90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

magimary
28. apr 2010

teraz, hovorí nejaká "najmúdrejšia" v Dámskom magazíne, ako je 90dd veľmi zlá... 😝 😠 🙄
téma sa vola "jojo efekt"...
kto chcete, mrknite si to v archíve 😒

lubikaf
28. apr 2010

magimary pre take "najmudrejsie" su podla mna vsetky diety zle. ale mne to nevadi 😀 ja pri tejto diete jem tolko ovocia a zeleniny ako nikdy pred tym, takze pre mna to je urcite pozitivne. a ked este popri tom aj schudnem - to je super 😉

a s tou rajcinovou polievkou to je super napad, vobec ma to nenapadlo, ale urcite to zrealizujem. a bude aj pre draheho, lebo tomu musim vzdy varit zvlast 😝

bea44
28. apr 2010

ahojte, akosi dnes nestiham 😒
ta paradajková polievka je celkom dobra zmena pri vitamínoch a aj niečo teple do zaludka 😉
ja dnes bielkoviny: obed - mozarela + paradajkovy salat
vecera asi bude šopský šalat 😕 uvidime 😕

no jasne jojo efekt --samozrejme, že bude ak sa budeme tlačit hlava nehlava všetko dokopy 😖 ale si myslim / je to len moj nazor/, že táto dieta ma 90 dni aj kvoli tomu aby sme si zvykli na pravidelnú a racionalnu stravu. a potom by ten jojo nemusel prist. 🙄 🙄

magimary
28. apr 2010

veru, presne ja som dnes na tej paradajkovej ocenila, že je to niečo teple na papanie počas tohoto "skromnejšieho" dňa...
a, vcelku mi aj chutila, bola síce taká "light" (rozumej "vodová"), ale veď iné som od nej ani nemohla čakať a nečakala 😅 😉 😀 ,
bola to príjemná zmena...
a podľa mňa, keby si aj zajtra do nej šupnem syr (BD), tak úplna pohodka, veď je to len zelenina, čo myslíte 😕 😅 😉 ?

no a k tej diete-ona tá Najmúdrejšia-tam nehovorila o jojo efekte v súvislosti s touto dietkou (tak sa volala len téma), ona hovorila o 90-ke všeobecne ako o zlej diéte (lebo tam na ňu volalo mnoho diváčiek, tak sa k tomu vyjadrilA): hovorila o.i.to, že je to nevyvážená, neracionálna strava, kde sa je len jedenkrát za deň, kde sa ráno nič neje, čo je podľa nej najhoršia kombinácia, lebo by to malo byť práve naopak, veľakrát za deň a menšie porcie, na raňajky najviac a pod...
bola to nejaká doktorka Premúdrelá...(z ústavu výživy ale. tak voľako)...

najhoršie je, že mne sa tie jej argumenty aj dosť pozdávali (v podstate to boli tie veci, čo mi vtedy dávno na nej najviac vadili), ale na druhej strane-lubi, ako vravíš, toľko ovocia a zeleniny, koľko jem teraz som ešte nikdy nejedla, aj veľa pijem...
ale i tak cítievam medzi porciami ten vlčí hlad (o ktorom ona tiež hovorila, že vzniká práve preto, že sa neje často, že klesá glyčka v krvi a pod.)...
čo napríklad, dnes (a doteraz aj vždy, keď som mala VD)-keď mám ovovcko (alebo teda zeleninu na obed) vôbec necítim, lebo jem každé dve hodiny (cca)... čiže-logiku tie jej argumenty majú... (to ma asi najvaic štve 😠 )...ale s tými jej radami som v živote ešte neschudla ani kilo... 😠 😝 ...takže-zase len "hrach na stenu" hádzala... 😝

