90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
7. jan 2015

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
mame tu novy rok 2015, tak pre tie, ktore sa rozhodli pre 90-dnovu dietu :
posielam linky kde sa kniha da stiahnut v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

🙂

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

🙂

a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

🙂

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, quinoa, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29,58 a 87 deň, pijeme len vodu, popripade caj a kavu, nesladenéééééé 😉

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou, medom )
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

všetkým vám držím prsty a čoskoro sa k vám pridám 😉

majkapetrisova
7. jan 2015

@lydka84 A tebe sa ako skoro pred rokom podarilo dlho držať a schudnúť?

majkapetrisova
7. jan 2015

@moni1007 tak skvele môžeme spolu :D

lydka84
7. jan 2015

@majkapetrisova ja som vydrzala celych 90 dni a dala som dole 13,8 kg .... ( skoda len ze ja trubka som sa potom rozjedla, velka noc, svadba, dovolenka Al, leto , vinaoce.... samozrejme prestala som cvicit a kila sa mi vratili spat ☹ ale nastastie na cm som uzsia ako pred rokom ....😉

moni1007
7. jan 2015

@majkapetrisova jasne, ja som si akurat aj centimetre pomerala, spravila tabulku a tam som si zapisala, vahu, centimetre a co som dnes jedla

majkapetrisova
7. jan 2015

@lydka84 Aha tak super no 🙂 aspoň vieš, že funguje, ale aj tak sa mi nezdá ...niekto aj po viac pochudne, nie? Ja by som bola rada za 10 kg dole 🙂

majkapetrisova
7. jan 2015

@moni1007 ja som tak robila pri prvej a som to pokazila. Viem, akú mám váhu, tak som si povedala, že sa vážiť budem až asi po troch mesiacoch :D

lydka84
7. jan 2015

@majkapetrisova hej funguje a je super na moje travenie, pri tomto sposobe stravovania som nemala problemy s travenim,,,

lydka84
7. jan 2015

@majkapetrisova ale urcite sa odmeraj tie cm ta potesia uvidis .... ja som na seba natiahla saty z 9 rocnika zo zakladky z venceka, po 15 rokoch !!!! 😉

majkapetrisova
7. jan 2015

tak paráda 🙂 pridaj sa 🙂

catherrine
7. jan 2015

@lydka84 ahoj....v piatok zacinam lebo uz to je somnou zle som veru rozkysla riadneee .....aty drzis?

moni1007
7. jan 2015

@majkapetrisova no ja nemam doma vahu, takze sa budem len raz za cas u nasich vazit 🙂

lydka84
7. jan 2015

@catherrine ja som sa teraz dala na detox na 28-dnovku - potrebujem sa zbavit rychlo cm ..... ale potom sa chystam zacat asi zase s 90-tkou .... uz budem rozbehnuta tak to pojde lepsie 😉

catherrine
7. jan 2015

@lydka84 a co je to za detox?

lydka84
7. jan 2015

@catherrine podla macingovej, tiez mas presny jedalnicek co jest , sice na kila to vychadza za mesiac len okolo 4-5 kg ale cez brucho som s nim ja zisla dole 11 cm za 28 dni .... taka rychlovka pred plesom aby som zapla saty 😀 😀 😀 😀 😀

79zuzana
7. jan 2015

@lydka84 praveze ja som uz 90DD drzala davnejsie a ten UH den ma drzal pri zivote ;) Milujem cestoviny a pizzu a sladkosti 🙂 ale zase zemiaky a ryzu velmi nemusim... takze skroby len tak pretrpim ;)

lydka84
7. jan 2015

@79zuzana mna cestoviny omrzeli, zohrievana pizza mi nepasovala tak ma tie Uh dni presli rychlo 😀 😀 😀 😀

79zuzana
7. jan 2015

@lydka84 ja zase uz neviem co vymyslat na tie skroby... Inak zajtra mam vitaminky... aj sa celkom tesim ;) Chladnicka znovu naplnena ovocim a zeleninou, tak hor sa do toho 🙂

lydka84
7. jan 2015

@79zuzana tak ja som tam vela robila ryzu , nie som moc zamiakova, skusala si ten sosovicovy perkelt?? ten som mala pomaly kazdy tyzden 😝 😝 😝 😝 😝

79zuzana
7. jan 2015

@lydka84 neskusala som... kde to najdem? Manzela s tym isto potesim, on ma rad sosovicu.. a miesto zemiakov to isto bude chutit aj mne ;)

lydka84
7. jan 2015

@79zuzana odporucam, ja sa ho neviem dojest, fazulovy som neskusala ale sosovicovy je úúúžastnýýýý 😝 😝
https://www.modrykonik.sk/group/5470/?q=šošovicov

