90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

natsa
20. jún 2010

ratala som si pred chvýlou moj BMI-26

lubikaf
20. jún 2010

ahojte 😉
ja prave pijem kafco a na ranajky ma caka banan a nektarinka. na obed si chcem dat ten posuch z knihy, ale chcem si to potret kecupom a dat tam este rajciny, nech to nie je len take fadne. a vecer nejake susienky si dam, alebo mam v mrazaku kolac od svokry. no uvidim, na co bude chut 😉
a moje BMI je 24,6 ☹

yanni
20. jún 2010

Caute dietarky ,

mne sa v poslednej dobe nejak nedari. Stale porusujem. Sice nehadzem do seba sladkosti ale inak nic na 100 %. Nejak sa mi nedari odputat sa od mojho praskoveho cappuccina s troskou mlieka a tiez nedokazem na bielkovinovy delit mäso a mliecne. V piatok boli bielkoviny, tak som doslova zozrala 2 jogurty, par platkov syra, 2 babybelly a akoze na veceru (okolo 17:30) okruzok tmaveho chleba s takym niecim ako biftek na to list salatu, na tvrdo uvarene vajce a este aj latte (take riadne z kaffeemasinky). Ale vam poviem, tak mi bolo fajn, Vcera skroby ale nic moc. Doobeda som bola na brigade v pekarni, a to statie mi neprislo nejako, bolo mi doobeda nejako blbo, tak som pol hrnceka latte vypila a sriedku zo zemle. No nic moc. Ale poobede uz len hrozno a par orieskov. . Dnes uh, rano som mala akoze namiesto ovocia detsku vyzivu a teraz vyzieram cestoviny so zeleninou a thajskym korenim. Ale nie je to bohvie co to korenie. Strasne aromaticke a chutovo eeeeeee. To cinske korenie co mam to je lepsie.

Baby mne sa uz tak nechce dietovat. Ale zial este musim. Tento mesias som urcite nic nezhodila, ak vobec nieco. uvidi sa po vode na buducu sobotu.
Nejak nemam motivaciu. Ak ked vidim ze sa to da. Magi supeeeeeeeeeeer fotecky. ved ty uz ani ritusu nemas 😉
Gudul a ty si tiez macher. super cisla.
No mne to nejako nejde. Uz som rozmyslala ci nejem malo. To moze tiez byt, ze telo ked to nejake susto do seba dostane, tak to niekde zabunkruje na casy vojny. No neviem. Mne ked sa nechce varit alebo nemam cas, tak si hodim salat a je to. A to je asi malo. No fakt neviem.

Inak moj BMI, prave som dala vypocitat: 21,5.

lubikaf
20. jún 2010

yanni ty mas bmi uplne v pohode, ty by si uz zhadzovat ani nemusela 😉

yanni
20. jún 2010

Lubi no mne sa zda, ze tie cisla strasne klamu. Nizke BMI to hej, ale sunky. Ked ja ako som 10 kg pribrala tak sa vsetko ulozilo od pasa dolu. Aj teraz ked som sa pozrela v zrkadle, tak zase hore vsetky kosti trcia a boky a sunky ostali. Ak ked, ako som uz spominala, kamoskyn muz povedal, ze vidno ze som schudla. A aj cvicit chodim a nic nespevnieva. No neviem, asi by som mala aj doma a kazdy den, nie len 2 krat do tyzdna v telocvicni. Ale ked ja sa doma neviem donutit. No a kamoska mi spominala, ze drzala delenu stravu 2 mesiace (ale tu klasicku, nie 90dnovku) a za prve 3 tyzdne schudla 7 kg a potom do konca tych 2 mesiacov este dalsich 8 kg) . Som jej ani nechcela verit, lebo ja som ju od maturity 12 rokov nevidela a ona bola vzdy chuda a teraz je ako na gymli. A to uz stacila aj 2 deti porodit. Ten mladsi ma 2,5 roka a ona na stale postavicku ako teenegerka. ZE vraj 47-49 kg pri vyske 164 cm. No ja fakt neviem co ja robim zle. Asi malo jem ci co. No asi sa obesim. A dost ma trapi aj to mlandrave brucho. Ani brusaky nepomahaju. To sa mi tiez tak zrazu vydulo. Niekedy mam pekne ploche a niekedy vydute az-az. A to tiez t ak naraz prislo. Asi to ma s tymto posratym Nemeckom nieco spolocne. Baby ja som na SK nikdy tak strasne tucne baby nevidela. A uz aj take mladucke skolacky. Naschval som terza ked som bola na SK pokukavala po narode. No to su rozdiely. A kukla som aj moje skolske ftky az po maturitu, no mi sme nemali v triede ani jedneho tucneho cloveka. A tu mate 100 kilove deti.