claudee
28. apr 2010

magimary, písala si, že bez ovocného dňa nemá táto diéta až taký zmysel, len chcem reagovať, že ja som pre rokom aj bez ovocného dňa schudla s ňou asi 8 kíl.. dokonca všade čítam, že ovocie má príliš veľa cukru, a behom dňa úplne stačia 2 kúsky ovocia..takže ja to beriem tak, že radšej si dám na obed trocha ryže, ako celý deň tlačiť sladké banány, ale to je len moja teória, ktorá mi však vychádzala 😀

magimary
28. apr 2010

ako vravím...to je môj názor a nikomu ho nechcem vnucovať...
ja mám zase teóriu, že ak ješ predchádzajúce tri dni, tak ten štvrtý deň to potom stiahne...
lebo i napriek tomu, že ovocko obsahuje veľa cukrov (ktoré sú nevyhnutné na fungovanie všetkých buniek, najmä mozgu), neobsahuje žiadne tuky ( 😉 !),
čo ryža iste hej a dosť...dokonca AJ ryža je škrob (a teda polysacharid=polycukor 😉) a teda náramne zvyšuje glykémiu (ako aj zemiaky) a skoro vyhladneš, preto potrebuješ jesť opäť...
teda, ak myslíme "našu" bielu ryžu...(nie naturálnu-hoci aj ona je na tom podobne)

ale, ako vravím, ak ti to fungovalo bez toho, tak fungovalo... 😉 mne určite nie...(v tej minulej diéte)...

lubikaf
28. apr 2010

claudee uz tu bola jedna baba, ktora nedrzala ovocne dni a tiez chudla. takze na kazdeho to posobi inak. mne sa zatial v tomto druhom pokuse schudnut osvedcili, takze ja ich zatial drzat budem 😉

claudee
28. apr 2010

jasné, však ja nepíšem, aby ste nedržali ovocné dni, len že na mne to išlo super aj bez ovocných dní..a možno neobsahujú tuky, ale aj nadbytok cukrov je zlý..neviem prečo vlastne nevymysleli skôr zeleninový deň do tej diéty, veď ovocie sa je beztak ráno..
ja som dnes mala cestoviny, a keďže na sladko, s cukrom, večeru v podobe sladkého vynechávam 😝

natsa
28. apr 2010

dievčence žiadna dieta nieje dobrá na dlho.skor je to o zmene stravovania.Ako oddelená strava.Niekto na tom funguje furt,je to asi o zvyku že jeme zemiaky z másom.tak si musime zvyknut že jeme same meso a samu ryžu atd.Táto dieta je dobrá v tom že sa tu v podstate nič nezakazuje.mám na mysli sladke biela muka ,strukoviny,káva

julca23
28. apr 2010

tak mne ten ovocko deň dnes nevydržal 😢 , nalákali ma cestoviny zeleninkové zo včera,lebo ich nemá kto dojesť,manžel také nemá rád ......... ale už teraz sa teším na ďalší,lebo tá paradajková polievka ma naštartovala a ako magimary hovorí na ďalší deň tam šupnúť syr a hotový zázrak 😝
Zajtra bielkoviny tak raďte baby niečo fajnové 😅

julca23
28. apr 2010

inak mám nápad tak som zvedavá či ho schválite,lebo ja ešte v tejto diéte nemám prax....zajtra chcem urobiť syr-nahrubo ho postrúham,dám tam vajíčko,mlieko,kukuricu, zahustím múkou a okorením..... pečiem ako placky..........malo by to byť všetko čo sa dá tento deň jesť,nie????manželovi k tomu dám zemiačiky a tatarku a ja si k tomu dám zeleninový šalát....tak môže byť baby???? 😝

zdenka112
28. apr 2010

fu tak ja mam pomaly treti den za sebou,zvladla som bez prehreskov dnes som znova bola na bajku 500kal.dole a to ma este znicila aj dcera...zajtra je ovocko,tak to bude riadny masaker....julca myslim ze to moze byt dobra papina

