90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

magimary
22. jún 2010

ahojte, ja už čakám na bielkovinový obedík (na raňajky bolo pár jahôd)... 😉
asi tu budem za kacíra, ale ja s tým vydelením na "vhodné" tekutiny a "netekutiny" nesúhlasím... 😕 😝
totiž základná filozofia zdravej výživy a stravovania JASNE hovorí, že všetky tekutiny (aj v nemocniciach to tak platí, kde sa pacientom ráta príjem a výdaj tekutín PaVT!) sa rátajú do denného príjmu tekutín (teda okrem kávy, mliečnych nápojov a v diéte aj sladkých limonád), číže podľa mňa (teda nielen podľa mňa, ale aj podľa "múdrych lekárskych kníh") je jedno, či piješ bylinkový čaj, či ovocný nesladený, či vodu z kohútika všetko je jedno!
Podstatné je, že to nie sú sladené nápoje, či minerálky (nie stolové, bublinkové vody-"sodovky")... a nech je TOHO dostatočné množstvo!
nesladené čaje určite do prijmu tekutín patria!!!
ja napríklad pijem vodu z vodu úplne minimálne, ale za to nesladené (nizučko koncentrované) čaje pijem do úmoru a chudnem a cítim sa zdravo a viem, že aj obličky mi ďakujú, lebo neustále filtrujú nízkokoncentrovaný moč (čo je jednoznačný príznak dobrého pitného režimu 😉)...niekedy si to spestrím minerálkou a spokojne ju zarátam k príjmu tekutín, lebo tam takisto patrí (ke´dže je nesladená a magnéziová)...
no, niekedy (najmä keď nie som doma a lietam celý deň po úradoch, či lekároch) ešte aj to pitie zanedbávam... 😝 🙄

a btw., ďakujem za všetku pozitívnu energiu a účastné myšlienky, ktoré mi k zajtrajšku posielate 😔 😉
budem to potrebovať
takže-bei-URČITE piješ dosť...

magimary
22. jún 2010

yanka28, určite nesúhlasím s tým, čo si písala zároveň so mnou...
sorry, ale nesúhlasím 😉 🙂

my nie sme rastlinky a máme diametrálne odlišný metabolizmus ako majú kvetiny so svojou fotosyntézou 😅 😉 🙂
to je snáď každému úplne jasné...

yanka28
22. jún 2010

@magimary
co tvori voda v nasom tele:
mozog- 85%
svaly - 73%
nechty - 20%
vlasy 20%
krv- 93%
zlc -nejakych 70%
........ atd

Praveze nase telo ju potrebuje este viac ako rastliny. Nadmernzm pitim caju davame telu okrem ineho robotu naviac, lebo si ten caj musi rozlozit a tahat z neho tu cistu vodu.....

magimary
22. jún 2010

jó, a ešte aby som nezabudla , tak k príjmu tekutín URČITE patria aj polievky (vývary), ovocie (najmä dužinaté a šťavnaté), ovocné šťavy a džúsy, ale aj zelenina a pod. 🙂

yanni
22. jún 2010

Claudi, ty nemas rada mineralky? No ja sladke tiez nie, ani sirupove ale normalna mineralka to uz hej. Ale ja aj ovocne a bylinkove caje, tak ako bei. Volakedy som toho za den vypila na hektolitre, potom ako som zacala golfovat tak mi to bolo blbe vytiahnut na placi termosku, tak som presla viac na mineralky, ale caj mam vlastne kazdy den. Bylinkove samozrejme nesladene a do ovocneho si dam niekedy medik ked mi pride chut, ale tiez väcsinou nesladene. A chodte mi s usadeninami. Po prve, ten nas vypity caj nestoji v tele par dni, a aj z vody su usadeniny. Vodny kamen je co? Dokonca ani prefiltrovana voda nie je uplne bez. No co uz. 100% zdravo sa neda zit.

