90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

domyyy
4. nov 2012

kočky ja dnes bez prehrešku zatial je to môj prvý deň.... raňajky banan obed kapustnica a večera to isté... teraz idem na návštevu tak sa budem snažiť nič nejesť

zuzu1104
4. nov 2012

čaute dievčatá, tak už o pár hodín budem spolu s vami diétna spolutrpiteľka🙂) Už mám na zajtra nachystané aj mäsko, vývar a zeleninku 🙂 Ako ste to dnes zvládli a čo ste papali?

zuzu1104
4. nov 2012

Recept na dobrý zeleninový boršč, veeeľmi zdravý a chutný (chutil celej mojej rodine). Táto polievka obsahuje veľký podiel koreňovej zeleniny, preto veľmi efektívne odbúrava podkožný tuk, tak hor sa na prípravu 🙂
Ako mierku použijeme kompótovú misku. Pripravíme si nakrájanú misku mrkvy, misku petržlenu, zeleru, kalerábu, zelenej papriky a tri misky nakrájanej cvikly. Na olivovom oleji si osmažíme všetku koreňovú zeleninu. Oleja sa nemusíte báť, pretože obsahuje nemastné kyseliny a pomáha roztápať podkožný tuk .). Zeleninu za stáleho miešania restujeme 15 min. Osolíme, okoreníme, pridáme rascu, nové korenie, bobkový list, a pridajte nakrájanú papriku. Opäť chvíľu miesšajte, pridajte mletú červenú papriku a pol litra vody. Varte do zmäknutia koreňovej zeleniny. Potom pridať cviklu, kým sa polievka varí urobiť si na panvici na oleji osmažené malé kocky cibule, pridáme na kocky nakrájaný cesnak, chvíľu osmažte a pridajte paradajkový pretlak. Nechajte ho prevariť, prilejte vodu a vlajte do varenej zeleniny. Ak by bola polievka príliš hustá treba priliať vodu a nechať ešte raz prevrieť.
Tak dobrú chuť žienky 😀

cutty
4. nov 2012

Tak vitaminovy den uz skoro za mnou.Proznam sa ze som bojovala sama so sebou aby som nezjedla nieco ine, ale odolala som. Dufam, ze kym pojdem spat, tak uz vydrzim nejest 😀 A hura zajtra na bielkoviny.

lucky14
5. nov 2012

@domyyy prajem vela pevnej vole mja. 😀 do Vianoc si kocka ako chces.! 😀

lucky14
5. nov 2012

@katarina789 ahoj. no ja som vcerajsok absolutne nezvladla...cely den som malovala byt...nie ten v ktorom byvame ....a nic som nejedla az do vecera a to som bola nezastavitelna. Ja som hovorila ze ked som hladna zdravy rozum ide bokom a ... Dnes si asi dam znovu vitaminy lebo po to mojom vcerajsom vystupe som skombinovala skroby aj UH aj bielkoviny. Ale nevzdavam sa. 😉 Aky si Ty mala dnik? 🙂 Prajem krasny a pohodovy tyzden! 🙂

lucky14
5. nov 2012

@zuzu1104 Ahoj. Prajem krasny zaciatok a vela pevnej vole Zuzi. 🙂

zuzu1104
5. nov 2012

@lucky14 ďakujem Táni, už som po raňajkách a popíjam si zelený čajík 🙂 Ako sa dnes cítiš ty?

katarina789
5. nov 2012

@lucky14 tak ja nebol by den aby som neporusila,sice v minime ale mozno aj to brani aby kila sli dole som proste strasna.Takze Ty dnes ovocny ?Dnes mame mat UH;) na kt.,sa tesim... 😉

mimi000
5. nov 2012

ahojte, tak u nás v robote bolo jedno obdobie čo skoro polovica báb držala 90-dňovku. Jednej babe tie kg sa nevrátili úplne ale raz za čas si ju zopakuje...
@zuzu1104 ako si robila tie zelerové hranolčeky to si ich na sucho osmáhla či trochu oliv. oleja???? to znie veľmi zaujímavo aj si neako prichutila????

katarina789
5. nov 2012

@lucky14 hlavne hlavu hore pokracujeme dalej ,pekny aj ked uprsany den prajem 🙂

katarina789
5. nov 2012

@mimi000 daj si do googlu vyhodi Ti viacej moznosti...ja som davala zapiect a pokvapkala som olivovym olejom ale aj ked na panvici budes robit tak pouzi olivovy olej no celkovo dlhsie sa robia...nam chutili 🙂

zuzu1104
5. nov 2012

@mimi000 zdravím 🙂 Robila som ich takto: Olúpala som si zeler, nakrájala na tenučké rezančeky(mne chutia tenšie, lebo ja moc zelérovú chuť nemusím a vtedy to necítiť, hrubšie cítiť za zelerom) osolila som ešte za surova a dala som na olej, ale keďže pri tejto diéte sa máme vyvarovať oleja (aj keď je dokázané, že olivový olej odbúrava podkožný tuk) tak ich môžeš upiecť v rúre na papieri na pečenie s trošičkou oliv. oleja. Nech sa ti vydaria a prajem dobrú chuť 🙂

zuzu1104
5. nov 2012

@katarina789 páči sa mi tvoj prístup 🙂 čo budeš dnes papať?

katarina789
5. nov 2012

@zuzu1104 Veru vela pevnej vole ja este stale bojujem sama zo sebou co sa tyka jedla ...aj ked nepocitujem hlad ,ale oci by mi papali ...preto v mensej miere porusim ...no prve dni mi to slo bez prehresku tak neviem....drzim prsteky🙂 a pismenkuj ako dnesok zvladas...