magimary
28. apr 2010

juli, je síce pravda, že toto všetko (až na MÚKU 🤐 😉 ) sa môže v (náš) zajtrajší bielkovinový deň, ale (ŽIAĽ! ☹ 😅 ) NIE naraz...
môžeš, aj vajíčko, aj syr, aj mlieko, aj mäso, ale vždy iba jeden druh, ktorý si vyberieš... 😝 🙄
to by bolo pestrých receptov, keby to mohlo byť spolu, juuuuj, to by sa nám chutne chudlo...
ale ako vravím, v knihe je napísané, že to nemôže byť všetko spolu... 😅
takže, ak si zajtra vyberieš syr, musíš mať (teda mala by si mať) len mliečne-syr, tvaroh, mlieko...
ak si vyberieš vajíčko, mala by si mať len vajce a ak mäso, tak mäso až "do" večera... 😉

ja si zajtra urobím vajíčko s mladou cibuľkou-asi (jemnunko opražím a spapám 😅 )...
alebo druhá verzia-dám si cottage chesse s bielym jogurtom (to som mala aj minule, preto teraz rozmýšľam nad vajcom) a ak to vydá, tak k tomu ešte aj nízkotučné acidko (nech mám dosť vápnika 😉 )... a večer polovica z toho

claudee
29. apr 2010

bré ránko, tak ako?? ja mám dnes bielkoviny, ešte som však neraňajkovala, má nejakú prácičku.. 🙂

bea44
29. apr 2010

ahojte 😵
tak ja včera na večeru som si dala len 1 velky jogurt 😅 a mam vystarane na mesiac dopredu 🙄 ja jogurty nemusim 😒
- na dnes som si urobila taky "light" zemiakovy salatik. uvarila som zemiaky v supke, podusila mrazenu zeleninku : kukurica,hrašok,mrkva. trocha cibule, 1 kysla uhorka . všetko spolu zmiešat a ochutit podla seba 😉 ja som tam dala trocha bylinkovej soli, jablčny ocot a korenie. k tomu hlavkový šalat. a mňamko je na svete. troška zmena. 😉

- k tomu vitamin. dnu : ja si myslim, ze ak vám nesadlo ovocie, tak tam pišu že to možeme nahradit zeleninou 😵
asi ma ten den svoj zmysel v postupe diety , ked ho tam dali ..... či ??? 😀 😀 😀

tak vam prajem prijeme chudnutie 😉

bea44
29. apr 2010

😕 😕 😕 😕 😕 no toto 🙄 , tu sa dnes nechudne 😨 😨 😨

lubikaf
29. apr 2010

bea ja mam dnes fofry, nemam cas ani vas pozdravit 😝

ale inak dnes vitaminy, rano som nemala ovocie ale zeleninu, lebo som ziadne ovocie doma nemala. a na obed som robila pre muza hrachovu polievku, tak som si z nej dala, je tam sice muka v zaprazke a zemiaky, ale tie som si nedala. a na veceru si dam tiez zeleninu, ale tu si osmazim na oleji 😉

tak ahojte zatial 😉

claudee
29. apr 2010

no bielkovinový deň pomaličky za mnou, môžem povedať že bez chybičky, a nie som ani hladná..pravdepodobne sa mi za ten cca týždeň stiahol žalúdok 🙂 poobede som si aj troška pospala, tak sa teraz cítim plná energie 🙂 hodím ešte do seba jeden zelený čajík a budem spokojná 🙂

lubikaf
29. apr 2010

baby ja som dnes normalne ze cvicila cviky na brucho, uff uz sa tesim zajtra na tu svalovicu 😀 😀
no asi by som si mala najst cas kazdy den a spevnovat to brucho aspon trochu, lebo tie sunky su uz otrasneeee 😀 😀 a to zajtra idem do plaviek, ale to idem plavat s malym, takze tam budu same mamicky, takze v pohode.... 😉

zdenka112
30. apr 2010

ahojte tak ovocny den za mnou,dnes bielkovinky....mam kuracie masko so salatikom s vecera polvicna porcia...idem si dat hrozno a pak kavicku...dnes bude znova bicykel...a hlasia dnes krasne tak uzite si krasny dnik 😉