natsa
20. jún 2010

ahojte tak tuším niesom sama v tej diete čo na to mierne serkaju.No ja mám taju divnu postavu.ruky a nohy ako špáratka len som naliata hore na prsiach,na páse a bruchu.tak odolávam zatial uspešne ,horšie to bude večer.Joj už sa teším na zajtra,spravím kur.sote a ryžu ale tu nebudem papat,spravím si k tomu kopu šalátu a zelen,poloievočku.No a už začinaju byt melony o niečo lacnejšie tak si myslým že to pojde lahšie,

andrea0903
20. jún 2010

no baby skusenosti mam 20kg dome za tri mesiace ale tiez som sem tam zobla aj ine lakocinky mne to slo dole rychlo pila som hektolitre citronovej vody

andrea0903
20. jún 2010

Dnes uz som tehotna a rychlo to slo naspät hore dodavam len tak na okraj 😀

bea44
20. jún 2010

ahojte 😵 😵
magi, super, iny človek 😉 😵 😵
gudu - ved ty mas super vysledky 🙂 co mam povedat ja 😕 u mna sa to zastavilo 😕 😕
ale verim ze je to prechodne. a idem dalej 😎 / ale na postave to citim/ cm urcite isli dole 😎
ivela - drz sa . ty to zvladnes. 😎
a yani - ty asi ozaj malo jes. podla toho co pises 😖 . mozno by ti skor pasovala ta delena strava 😨 ale ja by som to dokoncila a az potom presla na delenu 😉
dnes mam vitaminy - zatial v podode: akorat na obed som si dala dusenu zeleninku a ladovy salat
a idem si vypocitat BMI 😕 😕 😕

bea44
20. jún 2010

tak a moje BMI - 27,6 😠 😠 😠

este potrebujem dat dole cca 8 kg a dostat sa na cca 60-61 kg aby som bola akoze v norme 😒

sivocka
20. jún 2010

Ahojte,
tak ste ma koceny "donutili" vypocitat BMI - mne vyslo 21,63. Pred mesiacom a teda na zaciatku diety bolo 23,63.. Ako pise yanni, tiez mam stale sunky...mam take tlstucke stehna a previs na bruchu....a toho sa asi tak lahko nezbavime.... ☹

yanni
20. jún 2010

Bei ty si macherka, ty to este zvladnes 😉

Sivi tak vitaj v klube. Ja som uuz povedala, ze necham tie sunky vyudit 😀 😀 😀 😀

bea44
20. jún 2010

yani 😉 , vyskusaj to udenie a ja sa potom pridám. ale ja s bruchom a zadkom 😠 😠

ivella
20. jún 2010

babule,vy ake chude..moje bmi prevysuje 😠 😠 😠 😠 cez 30 😢
mala by som zalozit novu temu 😀
ale tie reci,ze sa obesim a podobne srandy,,,to co je?ved ked budeme nedherne stihle,budeme aj nervozen,no nie?ja som si vzdy myslela ze o mna nikdy ziadny chlap nezavadi s tolkymi sunkami,,,no cuduj sa svete,ani nepamatam,zeby som bola dakedy v nudzi 😀 😀 (snad sa k tomuto prispevku nedostane moj muzik milovany 😝 😅 )

teda ked vam sa dari,mna opusta vola,no teraz som akosi uuuplne pohodicka pohoda,ani jogurty nedojedam,dokonca mam doma aj cokoladky,,,a nic!cosi vo mne seklo,vcera voda ok 100%,dnes ani nehladoviem,bielkovinky 100%,aj ked doniesla svokra rezniky a zemiaky,ja som si robila kuracinku s cinskou zele.