katarina789
5. nov 2012

@zuzu1104 dnes kedze mam UH spagety so sampionmi ;) tak sa tesim a hlavne na vecer ked si dam zakusok 😉)) ty co mas na obed ?

zuzu1104
5. nov 2012

@katarina789 Prvé dni sú práve najťažšie, tak klobúk dole, že si to tak dobre zvládla, určite sa to všetko unormálni. Je strašné, že musíš variť aj pre rodinu samé dobroty, vtedy človek veľmi ťažko odoláva.
No presne tá pevná vôľa, ale som odhodlaná, uvidím ako dlho mi to vydrží 🙂 Zatiaľ je to v pohode, na raňajky som vypila 4 deci vody a potom som spapala trochu hrozna a jeden pomaranč ( z toho mi ešte synček, čo to vyzobkal :D) a teraz som dopila pol litra zeleného čaju. Na obed mám pripravenú uvarenú teľacinku, trošku celozrného pečiva a vývar, už sa neviem dočkať kedy malý zaspí a ja to zbaštím :D

zuzu1104
5. nov 2012

@katarina789 tak to máš perfektný obed 🙂 jeeeej zákusok to je paráda a si si niečo napiekla alebo kúpila?

katarina789
5. nov 2012

@zuzu1104 Presne to je najhorsie sebe,rodine...bola som zvuknuta navarit mat na 2 dni...z akej vahy davas dole ?

katarina789
5. nov 2012

@zuzu1104 Piekla som v NE lebo moj manzel miluje sladke sice aj ja,ale momentalne nemozem ;))) Pernik som robila tak mi rozvoniava v kuchyni ze dufam ze do vecera vydrzim.Inak uzasne pijes...ja som do nedavna malo pila teraz uz skor..no musim taktiez davat na to pozor

zuzu1104
5. nov 2012

@katarina789 no presne tak a môj manžel je ešte naučený na rôzne lakocinky, číny, kebaby, pizze, som si ho rozmaznala, a teraz budem musieť fakt poriadne odolávať :(
Idem z vysokej váhy 95 kg, už vyzerám doslova ako prasnica a už sa nemôžem na seba pozerať. Na začiatku tehotenstva som mala 70 kg, tak hádam sa ešte na tú pôvodnú váhu niekedy vrátim.

zuzu1104
5. nov 2012

@katarina789 Katka (môžem ťa tak volať?), poradím ti s tou vodou. Mne strašne ťažko ide do hrdla zimná voda, tak pijem letnú a to je lepšie a hlavne som si kúpila džbán na vodu, každý deň si prevarím dva litre, vlejem si to do toho džbánu a dám na viditeľné miesto, vždy keď okolo neho idem, tak vypijem jeden hrnček a do večera je džbán vždy prázdny :D AJ ja som kedysi málo pila, ale tak som si zvykla a normálne teraz si už telo samo pýta 🙂

mimi000
5. nov 2012

@zuzu1104
@katarina789
no isto ich skusím.

mimi000
5. nov 2012

@zuzu1104 no ked píšeš o tých kg ☹ tak to ja som začínala tehotenstvo na 80kg po pôrode som mala 91 - 93kg a neusále som dietovala a teraz sa hambím aj napísať koľko mám teraz ☹ úplnááá katastrofa, len mám strašne slabú pevnú vôlu vydržím niečo pár dní a potom sa doslova dožeriem

zuzu1104
5. nov 2012

@mimi000 neboj sa spolu to zvládneme, budeme sa podporovať. Toto nie je diéta, ale zmena stravovacích návykov a vlastne aj životného štýlu. Treba vydržať kým si na to telo zvykne, a potom si bude všetko samé pýtať len zdravé veci 🙂 som o tom presvedčená. Nevešaj hlavu, choď často na túto strnáku, sú tu skvelé babule. Budeme sa navzájom držať, DOKÁŽEME TO!!! A potom môžme zájsť do obchodu s oblečením a kľudne si popýtať o dve čísla menšie oblečenie, ako doteraz 🙂

mimi000
5. nov 2012

@zuzu1104 začne sa zdravo stravovať a menšie porcie a to večerné zobkanie chipsíííkov..... musím zvládnuť a vynechať.Ja som držala aj 90-dňovku zopár vecí sa budem snažiť dodržiavať ale mám slabú vôlu tak uvidím 😉

mimi000
5. nov 2012

@zuzu1104 mne sa strašne páčia baby čo majú pekné nohy a môžu si dať rifličky a k tomu čižmičky a vypadajú krásne, no len s tými mojimi túúúúčkami to je horšie 😀

lucky14
5. nov 2012

@katarina789 ahoj. No moj povodny plan mat ovocny den som nedodrzala lebo som bola 3hodiny znovu malovat ten byt a prisla som odtadial hladna ako kon....takze som mala polievku zeleninovu s rezancami a cesnakove mini bake rolls...takze ovocicko zajtra. Ked takto makam nemam veru silu byt len na ovoci. Vecer si asi dam horalku a kakavko pri telke...taketo pocasie si to priam ziada. 🙂

lucky14
5. nov 2012

@zuzu1104 super!!! Takze si krasne zacala. Urcite sa uz coskoro budes citit lahsia a hrda na seba ze nieco pre seba robis. 🙂

lucky14
5. nov 2012

@mimi000 juuuj aj mne sa take nozky pacia ..zial aj ked som mala 53kg som take nemala....proste ja mam take stehniska aj lytka ze nikdy nevyzeraju stihle a krasne....ale teraz mas o veeeelmi vela kil viac ako vtedy a uz ani len nesnivam o niecom takom. Dufam ze nam to dietovanie pojde spolu dobre. A do Vianoc mame aspon 10kil dolu....len to ze treba neporusovat lebo.... 😒 Prajem krasny den.