90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

ketrinn
24. jan 2014

@kaciatkom a ved hroznove vinko suche nieje prehrešok🙂 ved je z hrozna ,ja si tiež dam z mužičkom pohar vinka vo vitaminy a neberem ako prehrešok a ani v ine dni by som nebrala kedže je bez cukru ved nejdem vipit litru 😉 tvrdy alkohol určite nie ale suche vinko "ano"🙂

kaciatkom
24. jan 2014

@ketrinn ahoj. Ja príjem iba sladké víno. Suché mi nechutna.

1veroncek1
24. jan 2014

kočky, dnes na veceru UH mozem si zaliat ovsennu kasu mliekom ?

1veroncek1
24. jan 2014

recept na lasagne zo zeleninky 🙂
Na paradajkovú omáčku:
- 1 šálka namočených sušených paradajok
- 2 stredne veľké paradajky
- ½ zelerovej vňate
- 5 lístkov bazalky
- 1 hrsť koriandrovej vňate
Na pesto:
- 1 šálka baby špenátu
- 1 šálka bazalky
- 1 šálka koriandrovej vňate
- ½ malej cuketz
- 1 strúčik cesnaku
Na syrovú omáčku:
- 1 cuketa
- 2 polievkové lyžice tekvicových semienok
- 1 strúčik cesnaku
Čo ešte potrebujeme:
- 2 cukety nakrájané na tenké, rovnako dlhé plátky
- 1-2 paradajky nakrájané na kolieska

Paradajkovú omáčku a pesto nespracovať dlho, aby ostali kúsky. Syrovú omáčku spracovať v mixéri do hladka. pre solicov pouzit himalajsku sol a najlepsie hned podavat ,po dlhsom odstati to pusti dost vody

ketrinn
24. jan 2014

takže kočky na večeru len čokoladka nedam už ani ten kusok pizzi mam dost od obeda ja neviem vždy ked mam uhlohydraty a dam niečo kysnute či zmuky no neviem čim to ide napuchne mi brucho zduje ma a mam pocit akoby mi netravilo či čo som plna takže večera nebude,idem uvarit este čaj anizovy .

lydka84
24. jan 2014

@1veroncek1 ahoj mozes, ved aj v kolacoch je ale ak to chces ze uplne zdrave a 100% delene zalej si ju pohankovym mliekom 🙂

lydka84
24. jan 2014

@1veroncek1 receptik prosim daj aj do kucharskej knihy https://www.modrykonik.sk/group/5470/
pod #bielkoviny

1veroncek1
24. jan 2014

@lydka84 preco pod bielkoviny, ved tam e sama zelenina 🙂

lydka84
24. jan 2014

@1veroncek1 ze lazane dajak som sa nedocitala a napisala prve co mi napadlo xixi
takze pod #vitaminy

lydka84
24. jan 2014

@1veroncek1 ale ves co rozmyslam, ze posypat tie lazane este syrom 😝 😝 😝 😝 😝

1veroncek1
24. jan 2014

aj mna ze cerstvy pamezan , este som ten recept neskusala kamoska dala ,,ale myslim ze ta chuti bude dost aj bez syra 🙂 neskor pridam

2momo2
24. jan 2014

@ketrinn je anizovy čaj špeciálna na niečo dobrý, alebo ho len máš rada? všimla som si že si ho už viac krát spomínala, tak že by som aj ja vyskúšala. Inak ja mám ten problém s nafúknutým bruchom zasa v Bielkovinový deň ak si dám pečivo. Po chlebe nie, ale ak si dám celozrnný rožok, tak mi to vôbec netrávi , takže budem obmedzovať ešte viac 😒

lydka84
24. jan 2014

@2momo2 aniz je proti nafukovaniu .... odporucam kupit bud korenie a namixovat si alebo priamo caj popradsky rasca aniz fenikel http://www.popradskycaj.sk/caje/bylinkove-caje/... .....velmi dobre zabera ja ho pijem roky lebo mam problemy s travenim .....a nafukuje ta z celozrneho peciva to je normalne nakolko cele zrna sa tazko travia..... neostava nic ine len to obmedzit.... a pit cajiiiiik 😉 alebo skusit iny druh peciva

andrea1516
24. jan 2014

@ketrinn vyzera to dobre ,,,teraz som dosla s prace ...ja deska pitie super este teraz si dam caj a snim mam 3,2l sa tesim ale cely den sedim na wc ....na obed som mala kukuricnu kocku a jeden biely rozok :( a na veceru uz sa my nechcelo pšeno varit tam mam mandle v horjek cokolade a taky suchar s cokoladou a cajik ...ale ako som sa tesila na sladke tak my to nechuti tak sa tesim...zajtra mam pelsy a zeny s druheho mesta tak od 11do 17cca v praci ale mam nakupene jablka hrusky a banan 🙂

andrea1516
24. jan 2014

@lydka84 vyzeraju uzasne mam jedno štastie ze ja palaciny nemusim 🙂ale vyzeraju byt chutne

lydka84
24. jan 2014

@andrea1516 aj chutia, ta celozrna muka v tom robi svoje a s tym ovocim uplne skveleeee som to jemne natrela jahodovym dzemom a poliala tou stavou z ovocia , uzastne nieco urcite ich este urobiiiiim

andrea1516
24. jan 2014

@lydka84 ja mam stastie ja palaciny buchty na pare nemusim jem ich asi raz za rok nie som na taketo sladke skvor maso a syry 🙂 ale kto lubi tan si isto pochutna na tichto tiez

lydka84
24. jan 2014

@andrea1516 ja som prave ze na sladke aj ked som sama prekvapena ze teraz ked si dam raz za 4 dni tak mi to stacia ine dni nepotrebujem...... a zas ja maso nemusim....ked tak syr alebo rybu ale maso keby som aj mesiac nemela tak mi to nevadiiii

