90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

julca23
16. máj 2010

no baby tak tá polievka je úplne jednoduchá.....poprážim cibuľku na troške oleja, prihodím kyslú kapustu - my máme domácu tak je vynikajúca,ale raz ju premyjem,aby nebola veľmi kyslá, hodím tam zemiaky na kocky nakrájané, dokorením- ja dávam väčšinou grilovacie,vegetu, alebo aj trošku guľášového korenia,aby to malo chuť, trošku soli a je to......polievka za pol hodku urobená 😎 už sa normálne teším na večeru, fakt vynikajúce,len odporúčam
no a štátnice???síce len bakalár,ale baby tak ťažko to ide do hlavy že až......malú zanedbávam,mm takiisto, nervy na dranc a samé nočné popri tom,okolo dvanástej už nevládzem a spím. Ešte dva týždne, od 1.7. začíname,ale neviem v ktorý deň budem ja,tak nech pri mne stoja všetci svätí................
ale je aj september,nie? aj mm povedal, nech nestresujem, keď nedám teraz tak potom,no ale viete aký to je blbý pocit, ja viem že ma len ukľudňuje,tak uvidíme ako to všetko dopadne......
zajtra cestoviny,ale neviem ako to stihnem,lebo cez deň som v Prešove,tak čím to mám vykompenzovať z obchodu???čo by sa dalo ako rýchla náhrada????

yanni
16. máj 2010

Claudi takze ty obmienas len tri dni? Dobre som to pochopila? nO MNE TEN OVOCNY TIEZ IDE NA NERVY: vYDRZIM ALE musim vymysliet ako dalej, lebo ked toho ovocia tolko zjem tak ma naduva az hroza. Dnes mam ovocny ale som viac zjedla suseneho ovocia ako cerstveho. No a uz som aj dnes zhresila. KEd som si robila tu bryndzoovu pomazanku na zajtra, tak som pooblizovala misku az az. Ale dobre mi to urobilo 😉 No co uz, ked som vcera kolacik prepasla tak bola dnes bielkovina 🙄

yanni
16. máj 2010

julka dik za recept, mam zajtra skroby tak budem varit. KApustu mam sice len kupensku, domacu zo slovenska netrepem, to by mi asi cele auto smrdelo ale poviem vam ja uz som pasovala vselico. Aj v lietadle domace klobasy a tak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A este ked EU nebola, vzdy som mala nervy ze mi do vyhodia z kufra 😠 😠 😠 😠 😠
Drzim ti palceky na statnice aj moj brasko ma teraz bakalara, som mu opravovala diplomovku, ma uz len tyzden na odovzdanie. Rozumela som hov...ale aspon pravopis poopravovala. Obdivujem ta ze pri bejby takto studujes ale ty to zvladnes, uvidis. Skoda ze dietujes a nemozes by som ti panaka poradila 😀 Brasko s chalanmi na intraku len chlascu. A povedal ze ked bude Bc. tak aj otca opije, No neviem neviem ako ho na to prehovori, ten fakt na chlast nie je. Ale sranda to bude 😀 😀 😀 Ale neviem si predstavit co potom ked bude Ing. To uz ti chalani budu asi v alkokome.... Skonci dietu, ja pojdem brasku do kosic navstivit a stretneme sa a pojdeme sa aj mi dve opit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ozaj ides aj dalej na Ing, alebo Mgr. alebo co to bude na konci?

claudee
16. máj 2010

ano, yanni, striedam len tri dni 🙂 som si to pekne zjednodušila, nie? 😀
hlavné, že pri tejto diéte netrpím, a to by som kvôli ovocným dňom určite trpela 😖

gudulo
16. máj 2010

baby pomooooooc, mm si otvoril horalku a vonia na 2 metre 😝
inak, ja dnes bielkoviny, bolo masko, sice nie kuracie, ale nebolo mastne, tak dufam ze to nie je prehresok
ozaj a vie mi niekto vysvetlit, preco sa vo vyvare nemoze zelenina - napriklad mrkva varena, ked aj tak je v ten den zelenina?

adamko05
16. máj 2010

a kto povedal, že sa nemôže vo vyvare zelenina.... ja si dávam ... vyvar pekne so zeleninou, si popučím kareláb, mrkvu, kel, karfiol....a občas mi ani netreba veľa druhé potom... ale občas aj čistu pijem a občas ani taku, ani taku.... iba ked mám 😉

gudulo
16. máj 2010

v tom popise co mam ja, tak je napisane, ze vyvar cisty bez zeleniny, mi to neslo do hlavy, ked je v tie dni aj zelenina, tak som si to dobre myslela, tak budem mat aspon zeleninku v tom 🙂

magimary
16. máj 2010

gudu, presne toto napadlo dnes aj mňa 😨 😅 ,
ale vzápätí som si to pozrela v knihe znova a tam je jednoznačne napísané, že ČISTÝ VÝVAR VYPIŤ po jedle (!) 😉
pre niečo asi áno...
ja to chápem tak, že zeleninu síce môžeš mať, ale surovú ako prílohu k jedlu, a nie varenú vo vývare a teda
vývar samotný, čistý..

