90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

kubkovka
13. nov 2010

@adamko05 je vyborny, asi spravim na vianoce, ja dnes trosku s prehreskami, ale nevadi.........

baby, nejako sa mi neda ist na vecko, neviete mi nieco poradit?

kubkovka
13. nov 2010

A ešte jedna otazka a prosba..........nemate nejaky fakt overeny recept na štedrák? ja ho milujem, robila som ho iba raz a nebol taky ako ma byt, plnky sa mi zdali suche

zibi
13. nov 2010

@kubkovka vidis musim si spravit aj ja zajtra taku polievocku 🙂
mne treba ale cvicit lebo bez toho nic.. 🙂 😒

ivana82
13. nov 2010

tak ja dnes vitaminovy den - mam sto chuti povedat, ze uz nikdy viac, ako mi je priserne zle a boli ma hlava ☹ ☹ ☹
R-banan a mandarinka a kava /viem, ze banan ma byt samostatne, no nevydalo.../
O - ovocny koktejl zlozeny z ananasu, bananu, manga - vsetko po 6 kuskov
V- ananas asi 3 platky - odhadujem,lebo sme si ho so sestrou porezali na kocky
a este som zjedla 80 g vrecusko kesu orieskov 😒
Mam pocit, ze som zjedla dost, no aj tak som stale hladna....ako to riesite vy?

kubkovka
14. nov 2010

@ivana82 to len treba vydrzat, ja vtedy pijem velmi vela vody....a treba ist co najskor do postele, zaludok sa stiahne....a skus si uvarit nejaku zeleninovu polievku alebo podusit napr. kyslu kapustu a dat si to na obed, budes podla mna sytejsia

kubkovka
14. nov 2010

@zibi no ja sa cvicit bojim, lebo pri malej som potom stratila mlieko.....ale tak pohybu mam az az, pri dvoch malych detoch, minule som sla do obchodu, v klokanke 9 kg maly, na chrbte z obchodu 9 kg nakupu, takze cvicenie zadara 😀 😀 a to este mala cupitala za mnou a kazdu chvilku stala a nechcela ist

sonya16
14. nov 2010

Tak holky, mne sa nejako nedarilo vydržať a potom naštartovať, už som sa stratila v tých dňoch, ale teraz ma navštívila prekrásna angina purulenta 😀 a hneď mám za dva dni 2 kg dole a ešte to nejaký čas potrvá, ale takú diétu neželám nikomu...Po nociach nespím a nemôžem ani piť......fňuk. Mala to z vás niektorá? Začínam mať pocit, že atb nezaberajú 😨

kubkovka
14. nov 2010

@sonya16 no prajem skore uzdravenie a zlepsenie stavu....to fakt nie je urcite nic prijemne takeho "chudnutie"....ja som to sice nemala a ani by som nechcela

adamko05
14. nov 2010

ahojte..
rozhodla som sa bojovat, vaha stojí, vitamíny sa nepreskakuju, vydržím dnes...
som piekla kura na kyselej kapuste... tak som spráskala kapustu... ale vodu zajtra nedam, dam v piatok....

inak, nemôže ta moja vaha stať preto, že pijem čaje... NESLADENE .. mne sladene nechutia, ani ked som nedietovala som nesladila... ale vody vypijem tak pol litra a aj 3 litre čaju... 😕 😕 .. asi by som to mala zmeniť, že?? ale ja vody toľko nevypijem, lebo to neni teple ako čajík...

a cez vodu len voda sa ma, že?? hm.. hadam v piatok prežijem

peknu nedeľu
@sonya16 skore uzdravenie

zibi
14. nov 2010

@adamko05 neboj si myslim ze sa to rozbehne...neboj sa nemyslim ze to je preto ze sladiiis 😒 jednoducho metabolizmus tak to funguje 🙂 sa rozbehne

zibi
14. nov 2010

@sonya16 skore uzdravenie zelam

adamko05
14. nov 2010

@zibi ja nesladííííííííím... ani som nesladievala.. hadam aj 10 rokov čaj nesladím... ale pijem caj, nie vodu... či to neni v tom
a práve večeriam, detsku vyživu 😉

adamko05
14. nov 2010

u svorky som odolala chlebíčkom, grilážkam.. som na seba pyšna 😵

kubkovka
14. nov 2010

@adamko05 no krásne, som na teba pyšná, ukážkovo dneska.........