a za dnesny najvacsi uspech povazujem to,ze som jej dokazala povedat,ze drzim dietu,ze chcem dat dole 30kil(viem ze mi potom bude blbe pred nou zrat do prasknutia...no len na mna kukala,ona si tolko kil nevie ani predstavit,je chudunka kocka.len by som chcela vediet co si myslela 😀

magimary
20. jún 2010

babulky 🙂 ,
veľmi Vám ďakujem za slovka povzbudenia a pochvaly... 😵 😵 😵
vieme svoje, ako nás to pohýňa ďalej... 🙂
a tak vám všetkým ozaj úprimne ďakujem za posuny vpred... 😵

a k tomu BMI... babulky, netrápme sa! 😅 🙂
veď to sú len čísla 😝 😅 😉
ja mám tiež teraz BMI v podstate OK (ja som "našťastie" vzhľadom k mojej váhe dosť vysoká 😉 , bez mála mám 180cm... teda ako kde a ako kto ma meria...niekedy mám skoro 178cm a niekedy 175cm...ale teda tak nejak 😅 ) a šuniek máááááááááááááám... 😅 🙄 😀
hajajááááááj-na rozdávanie... kto by chcel...zadarmo ponúkam... 😀 😀 😀
čo tam potom? hlavne, že sa lepšie cítim(-e) i napriek tým (pestovaným 😝 😀 ) šunčičkám...
a dokonca i napriek nim-ako pekne to zneje, keď mi mužík-keď ma chytí do náručia-povie: "naozaj je "to" nejaké menšie..." 😀 😵

takže, hlavu hore, Šunkáročky!
Ideme ďalej, veď sa nemôžeme zo dňa na deň len tak stratiť 😅 , či?... 😕 😀

a na margo vyššie spomínanej témy-ja som tiež držala pred svadbou klasickú delenú stravu a schudla som 15 kíl s ňou a ešte 5 počas nej, keď mi vysekávali ležaté osmičky (zuby) a nemohla som jesť (takže dať sa to určite dá, ale...)... lenže nikdy odvtedy sa mi to nepodarilo druhýkrát...hoci som následne dodržiavala pravidlá DS (delenej stravy) ešte aj poctivejšie, ako ten prvý raz... 😝 🙄 (to bolo neskutočne demotivujúce... 😝
až som konečne objavila tento "zázrak"... 😅

len keby som si ho teraz ešte tak pekne "držala" ako zo začiatku a neprehreškovala cez víkendy ( 😠 🙄 )
ale zase si hovorím, že už čoskoro budem (dúfam, že čoskoro) bez zubov ( 🤐 ), takže po jedení nebude ani chýru ani slychu... 😔 (nebude ako...)... tak potom možno pôjdeme s váhou ešte dolu... (aj keď asi bolestnejšie ☹ 😖 )...
zajtra idem opäť kvôli tomu do nemocky, som zvedavá, či už sa konečne dozviem nejaký konkr. termín... 😕

tak, ale späť k téme 😉 -skrátke DRŽME SA (!) a nech máme čoho, tak aj šuniek...
lebo podľa BMI neklame 😉 ...
aj preto, yanni, nechudneš, lebo nemáš čo... (šunky ti chránia aj nervy 🙂 -laicky povedané 🙂 )...

magimary
20. jún 2010

sorry-z predposlednej vety mi vypadlo "mňa", čiže malo byť: "lebo podľa MŇA BMI neklame"... 😉

magimary
20. jún 2010

jó, a ivy, keď už si tu...
tak len ma napadlo, že na to, aby si sa dostala z BMI nad 30 asi nepotrebuješ schudnúť 30 kíl ( 😉 🙂 ),
viď obr. : ja som bola tiež nad 30 a už som sa (síce tesne, ale) "šuchla" v BMI pod 25 😅 😉 (a to už je normálna váha 😀 ), takže nestresuj a pomaličky pokračuj tak, ako včera a dnes 🙂

