90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

andrea1516
4. jan 2014

porosim daky recept na cicer porate dneska som kupila a potrebujem napadi

lydka84
4. jan 2014

@andrea1516 dala som na stranku receptov ciceove placky, moze to byt dobre, ale vyskusane nemam 😝
https://www.modrykonik.sk/group/5470/?h=skroby

perla200
4. jan 2014

@lydka84 no včera dievčatá prehresky a prehresky...fuj...dnes sa držím tesím sa... ovocný den ani jeden prehresok - zatial.... na obed mix ovocie so škoricou....
a inak ja si dávam do kavy trosku mlieka, inak to neviem vypiť proste...

andrea1516
4. jan 2014

priznavam aj ja som mala dneska prehresok zjedla som kusok pecenich zemiakov ...hambim sa a velmi

andrea1516
4. jan 2014

@lydka84 ale cicer je skrob nie ?a tam je ze muka??ci ako?nechapem

lydka84
4. jan 2014

@andrea1516 ano je a uprimne som si to extra neuvedomila.... ale podla mna aka na take mnozstvo das 1 PL muky nic sa nestane ... popripade skus tam dat zemiak nastruhany aj to ti to zahusti... 🙂

andrea1516
4. jan 2014

@lydka84 ok lebo ja co som nasla len polievku cicerovu...a ako ty ide desny den?ja co som dneska shresila si zajtra odpikam :(

lydka84
4. jan 2014

@andrea1516 ide skvelo rano banan obed cestovina so spenatom, olovrant kolekcia zo stromceka a teraz zmrzlina...zatial bez chuti takze som spokojna snad mi to vydrziiii

andrea1516
4. jan 2014

@lydka84 u mna bol te problem ze som nestihla obedovat a ked odisla nasteva o pol stvrtej som bola hladna a zemiaky bole hotove kym cestoviny nie ale aspon slakde nebolo .ja banan este nejem .teraz som si dala bruskay malo ale na zaciatok staci a zajtra ma caka pas a ak sa podari tak vecer aj zumba ...

vevericka2002
4. jan 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, či môžem na škrobový deň hŕstkovú polievku s mrkvou a zemiakmi... 🙂

lydka84
4. jan 2014

@vevericka2002 mozes 🙂 aj s mrkvou a so zemiakmi 🙂)))

lydka84
4. jan 2014

@andrea1516 ja som tiez chcela vyhodit banan ale....bol doma a uz prezrieval bolo mi ho luto vyhodit tak som si dala.....no ja som povedlaa ze na nakupy az poobede ked sa najem inak by to zle skoncilo keby som sa ja na obed nenajedla.,....

vevericka2002
4. jan 2014

@lydka84 Ďakovala... 🙂

lydka84
4. jan 2014

@vevericka2002 sak na to sme tu nie??? a inak mohla by si receptik hodit do skupiny
https://www.modrykonik.sk/group/5470/
nech niekedy aj ja vyskusam, nikdy som to nerobila ale uz dlhsie sa s tym pohravam ze kupim a spravym ale popravde neviem ako .....

andrea1516
4. jan 2014

@lydka84 no ja som nastevu nemohla vyhodit 🙂 takze my dnesok nevisiel nevadi zajtra je tiez den 🙂a na moje prekvapenie sladke my nechyba ale pijem caj so sladkym drievkom a to je veli dobre na chute na sladke a mne pomaha 🙂a deska som mala len rano med v kave

moje2deti
4. jan 2014

babule, a viete poradiť receptík na surimi - krabie tyčinky? mám doma 3 balíky a neviem čo s nimi - a či sa vlastne môžu? dakujem 😉

lydka84
4. jan 2014

@moje2deti mozu sa v bilkovinovy den a idem kuk do mojej mudrej knihy co tam mam .....len sa bojim ze vsetky budu s majonezou recepty a tym padom sa to nesmie....

vevericka2002
4. jan 2014

@lydka84 jasne hodim, bola dobra, nad moje ocakavania... 🙂

andrea1516
4. jan 2014

@moje2deti mnamky mozes ugrilovat na olejy alebo len rozmrazit a do salatu mnamky ja nedavam nykde majonezu lebo je taska ale tycinky miluje aj teraz mam v mrazaku

vevericka2002
4. jan 2014

@lydka84 majoneza sa da nahradit jogurtom bielym alebo smotanou nie? ja som robila vianocny salat tak pol na pol a skoro vobec sa nelisil od tradicneho aj ked teda tam su zmiesane skroby a bielkoviny. 🙂

eliza78
4. jan 2014

čaute,baby, lydka, my sme sa dneska asi dohodli, tiež som mala na raňajky banán, na obed špagety so špenátom: ŽE VÝBORNÉ!!!, večera pizza so zeleninou....... a z čoko koľko môžem? nežiada sa mi, ale možno to pomôže na ten zajtrajší vitamínový deň, ovocia mám doma síce fúru, ale aj tak sa obávam, či to dám... 😢

lydka84
4. jan 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
ahojte tam my sme vacsina uz zacali , je nás cez 30 co drziiime 🙂

kto sa chce pridať je samozrejme vítaní , samozrejme aj so zapisanim sa do tabuliek aspon s vasimi menami a datumami....

posielam link kde je vlastne cela kniha vsetko rozdelene popisane + vysvetlenie + 90 receptov, odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a druha ubytky v cm ... tam ma kazda viac riadkov aby sa dopisali vzdy po vodovom dni ubytky ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte - mená aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem 😀 😀