ja sice som ochutnala maso u našich, ale inak dnes fajn, tak na 95%

adamko05
14. nov 2010

@kubkovka tiež super...
zajtra bielkoviny, skusim to aj na kavičke zmaknut o kave, po prípade si dam dake masko iba....
a voda sa presuva o 4 dni neskôr, piatok, ale som namotivovana... musím schudnut... dnes som si skušala take pekne šaty, mam nutkanie si ich kupit... 😵

kubkovka
14. nov 2010

@adamko05 no jasne, netreba sa nejako premahat, ked pride hlad, nieco si dat a je to........ale som si vsimla, ze ked nejem, nie som hladna, akonahle si nieco dam, som hladna.....

kajka39
14. nov 2010

@adamko05- radsej to skus s vodou, ja som pila vodu a myslim, ze je to najucinnejsie a ak mozes tak vlaznu. Teraz som presedlala aj ja na caj a mam pocit, ze voda je voda.... koncim s cajikmi. Uz som na sebe postrehla, ze caj nie je aspon pre mna to najlepsie. Ak mas ovocny den, snaz sa ho nekombinovat zo zeleninou, zastavujes alebo aspon oddialujes si chudnutie.

Ak sa da nepridavajte do nicoho cukor ani med, ak si mam vybrat stale zvolim radsej tuk ako cukor. Cukor, uz ked je nevyhnutny v jedle som nahradila tekutym sladidlom pre diabetikov. Cukry viazu tuky....
Nech sa dari v dietkovani. 😉

ingridka22
14. nov 2010

ahojte babenky 😀
dnešné vitamíny som zvládla, hurá, sama nechápem, keďže doteraz boli u mňa samé prehrešky 😲 🙂
obed dusená kyslá kapusta - zasýtila, prečistila 😀 čiže dva v jednom 😉 a odolala som ochutnať mäso a ani zákusok som si nedala a mali sme 😉
@adamko05, aj ja som mala včera kapustové fliačky 😉 akurát, že som si naložila ako pre drevorubača 😕 ale boli mňam 🙂 a dnes zase kapusta... @kubkovka, aj u mňa je to tak - keď nejem nič, necítim hlad tak, ako keď si zobnem niečo malé 😖 záhada 😕 zajtra sa teším na mäsko, jupííííí
pekný večer 🙂

kubkovka
14. nov 2010

@kajka39 no ale vitaminovy den vydrzat iba na ovoci je pre mna velmi nebezpecne, vydrzim tak do nejakej 15-16 hodiny a nejako sa presvedcim mozno aj dlhsie, ale vecer vacsinou zjem nieco, co by som nemala, pretoze ja sladke velmi nemusim a byt cely den na nieco sladkom je pre mna hrozne, tak radsej zeleninu.........preco sa zeleninou zastavuje chudnutie?

kubkovka
14. nov 2010

@ingridka22 gratulujem, som na teba pysna, super...........ja uz tak super nie, ale nevadi, svet sa nezruti.....

magimary
14. nov 2010

dnes: NEDEĽA 49-ty deň- 14.11.2010 VIT
---------------------

ahojte 🙂 !
asi k vám ani nepatrím, vám sa všetkým tak darilo 😵 (blahoželám! 😵 )
a ja dnes samé prehrešky... 😝
ale, čo sa čudujem?
nedeľa a vitamínky 😝 🙄