Ivi ja fakt neviem. No asi by sme mali nie len vyudit, ale aj vypotit v saune. Ved uz nejako sa hadam ten tuk poondiaty podda 😀 😀 😀

Magi chudatko, no nezavidim ti. Teraz tam budes na kolko krat chodit trhat? Mne pre 2 rokmi vytrhli vytrhli 2 mudre naraz len umrtvene injekciou. Spodny museli vyrezat a aj zasivali, horny bol v pohode ani som nevedela ze je von. Takze nemam na lavej strane mudre, tak som na polovicu osprostela 😠 Ale nemali miesto, isli mi uz aj usami von. Inak v DE je tendencia ze tu ti hned ked mudre vyjdu aj vytrhnu. Nejako su tu na ne zatazeny. Ale nastastie moj zubos je OK, ten zbytocne nevyraba bolest. Na pravo maju dost miesta, tak mi ich tam nechal. Pokym nic nevadi, tak je ok.

yanni
22. jún 2010

Magi presne tak. Do prijmu tekutin, patria aj tekutiny zo stravy. Cize ako pises aj polievky, ovocie atd. Ved to uz vie kazde dieta.

magimary
22. jún 2010

tak, tak yanni, súhlas s tými usadeninami 😉 😅

yanni
22. jún 2010

Ozaj a lekari odpokrucaju pit mineralky s velkym obsahom magnezia hlavne zenam a aj ludom ca maju casto v koncatinach krce a bolesti hlavy. samozrejme ze to treba obmienat, nepit v kuse len Magnesiu.

lubikaf
22. jún 2010

baby ja vam nestiiiiham.....docitam vas vecer, nemam dnes vooobec cas 😒

claudee
22. jún 2010

yanni, nemám rada tie "bublinkové" minerálky...také tie "tiché" ešte vypijem, ale ako hovorím, najčastejšie, t. j. skoro vždy pijem len čistú vodu z vodovodu..
magimary, to je pravda, čo si písala, že do príjmu tekutín patria ovocné a zeleninové šťavy a podobne..
ale do pitného režimu sa ráta len voda a čaje, a tiež súhlasím, že je jedno, či pijeme viac čajov (samoška nesladených) alebo vody, hlavne, že telu doprajeme tekutiny.. 🙂

yanni
22. jún 2010

Aha Claudi. No ja tiez tie klasicke bublinkove nepijem. Mne je to vela bubliniek. Ale zase uplne tiche tiez nie, to potom radsej z vodovodu. Ja si kupujem ze medium, tie maju malo a po case aj tak vyprchaju. Ale troska bubliniek musim mat.

No baby, ja som sa napraskala, mozzarella, redkovcicky, chlebik, juuuuuuuuuj nfaknotka. Ale zaludok sa uz zmensil. Oci by aj viac zjedli. A este ta voda - MINERALKA- do toho, tak som plna. A idem si este cajuk uvarit, ved nech mam tie USADENINY. Ja ich totiz zbieram. Chcem si z toho vodneho kamena, ked ho bude dost, postavit dom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
22. jún 2010

yanni, ja som na tom s minerálkami rovnako ako ty 😉

a už som tiež po obede 🙂
cottage syr a jeden jogurt už sú úspešne vo mne 😅
veru, yanni, idem aj ja na ten čajík, dobre že si mi to pripomenula... 😅 😀 😉 😀

magimary
22. jún 2010

tááák, 3 decká vo mne...
😅

janula_nz
22. jún 2010

ahojte.

prisla som k vam, aj sa som zacala s touto dietkou. sice som ju uz raz drzala ale dlho som nevydrzala tak teraz zacinam zas 🙂 uz je to lahsie, pretoze som dva tyzdne len na melonoch a tym padom som aj co to pochudla. uz ma ale omrzeli a nechcem zacat jest aby som nepribrala, tak som zacala zas s touto dietkou

ahoj magi. som ti pisala na fb ale si neodpisala. ako sa mate?