ivella
20. jún 2010

@magimary pekne si to napisala 😅
ja sa nemam teraz ani na com odvazit,moja vaha si totiz zmyslela,ze bude stale svietit 50.4kg..sice som myslela,ze ked sa na nu postavim,budem mat takmer 150,ale ono nic,stale svieti len tych uzasnych 50 😀 tak som ju dr*la do kosa.no za tyzden idem k nasim a tam sa odvazim,snad budem milo prekvapkana 😎 😨 😀

magimary
20. jún 2010

ivy, a čo keď váha dobre vážila a ty máš skrátka tých (aspoň pre mňa 😅 ) krásnych 50, 4 kíl ?!? 😅 (inak to som mala v piatej triede 🤐 😝 😀 )...
a chuderka, omylom skončila v koši...
ale 😀 čo? dobre jej tak-aspoň ťa nestraší a nemáta...

inak, tak ma, babulky, napadá že: vždy je to uhol pohľadu... 😉 🙂
pohár možno vidieť poloplný ale aj poloprázdny... (šak to poznáte 😉 😉)...

tak napr.: @lubikaf napísala, že má BMI 24,6 a s týmto smutným smajlíkom ☹ to podtrhla
a ja sa tu vytešujem (s 😵), že mám konečne BMI 24,5...

všetko je FAJN 🙂
buďme rady, že sa to hýbe 😉

magimary
20. jún 2010

sorry, že som to tu trochu zapspamovala... 😝 😅
už nebudem, idem spať... 😅
ale neviem, kedy sa zas (takto na dlhšie) ukážem, tak som si to chvíľu "užila"... 😅 😀
dobrú noc, Chudnúce Krásky! 🙂 😵

ivella
20. jún 2010

hybe,priam sa na trasie,ci natriasa by bolo blizsie 😀 😀 😀
(ja som 50nemala ,pamat mi do skolky nesiaha 😀 😀 )

yanni
21. jún 2010

Caute baby, no uz som sa davno tak dobre nezasmiala. Dobre hefty. Ivy ty si ale stihla, ze vraj 50,4 kg. No na tu vahu by som aj ja chcela ist. 50 som mala este pred 5 rokmi. Ale teraz to uz asi nebude.

Mne sa uz taaaaak nechce chudnut. Motivacia pod psa. Este ze ste tu babizne 😉

Dnes moj smrtelny den, ovocnickovia. No neviem neviem ci to vydrzim. Uz teraz ma gebula bióli. Nabrala som si hrozno, 2 kiwi, detsku vyzivu a jedno jabko do kancla, dufam ze nezomriem od hladu.

Magi drzim palceky s tymi zubaznami.

jenn44
21. jún 2010

ahojte, prosim vie mi niekto na mail poslat tuto dietku? jana.kruparova@gmail.com chcem to zacat... dakujem

lubikaf
21. jún 2010

ahojte baby 😉

magi ja viem, ze to moje BMI nie je az take zle, ale podla jednej webovej stranky, kde som si to vyratala, mam 10kg nadvahu a mala by som teda mat 57kg, nie 67kg ☹ a z toho som veeelmi smutna ☹
no tak ale stale na sebe makam 🙂

dnes mam aj ja ovocnickov, prave jem jahody, mam z nich odlozene ja na veceru. a na obed si spravim nejaku zeleninu, len ju este musim ist nakupit, lebo doma ziadnu nemam. ale musim pockat, kym krpec vstane, potom pojdeme k dr. nech ho zaockuju (to zas bude.....) a potom pojdem nakupit 😉

yanni
21. jún 2010

Lubka napis link na tu stranku, ja chcem tiez vediet kolko nadvahy mam. Ja chodim len na nemecku stranku Nestle, tam je aj take daco ze coach na zdrave stravovanie, ja som si to dala tam vypocitat, a mne vyslo ze mam super vahu a mam si to len udrziavat. Tak to ma ujo Nestle ste nevidel. Riadna blbost. Tie sunky.

