90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

sivocka
2. aug 2010

@agika1982 , neboj sa, to sa vsetko na teba samo nalepi a s malinkou si na seba tak privyknete, ze aj ty uz budes vediet, ktorym mrnkotom - co si asi pyta...nepodcenuj sa, zvladli to miliony mamiciek na svete, preco by si mala byt vynimka....pojde to same...a nepotrva dlho a budes radit ty dalsim maminkam.... 😉
Co sa tyka oblecenia, riad sa podla seba, ako je tebe a tak sa snaz obliekat aj malu...pripadne o jednu vrstvu viac od teba, ale ak je horko a vcera bolo....neprezen to, prave tym by si mohla uskodit, ze sa spoti a potom ju ofukne a strasie
Ja na tvojom mieste by som pockala do zajtra, ci sa neukludni ...moj starsi syn zacal po prvom mesiaci mavat vecerne koliky a to plakal aj hodinu v kuse
pri druhom sa mi stalo: zdal sa mi teplucky, tak som odmerala telotu, mal nieco nad 37. Na dalsi den opat a takto som to pozorovala ale tyzden, tak som sa vybrala k lekarovi, povysetrovali ho a nakoniec zo mna urobili blazna, ze preco ho tak casto meriam, ked jemu nic nieje...tolko moja skusenost

a co sa tyka toho salatu, ano to je myslene hocijaky zeleninovy, mozes tam pomiesat, co doma najdes...samozrejme zeleninove

juliakocka
2. aug 2010

ahojte....tak ja som vyskúšala tú diétu asi týždeň, ale nemôžem ju držať, lebo kojím a vám poviem, malá dostala hnačky, čo som musela jesť veľa ovocia a mala som slabé mlieko.....proste bolo to strašné, stále mi plakala..........takže som si povedala, že ak chcem kojiť, tak to nejde držať ani túto diétu......lebo nemôžem stratiť mlieko....ale o mesiac, ked začnem s príkrmami, tak to skúsim.........🙂 tak od septembra, po dovolenke 🙂 ........všetkým držím prsty

agika1982
2. aug 2010

@sivocka jeeeej dakujem...velmi si ma ukludnila......akurat mam anjelika na rukach...zas sme boli pocikany, pili sme cajik hehe....ja myslim ze bude v poriadku,len ma take svoje chvilky

sivocka
2. aug 2010

@agika1982 , presne tak, kazdy mame svoje chvilky..akurat my si vieme ulavit, aj ked si len dobre pokricime po rodinnych prislusnikoch...alebo len zahresime....a co taky drobcurik, co nevie co so sebou....vie zatial iba plackat.... 😵

agika1982
2. aug 2010

@sivocka to hej...za posledne dni mala ma take chvilky dost casto...chuda, az mi bolo velakrat do placu....

ninimini
2. aug 2010

agika: tiež zdielam názor sivocky používala som panadol aj nurofen tieto dva sirupy by si mala mat doma vždy tak to povedala lekárka mne 😀 ja som sa vždy riadila vlastným pocitom ked som mala pocit aby sme išli k lekárke tak sme išli a ak máš pocit že je to potrebné máš na to právo a budeš si istý že je to dobré.ozaj nemože ju bolite bruško?nie je zapečená?ja som tiež používala bebu a sleduj si ju či jej náhodu aj to mliečko nezatažuje žalúdok potom by som to radšej prešla s lekárkou a ona ti odporučí mliečko.Ja som mala vyskúšaný aj Nutrilon a moj názor je že Beba je sýte mliečko také tahšie a Nutrilon je zase lahučké po nom mi bola malá častejšie hladná 🙂
a ja ovocníčkujem a bleee moc mi to nejde dolu krkom 😢 yanni: ja si kupujem hotový korpus na pizzu v obchode takže s cestom sa nebabrem 😀

chamuda
2. aug 2010

@marianca Ha ja to iste asi ako ty, vypila som vodu,akurat si davam kavu a tiez s mliekom a hnedy cukor pouzivam,neviem kavu vypit bez a neviem si odopriet. asi si spravim tu pizzu dnes, ale kupim si ten korpus a je to.

