90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

yanni
18. máj 2010

Zuzka no ved to je to, ten cas. Ja som sice vela preskakala aj dosiehla ale aj tak by som este nieco chcela, aj keby som v tom odbore len tak pomimo robila alebo ako "sukromnicka" alebo tak. Ja som teraz "statny uradnik" tu v DE su statny na "dozivotie" cize ta nemozu vyhodit a mas aj istu penziu. Cize tento status by som nerada stratile, hlavne teraz v tychto neistych casoch. Ale zase by som strasne rada robila ako pravnicka alebo aspon prednasala na vyske, ale kto vie co este bude. Poskulujem teraz tu este po niecom viac dialkovo, chcela som v BA alebo BB ale to by som sa ucestovala k smrti a este robit na plny uväzok aby bolo na studium a este sa aj ucit, no to sa s rodinnym zivotom a detmi mozem rovno rozlucit. Ale uvidim ako bude, mozno sa na buduci rok prihlasim tu na dialkovu univerzitu, aspon vyskusat ci sa to bude dat zvladat. Plati sa kazdy semester zvklast, cize keby som aj povedala po prvom semestri, ze to je o drzku, tak by to tak ani nebolelo koli tym prachom.

Ak mas ale tu moznost este nieco si urobit, tak nevahaj. Clovek nikdy nevie na co sa cloveku co zide. Mas deti?

yanni
18. máj 2010

ja chcem nieco sladkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Horalku nie ale taku rumbu alebo margotku alebo najradsej vsetko dokopy 😀

No medzinarodne vztahy moze byt super. JA ked som v BB zacala studovat tak sa prave diplomacia rozbiehala. To tiez moze byt super. Len v zahranici taketo odbory vobec neuznavaju. Napr prekladatelstvo-tlmocnictvo ja na SK univerzitne vzdelanie, v DE sa to studuje na specialnych institutoch a je to "len" Berufsausbildung. Ja som si sice aj toto urobila, ale uplne od nuly a s uplne inymi jazykmi, na SK som mala rustinu-nemcinu, tu spanielcinu-franzuzstinu. Zial tu nemas nijaky titul ked to skoncis. Ale na SK mi to mama vybavovala a Ministerstvo skolstva to uznalo ako univerzitne studium. Aj tituly su tu uplne ine, je to na nervy.

zuuzka
18. máj 2010

jeej super, aj ja som francuzstinar a zacala som aj spaninu.....ja som mala zase strednu francuzsku....A ako sa ti zije v Nemecku?
Daj si kavu, mne to niekedy potlaci chut na sladke...

yanni
18. máj 2010

No Zuzi mne francuzstina velmi nesadla. Ale spanina je super jazyk.

No ja sa tu mam dobre. To je asi tak, clovek jed mam robotu, alebo lepsie povedane dobru robotu a par kamosov, tak sa ma asi vsade dobre. Nenadarmo sa hovori, Slovaci su prisposobivi 😀

bea44
18. máj 2010

ahojte, tak ja dnes zatial na sušenom ovoci a 1/2 sacku misung orieškov. a zatial vobec nie som hladna 😎
na večeru si asi dam dusenu zeleninu. 😕 niečo teple do zaludka 😝
dnes som ani nebola schopna ist do kanclu, som jak mechom udreta ---- 😖 to asi bude tym počasim. zobrala som si dovo 😝

a idem dalej lenosit.... 😝

paaa

julca23
18. máj 2010

tak ovocko aj sa dá,len som strašne hladná........tak som si uvarila tú kapustovú polievku ale len čistú,to by sa hádam aj mohlo 😵
aj ja musím mať niečo teplé do žalúdka,lebo zajtra voda,tak sa na ňu už pripravujem 😒 😒
yanni neviem prečo je tá škola taká drahá,ale dala som prihlášku na podobnú-zameranie, ale tam je nával preto,lebo je lacnejšia .Keby som dala na moju tak tiež som prijatá bez skúšok, oni tam vlastne tohto roku mali strašne málo prihlášok,ale berú podľa známok,tohto roku asi všetkých....aj sú zúfalí,lebo vraj ani toľko prihlášok nieje koľko je miest .... no čo už, mohli si skôr uvedomiť, že v dnešnej dobe je rozhodujúca hlavne cena 🙂

yanni
18. máj 2010

Caute modelky vychudnute 😀 ,

no Julka oni sa chcu nabalit, ale nejak im to nevychadza. KEby to dali lacnejsie, tak by sam im miesta zaplnili a by tym mozno aj vyhrali. Ako teraz, prihlasi sa im malo a este aj zrusia rocnik. Tak nebudu mat nic. Sesterka tak studovala dialkovo a normalne ich zrusili lebo ich bolo do 3 rocnika mala, nejaki odisli a ini "prepadli", tak ich jednoducho vsetkych zrusili. Za dva roky vyhodila kopu penazi a nema ani len Bc. By ma trafilo.