no, priznám sa, že ja som ho mala zatiaľ tuším 3x...moc mi to taKé čisté- a na pitie- nejde... a nakoniec po jedle už ani nevládzem 😝 😅

gudulo
16. máj 2010

no ja nemam priamo knihu a tak to neviem overit, mam len take prepisovane, co mi poslala kamoska mailom
ja som to riesila tak, ze som jedla cisty vyvar lyzicou, ja to pit nemusim, ale mam velmi rada vyvar, tak mam aspon pocit ze som ho "zjedla" 😲

lubikaf
17. máj 2010

ahojte baby, ja mam dnes bielkoviny. na obed si dam kuracie maso, mama vcera robila a este zostalo. som inak u mamy v Piestanoch, tak to tu budem mat tazsie s dietou, vcera vecer o deviatej napriklad robila palacinky 😠 😠
a na vecer si nedam maso, ale zakysane mlieko vypijem a este zjem ten kakaovy termix. ved jeden den to hadam nebude vadit, ked pomiesam maso s mliecnymi vyrobkami 😒

bea44
17. máj 2010

ahojte, ja som v sobotu a nedelu bola taka otravena z toho počasia, že som ani počitač nezapla 😖
ale teraz čitam, že sa činite, s prehreškami ale ideme dalej. 😵 v robote sa chudne lepsie 😠 doma su same lakadla, a kto to ma potom vydrzat 😢 . v sobotu som robila pizovníky a tvarohove tastičky z kysnuteho cesta . samozrejme . že som neodolala.
musela som ochutnat ci sa podarili 😀 😀 . uz viac nebudem piect, ked ja nemozem. musim to naplanovat na UH 😠
yani - slovenska ryza - to je to iste co tarhona , ale ma iny tvar. nie guličky ale podlhovaste ako ryza. preto sa jej tak nadáva 😝
a je to vlastne cestovina. takze pre zmenu v UH sa moze . ja som robila so zeleninou. na sposob ryzota.

julca - ja tu kapustovu polieku zvyknem robit aj z novej kapusty. tiez je OK. alebo to urobim hustejsie dam tam paradajkovy pretlak a privarok na 1*. 😉

lubikaf
17. máj 2010

ja sa akurat nalievam kavou. a uz som zjedla jedno jablko a vyzivu po malom dojedla. ale uz som total hladna, a tu len samy chlieb okolo mna, palacinky, nutely a podobne veci, ktore nemozem ☹ este ze sa musim ucit, tak na to jedlo az tak moc nemyslim. uz to nejak tu hodinu a pol vydrzim 😉

claudee
17. máj 2010

ahojte, ja sa ešte len chystám raňajkovať 🙂 na obed budú zemiaky, ryža by mi zase nechutila..
vonku hnusné počasie, normálne som ešte aj ja prispatá..nemám to rada 🙄

yanni
17. máj 2010

Aaaaaaaaaahojte,

no ja mam krizu uz za sebou, dnes vobec nie com hladna. Ale mam kavicku, cajicek, jogurtik!!!! a par bobul hrozna v sebe. A uz sa tesim na tu bryndzovu pomazanku a celozrnny chlieb. Od zaciatku diety som este nejedla chlieb, uz sa tak nan tesim. Dnes ziadne mäso, nechcelo sa mi vcera varit.

Ozaj Lubi, no ja som minule tiez pomiesala bielkoviny, na obed prazenica a na veceru jogurt. Ja to nejak tak 100%tne nedrzim, napr. vyvar nepijem vobec, a chlieb, ako pisu v knihe, som tiez za 2 tyzdne ani raz nejedla. Az dnes bude. A za 16 dni com zhodila 3 kg. Takze ono sa to moze asi aj prisposobit.

Bei dik za vysvetlenie tarhona/slov.ryza. No tak ja som v sobotu nic take v obchode nenasla, asi to zase isti Slovensko. Len to uz budem davno po diete, ked sa ja v Septembri na SK dostane. Boze mna z tejto krajiny asi slak trafi 🙄

bea44
17. máj 2010

yanni - aj by som ti poslala tu tarhonu, 😉 / ved do obalky sa zmesti/ ale poštovné by asi bolo drahsie niež tie cestoviny 😀 😀

ja som mala na obed 2 pizzovniky zo soboty / vobec sa mi vcera nechcelo varit na dnes/ 😖 ale šunku som poctivo supla dokoša. takze len cesto a kečup 😒
a na veceru asi keksik a čokolada

ja som vyvar mala od zaciatku asi 2 x a chlieb len sem tam

yanni
17. máj 2010

Bei to bol zapot prvej triedy 😀 😀 😀 No budem musiet vydrzat bez tarhoni 😠 No ja by som si aj ine dala, ael to je vsetko ze plnene vselicim. Boze ja uz nemam vobec napady co varit. A to v tej knihe, to su fakt cudne veci.
Ozaj v tej knihe som nasla tu "nasu" kapustovu polivku so zemiakmi.