ninimini
2. aug 2010

agika: ja som po príchode z nemocnice chcela íst naspat koli tomu že som sa bála toho ako sa mám o nu starat a myslela som si že to tiež nezvládnem a strašne som plakala ale ja som celkom iný prípad mne skoro vrazilo mlieko do trgane 😀 a malinká bude ok možno je chuda aj nervozna s toho tepla občas pomože trošku ju ovlažit aj viackrát za den ja mám aprílové a tiež som ju cez takéto horúčavy kupala aj trikrát za den 😀 hlavne pokoj a upokojí sa aj malinká uvidíš ona teraz potrebuje aj tvoju blízkost 9 mesiacov bola v brušku a teraz si musí byt istá že je maminka stále tu 😀

ninimini
2. aug 2010

chamuda to je najlepšie a najrýchlejšie riešenie 😀

agika1982
2. aug 2010

@ninimini zapecena asi nie je, mava kazdy den stolicu a niekedy aj dvakrat...raz ma bobky a raz zas redsiu..doky vravel ze je to v poriadku....bo keby bola zapecena, nekakala by...ja som sa zlakla tych bobkov, reku tvrda stolica, bo v nemocke mala stale redsiu....ale keby bola zapecena, nevedela by ju sama vytlacit...a dost si aj poprdkava, takze myslim ze je to ok...toto sa snazim sledova kedze je na bebe...ovela r

agika1982
2. aug 2010

ovela radsej by som kojila ale nie kazda ma to stastie

agika1982
2. aug 2010

@ninimini ja viem, ved som stale pri nej..len ja som dost stresmen....aj ked to nedavam najavo, mala to zrejme citi.....mna len trapi aj to ze nespinka dobre...stale mrnci..ked zaspi,tak aj to na par minut...a keby som ju nehojdala, tak by nezaspala vobec...ked ju dam do postielky tak sa zobudi...a to ma trapi, bo asi si vykla na ruky....

ninimini
2. aug 2010

agika. to je malá labužníčka na ručičkách to som ja zavrhla hned ale dávala som ju spinkávat na našu postielku hladkala som ju a ona zaspala no a doteraz to tak robíme 😕 takže aj to je istá droga malinká by sa stále chcela hojdat a mamičku vyštavit 🙂 detičky to majú radi len nevedia že pre maminku je to dost únavené 😀 a ja som kojila do 7 mesiaca ale od narodenia bola aj na umelom a postupne stále viac tak dlho som vydržala len koli tomu že som odsávala ale to vždy dostala len máličko takže to úplne chápem a vobec sa tým netráp dobrá maminka budeš aj bez mliečka takže v tomto ta ja velmi dobre chápem a viem že je to pre teba tažké ja som mala tlaky aj z okolia a to mi tiež neprospievalo ale ked som sa pozrela na malú a videla ju ako krásne spinká tak som si stále hovorila že najdoležitejšie je že je spokojná a nie či má odomna mliečko 😀

agika1982
2. aug 2010

@ninimini ja som sa s tym uz mierila, ze nemam mliecko...kazdy ale to nie je mozne ja musim kojit a aneviem co....a mna to stale trapilo....ale moj priatel ma podrzal, povedal ze aj na UM su deticky v poriadku a zdrave...tak malinka ma bebu a zatial je ok....len ja som sa bala, ze malkinka bude choducka, lebo vela ludi vravi, ze nema spravne vitaminy a tak.....a s tym nosenim, ja som to tiez nechcela, len ked plakavala v noci. nedalo mi to neutisit ju a neuspinkat...a tymto si zrejme zvykla na hojdanie....a to som ja praveze nechcela...ale davam ju cez den tiez na nasu postielku a v noci do svojej posielky....

yanni
2. aug 2010

@agika1982 ved sa netrap, este je malicka, este najdete svoj rytmus uvidis. A koli mlieku sa netrap. Tu v DE by si dokonca este aj pochvalu zozala ze nekojis. Baby Slovenky co su tu v De pisali, ze sa na nich nie len ine mamicky ale aj pediatri divaju ako na mimozemstanov ked zahlasia ze aj v jednom roku alebo aj dlhsie este koja. Tu je to akoze nie normalne. No je to cudny narod. Takze sa neboj, aj na umelom budes mat krasavicu 😉 Mojmu braskovi bolo materske malo, ten zral ako divy, tak mu mama musela aj sunar davat, ten sa mu nepacil tak feminar, ten som dostavala aj ja. Za totacov bolo len to. Sunar bolo akesi plnotucne a feminar nizkotucne alebo tak nejako. Ako tu uz bolo spominane beba je tazsie a jesto aj lahsie mliecka. A ked mas potit ze je chorucka, no myslim ze to az take hrozne nebude, viem ze mas strach, ale pomysli si, ved to je ako u dospelych. Ked ides do ineho prostredia musis sa aklimatizovat. A u tvojej malej to asi nebude inak. Ved ona fakticky zmenila prostredie a aj cely sposob zivota. A musi si na vsetko nove zvyknut. A ked placka nemusi jeje vobec nic chybat. To deticky sa mozu aj tak vyjadrovat 😉

