90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

inuska79
5. jan 2010

Rinuska,dik za podporu...myslim,ze nam co kojime by malo byt prioritne kojenie a nie STRIKTNe dodrziavanie diety!!!
Aby sme potom nelutovali!!
Lebo radsej syr, jogurt naviac, ako drahe umeliny davat nasim detom namiesto kvalitneho mliecka!!!

pijem 2.kavu...este som nevecerala....mam zeleninovy den.

rinuska
5. jan 2010

ja pri akejkoľvek diete strácam mlieko , teda nie úplne , ale je ho oveľa menej ,preto som sa ani nepúšťala do žiadnej , aj ked obmädziť som mohla 😒 , ale nemusí to byť u každého
po druhom cca pred 2 rokmi som sa pýtala v tejto sekcii , či by bolo vhodné začať s 90-dn. ked ešte kojím , vtedy mi to neodporúčali , práve pre nedostatok vápnika
teraz už v podstate chcem dokojiť , tak do roka potiahnuť , pomaly skončiť , možno malá bude aj lepšie spať v noci , uvidíme-...
ak má tvoja malá len mesiac , ja by som neodporúčala púšťať sa striktne do tejto diety , určite nie bez mliečnych výrobov , ak si to aj neodskáče malá , tak môžeš ty v podobe zničených zubov a kostí, lebo organizmus si ten vápni vytiahne za každú cenu. Ak by sa robila štatistika , u ktorých žien dochádza k zvýšenej kazivosti zubov počas tehu a kojenia tak sú to určite tie , ktoré boli zvyknuté málo jedávať a nezmenili to ani v tehotenstve. Ale samozrejme nie je to pravidlo. Možno by si mohla skúsiť nejakú obmenu tejto diety , myslím že aj tak budeš rýchlo chudnúť , kedže ešte pracujú hormóny a kojíš. Ja už dodržiavam striktne , lebo mi je jedno či prestanem kojiť , alebo nie , aj tak už kojím skoro 2 roky s malou prestávkou a teraz už asi 3 mesiace len z jedného , ten druhý obe deti odmietali od malička.Asi je nejaký iný alebo čo 😀 no hlavne je o polovicu menší - vypadám dosť komicky 😀

ivella
5. jan 2010

ku kave sa pridavam aj ja,nevedela by som bez nej byt 😉
a s tymi bielkovinami suhlasim s rinuskou,v pohode dajte jogurt aj syr,...sak to je len jeden den,nic sa nedeje(aj ked ja to nerobim-nemiesam,,lenze ja mam z coho chudnut ☹ )
este som stihla trochu popresuvat nabytok a povysavat pod nim prach,tak mam aj cvicko za sebou 😉

ivella
5. jan 2010

rinuska a inuska,mohli by ste si zmenit aspon trosku udaje v pase?aspon nech vieme ake mate deticky 😉 ale ak nie,nic sa nedeje 😉 😉

rinuska
5. jan 2010

ivella , ved deti mám v pase, len katku modrou 😀

morenka
5. jan 2010

no ja tiez pijem druhu caro kavu aby som zahnala hlad...troska som sa poučila ale dnes citim nejaku unavu....a pritom som dlho spala...no neviem mozno to je aj pocasim...☹

lilly21
5. jan 2010

ste ma teraz rozhadzali...........bola som na 100% presvedcena - 5.den ☹

lucijja
5. jan 2010

ja by som to tiez tak riesila keby kojim ze si dam na obed masko a na veceru jogurt. A svagrinka to drzi tiez a dnes sme sa rozpravali ze v UH den, tiez na veceru jogurt - podla mna stale lepsie ako torta alebo zmrzlina kde je tiez mlieko, vajce, slahacka...

Damy - odchadzam do sauny a do vírivky - prekvapko od manzela... 🙂

nadka001
5. jan 2010

ja som sa navecerala..ryba s dusenou zeleninkou a potom som tu pisala o tych mliecnych vyrobkoch.. tak som si hned dala plnu misku bieleho jogurtu s medom 🙂)))).. nabuduce si to dama ko veceru. Inak ja jem kazdy den take specialne tabletky na vapnik v tehotenstve.. a ted aj po.. ale budem si davat jogurt a mlieko aj v bielkovinovy den, pre istotu. Zatial mam mlieka rovnako.

lemge
5. jan 2010

nadka tiez si myslim ze ten jogurt na veceru neuskodi,naopak prospeje.budes mat aj lepsi pocit ,uz len kvoli malinkemu,ze papas nieco vapnikove. 🙂

ja moju malu tiez este kojim,uz len vecer pred spanim a nadranom 😵 uz sa tesim ked si na bielkovinovy den spravim caro kavu s mliekom...mnam.s vodou nieje taka chutna 😉

lemge
5. jan 2010

ozaj dievcence ,cvicite popri diete vsetky,ale su tu aj take co necvicia??ja sa priznavam ze necvicim 😕 doma ma to nebavi a stale spekulujem kam pojdem cvicit a co...