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu 😉

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

vevericka2002
4. jan 2014

@eliza78 das neboj sa, mne to prvy raz islo az som sa cudovala. a potom som zistila este ako uplny zaciatocnik, ze vitaminovy den je aj zelenina nielen ovocie a hned mi bolo lahsie... 🙂

lydka84
4. jan 2014

@vevericka2002 nahradit sa da ale pri bielkovinovom dni je pravidlo ze nesmies miesat dva druhy bielkovin (povolenej potraviny daneho dna) takze ak si das rybie tycinky tak ziadnu inu bielkovinu nesmies.....

lydka84
4. jan 2014

@eliza78 co sa kolko moze tazka otazka mne pomaha toto
http://90-dnova-dieta.php5.sk/priklady-dnov/ind...
su to priklady dni na 90 dni takze podla knihy kolko davaju tam tolko mozes....viem ze je tam na bielkoviny ze upecies 800 g kura.... to by som mala aspon na 4 chody nie na dve...takze mnozstva sa bat nemusis....syr na salat je 200 g napr.... pozri recepty a podla toho... ja si napr. varim 75g cestovin a staci mi to...pricom v knihe sa pise ze uvarime 120 g cestovin....mne je to vela, zalezi co k tomu ci cestoviny polejes len kecupom alebo si k tomu urobis dalsich 250 g zeleniny........takze skus tam popozerat podla toho aku potravinu potrebujes......
co sa tyka zajtrajska mozes papat kazde dve hodiny, kupila som si dnes ananas a na obed si idem urobit urcite kremovu zeleninovu polievku potrebujem nieco tepleeee posielam link
https://www.modrykonik.sk/group/5470/?h=vitaminy
a mozes oriesky semienka, zajest za hrst ked sa budes potrebovat
+ voda s citronom skvelo zabera na chute

eliza78
4. jan 2014

voda s citrónom je výborná, ale ešte stále ma smädí, no pozitívum, dnes ma ešte hlava nebolela...
Lydka, ako zajtra s tým ovocím, každé dve hodiny 1 ks ovocia, alebo ako? Prosím, poraď.

lydka84
4. jan 2014

@eliza78 Pozrela si knihu? tak sup sup je to tam........tiez ti to pisem len z nej 🙂
napr.
DEŇ 20.
Raňajky: 1 väčší strapec hrozna alebo šálka malín ...
Desiata: pohár ovocného džúsu
Obed: Zapečené banány s jahodami
Olúpete 2 banány a prerežete ich po dĺžke. Všetky 4kusy pokvapkáte citrónovou šťavou a rýchlo opečiete na lyzici masla. Obložíte ich roztlačenými jahodami
alebo iným drobným ovocím

Olovrant: 1 PL tekvicových semien a šálka čaju

Večera: 1veľké mango, štipka chilli, ½ ČL ďumbiera, 2ČL nasekaných mätových listov
štipka soľ i, 2 dl minerálky, podľa chuti sladidlo. Všetko spolu zmiešajte v mixéri a pomaly vypite

Nechutí vám?
1 mango, 1 papáju nakrájajte na plátky. Z každého ovocia si odložte po jednom plátku a narežte ich na malé kúsky. Ostatne plátky povarte so šťavou z 1citróna a sladidlom. Vzniknutú zmes rozmiešajte v mixéri a ozdobte kúskami manga a papane

tak na desiatu napr 1 banan miesto dzusu obed si urobis hocijaky z knihy alebo nieco zeleninove podla chute a toho ci chces nieco teple alebo nie olovrant napr 1 pomaranc a vecera zase co chcem ovocie, zeleninu alebo to co na obed🙂 v knihe sa pise ze mozes jest kazde dve hodiny a :
http://90-dnova-dieta.php5.sk/vitaminovy-den/in...

vevericka2002
4. jan 2014

@lydka84
jeeej dakujem, vies este nie som taky profik a nedopina mi to. 🙂 po prvy raz som nebola v tomto poctiva vobec a v cviceni uz vobec nie, ale aj napriek tomu som dala 17 kg, po druhy krat to neslo tak lahko a tak som to vzdala, tak teraz sa budem snazit byt poctivejsia. a co si myslis o takomto stravovani v tehotenstve? 🙂

lydka84
4. jan 2014

@eliza78
Ak ste dopoludnia hladný, doprajte si na desiatu jeden kus ovocia alebo ovocný džús, samozrejme bez cukru. Na 4-tý, ovocný deň, môžete jest viackrát denne(za jedlo sa rata už jeden kus ovocia a jeden pohár ovocného alebo zeleninového džúsu)

lydka84
4. jan 2014

@vevericka2002 ja odporucam nastudovat tych prvych 10 stran v knihe , precitat aspon 5 krat a potom cloveku zapne raz dva aj ked pozeram ze ta kniha na nete sa lisi od tej co mam doma orginal v papierovej forme.... a co sa tyka dieta a tehotenstvo neviem ... tehotna som este nebola a snad ani nie som 😀 ale podla mna 90 sa da kedze jedine zakazane je alkohol a ten sa ani v tehotenstve nesmie, obmedzenia tam nie su inak ziadne len ze nejes vsetko odkopy ale oddelene a tym padom aspon nemas zatazeny zaludok ....ale toto je fakt otazka na lekara 😉