claudee
22. jún 2010

ja som prečítala, magimary, že tri decká v tebe 😀 že ako detičky 😀 😀 😀 😀

magimary
22. jún 2010

jani, ahoj...
neodpísala som ti, lebo ja tak fičím na FB-otvorím si link v mailoch, kde mi kto čo napísal a potom zase zatváram...
takže som nestihla reagovať...
ale včera (a vlastne ani dnes) som ani nemala chuť... 😝 😔 nejak mám toho v týchto dňoch veľa 😔 a je mi z toho ťažko...

a clauudi, hej bolo to tak dvojzmyselne myslené... 😅 😀
ale, samozrejme, deti sú celé a živé..., len tie decilitre sú vo mne 😅 😀

janula_nz
22. jún 2010

chcem sa opytat vas skusenych. dnes mam prvy den diety. a je pisane, ze mozem tri kusy masa. to su ake velke tie tri kusy? 😅

janula_nz
22. jún 2010

magi mate novu temu?

yanni
22. jún 2010

Janulka no ak das do seba tri kuy tak si dobra. Ja uz mam tak scvrrknuty zaludok, ze niekedy ani to jedno cele nezjem. Ked si este zeleninku k tomu dam. Ale hadam podla svedomia by som povedala 😀 Ja by som aj taky riadny viedensky rezen co je ako pol stola velky a to krat tri. Oci by jedli, ale zaludok uz nevyda. Janka jednoducho s mierou. Na zaciatku zjes mozno trocha viac, ale po case sa to uz ani nebude dat.

Magi ty si taka rychla? Ja som ten caj este ani neuvarila. NEjak mam stale nieco na praci.

A ze vraj tri deticky 😀 😀 😀 No dufam ze z toho caju nezajdu. Nie ze ich budes musiet do sava namocit 😀 Alebo otesavat z nich vodny kamen 😀

Ozaj yanka28, som si ten tvoj link kukla. To je nejaka firma na chudnutie? Robis tam? No neviem ale tu si asi na zlej adresse. Asi budem hovorit za nas vsetkych co tu navzajom chudneme, my si vystacime aj sami. Nepodporujeme ziadne firmy ani nejake pilulky nas nedrazdia, my to skusame zdravo a pohybom a vzajomnou podporou. A nestoji nas to ani cent. Akurat trocha casu, co stravime na konovi. A navzajom sa motivujeme a povzbudzujeme a este sa nestalo, ze by niektora chcela za to prachy. A plany ako sa stravovat mame kazda a tiez zadara. A este nam je tu aj veselo. Vsak kocky, mam pravdu alebo mam pravdu???? 😉 😉 😉 😉

bea44
22. jún 2010

uz davno sa tak s chuti zasmiala 😀 😀 😀 😀 🤐 🤐

yani, magi 😵 😵 😵 😵

este ze som si vas otvorila po obede 😉 bolo by mi zabehlo 😕 😕

idem aj ja na ten caj .... nech mam z coho stavat 😝

bea44
22. jún 2010

yani, si ma predbehla, uz tu raz bola jedna, co sa snazila kááázat o zdravej výžive 😠
a ze to co robime mi vobec nie je zdrave a jej mamka a svokra tiez drzali tuto dietu a nepomahala im.
a ze u nich v centre zdravia nam pomozu. 🙄 tak sme jej napisali, nech skoli mamku a svokru, ked to potrebuju, a nech nerozvracia nase ego 😠 😠

yanni
22. jún 2010

Bei no vitaj v klube. Budu z nas stavbarky. A Magi este aj kozmeticka podlahovych kritin lebo bude musiet stale tie usadeniny pucovat. Ale viete co pomaha? Savo radsej nie, to by ste sa po case asi ropadli, ale ktovie ci by to aj tu slaninu nerozpustilo, ja nedam nad prasok do peciva. Ked to vyplavy usadeniny z termoisky tak musi aj z criev. No asi skusim. Musim sa len dat rötgnut coi uz som dake usadeniny nazbierala 😀 😀 😀