claudee
17. máj 2010

tak obed za mnou, teraz trosku relax 😉 pôjdem si sadnúť k telke, pomaličky aj hokej bude..
zajtra že čo budem papať...nemám chuť na cestoviny 😝 budem sa musieť asi premôcť nejako.

yanni
17. máj 2010

Baby ja som dnes nejaka rozozrata. Uz mam toho tolko v sebe, jogurt, hrozno, jabko, chlieb s bryndz. pomaz., president-syr, a este by som nieco sladke ale nemozeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙄

Ale na zajtrajsie skroby sa uz vari ta kaputicka so zemiakmi, len to asi bude len na veceru, v kancli nemozem aby nesmrdelo. Este neviem co budem cely den jest. Ide ma porazit.

julca23
17. máj 2010

čaute baby..........tak Prešov úspešne za mnou,toľko som sa obehala,že až..... 😀 😀 😀
no a mala som hodinku čas,tak si predstavte,že som šla radšej pešo cez pol Prešova ako na buse.......sa normálne prekonávam.........obed nebol,nestíhačka 😀 ,ale zato teraz večera,urobila som si cestovinky s brokolicou,no zahustila som to troškou smotany a mlieka 😒 , viem, že sa nemôže ale čo už, dnes som kus vybehala no a večer zase učenie a učenie....ale dnes ma školiteľ trošku ukľudnil,tak nemám až také obavy zo štátnic ako som mala.....
yanni.....ďalej som dala len jednu prihlášku na Ing,ale neviem či ma prijmú, lebo tam je nával,takže možno bude rok pauza,čo by sa mi aj hodilo 😅 . Na moju školu som prihlášku nedávala,lebo je drahá.....1290 eur za rok-sú normálny????A ešte ten ich prístup 😠 a odkiaľ žena na materskej má zvyšných 2580 eur?a pôžička k tomu........
no zajtra ovocko.......a streda VOOOOOOODA 😖 😖 😖 😖 tak uvidíme

adamko05
17. máj 2010

baby..... dnes návšteva, malé prehrešky... sladkosti... inak vitaminovy dne bol... za "trest", 20 km, ešte idem na rotanu

zajtra už zasa na 110%, bielkoviny, je pečená krkovička... neni mastná, tak si dám a k tomu kapustu iba 😝 😝 .. kapustu ja môžem (varenu, surovu eeee)... na kiláááááá 😀

yanni
18. máj 2010

Ahojte,

no tak mam bielkoviny "uspesne" za sebou. No rozozrata som bola az-az, vecer som si este hodila jeden jogurtik, fest tukovy, ze vraj , 11,6 % tuku 😠 😠 😠 , od Mövenpick broskyna-maracuya hmmmmmmmmmmmmmmm
No dnes budem cely den len na 1 jablku, 1 hruske, par jahod a salatiku, az vecer tu kapusticku, je fakt fajna, vcera som trosku pri vareni kostovala, len musim ist este nejake korenie nakupit, lebo ze grilovacie, gulasove a tak to u mna nehrozi, tak nieco pojdem pokukat aby bolo na buduce 😉

Julka tak to si mala vcera riadny fitness 🙂 A na Ing mozes po Bc aj inde dat prihlasku? Je to ten isty odbor ci iny? No moj brasko je v KE na Tuke, dal tiez na Ing. ale tu istu skolu a ten isty odbor, vlastne len pokracuje dalej. No a ich poberu vsetkych, tam bolo uz pred troma rokmi sito, vlastne hned na zaciatku a aj pocas prvych rokov a teraz ich uz tam nie je na ten odbor tak vela. Ale naval vtedy bol. Ved chudak cakal 2 roky. Ale on je denny, tak to je asi nieco ine.
A tie prachy, to preco je take drahe. Ja som chcela tiez este nieco na dialkove, kukala som v Blave a BB, no v Blave by to co ja som chcela bolo za 650 € rocne v BB myslim dokonca zadarmo, ale to sa takmer kazdy rok meni. Len uz z toho aj vzislo, nie koli prachom ale v BA by boli prednasky aj cez tyzden, no to sa fakt neda a v BB co som kukla rozvrh na terajsi letny semester tak vzdy v piatok az nedelu raz za mesiac, to by sa dalo, len v nedelu vyucovanie do takmer 8 vecer, no dakujem. A potom este v noci cestovat do mnichova, to sa fakt neda. Dovolenky mam sice dost ale keby som si tak casto brala volno aj ked len na par dni tak by ma tu asi zabili 😠 No co uz. A zial tu v Nemecku je dialkove studium nie take rozsirene, ponuka ho len velmi malo univerzit alebo potom len privatne. Platit sa musi vsade, to je jasne, ale je to dost komplikovane. Ale zase co je zaujimave, co som kukla, co by mna zaujimalo, tak LL.B to je ako nac Bc. trva tiez 3 roky v dialkovom a stoji za cely cas 2500 €. No ti poviem, ze riadny rozdiel. Ved kolko zarabaju taki obycajni Slovaci a kolko mi tu. No normalne sa mi to nechce verit. A vies preco je to u teba take drahe?

