90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
16. sep 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
takze je nas tu par , co momentalne drzia 90-dnovu dietku, kto sa chce pridať je samozrejme vítaní, aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnut v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

😉 😉 😉
a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky v kg:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

😉 😉 😉
a druha ubytky v cm ............. tam ma kazda viac riadkov aby sa ubytky dopisali vzdy po vodovom dni ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

😉 😉 😉
a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte – mená a zaciatok diety aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem 😉

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lydka84
16. sep 2014

@kattulienka drzim palce, snad sa o par dni pridam aj ja 😉

lydka84
16. sep 2014

@lovacka @matamisi caute stalice, ako sa mate ??? dietujete a cvicite ??? 😀 😀 😀 😀 😀

lydka84
16. sep 2014

@lovacka jeeeej ty ako pekne ides dole 😉 radost pozerat do tabuliek

matamisi
16. sep 2014

@lydka84 ahoj...jasne ja pokracujem,teda snazim sa 😀
A tyAko? kedy sa pridas?

lydka84
16. sep 2014

@matamisi aho v noci som len dosla domov takze dnes nie, musim to naratat aby mi voda vysla vzdy cez tyzden a idem do toho 🙂

moncacko123
16. sep 2014

Ahojte, ja chcem začať, už som raz začala no vydržsala som asi len 4 dni .. :( chcem sa pridat no mam slabu pevnu volu ... och joj strasne to somnou . ale uz sa musim odhodlat.. !!! :D držte palceky... od pondelka idem nato nakolko sa teraz stahujeme. je frmol .. ale som si povedlaa ze odkedy v novom odvtedy aj ja novA 🙂

lydka84
16. sep 2014

@moncacko123 ja sa chystam zacat od stredy 24.9.2014 a koniec bude 23.12.2014 , ak chces mozes sa pridat ku mne, pojdeme spolu a mozno aj @aduss sa prida 😉

monique02
16. sep 2014

caute baby,

ja som prerusila, mam toho strasne vela v praci teraz do piatku, ale ovocie papam kazde rano a asi aj stres pomohol, tak mam nieco dolu, ale este take 3 kila by som dala

tak pridam sa od 24.9. aj ja ak mozem 😉

lydka84
16. sep 2014

@monique02 jasne ze mozes, cim viac nas bude tym lahsie nam to pojde, podpora je super vec 🙂

monique02
16. sep 2014

ok @lydka84 tak od buducej stredy tesim sa 😉

lydka84
16. sep 2014

@monique02 ano, od 24.9.2014 😉

marinka58
16. sep 2014

@lydka84 ja som začala od dnes 😅 😅 😅 čo som prelúskala iné diety tak táto mi pride asi najpriatelnejšia,
takže som sa na to opäť dala dúfam, že vydržím .....
teda po víkendovom račianskom vínobraní mi pribudli dve kila nahor, takže mám 64 kg 🙄
dnes bielkoviny a idem si práve zacvičiť Jill Cardio 1 z BR včera som pri tom spálila 180 Calorii (asi to má byť kcal), mám ten Lidlovsky merač tepu, snažím sa držať na tých 130-140 tep nech sa sadlo topí 😀 😀

lydka84
16. sep 2014

@marinka58 no super drzim prsteky a o par dni sa k tebe aj ja pridam 😉 a snad aj s cvicenim

marinka58
16. sep 2014

@lydka84 tak už mám odcvičené 😅 ešte zbodnem kúsok syra so zeleninou a prvý deň úspešne za mnou
zajtra si spravím paprikové zemiaky sa už teším veľmi.... ozaj a môžem aj zeleninovú polievku k tomu? alebo len jeden chod sa môže ? 😕

lydka84
16. sep 2014

@marinka58 zeleninovy vyvar mozes 😉 , ja som si robila z bujonu

stellina1982
16. sep 2014

ahoj zdravim vas vsetky ktore zacinate a ktore uspesne pokracujete uz v zacatom...potrebujem schudnut, ale potrebujem strasne silnu motivaciu - tahacov , od koho mozem obkukat vsetko , ci uz recepty, zivotny styl, sposob myslenia a pod....uz som raz schudla cca 10kg touto dietou,ale nejak som sa neudrzala a pribrala spät 6kg takze chcem zacat od znova a neprepadnut...snad ma podporite, dakujem . zacinam zajtra, je medzi vami niektora na zaciatku? dakujem

lydka84
16. sep 2014

@stellina1982 ahoj je nas tu niekolko co chceme v blizkej dobe zacat alebo su tu kocky ktore teraz nedavno zacali, takze myslim ze tu najdes inspiracie aj tahunov, a spolu to zvladneme...... napady co varit s presnymi receptami najdes v nasej kucharskej knihe https://www.modrykonik.sk/group/5470/ , dufam ze ti bude inspiraciou 😉 a neboj spolu to dame 😎 😎 😎

marycv
16. sep 2014

Sa to tu rozbieha 🙂 Ja mam za sebou 6 den. Vdaka vam sa to zvlada lahsie. Ked vidim ake pekne vysledky sa daju dosiahnut. Ja sa zajtra tesim na pizzu. Ked som odolala cez ovocny den plechu kolacov co mi zostal zo 4dna, tak je to super. Aspon sa viac ujde drahemu s dcerkou . 🙂 Drzim vam vsetkym palce, aby vydrzala pevna vola a kilecka mizli do nenavratna...

lydka84
16. sep 2014

@marycv super blahozelam ze to ide a drzim palceky aby to slo aj dalej 😉 .....a ano rozbieha vianoce sa blizia 😀 😀 😀

marinka58
17. sep 2014

čaute kočeny, tak ja mám dnes škrobový deň v celku to ušlo dúfam, že už si to dnes nepokazím, na obed som si robila paprikovo-rajčinové zemiaky mnamkota, to isté aj na večeru, mám za sebou 1,5 hodinovu prechádzku, 100 drepov a cardio 2 z BR teraz idem so sprchy a budem obchádzať kuchynu 😕 😕 😕
a vy ako?

matamisi
17. sep 2014

@marinka58 ahoj,ja som tiez dnes mala skroby. 😉 zeleninove rizoto so salatom 🙂 ja som doobeda shred a vecer kickbox 😵 odcvicila

aduss
17. sep 2014

ahojte kočky, tak zajtra posledný pokus..

bluen
17. sep 2014

ahojte..🙂 zajtra začínam..🙂 ako sa zatial držíte?🙂 dieta sa mi velmi pači.. snad to dam 🙂

lydka84
18. sep 2014

@marinka58 @bluen @aduss @matamisi
baby drzim prsteky 😀 😀 😀 😀 😀 o par dni sa pridam aj ja 😉

luciaorif
18. sep 2014

Ja zacinam 5 tyzdnovu Raw food detox ..a vsetko co je s tym spojene 🙂

marycv
18. sep 2014

@regina2002 Tak co ako to ide? Ja dnes rano dole 2,3 kg 🙂

kattulienka
18. sep 2014

@lydka84 dakujem.dneska mam vitaminy a celkom sa drzim

marinka58
18. sep 2014

@lydka84 tak zatiaľ sa držím ved len tretí deň, dnes na obed pohanka s kyslou kapustou ešte som to nikdy takto nejedla tak uvidím či ešte cestoviny nebudem variť 😅

kattulienka
18. sep 2014

Ja dneska 4 den.zatial sa drzim.nech mi to ide takto pekne a budem rada.drzkajte sa.pa