Ozaj Julka asi mas telepaticke schopnost 😉 To s tou kapustovou polievko som sa aj ja chcela spytat, ze ci by som ju mohla aj v iny den, samozrejme bez zemiakov. Prave som sa napratala, je taka fajnova, lepsia ako vcera ked som ju varila. No vinikajuca. Len neviem, ja som tam dala bujon, lebo som vcera nemala tolko vselijakeho korenia, no tak aby to malo nejaku chut. Ale suchlo sa mi tam dost cierneho korenia tak je aj dost stiplava. Nevadi vraj sa od stiplaveho rychlejsie chudne, ze vraj lebo sa ryhclejsie potis a rychlejsie to travi. No kto tomu veri.... 😝

julca23
18. máj 2010

áááááááááááááááá....kočky,des a hrôza......tak ako mi to šlo do poobedia,tak potom som to porušila,dala som si tú kapustovú polievočku,bola fajn ale neodolala som palacinke s tvarohom,a dve lyžičky halušky s kyslou kapustou.....no môžem za to že všetci okolo mňa len furt nejaké dobroty vyvárajú?????????????? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
zajtra voda,neviem či ju neporuším,ale kávu určite aj trikrát dám.......no uvidíme.......
čaute a pekný večer

magimary
18. máj 2010

ako si robíte tú kapustovú polievku? 😕 😅
ja mám zajtra vitamíny a vytiahla som si kvasenú kapustu (z plechovky), že by som si na nej pochutnala...len tak na "surovo", alebo niečo chutné, ako ste mali vy dnes 😅 😉
ja som dnes mala cestovinky a večer koláčiky (ale nie tri, ale 4 🤐 😅 , ale chutili mi 😀 )...
zajtra to bude zase ťažšie...
ale mám radšej vitamínové dni cez týždeň, ako cez víkend-to je pre mňa najväčší trest... 😝 🙄
😖
no a nadôvažok som zistila, že tú 3-dňovú plánovanú služobnú cestu (kvôli ktorej som si robila aj svoj 90-kový kalendárik) mám práve vtedy, keď mám aj vodný deň... 🙄 🙄 😝 🙄 🙄 😠
budem to museiť nejako "vykoumať"...
máme tam predplatenú komplet plnú penziu a ja tam mám piť len vodu a jedlo im nechať nech ho hodia sviniam?!? 😲 😖
čo poradíte? 😨 😕
ideme tam utorok-streda-štvrtok (8-9-10.jún)

bea44
18. máj 2010

magi - myslim ze tie 3 dni nie su az taka hroza. ak to bude striedme 😀 😀 . čo je to oproti 90 dnom ? 😝

ja by som sa krotila , ale nie velmi 😠 😅

magimary
18. máj 2010

to fákt? 😕 😨 😅
myslíš?!?
lebo, je pravda, že si tam môžeme vybrať z troch rôznych jedál (je tam aj taká akože "vegetariánska verzia"), ale aj tak si to neviem predstaviť, že zrazu nejesť alebo teda jesť na raňajky, na večeru, keď tam všetci sedíme pri plných (a najmä zplatených!-nie nami) stoloch (už sme takto boli pred tromi mesiacmi na týždeň, toto je druhá časť)...
ja neviem... 😝 😕

zuuzka
18. máj 2010

kocky hroza, stracam disciplinu 🙄 dnes som sa doslova prejogurtovala a teraz stalle zobem z ryze na zajtra
magi tak si to posun, aj ja som bola teraz na par dni a veselo som papala, len s mierou a vsetko je ok, neschudla som, ale ani nepribrala