No som sa rozpisala od veci, tak idem teraz na ten caji. Jahodkovy 😉

Adamko ja mam tiez rada kapustu. A ja zase hlavne surovu, ci uz cerstvu alebo kyslu mnaaaaaaaaaaaaam

yanni
18. máj 2010

no poviem vam, kde ste vsetky????? Zomreli od hladu alebo vylepsujete tu nasu dietku????? 😀 😀 😀
Alebo vsetky poctivo niekde makate. No ja by som uz aj domkov isla. Boooze este hodky musim vydrzat 🙄

zuuzka
18. máj 2010

Ahojte chudulky 😉 Ako to ide? Ja dnes bielkoviny takze uz mam za sebou veeelku misku salatu s fetou a bielym jogurtom. Celkom fajn. A vecer uz len mrkvicku, musim zhadzovat prehresky.
Yanni a co vlastne robis? Myslim pracu 🙂

yanni
18. máj 2010

sorry klavesnica zase strajkuje - 4 hodky som myslela

yanni
18. máj 2010

Zuzka no ja si davam tiez prave salat. Nechcela som du kapustovu polievku brat do kancla. Ale vecer sa uz na nu tesim 😉 A zajtra vecer na kolacik. Dufam ze ho neprepasie ako minule 😠

No ja prehadzujem akty z lava do prava na Mnichovskom sude 😀 😀 😀 😀 (pravnicke vzdelanie) By som si aj dalej nieco porobila ale mi musime tyzdenne 42 hodin odrobit popr. aj odsediet ak prave nie je co na robote a ked chce ist clovek v piatok na obed domov tak tych 42 hod. za 4,5 dna. A viac ako 10 hodin denne robit nemozeme (a kto by tu trcal 10 hod!!!). Takze na nejakeho Dr. alebo tak momentalne neostava cas ☹

zuuzka
18. máj 2010

No aj ja som myslela, ze sa vyberiem tym smerom ale nakoniec nie...ale tiez som studovala v BB 🙂

yanni
18. máj 2010

fakt v BB? No to je sranda. No ja som rodena bystricanka aj som tam studovala ale prekladatelstvo-tlmocnictvo, potom som presla do Mnichova ze dostudovat a zacala som uplne nieco ine. Takze som si tu urobila vysku a este 2 ine skoly tu sa to nazyva Berufsausbildung, to je vlastne hotove ako keby remeslo, len ze ja som do nijakeho remesla nefusovala 😀 Ono sa to zle vysvetluje, je to tu take specificke.

zuuzka
18. máj 2010

Super....si sikulka....aj ja uz som si milionkrat povedala, ze este nieco zacnem, ale uz sa mi nechce, som zlenivela. Ale ten cas tak leti, myslim, ze keby sa dal vratit urcite by som vyuzila viac moznosti, ktore som mala...ako napr. aspon zopar semestrov niekde v zahranici. No co uz...

yanni
18. máj 2010

Zuzka a co si vlastne studovala, ak sa smiem spytat?

Bozze byby mne ten salat lezi nejako nakrivo v zaludku. dala by som si nieco sladke. A drieme sa mi 😒 Take pocasie na spanie. A kosa. Dnes rano som mala pocit ako keby to pocasie jar a leto preskocilo a uz mame jesen 😠 fuka ostosest, prsi, svietoí slnko, zase prsi a tak dookola. V sobotu o 3 poobede ked som isla domov z nakupu bolo 5 stupnov, vcera o pol 5 vecer 14, no ide ma svihnut. A to uz mame pomaly koniec maja. Tu hlasili ze do ca. polky juna ani lepsie nebude, na vine su Alpy. Vsetko ide do Mnichova.

Mne sa taaaak nic nechce. A ze vraj sportovat....

zuuzka
18. máj 2010

medzinarodne vztahy...povodne som potom o rok chcela prestupit na pravo, ale uz som zostala, lebo ma to celkom zacalo bavit
No inak aj ja som akosi k.o. Len spat a spat. To bude tym pocasim....najradsej by som sa zavrtala pod deku s kavou a horalkou 😉