a ku @kajka39 som chcela, už som to minule hovorila, že ja osobne si nemyslím, že to treba brať tak striktne ako píšeš ty... 😉 , chudnutie je v hlave nie v tom, či pijem vodu, alebo nesladený čaj 😎
ja som aj minulú dietku (minulé kolo) pila LEN výlučne ovocný nesladený čaj (okrem vodového dňa) a robím tak i teraz a NIJAKO mi o dietku nezhoršuje, teda efekty z nej... 😉
teda čaj to určite nie je...
(teraz ma skôr brzdia prehrešky, ale minule, keď som bola na seba prísnejšia-ale spokojne som sladila, solila, pila čaje atd. a chudla som a schudla som dokonca i viac ako ty, hoci to sa nedá presne porovnávať, keďže každá môžeme byť iná postava 😉, ale za zmienku to stojí 🙂
takže opakujem-nemyslím si, že to treba takto "prežívať"... potom už je to len na krôčik k iným záležitostiam... 🤐 😉 )

ingridka22
14. nov 2010

@kubkovka, tvojou zásluhou som sa naštartovala - tiež som mala krízu, ale zvládla si ju ty, tak musím aj ja 😉 a oveľa viac pijem a snažím sa nemať veľké prehrešky ako doteraz 😖 tak sa to snáď konečne rozbehne aj mne, veď už som za polovičkou diéty a výsledok zatiaľ nič moc 😲 tajne dúfam, že to bude lepšie 😉 tak si držme palce, nech sa nám darí 🙂

kajka39
14. nov 2010

@magimary - moj nazor a osobna skusenost je taka, ze ak chces vidiet vysledok svojho snazenia, tak to ,,musis,, brat striktne ako hovoris ty. Ved o tom to cele je.
Pravdu mas v tom, ze to musis mat v hlave prepnute a byt s tymto sposobom stravovania na jednej vlnovej dlzke, respektive nemal by to nikto brat ako trest, ze nieco nemoze zjest... casom by to malo byt pre nas, a pre tie na ktore sa kazde kilecko lepi, skor dlhodoby sposob stravovania .
Dobre sa to pise, ale tazsie realizuje /plati to aj pre mna, nie som vynimka/ Tiez by som chcela pocut od niekoho, ze po 90dnoch mozem spapat vsetko naco mam chut, ale pravda to nie je a zial pravdepodobne nikdy nebude!!
Tym co napisem, tak reagujem skor na dievcata, ktore sa snazia schudnut, ved o to tu ide. Pritom sa im to nedari tempom, akym by si to zelali. Nedari sa preto, ze robime chyby, neodolame roznym pokuseniam atd.
Som rada ak mozem poradit a niekomu to pomoze k lepsiemu vysledku..... Co by som ja dala zato, ak by mi miekto vtedy poradil.... Ked sa daju niektore chybicky bezbolestne odstranit, alebo sikovne nahradit, pripadne okabatit. Preco to nevyskusat??
Samozrejme suhlasim, ze kazda mame iny metabolizmus, chute, vrodene predispozicie, vysku, vahu aj zdravotne problemy.... Tie svoje zdr.problemy, som prave vdaka tejto strave uplne odstranila. A ver mi, nebolo to vobec lahke... Ak si dobre pamätam, 3-ti tyzden som sa skoro po stene skriabala a mala som neskutocne pokusenia, trvalo to velmi dlho kym som si nasla sposob ,aby to pre mna nebolo utrpenie odriekat si to co mam rada.
Dnes skoro po 4 rokoch mozem povedat, ze mi to vyhovuje a snazim sa dodrziavat tento sposob stravovania, a to som si teda nikdy predtym nemyslela. Mozno je to vekom, ze to ide lahsie a mozno vnutornym pocitom, ze som lahsia ja?? 😀

PS: vsetkym ostatnym snazilkam zelam, aby vas moj nazor neodradil, skor naopak NASTARTOVAL.

kajka39
14. nov 2010

@kubkovka- preco? nepamätam si to presne , ale viem, ze ak ide o chudnutie, je ucinnejsie prave v tento vit. den to nekombinovat a nepapat zeleninu. Ak si uz v ,,kole,, o udrzanie vahy, tak to nie je problem, mozes to spokojne kombinovat.
Ak odolavas a vydrzis do 16hod. neporusit vit. den je to super, ved je uz skoro tma vonku. 😉 😉
Skus si namixovat 2 banany s vodou / ako kokteil/ tie nie su take sladke, pit so slamkou. Pripadne zjest za hrst orechov k tomu....