pred polrokom som chodila asi mesiac a pol na aerobic 2-3krat tyzdenne,nedrzala som ziadnu dietu,jedla som normalne a vsetko.nic som neschudla 🙄 bola som z toho dost sklamana,pretoze aerobik som cvicievala aj predtym ako som mala dcerku,nikdy som sa v jedle neobmedzovala,ani ziadna dieta-a vysledky po cviceni som videla hned....no co ,asi je to vekom...alebo hormony 😕
v kazdom pripade tuto dietu chcem drzat co najdlhsie 😉

inuska79
5. jan 2010

ahojte...vecerala som pred 19h,no po 2.PL ma chytili brutalne krce,
pichalo ma v lavom boku , ale ani sa necudujem, ked som dnes zjedla skoro 200g poleneho, vareneho hrachu 😲 😲 😲 ....hned som to odlozila, sla si nakrajat polku polnej uhorky, 4 cherry paradajky a pol papriky. Osolila som si to a cvrkla ocot...a do 10min sa vynoril usmev na perach...
Takze v pohode aj 2.den za mnou...

Inac suhlasim, ze ste ku nam "matkam"take zhovievave, kedze chceme kojit a doprajete nam jogurt naviac, alebo syr v bielkovinovy den....
Nadka, ake tabletecky to papkas??

A co take fajne by som si mohla dat zajtra na 3.den? {strukovinu si nedam urcite}...a ta torta ma nelaka tiez...{ake kolace konzumujete VY?}
A pizzu nebudem, ale chcem sa opytat...1trojuholnik je dovoleny?

asi spravim kolac ja, ideme ku svokre, aspon nepojdem s prazdnou rukou.....paaaa 😀
P.S>Ivella=nerozumela som Tv.otazke v kt.sa pytas na zmenu v pase, Anicka ma 6mes....neviem fakt ako si to myslela.

rinuska
5. jan 2010

inuska , pas je to okienko v ktorom má byť tvoja fotka a nejaké info , odkiaľ si , počet detí , vek a mená , ty tam nemáš nič , si inkognito , tak preto ... 😀 ty si myslela zmenu v páse? 😀 po cvičení

lucijja
5. jan 2010

inuska, sprav si cestoviny s kecupom, makom alebo nejakou zeleninovou omackou, lecom...moznosti je vela. Pizza je dovolena, ale bez masa a syru. 😀 Alebo nejake slane nekysnute pecivo si mozes dat na obed. 🙂 A ja si na veceru najcastejsie kupujem fornetti. Tie nie su take sladko-sladke, lebo to moc nemusim. A nedavam si tri kusky ale styri, alebo aj pat. 🤐 Ved su malinke. 😀

inuska79
5. jan 2010

Holky...jaaaaj......budu i foto....
ste sa aspon posmialy co,kozy???????bo ja keby nespala mala sa hehnim nahlas, ale rinuska, dikes vytvorila si mi velikansky roztek na tvaricke...

Lucijja...uz citam knihu, tak si spisujem co zajtra......dikes...

bystricanka
6. jan 2010

dobré ránko

ja mám dnes mäsko 🙂 Konečne sa najem po včerajšom ovocí. 😝 Inak držím to 5ty den a mám pocit, že je to večnosť. Prvýkrát ked som chudla, tak som to až tak nepociťovala. A ani ten hlad až taký nebol ako teraz. 😒

lucijja
6. jan 2010

ahojte. Ja dnes škrobový. Asi si spravim rizoto so zeleninou.

lucijja
6. jan 2010

a už som po raňajkách aj cvičení a liter tekutín v sebe. 🙂

rinuska
6. jan 2010

ahoj,
aj ja mám šrobový , tiež sa chystám na zeleninu s ryžou
cvičiť som ešte nezačala , nejak sa nemôžem rozhýbať a hlavne ráno , muž ráno zdrhne a ty akože cvič 😀 aj s deťmi na chrbte , no ale zas keby som veeeeeľmi chcela , tak sa to nejak dá 😎
ja už tak netrpím , ani už taký hlad nemaám ako prvé 4 dni , bielkovinový deň je taký ako za odmenu po tom ovocí , tak to ma drží pri živote
tak sa dnes držte, ja sa isto budem, jedine , že by som dostala takú tú hypoglykemickú triašku , pár krát v živote sa mi to stalo , už aj ako dieťaťu , zrazu príšerný hlad, triaška ,na odpadnutie, hľadanie potravy aj cez mrtvoly , inak istá smrť 😀

lemge
6. jan 2010

dobre ranko,ja mam dnes vitaminy 😔 somm zvedava ako bude do vecera.zjedla som cele mango-celkom chutne to bolo
rinuska kolkaty si den?

nadka001
6. jan 2010

tie tabletky..vola sa to Osteocare, calcium-magnesium-zinok - vitamin D
ja to drzim vyse tyzdna a islo mi dole jedno kilo, aj to take..co mi kolise :((((((((
a to okrem toho vcerajsieho jogurtu (co by tiez mohlo byt, akurat ze som zjedla aj tu rybu) to dodrziavam presne..