bea44
2. aug 2010

tak hlásim príchod - dnes ord. po obede/ same zmeny/ a bohužial je to tak v stredu idem vyberat tu tyčinku poondanu. 😠 keby som vedela , že toto sa može stat, tak si to určite nedam 😖
ja som doteraz bola o jednom banane a kave, este že som si vodu zobrala do tašky, hladna som a v kancli len sačkove polievky a paradajka. vlastne už ani ta nie, už je vo mne a akurat srkam francuzsku zo šalky 😅
@sivocka - tak to ti nezavidim , to počasie na dovolenke - ja som to absolvovala 3x za sebou 😀 a este ked umyvam okno , tak bud v ten den, alebo na druhy den zakonite prší 😅 . na porazenie. mm sa už smial ked boli tie horučavy - že vsak chod umyt okno, mozno zaprší 😀 😀 😀
@yanni a k zeleninovemu šalatu - mozem chleba púodla delenej ??? no ak nie tak ja sa potom držim 90 II. 🙄 ved ja bez chleba nemožem . aj lečo bez chleba eeee. ale v 90 je to dobolené - ved pišu dajte si krajček celozrneho chleba 😅 ja si sice dam rožok / 2 krajce/ ale čo už so mnou. a potom sa stažujem, že maaaaalo išlo dole 😔

agika1982
2. aug 2010

@yanni no pekne.....to sa teda divim.....neboj, uz sm kludna....mam malinku pri sebe a verim omu, ze zo dna na den to bude lepsie
@bea44 aku tycinku?? to mas nejaku antiku??

bea44
2. aug 2010

@agika1982 mam zavedeny Implanon - antikoncp. a teraz po roku a pol začal štrajkovat 😠 v piatok som sa tu rozčulovala že je to na prd 😅 .

yanni
2. aug 2010

😠 @bea44 joooooj no to je na nervy s tou tycinkou. A tolko prachov a take problemy. No by ma svihlo. Dufam ze ked ti ju vyberu bude uz dobre. No ja radsej ani experimentovat nejdem. Ostanem ja pekne na hormonikoch. Ved tie su take fajnoveeeee 😀 😀

Bei mozes k salatu chleba. Lebo chleba je z obilniny a obilnina je v skupine cukrov a zelnina je neutralna a neutralnu skupinu mozes miesat aj s bielkovinami aj s cukrami. Cize chlieb a salat ci leco je odsuhlasene.Len ja som chcela leco len tak s varenymi zemiakmi a do leca vajko volove oko, ale vajko je bielkovina a zemiaky cukor, cize sa vylucuje. Ale zase vajecne zltko je neutral ale ked ja volove aj s bielkom mam rada. Ale inak leco len tak zeleninka sa moze s chlebom. ale ja nemam leco len tak bez vajca rada. Ja to musim mat v leci bud volove alebo jajce roztrepane ako prazenica. no tak neviem co idem bastit.

Janka sivi-tak musli s jogurtom (je jedno aky) mozes lebo zakysane mliecne vyrobky, cize aj tvarok, zakysanka smotana (aj sladka) patria do neutralnej skupiny. Cize tu mozes miesat so vsetkych. A to je fajn. lebo ja rada zemiaky v supe uvarene a ten roztieratelny tvaroh si urobim ako tzatziki (uhorka, korenie, sol, cesnak, trosku oliv.oleja, dakedy aj troska kyslej smotany ak mam) a len tak to jem. To ja milujeeeeeeeeeeeeeem.

Juuj baby uz viem co budem jeeeest. Zemiaky a tvaroh: Ak bude este dobry. Ten je hadam uz aj mesiac epo zaruke 😠 😠 No uvidime.

Inak ja dnes zatial cappuccino rano o 5, to uz je urcite v ciernom mori, 2 nekratinky, melon, hrozno a polystyren. Este mam aj vyzivu ale tu uz necham tak, za chodinu idem domov tak sa bude varit. Chcela by som ist dnes behat, dufam ze sa udrzi, uz si aj poprsalo a zase volaka ciernava ide, uz ma z toho pocasia porazi.
Janka to je ako zakon schvalnosti s tym pocasim. Som zvedava ako nam bude v septembri. budeme mi pekne v kolibe trcat.

Bei s tymi aoknami to aj moja mama ma take stastie 😀 Alebo moj otec, poumyval auta a na druhy den zacalo prsat. A to skoro vzdy tak. Ja auto ani neumyvam. ked zacne prsat vyvencim ho z garazi nech sa poumyva. Auto mam 1,5 roka a umyvala som ho doteraz 2 krat. Vlastne otec mi ho umyl 😀 😀 😀 Jaaaaj a by som neklamala, v marci na prehliadke po roku mi ho umyli v servise. No tak 3 krat 😀 😀 😀 Hanbaaaaaaaaaaaaaaaa. ale co budem prachy mynat na umyvacku ked aj tak skor ci neskor zaprsi a to mam umyvanie zadara 😀 😀 😀