zuuzka
18. máj 2010

a ranajkovala som normalne

magimary
18. máj 2010

zuzi, ale ako si to mám posunúť 😨

zuuzka
18. máj 2010

no ja som to spravila tak ze tie styri dni som si spravila podla seba....teda som jedla na co som mala chut, v mensich mnozstvach a napriklad masko so zeleninou, bez prilohy na veceru...ale mala som aj pizzu normalnu so syrom a aj cestoviny s omackami roznymi a aj kolaciky
no a ked som napriklad u rodicov tak vynecham ovocny den a idem na tie zvysne tri ale s normalnymi ranajkami /a to si dam len kusok chlebika s niecim alebo sladky rozok s kavou/
a ty si maximalne disciplinovana, tak ti tie tri dni len opat nastartuju metabolizmus podla mna

magimary
18. máj 2010

dík 😉 za "návod"...
ja už som sa aj pohrávala s myšlienkou (aj sa teda pohrávam 🤐 ), že tam radšej ani nepôjdem...
AJ kvôli diete..., ale nielen...

no, mala som v pláne urobiť to tak, že si vždy jedlo naplánujem tak, aký deň mám (a zjem len to, čo sa v ten deň môže jesť), ale fakt neviem, čo s tým vodným dňom...ten ma vlastne najviac máta...
a keď ho vynechám, tak kedy si ho potom dám a čo si dám namiesto neho 😕 ?

zuuzka
18. máj 2010

no ked sa vratis das si hned ovocny a po nom vodny

magimary
18. máj 2010

no, ja mám mať v ten utorok (8-eho) vitamíny, v stredu (9.) vodu a vo štvrtok bielkoviny... 😕 😝
čiže ešte aj tie vitamíny sú na "prd"... 😝

zuuzka
18. máj 2010

tak ked to chces dodrzat daj si v utorok bielkoviny, v stredu skroby, vo stvrtok UH, v piatok ovocny a v sobotu vodu...snad sa bude dat podla toho vybrat aj v hoteli

magimary
18. máj 2010

no, to by bolo takto úplne super 😉 😵 🙂
ostatné babulky, schvaľujete takýto postup?!? 😅 😉

myslím, že by sa podľa toho dalo v pohodke vybrať 😉 a ani by som sa moc nelíšila (/aby som nemusela každému dokola vysvetľovať, čo a ako 😝 )...

zuuzka
18. máj 2010

no to by mohlo ist....ale teda si poriadny poctivec 😉
tak ja idem buvat, uz mi klipkaju oci 😔 dobruuuu

magimary
18. máj 2010

ja musím... 😝 lebo ja som taká-bezuzdná (bez uzdy),
keď povolím v niečom, tak už to potom ťažko chytám za "pačesy"...
teda v (dietnom) stravovaní určite...
resp. tak to bolo pred 90-kou...
teraz už je to predsa len trochu ľahšie, ked už nemám také strašné chute (napr. na sladké)...

zuzi, tak dobrú a dík 🙂

claudee
18. máj 2010

ahojte, až teraz stíham aspoň pozdraviť, mala som zabijak deň 😝
ani na jedlo som nemala čas myslieť, raňajkovala som, potom okolo 3 som mala dva koláče, iné som nemala k dispozícii, tak som si prehodila trošku UHL deň, že na obed som mala koláč.
ale nebol ani sladký, bol kapustový, takže 🙂
to bolo celé, potom som len piť stíhala..a teraz idem už relax, pápá

bea44
19. máj 2010

😕 😕 😕 😕 . prši , tak este sai driemete 😒 . ja som dnes uz v robote 😖 ked musis , tak musis /Fidorka/ 😅

magi - ja si myslim, ze to čo ti navrhla zuzka , tak by nemal byt problem. 😉 normalne si poposuvaj dni . a vodu si daj ked sa vratite domov. 😵 papaj to co mozes v ten - ktory den a vlastne si predlzis dietu o 3 dni . takze ty budes na 93 dnovke 😀
vid priklad: claude - ta si to prehadzuje ako jej pasuje a funguje jej to 😝 .
aj ja ked ideme ku svokre - tak sa neda dodržiavat , a dietu nevysvetlís 😠 . neda sa 😔 tak papam s mierou to co je k dispozicii, alebo si prisposobim. 🙂

adamko05
19. máj 2010

ahojky..
ja včera TROCHEN prehrešok, bielkoviny boli na obed, masko s kapustou... ukážkové... len syn si kázal urobit tortu... no tak som si dalááááá.... ako olovrant... chutila.. nehanbím sa 😀 .. na večeru jogurt, aby nebolo malo 😅 😅