claudica
15. nov 2010

Ahojte baby, tak v sobotu som vitamíny zvládla v pohode, ale v nedeľu som mala bielkoviny, jedla som mäso v takej marináde, dala som si aj na večeru, k tomu som mala kapustový šalát, ale nevážila som sa radšej, lebo sa cítim strašne-strašne plná... pritom zloženie stravy som dodržala, ale pocitovo mám sto kíl... tie bielkoviny sú zabiják, najbližšie si dám radšej syr alebo sóju a nie mäso... 😉
Dnes mám ryžu s hráškom a možno k tomu hodím ten kapustový šalát, ten mi chutí... 😎

kubkovka
15. nov 2010

@ingridka22 no ja som na tom podobne, ale tak verim, ze to pojde dole, hlavne, ze uz sa necitim obmedzovana a nie som nestastna, ze nieco nemozem, jednoducho vzdy sa tesim na to, co mozem a je to....aj ked vcera boli nejake prehresky, zas nezblaznim sa..........dnes uvidim, ci sa odvazim odvazit sa........a co ty?

claudica
15. nov 2010

a k tým čajom... Ja pijem už roky každý deň zelený neochutený čaj, poobede doma rooibos a mne to takto vyhovuje, nemyslím si, že sa toho vzdám... ale samozrejme aj vodu pijem. Ale cez vodový deň som nemala čaj, iba vodu. Čaj a káva sú veci, ktorých sa akosi nedokážem vzdať. Iba každý 29. deň. ☹

kubkovka
15. nov 2010

@kajka39 no ja si myslim, ze aj magimary ma pravdu aj ty.......je to skor o tom aka je kazda zienka....tak hlavne ide presne o to, aby to nebolo tak, ako som to mala prvy mesiac ja, ze som bola nervozna, hladna, nastvana, ze nieco nemozem a chcem a trpela som ja, rodina a kila nesli dolu........potom som sa zatala, nejako si v hlave prehodila vyhybku a uz to neberiem ako musis toto a toto a nesmies toto a toto.......zacala som sa tesit na to, co v dany den mozem a nie premyslat, co by som si dala a nemozem, vela mi pomaha vypit tie 3 litre vody denne....takze vsetko je v hlave, v tom mate obe pravdu, ale ako hovori magimary, netreba to prehanat, je rozdiel, ked chce niekto schudnut 5 kilov a je rozdiel, ked potrebujem ja schudnut takych 25 kilov........moj nazor, ale je dobre, ze si tu radime vsetky a kazda napise svoju skusenost, treba len skusit, nie kazdemu vsetko vyhovuje, treba si najst tu spravnu cestu

kubkovka
15. nov 2010

@claudica aky kapustovy salat? aj ja by som si chcela nejaky spravit, napises recept?

claudica
15. nov 2010

@kubkovka ahoj, nakrájala som kapustu, cibuľu a mrkvu som strúhala... V miske som si rozmiešala vodu, soľ, cukor, ocot a kvapku olivového oleja /taký sladkokyslý nálev/, zaliala som tým kapustu a nechala chvíľu odstáť. Je to skvelá príloha k obedu, ale ja to dokážem zjesť aj samé, takže toho robím veľkú misu, lebo to všetci ľúbia. A moje decká teda surovú zeleninu zriedkakedy zjedia dobrovoľne, ale toto im ide.... 😉 Tak si pochutnaj aj ty - dobrú chuťku.
A máš pravdu vo všetkom, čo si písala v predošlom príspevku. Musíme si nájsť spôsob stravovania, aj keď možno každá z nás nejaký iný, hlavne aby sme boli v pohode. To je dôležité.... aby sme to nevnímali ako trest. A keďže sme sa rozhodli pre túto diétu, tak sa snažiť podľa toho stravovať a prispôsobiť vlastným chutiam. Dá sa to, ale bez odriekania to nejde. 😒
Napríklad také dobré bryndzové halušky sa nehodia ani jeden deň a to je pre mňa veľké odriekanie... 😅 😝