bea44
2. aug 2010

@yanni a este umyvanim mičiš lak na aute 😀 😀 😀 takže umyvat auto eeee 😅 a tie zemiačky s tvarohom aj ja lubim, - takže možeme ??? 😕 😕 😕
ja to asi budem miešat podla chuti - raz delena a raz 90 II. 😝 😝
noo ale chcela som zajtra ovocie a v stredu že si dam vodu ale eee asi to posuniem na koniec tyzdna a potom sa odvažim odvažit, ža ako na tom som 🤐

yanni
2. aug 2010

baby no ja som ale truba. agika sa pyta ze ci to ta tycinka daka antika. A ja som pochopila ze on myslela ze ci to nie je nejaka anticka t.j. zastarala antikoncepsia 😀 😀 😀 Hned som si spomenula, no ona je este mladucka, to asi myslela preto ze Bea je uz stara rachetla tak musi mat aj predpotopnu anikop. 😀 😀 😀 😀 😀 no som tomu dala. No ja som niekedy taka nechapava tak hadam mi to Bei prepacis ved ja som cudzinec 😀 😀 😀 (mam to aj na papieri)

yanni
2. aug 2010

bei jasne ze mozeme. podla 90tky eee ale podla klasiky ano. Uz sa tesim. Len mal len take stare uz asi aj zosuskavene krumple, no musim kuknut v pivnici, to uz ani budu len tak na oskrabanie a na kocky uvarenie nie v supe. A aj ja to budem miesat. Vo stvrtok chcem robit kura koli braskovi bielkoviny a to si pochutim a v piatok som v pekarni tak to uvidim ako co budem jest a v sobotu urobim tu picu. len musim skuknut v nete nejaky recept, lebo ja to chcem casto sama zamiesit, mne sa ten kupensky korpus nepaci. A kupim papriku a cerstve sampinony a este nieco na nu phadzem aby bola pestra ked nic ine len zeleninu.

yanni
2. aug 2010

@bea44 no to mas pravdu s tym lakom. mne napr. otec naordinaoval ze prve 3 emsiace po kupeni auta nesmiem umyvat lebo musi stvrdnut lak. A potom dodal, no ze to bolo volakedy tak, to hadam teraz uz nie je. ale on to praktizuje pri kazdom novom aute, cize aj ja to budem tak robit. Aj umyvat no na co, ved ako som povdala, umyje dazd, ved to je tiez voda 😀 😀 😀

yanni
2. aug 2010

ozaj bei a bola si na tej kondicnej?

bea44
2. aug 2010

@yanni - tu staru rachetlu som nejak prezrela 😠 v tej rychlosti,. jasne že sa nehnevam , ved je to fakt. 😀
a na kondičnej som este nebola 😨 podarilo sa mi ju posunut, kvoli zdravot. problemom 😝 a ani sa nejak valne necitim 😨 hlava trešti, brucho a križe bolia a som nejaka unavena .
alebo len vyhovorka? 😨

yanni
2. aug 2010

@bea44 no mozno aj vyhovorka ale u starych rachetiel uz aj taketo neduhy su 😀 😀 😀 😀 😀

Ozaj a co prejdes na tabletky ci uz nic a bude bejbyyyyyyyyyyy 😀

bea44
2. aug 2010

@yanni - dnes perlíš 😀 😀 😀 čo výrok to perla 😉
ja som toho nazoru, že deti maju mat mlade ženy, ked este vela vladzu a svet kombička 😅
takže sa vratim k starym dobrym tabletkam. 😲

yanni
2. aug 2010

jaaaaaaaaaaaj bei no tak sa uz tiez ostanem pri tych tabletkach. ved ja uz tiez skoro stara rachetla, ja uz nie mladucha a svet tiez uz nie je gombicka 😠

augustovamonika
2. aug 2010

Zeny konecne mam cas tu nieco zapotit aj ja. Pozeram ze si uz nadavate do starych rachejtli... ide to tu dobrym smerom 😀
poslusne hlasim ze som sa drzala cely vikend, dnes som sa s "radostou" zobudila nie to len do pondelkoveho rana ale aj do ovocie-zeleninoveho dna... slakostinel!!! to ten tyzden nemohol "lepsie" zacat... aspon keby zacal stvrtkom alebo niecim takym, to by som ten ovocno-zeleninovy den nejako prehltla, ale takto...
no nic uz mam za sebou zopar sliviek, mango, banan atd. spolu s najradostnejsim jedlom dna - varenou zeleninou
zajtra to isti kuraaaaatenko, uz sa tesim ako si ho dnes vecer budem piect 😝

yanni
2. aug 2010

gudul ak ti nepride tak sa ozvi, poslem ti to este raz z domu. teraz prcham, konecne fajront 😀 Uz zase prsi tak z behania zase nic nebude. No na nervyyyyyyyyyyyyy 😠