dnes chcem zasa na 100%, mám v sebe jablkovu kašu, dám si ešte kávu (inak, dieta ma naučila davat menej mliečka a ešte menej cukru do kávy, a to som moc necukrila 🙂 )... mám škroby... chcela som hraškovu polievku, ale to urobím, ked budem robit aj pre ostatnych... tak si dám asi zasa zemiaky, neviem na aky "spôsob", ale zemiaky ja môžem, tak dačo vymyslím

na zajtra si kázali chlapci parené buchty, tak neviem,a si budem mat ja večeru a na obed urobím rajčinovu polievku 😝

za tie prehrešky sa snažím aspon cvičit... na bicykli stále, aj brušáky, troška rotana... no neviem, zatiaľ žiadna slava... síce dietu mam iba 10 den??... ani neviem... dolu 1,8 kg 😉 , ale "vysnene" nohavice ešte nezapnem... ale šak, ešteže prší, lebo su biele, aspon ma to tak neserie 😀 😀 😀

adamko05
19. máj 2010

ja pred 3 rokmi som začala držat dietu a potom po 3 tyždnoch sme šli na dovolenku... tam sme mali pol penziu.. ale držala som, ako sa dalo... vyberala som také jedlá na večeru, čo som mohla, občas som dala aj prílohu... dalo sa to, ale jasné že nie na 110%, takže magimary.... pripôsob.. ked tak, tri dni aj "ingoruj" dietu... a potom znova... asi ta skôr prčistí... mna inak prehánalo ked som po 9O dnoch začala "normálne" jest 😀 😀

markona
19. máj 2010

ahojte :D nemohla by mi niektora z Vás poslať tu 90-dňovú dietu???

lubikaf
19. máj 2010

magi, zuuzka navrhla dobry postup. aj ja by som to tak spravila. a nebudu na teba pozerat ludia, ze co pijes iba vodu, ked mas jedlo zadarmo 😲 podla mna vobec nevadi, ked si to trochu poposuvas. a urcite nepriberies spat neviem kolko kilov, neboj sa.

a zuuzka este si dala dobry navod aj pre mna, ked som u rodicov. ja tu vzdy dietu porusim, ale to co pises, je celkom v poho, rano nejaky chlebik a obed a vecera tak ako sa ma, to sa celkom da zvladnut, nie? ja by som mala mat zajtra ovocny den, ale to si tu teda neviem predstavit, tak si asi dam teda bielkoviny. moja mama totiz vyvara o sto dvesto 😠 😀
inak vcera som spravila na veceru tu sosovicu na indicky sposob, a mame to celkom chutilo, povedala, ze si to bude robievat 😉

yanni
19. máj 2010

Baby dobre ste to vymysleli s tym posuvanim dni. No ja vam poviem, to sa neda az tak 200 % dodrziavat. nevravim ze len pracujuce osoby ale aj mamicky co su napr doma na mateerskej. Clovek musi aj pocas materskej obcas nieco vybavit, urady, lekari, nakupy atd. a moze sa to pretiahnut na cely den alebo tak. A tiez sa cloveku nie vzdy chce kuchtit kazdy den. No ja mam napr. dnes cestoviny ale uz ich nemozem ani vidiet tak som do teraz len kavu, jablko, hrusku a par jahod a na obed bude miesany salat s olej-oco-bylinky-dressingom a na veceru, alebo skor ako na veceru, uz tak medzi 5 a 6, ked pridem z roboty bude kolacik. Vecer mam sport, a ked sa vratim uz bude ca. 20:30, takze to uz bude na ten kolacik neskoro. Baby ja sa taaaaaaaaaak tesim na ten kolac. Boze co cloveka moze potesit, ked nemoze riadne jest..

Inak ja to tiez tak 100 %tne nedodrziavam. Vcera vecer som sa doslova nazrala tej kapustovej polievky, nie tanierik ale hnde dva tabieriska, taka bola dobra 😀 Obed bol len salat, takze hadam tie dva taniere nevadia.

adamko05
19. máj 2010

ja som dnes doooost hladná.... tak zemiaky sa už robia, iba tak na kocky, opekám na panvici, vegeta, cesnak... 😝 ... dala by som si tatarkuuuuuuuu.... ale odolám... /snád/ 😀

na koláčik sa, yanni, aj ja vždy teším 😝