2momo2
24. jan 2014

@lydka84 ďakujem za radu, určite čajík kúpim, ale čo sa týka toho trávenia, mávam to aj s bielym pečivom. neviem čím to je. lebo na uhlohydráty ja zasa problém nemám aj keď mám kysnuté cesto

lydka84
24. jan 2014

@2momo2 to si ako ja, bola som na testy na potravinovu intoleranciu a vyslo mi ze reagujem na vsetky muky okrem pohankovej ..... a niekedy mi nie je nic a dakedy je mi tak zle ze len nalievam cajom a kvapkami proti nafukovaniu co som objavila v lekarni.....proste tiez nie stale zalezi asi aj s cim to skonbinujem ...tazko povedat napr som dosla na to ze mi vadia aj mandle , sem tam su v pohode ale ak si dam vacsie mnozstvo tam ma strasne svrbia cele usta az ma boli z toho hrdlo ..... musis si to nejako odsledovat ze kedy ti je blbo idealne zapisovanim si potravin toho da ked zreagujes

zujka2
24. jan 2014

@lydka84 ahoj, ako ti prosím ťa robili tie testy na intoleranciu?

2momo2
24. jan 2014

@lydka84 tak ja mám inak aj veľa potravinových alergií,ale na obilniny mi ich nezistili. Ale tiež som ako ty čo sa týka sladkého - to mi vôbec nechýba. Ja som skôr na slané - aj jedlo, aj pochutiny. A čo sa týka bielkovín, dávam skôr prednosť syrom ako mäsu. Na niektoré ryby som tiež alergická, takže to iba opatrne. Ja to mám ťažké - mám alergie a ešte som aj moc vyberavá 😠

andrea1516
24. jan 2014

@lydka84 ja jedavam len kura a ryby ale ja by som kuracie prsia vedela jest kazdy den 🙂sladke skvor nieco male alebo kolace ale ked emam palacinky rok tak my echybaju ale chvalabohu to mam od malicka 🙂

ketrinn
24. jan 2014

@2momo2 ano je dobry na pretravenie ale aj feniklovy a odburavaju aj tuky🙂takže mam 2v1 😉

ketrinn
24. jan 2014

@andrea1516 ja sa už tešim na zajtrajši den🙂 strašne mi je tažko z mučnych jedal tak zajtra budem čistit čreva ovocim🙂ja som nestihla ani vela vipit zanedbavam už 2 dni ale zajtra slubujem budem poslušna🙂 😀

ketrinn
24. jan 2014

@andrea1516 to si moj človek ja tieš meskova a preto sme aj tak vypasene xixixii

ketrinn
24. jan 2014

@2momo2 ja mam tiež vela alergii na potraviny a berem aj nalcrom ale snažim sa vyhybat no niekedy sa neda .a o testach na intoleranciu viem vela moja mala IVANKA ju mala na muku,hovedzie ,mlieko ,bielko,kukuricu ,olivy,davala som si ich robit do irska platila som 400e ale pomohlo to malej nasadila som dietu 2 roky sme sa trapili a potom pomaly pridavali potraviny ale dodnes nemožme miešat !!!ale intolerancia sa liši od alergie z intolerancie možeš vyjst ale už ak maš potvrdenu alergiu od doktora testom na kožu tak stoho už nevijdeš možeš to len zmiernit liekmy ,preto su dobre tieto testy na intoleranciu aby si nasadila dietku a tak zabranila tomu aby sa t intolerancie nestala alergia 😵 to je test na 130druhov potravin .dali sme preto testovat lebo alergie jej tu nevyšli a malu stale bolelo brucho a nemohla sa vykakat a liečba zabrala super dokonca som aj kvoli tejto intolerancii mala predlženu matersku platenu.ak by si niečo chcela vediet s.melo sa opytajporadim ti

andrea1516
24. jan 2014

@ketrinn nie nie od samotneho masa nie ale preto ze ho zle kombinujeme ...teraz citam jedu kihu kde sa presne pise co je zle pre telo a traviacz trakt ked sa jedlo kombiuje a ked sa je sprane sa napomaha traveniu ....strase sa my zapacila tema zdrava vyziva sa zacinam okolo tho otukaat 🙂

lydka84
24. jan 2014

@zujka2 nie z krvi ta je strasne draha ale tym pristrojom co sa nejake vzruchy vyvolavaju .... dajaky nemec vymyslel 😉

ketrinn
24. jan 2014

@andrea1516 čitaj čitaj a potom hod daku zaujimavost 🙂 aby sme boli mudrejšie🙂