ivella
6. jan 2010

caute kocky..nestiham citat a reagovat ako nas tu je tolko,,parada 🙂
ja bezim zatim na 100%,som stastna,lebo vzdy ked bol muz doma na vikend,dieta akoby neexistovala,,,ale teraz mam vacsie odhodlanie,leto za dverami a predsavzatia do noveho roku..funguje to 😀
dokonca ked muz vecer vytiahol pistacie a fernet,ze ideme si uzit ked deti spia,nic to so mnou nerobilo 😅
dnes cestoviny s omackou.len musim dohnat vodu,este som nic nevypila okrem kavy,lebo kyselku mame na balkone a je taka ladova,ze brrr 😒
drzkajte sa 😎 😎
adamko,bea,haloooo

lucijja
6. jan 2010

nadka001, nezufaj - ty potrebujes dat hrozne malicko dole, zato to ide tak pomaly. Odvaz sa az po tej prvej vode. Dodrzuj si pekne dietku a vahu neries zatial. 😉

morenka
6. jan 2010

dobre ranko dievcata...tak ja som konecne zjedla aspon jablko...bola som v kostole a pred tym som nestihla nic dat do ust....dnes uhllohydraty tak som rada lebo cestoviny milujem!!!! s niecim si ich uz dam to je jedno🙂este som necvicila ale ked pridem od susedov tak si dam dnes uz 20minut na stacionari...vecer som necvicila☹ bola som taka nejaka unavena ze som nebola schopna...takze dnes si to musim vynahradit🙂

takze pekny trojkralovy dne prajem🙂

martinkamm
6. jan 2010

babulky ktore kojite neviem ci je dietovat pre vas vhodne,kazdy lekar zakazuje dietovat kojacim matkam,ani ja som nechcela o ziadne dolezite latky ochudobnit ely tak som s dietou nezacala az teraz,prestala som kojit pred mesiacom.

a ja mam opacny problem nekojim a mlieka mam stale dost uz ma ide porazit uz by sa to mohlo aj zastavit🙂

emimka
6. jan 2010

ahojte pridávam sa k martinkemm, s tým kojením to naozaj nieje sranda, keď chcete dať babätku čo najviac živín a vitamínov. Niežeby som niekoho odradzala, to sa musíte rozhodnúť sami, ale najmänej do 6 mesiacov dieťatko potrebuje toľko živín, a nedostane potrebné množstvo, že ak ich nemáá dostatok potom sa to môže prejaviť o pár rokov možno o rok, dva na maličkom. ☹ KOnkrétne moja segra, ona držala dietu a mali je teraz celiatik, je to smutné, musí celý život trpieť. ☹
Radšej by som na vašom mieste obmedzovala len množstvo, čo zjete plus cvičenie, keď som tak robila zopár kil išlo dole aj keď veľmi pomaly. 🙂

rinuska
6. jan 2010

ahoj , ja som dnes nejaká pažravá , ao som ráno píslala o tom vlčom hlade , tak akoby som ho privolala , začali ma mrákoty obchádzať tak som obedovala už o pol 12 , potom som uložila deti a pred chvíľlo som obedovala zas 😅 , ale nie veľa -ryžu so zeleninou - myslíte , že je to veľký prehrešok? 😎

lucijja
6. jan 2010

ja si zase myslim, ze toto ani tak nie je dieta - len uprava stravovania. A je sa pritom od vsetkeho nieco - nic nieje vynechane. Myslim, ze je to velmi vyvazene stravovanie. Ale to je iba moj nazor, kazdy sa moze mylit. Mamicky sa musia zariadit podla seba, podla toho ako to oni citia a vidia. 😉

emia
6. jan 2010

ahoj lemge pýtala si sa či je tu niekto, kto necvičí, tak som to ja. Ale chodím skoro každý deň na prechádzku s deťmi, tak musi mi tostačiť. Už sa teším na jar, začnem behať, keď som behala mala som plno energie a teraz? Je to zléééé. ☹ Opak. 😠

lucijja
6. jan 2010

baby nevadi ked sa spytam nieco mimo misu? Mala si zmenila rezim. Spavala tak pol hodku doobeda(pol desiatej-desat) a dve-dve a pol hodky poobede (jedna az tri). Teraz uz doobeda moc nechce ale o jedenastej je uz grogy, urevana, zla. To uz nechce zjest obed iba vypit si mlieko. tento tyzden som skusala o tej jedenastej dat ju spat, ale po 15 min. som ju budila o dvanastej obed a o druhej spat. Lenze to mi potom spala len pol hodinu a budila sa s revom. Tak dnes som skusila dat jej o pol jedenastej cucnut trochu mlieka (akoze desiata) a dala som ju spat. O jedenastej zaspala a este teraz spi. Nevadi ked jej dam obed az okolo druhej? Len potom mi urcite do vecera nevydrzi a bude chciet este spat. 😒 A potom bohvie kedy zaspi vecer - boli sme nauceni ze o osmej uz spala...Ach jo, neviete ako jej to mam nastavit? 😨