magimary
22. jún 2010

yanni, maximálny súhlas! 😉 🙂
a som rýchla, lebo ja už mám čaj (dôkladne odležaný a usadený) dlhšie uvarený 😉
lebo ja ho nemôžem piť horúci, ja si varím dopredu a pijem až vychladnutý (alebo rozumej: usadený 😅 😀 )
bei, ešteže ti nezabehlo... 😅 😀

bea44
22. jún 2010

inač ohladom množstva stravy, aj ja mam stiahnuty zaludok 😠 uz nezvladam tie porcie co predtym 😕

aale dnes som popracovala a usilovne som natlacila do seba vsetky zemiaky so zeleninou 😀 😀

ved sa treba pripravit na normalne porcie 🤐

yanni
22. jún 2010

Magi aha takze ty mas usadeniny rada. Aj ich zoskrabes? Ale vies, to je jedna porcia jedla, potom musis jedno mäsko vynechat 😀

magimary
22. jún 2010

ja veru neviem, či mám stiahnutý žalúdok 😅 😕 🙄 😅
spočiatku som mala ten pocit výraznejší...
teraz sa mi to ani tak nezdá...
zjedla som celý cottage syr+ jogurt aj vtedy aj teraz rovnako ľahko... 😅 😝 😕 😅
no, asi som "rozjedená"... 😅

magimary
22. jún 2010

yanni, my sme práve dokončili, dostavali podkrovie, takže ja som musela všetko využiť/použiť ako stavebný materiál... 😅 😀
a, áno, ja mám usadenniny najradšej... 😉 😅

yanka28
22. jún 2010

Takze ked sa pripravujete na normalne porcie, tak vam prajem aby ste nedostali jojo efekt...
To je normalne pri dietach, ktore su na zaklade "hladu".
Ano, pomaham ludom ZDRAVO chudnut. Ziadne tabletky, hladovky. tabletky su vlastne z 80% chemia....
Nerobi sa program na chudnutie, ale na vycistenie, detoxikaciu a dovizivenia tela, coho vedlajsi efekt je schudnutie a odstranenie zdravotnych problemov aj takych, o ktorych lekari vravia ze su nevyliecitelne....... VKT, nadobudnuta cukrovka, choroba spojena s bezlepkovou dietou, skleroza multiplex...

helenkasabinka
22. jún 2010

jaj kocky dakujem za rady ste zlate 😵

no ja som mala na ranajky malinky bananik a aj z toho sa mi usli len 3 kusky lebo malinka mi ho zjedla 😅 😀
potom som mala kavu turka bez mlieka ale cukor si vazne neodpustim 😅 🙂

uz som mala na obedik pecene kuracie stehna robene na nive a smotane,to vsetko sa zaraduje do bielkovinoveho dna,je to sice kaloricke ale neodolala som hlavne ze som bielkoviny dodzrala a bez prilohy len tenky krajec chleba som mala k tomu,a zavaranu cviklu trosicku.....

o chvilku vypijem ten vyvar z polievku,aj tu som dnes varila 😉

a na veceru si dam masko z polievky kuracie 😉

moze byt????? 😕 😕 😕

yanni
22. jún 2010

hm hladovka? Baby vy hladujete???? No ja neviem, ale mne sa nezda ze by sme tu hladovali. My jeme len menej a zdravsie. A jojo-efekt nebude, lebo tu je spominana "normalna" strava nie normalna strava. V tom je rozdiel. Myslim ze ani jedna z nas sa k tej povodnej strave asi nevrati. Vsak kocky 😉 😉 😉 Slaninu a sunky mame aj bez toho aby sme to jedli. Aj ked moja coachka vravi, vsetko ale s mierou a davat pozor na prijem a vydaj. Vydaj musi byt samozrejme väcsi ako prijem. Takze magi musis este nieco prestavat, aby si tie usadeniny z toho dnesneho cajiku hned niekde pouziila. Alebo predaj, mozno niektora fabrika na vyrobu piluliek na chudnutie kupi 😀 😀 😀 😀

Magi a co som vravela? Mala som pravdu, ved vies s cim 😉