porabali dnes baby? ja som bola pol dna vonku z domu, potom sme sa naobedovali a dnes sme si obaja s malym aj zdriemli do 15-tej 😀

mimika4408
2. mar 2011

@kubkovka co zajtra k obedu? ja vyskusam asi tu pikantnu ryzu z knihy...64.den diety 😉

ingridka22
2. mar 2011

haló haló 😀 ja dnes zatiaľ ok, porcie som si zmenšila a aj večeru som si posunula na skoršiu hodinu, tak som zvedavá, či to pomôže 😕 @perla200, jasan, že idem ďalej, ja mám času "habadej" 😀 ja to nejako doklepem do konca 😎 @mimika4408, kým si ty driemala, ja som pracovala - bola som v kancli, našla som si takú prácičku na dohodu teraz od 1.3. - administratívu 😵 babka bola s malou a ja som trošku zmenila prostredie a dobre mi to urobilo 😉 čo budem zajtra jesť, ešte netuším, zatiaľ nemám na nič chuť 😖 možno večer niečo vymyslím 😨

mimika4408
2. mar 2011

@ingridka22 no ty si sikulka 😉 , mne teraz 30.konci materska ☹ ☹ ☹ , nasla som jeden inzerat , ze hladaju v nesvadoch niekoho hovoriaceho po taliansky....podla mna by som aj sancu mala ale ked som pozrela to autobusove spojenie tak nepripada do uvahy 😢 😢 😢 . ja som mohla nastupit uz v maji do jednej tal.firmy blizo hurbanova ale tiez to cele zlyhalo na tom dochadzani 😖 😖

ingridka22
2. mar 2011

@mimika4408, ani nehovor o práci 😢 kým som bola s malou doma, moje miesto zaniklo, tak som teraz na ÚP a pol roka budem poberať podporu... táto brigáda mi padla z neba, je tu možnosť pracovať aj na TPP, dúfam, že to vyjde... zatiaľ mi to vyhovuje, mám to na skok z domu, zaučím sa a keď budú so mnou spokojní, bude aj zmluva... kým poberám podporu, môžem si privyrobiť do 136e mesačne, tak mi to teraz vyhovuje. a neskôr sa uvidí 😵 a keďže máme malé deti (teraz škôlka, potom prvá trieda...), nehrozí byť v práci do večera, ani robiť na smeny, ani veľa cestovať... v dnešnej dobe to veru nie je sranda 😒

mimika4408
2. mar 2011

@ingridka22 presne tak, ibaze ja sa pojdem registrovat na UP a nedostanem ani korunu, pretoze pred tehotenstvom som uz tu nepracovala 😒 ...ale odchadzat rano z domu o 6.30 a vracat sa o 18.30 to si ja dovolit nemozem ☹

ingridka22
2. mar 2011

@mimika4408, aha... treba myslieť pozitívne a aj dobrá práca sa nájde 😵 ja tiež nemôžem robiť od nevidím do nevidím, dosť, že mm je celý deň preč... to by nás tá malá ani nevidela 😢 a babku predsa nemôžme zodrať z kože 😒 ale čo, bude dobre 😵 a keď budeme krásne štíhle, ponuky sa budú len tak sypať 😵 😵 😵

kubkovka
2. mar 2011

@mimika4408 ja fakt netusim, mala som chut na tu kolozvarsku so sojovou drtou, ale kedze zas mi tu dokazali, ze je to bielkovina, tak neviem

mimika4408
2. mar 2011

@ingridka22 tak nejak....uz dost, ze maly rastie bez tatu...sestra na intraku a mama cely den v praci??? 😲 to by som ho k mame mohla rovno prestahovat 😒 ....ja viem, ze nam nehra velmi do karat ani nas vek ale uz ked som sa dala na to "neskore" tehotenstvo tak uz nechcem toho svojho milacika odsuvat na druhu kolaj 🙂

mimika4408
2. mar 2011

@kubkovka a zemiakovy paprikas nemas rada????