No babky idem ja udit. Bei mam aj tvoje vyudit? Bude aspon na vianoce suncicka 😀 😀 😀

Lubi ja tiez dnes ovocnickov. ZAtial len caj, susene slivky a detska vyziva. Ale boli ma strasne hlava. Na nervy to je. To asi preto, ze som si moje praskove cappuccino nedala 🙄 Ale som si povedala, ze teraz idem riadne tu dietku dodrziavat. Ziadne cappu, len ked sa moze.

bea44
21. jún 2010

cawte, no aj ja som akasi nesvoja 😒
ivela - to si dobre urobila, ze si to povedal 😵 aspon mas dalsiu motivaciu 😉
yanii - ja dufam, ze do vianoc sunky nebuduuuuu 😕 😕 😕 .
ja mam dnes bielkoviny a bude len paradajka s mozarelou a celozrny rozok k tomu 😠 / len neviem preco som rano kupila 2 rozky/ ked som rozhodnuta zmensit davky aby sa to pohlo / 🤐 😨
a inac kaslem na BMI - ja sa dobre citim 😎 a uz sa viem aj pozriet do zrkadla bez zlosti 😝
uz len konstatujem, ze kde este treba upravit slaninku 😉
kočky drzte sa 😉
magi - nech ti to cim skor prejde 😵

jann posielam mail s knihou 😉

lubikaf
21. jún 2010

http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/

yanni tu je ten link, mrkni na to 😉

yanni
21. jún 2010

Lubka mne vyslo toto. ale neviem presne aky mam pas, tak to vecer doma este odmeriam a presne dam vypocitat. Ale je to riadny blud. Ze vraj nadvaha okolo pasa. Bud ma clovek nadvahu alebo nema.

BMI: 21.0
Čo to znamená: Máte primerané BMI. Nie je vhodné pokúšať sa o redukčnú diétu. Ak trváte na miernom znížení váhy, obmedzte sladkosti a pridajte štipku pohybu. Škrtenie stravy a diétovanie by vám skôr ublížilo, ako pomohlo schudnúť.

Odhad tuku v tele je 23%
Čo to znamená: U ženy je normálne množstvo tuku v tele 18 až 30 percent. Do 35% u žien nad 50 rokov.

Ideálna hmotnosť by mala byť okolo 60 kg
Oobvod pása by ideálne mal byť okolo 70 cm
Podľa ideálnej váhy máte asi 0 kg podváhu.
Podľa opaska máte nadváhu najmenej 2 kg.
Pravda by teda mohla byť niekde okolo čísla -1 kg.
Úplná presnosť tohoto výpočtu nie je možná. Záleží aj na telesnej konštrukcii.

Čo sa z týchto čísel dá zhruba povedať?
Váš obvod pása signalizuje nadváhu. Dostáva vás do pásma mierne zvýšeného rizika zdravotných komplikácií súvisiacich s nadváhou. Opasok vám odkazuje: opatrnejšie pri jedení.

Tipy pre vaše stravovanie:
Normálne, bez chudnutia by ste mali denne mali zjesť 9273 kJ, zložených z 52 gramov bielkovín, 391 gramov sacharidov a 63 gramov tukov. Pri tomto príjme by ste si mali dlhodobo udržiavať svoju hmotnosť a zdravie bez zmien.

Vaša hmotnosť je v norme, nechudnite. Jedzte podľa tu uvedených odporúčaní - sú to odporúčané výživové dávky pre zdravého človeka. Ak máte pocit, že napriek tomu musíte chudnúť, pridajte cvičenie. No dodržiavajte uvedený príjem energie. Pomôže vám normalizovať činnosť vášho tela a je primeraný vášmu veku, pohlaviu a náročnosti práce.

yanni
21. jún 2010

Bei ja radsej klobasky na vianoce, sunka nemusi byt. a slanina uz vobec nie 😀 😀

ivella
21. jún 2010

yanni,ked mne vyjdu taketo chutnucke vysledky,zabehnem stovku pod 10s 😀 😀 😀
-ze nechudnite...mali by sme ta vypiskat z tejto stranky 😀

ja som si dnes dala este jeden bielkovinovy,ostalo mi moc masa,tak som bala ze ho pozeriem pomimo 😝 istejsie bude vynechat ostatne mlsoty a dat le maso so zeleninou
bola som na nakup a citila som sa ako reklama na zeleninu...jedine nechutnosti vo voziku boli maslove susienky pre deti 🤐
bud.tyzden som objednana ku kadernicke,nech som este krajsia 😕
no,idem kuk ten link a potom sa pochvalim 😠