79zuzana
7. jan 2015

@lydka84 super dakujem ;) toto si vyskusam najblizsie ;)

barbadossa
8. jan 2015

@lydka84 ahojky ja som na ej pokracovacej snazim sa dorziavat 🙂

bambi29
8. jan 2015

Ja k tej kave s mliekom, mozno niekomu pomozem, robim si doma mandlove, makove, kokosove "mlieko". Da sa aj ovsene aj vselijake ine, tieto su moje oblubene. Mam na to taky speci pristroj ktory mixuje a aj vari, ale predtym som to robila aj v obyc. mixeri - mandle alebo kokos alebo uz co chcete zaliat vodou a vymixovat. Tym ze to nie je mlieko, si to mozem dat hociktory den do kavy alebo do ranajkoveho ovocneho smoothie a nic neporusujem (aj preto nerobim ovsene, pohankove atd) 🙂 treba si ale uvedomit ze to je nieco ine ako co kupite v obchode, nie je to osladene, takze si treba zvyknut 🙂 hodim nejaky fotorecept do albumu

79zuzana
8. jan 2015

Dobre ranko dievcata ;) Takze dobra sprava. Po siedmych dnoch, cize tyzdni tejto stravy som schudla rovne 2 kila ;) Som z toho strasne prekvapena, kedze vobec pri tom nehladujem a jem normalne porcie, nie nejake dietne ;) A dokonca sa mi upravilo travenie. Stale som mala problem ist na WC a teraz normalne bez problemov kazdy den 😀 Strasne ma to nabudilo pokracovat dalej ked vidim, ze to funguje 😎

andrea1516
8. jan 2015

@lydka84 ahoj 4den zatial pohode aj pijem ...dneska skúška tak super čakam vysledok 🙂 a tebe Mačingová ide ako?

czorky
8. jan 2015

@lydka84
Ahojky...no sviatky boli tazsie ako som myslela :( ...mala som sice vsetko s hnedym cukrom a celozrnou ryzou, ale to delenie mi moc nevychadazalo...teda ked sme boli doma, tak samozrejme ranajky ovocie a snazila som sa drzat aj delenie, ale bohuzial z tych 2 tyzdnov som bola doma asi 3 dni ;) ...inak stale navstevy, vylety a takmer tyzden u svokrovcov kde nieco ako dieta neexistuje, takze sa s pokorou priznavam...zlyhala som :( ...
A veru citim to na sebe...bala som sa pozriet na vahu...no dnes som sa rozhodla, ze musim opat zacat...a postavila som sa tam a na moje podivenie...obrovske vaha stupla "len" o 3 kila, takze stale si drzim 80kg...uz nie tych skaredych 84-87...to ma posunulo a upevnilo v rozhodnuti, ze idem na to opat...takze v pondelok zacinam od zaciatku ale tento krat skusim do toho aj zacvicit, aspon 2-3 krat ako budem vladat (lebo moj maly vobec nespi v noci a mam malo energie). Mam stepper, kruh na tocenie a kupila som si v Lidli cinky na formovanie prs a ruk. Tiez dam zopar drepov a bursakov...nic velke to naozaj nemam energiu, ale stale tvrdim ze toto je ta dieta co mi sadla a rada by som do mojich narodenin sokla splocnost a zhodila este 10kg...ked klesnem na 70 budem velmi stastna a teraz uz nie je vyhovorky, nemame ziadne oslavy ani sviatky, takze do velkej noci (moj dead line) musia ist minimalne 10kg dole...inak sa sama so sebou nebavim ;) ...a co ty?...ako si dopadla cez sviatky? a co ostatne?

catherrine
8. jan 2015

@lydka84 ahoj ozaj a nevies co je s,lovackou vobec ju tu nevidim? A este aj neviem si spomenut na meno byva v rakusku vtedy s nami chudla co je s nou?

catherrine
8. jan 2015

@lydka84 matamisi sommyslela ani tej uz tu niet ze?

janka7177
8. jan 2015

@lydka84 Ahoj, ja som na začiatku 3. mesiaca, dnes som sa vážila a merala. 2. mesiac som zhodila len 1 kg, aj v cm je to zhruba tak. Ale boli aj prehrešky, takže sa to odrazilo. Dnes som však prišla po prázdninách do roboty a kolegyne aj so šéfkou povedali, že som zase schudla a aká som štíhla. 🙂 Potešilo ma to a naštartovalo ďalej pokračovať. Dobre je, keď som v robote, lebo tam nemôžem hocikedy niečo baštiť. 😀