kubkovka
2. mar 2011

@ingridka22
@mimika4408 no ja mam este do konca materskej dva roky, ale aj tak.......no moje miesto je tiez zaniknute, ale kedze ma vyhodit nemozu, som stale "zamestnana" a ktovie co bude za dva roky

ingridka22
2. mar 2011

@mimika4408, súhlas 😵 😵 😵 @kubkovka, tak si ju sprav bez tej sóje, také "prekladané" zemiaky... kyslú kapustu mám doma, aj zemiaky, aj ryžu, možno si to zajtra urobím aj ja 😉

mimika4408
2. mar 2011

@kubkovka ja som niekedy tu v kn robila recepcnu v jednom hotely (aj v taliansku)...ale tu to fungovalo na turnus a to uz nechcem 😒 sviatky, piatky, soboty , nedele, nocne.......nieeeeeeeeeeeee, to moja Lucka mala 12rokov a veru sama byvala po nociach doma ☹ ☹ nechcelo sa jej stale chodit spavat kade-tade

kubkovka
2. mar 2011

@mimika4408 a to sa ako robi?

kubkovka
2. mar 2011

@ingridka22 ale to bude bez nejakej chuti.......vyskusaj a daj vediet, ja si zajtra asi urobim mrkvu ako maso a zemiaky s cibulkou

mimika4408
2. mar 2011

@kubkovka ten zemiakovy paprikas???? das cibulku spenit na olej, hodis na to zemiaky nakrajane na kruzky tak 3-5mm, podlejes teplou vodou tak 3cm nad povrch zemiakovsol, vegetu a prikryjes dusit. sem-tam premiesas (ak sa voda odparuje moc rychloa zemiaky su este tvrde tak prilejes vody). na konci este prisypes cervenu mletu papriku. je to nieco ako perkelt len bez mäsa, namiesto toho su tie zemiaky. je to super s uhorkovym šalatom, calamadou, kyslou uhorkou 😉

kubkovka
2. mar 2011

@mimika4408 no to tiez znie dobre, asi zajtra vyskusam........

mimika4408
2. mar 2011

@kubkovka 😉 niekedy to moja mama robila ako granadyr,...to este sa tam pridavala taka cestovina kocky ako take hrube slize a na kocky pokrajane 😉

kubkovka
2. mar 2011

@mimika4408 ano, presne tak sa robi granatir....ten mam tiez velmi rada.........inak veceru som nedojedla, nevladala som, super.........

kubkovka
2. mar 2011

@mimika4408 a ty si zajtra co urobis na obed?

mimika4408
2. mar 2011

@kubkovka ja si budem robit pikantnu ryzu, recept z knihy 😉

suezana
2. mar 2011

@mimika4408 ja ten paprikáš zemiakový tiež milujem 😵 len pridávam ešte majorán a cesnak pretlačený a červenú papriku hneď, nie na konci 😉 ale je to naozaj výborné - jedlo môjho detstva 😎

mimika4408
2. mar 2011

@suezana veru to su recepty mojho mladi 😉 ako aj zemiakova mliecna polievka a k tomu palacinky alebo dolky 😉 , fazulova a langose 😀 😀 😀 ryzovy nakyp, domace parene buchty s makom...mnaaaaam baby

suezana
2. mar 2011

moja koložvárska 😵

posledná je taká o ničom, lebo mi nevychádzali zemiaky - málo som mala 😉

mimika4408
2. mar 2011

hmmmm vyzera to uzasne 😉

llumka
2. mar 2011

@mimika4408 prosim ta este raz napis ako sa vola ocny krem co dava do pipika,mojmu malemu neide vobec stiahnut, velmi sa bojim chirurga
@suezana vyzera to fajnovo, aj ja zajtra idem robit ale namiesto soje dam fazulu, dufam ze mi bude chutit, a co si dala na vymastenie a cim si posypala?

mimika4408
2. mar 2011

@llumka ophthalmo-septonex, ocna mast s dezinfekčnym ucinkom

llumka
2. mar 2011

@mimika4408 dakujem, to sa da kupit v lekarni?

perla200
2. mar 2011

@suezana ta kolozvárska je v knihe?
no s tou robotou je to na nervy....

@mimika4408 ja budem odchádzat ráno o 5.h z domu a prichádzat o 18.h domov.....to je môj pracovný čas.....ale čo už mame robit???? mame nový rodinný dom, hypotéku - nič mi iné neostáva.... a nastupujem už o tri týždne....už mam riťku stiahnutu🙂

mimika4408
2. mar 2011

@perla200 to ti verim...a manzel ma aku prac.dobu?