icejane
30. apr 2010

tie vitaminove dni budu asi zabijak..ja som po vcerajsku taka hladna ze by som aj klince zjedla...tak strasne sa tesim na masko na obed ze ho zhltnem naraz 😀 ...uff ani sa necudujem, ze sa pri tejto diete chudne ved tie male porcie a sama zelenina a ovocie..teda oproti tomu co som jedla predtym...sak z toho musi clovek schudnut aj keby nechcel 😅

bea44
30. apr 2010

lubi - ja sa na to cvicenie štartujem uz pol roka 😀 😀 😀 😀 , ale ide leto, tak sa asi budem musiet dokopat 😠 .
janka - neboj zvyknes si 😉 po dvoch tyzdnoch ti to ani nepride 😵

dnes UH- tak som si pripravila slovensku ryzu so zeleninou a sampiony som tam dala 😎 😎
a večer asi to iste , nemam velmi chut na sladke 😒 / az na tu čokoladku/ 😀 😀 😀 😀 😀
ozaj baby ako to riešite s tym vývarom v 1. a 2. den? tam pisu ze povinne vývar. Mne nejak nechyba, mala som ho
mozno 3-4 x. 😔 . ale ja nie som velmi polievkova 😒

natsa
30. apr 2010

ja polievky nejadávam.nemám vždy po ruke vývar a z bujonu mi to nechutí, ☹

claudee
30. apr 2010

čauko, ja som ešte ani neraňajkovala, nie som hladná, ale už sa k tomu musím dokopať.
dnes mám škroby, tak na obed ryža a varím k tomu mäso so šťavou, takže ja si dám aspoň tú šťavu a zeleninový šalát..
k tomu cvičeniu..ku koncu mája plánujem kúpit taký stroj na cvičenie, Eliptical..už sa naň teším..pred rokom som chudla aj pomocou rotopedu, ale ten som mala len požičaný a už ho doma nemám..

claudee
30. apr 2010

nedávam si vývar, to je len kvôli tomu, aby si bola menej hladná..

lubikaf
30. apr 2010

baby ja vyvar tiez nejedavam. mala som ho asi raz.

ja si dnes robim na obed kuracie prsia s mrkvickou a k tomu krajec chleba. a na veceru si spravim nejaku zeleninu k tomu masu, lebo mrkvy je malo a na vecer neostane 😉

teraz kavickujem. som inak bola s malym prvy krat plavat a som tam total vyhladla. dosla som domov o desiatej, som si nakrajala dva banany a len sa tak po nich zaprasilo 😉

bea44
30. apr 2010

tak ja si akurat ohrievam obedik 😉 nkrajala som si k tym cestovinam šalatovu uhorku 😀. uz som hladna 😠
prajem aj vam dobru chut 😵 a hlavne dobre trávenie 😀

icejane
30. apr 2010

jaj baby ja som si dnes spravila fajnovy obedik...takze..kuracie prsia som na troske masla oprazila, ochutila provensalskym korenim, osolila a okorenina a podusila, k tomu som uvarila brokolicu, nakrajala to masko a aj paradajku a vsetko aj s tym vypekom som zmiesala...to bolo super super chutne...mnam

claudee
30. apr 2010

ja som obedovala pred chvílkou, mám posunutý režim, večera zase nebude.. bolo to mnaaam 🙂

sunny_face
30. apr 2010

Ahojte dievčata práve som vrámci hladania nejakých info ohladne 90-tky objavila stranku, kde sa da stiahnut knižka o 90-dňovej diete. Ak ju ešte nemáte a mate zaujem, tak si ju stiahnite odtialto, aspon ja som to urobila a nebol v tom žiadny problem, len som zadala tie 4 pismenka a odtukla stahuj free
http://www.ulozto.cz/4189781/90-denni-dieta-kni...