90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
23. feb 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
tam my sme uz zacali, poniektori (minimalne je nas takych 30 zienok a chlapov ) co uz máme prvý mesiac aj za sebou, o chvilu mame 2 vodovy den a ideme ďalej......nahlasilo sa nás cez 60 ze do toho ideme ....

kto sa chce pridať je samozrejme vítaní, aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnúť v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a druha ubytky v cm ... tam ma kazda viac riadkov aby sa ubytky dopisali vzdy po vodovom dni ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte – mená a zaciatok diety aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .......... (ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu )
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

Neutralne potraviny :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

OLOVRANT
- ak ste hladny dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

andrea1516
23. feb 2014

@lydka84 obdobje po vyplate vela prace nestiham poriadne varit aj preseba tak jem co najdem ....a ked pridem domov som unavena cvicit ....ale dneska my koncja kramy tak uz zacnem od znova poriadne aj ked zajtra zase nestihnem idem do svet zdravja k doktorke potom vela prace do piatej a potom idem na forever takze neviem co a ako ale musim zaradit aspon tyzdene jednu saunu a tri cvicenia ..uz nech je vonku teplo a zacneme chodit do plavarne ....nepribrala som inac nic vazila som sa ale stoji to z mesiac ...a to som mala uz dva vodne dni lebo jeden som si pridala ....tak nevijem

lydka84
23. feb 2014

@andrea1516 no som zvedava co ten svet zdravia co nove sa dozvies .......s vahou ani ja ziadna slava z toho si nic nerob ja som po vode mala 84,5 ...potom som vysla spat na 86 ...a teraz kolisem medzi 82-84 stale ..... takze vaha stoji aj u mna , velmi malo som od prvej vody sla dole....... takze hlavu hore 😉

andrea1516
23. feb 2014

@lydka84 ved toto sa my nepaci ze to stoji alebo ide hore.ten svet zdravja je dobry len tam je inac jedenie a nestiham zase pt co je velky moj problem

lydka84
23. feb 2014

@andrea1516 ako u mna zacali klesat cm pripisujem to cviceniu takze velmi tie kila neriesim ....ale asi nedam ten moj ciel co som si dala za 90 dni 😒 ....ale ak vojdem do nohavic z maturitneho kostymu co mam v skrini , tak mi to vadit vobec nebude 😉 😉 😉 😉 ..... a budem happy je to posledna odlozena vec co mam doma a nemozem ju nosit, sice uz ich zapnem ale na ulicu by som v nich este nevysla cez pas sa mi prelievaju velmi vonku ......

1veroncek1
23. feb 2014

@andrea1516 ahoj Adi, co sa deje u teba ked horor,?

lydka84
23. feb 2014

@1veroncek1 ahoj a tebe sa ako dari????

estachova
23. feb 2014

no ja konečne som sa nakopla, včera som dala na 100% aj vodu a dnes sú vit., tak tiež v poho. ale ešte voda 😒

lydka84
23. feb 2014

@estachova supeeeer blahozelam som rada ze si v tom opat s nami 😉 a neboj vodu postupne daj aja dnes tiez nic moc, cez vikendy pijem asi len 1/2 toho, ako ked som v praci

lydka84
23. feb 2014
1veroncek1
23. feb 2014

aale dobre prave som dojedla obed 🙂
tu je obrazok 😀

1veroncek1
23. feb 2014
lydka84
23. feb 2014

@1veroncek1 juuuj to vyzera dobreeeee 😝 😝 😝 😝 😝 😝

1veroncek1
23. feb 2014

uz som hodila aj do receptov 🙂 a chutila famozne a ty co si do toho zapekaneho ovocia dala aj to vyzera mnamky spravim si na zajtra

lydka84
23. feb 2014

@1veroncek1 supeeer urcite vyskusam niekedy, moje je toiez kucharskej knihe :
https://www.modrykonik.sk/group/5470/vitaminy-z...
take fajne to bolo ze som musela urobit este raz xixix

1veroncek1
23. feb 2014

no mam sice ine ovocie momentalne doma ale spravim si veru 🙂 a dam tam jablko kiwi banan zlte slivky a zalejem mandarinkovo citronovou stavou a hrozienka a kokos na vrch 🙂 uz sa tesim nazajtra 🙂

lydka84
23. feb 2014

@1veroncek1 ja som to robila uz aj s jahod, bananu a ringlond + malin v lete ked som drzala ten mesiac .... a bolo to mnam ....hrozienka odporucam hodit do zalekacej misy spolu s ovocim aby nasiakli chutami - tou stavou co tam vznikne .... a nakoniec hotove uz len posypat kokosom 🙂

1veroncek1
23. feb 2014

viem ze sa to sem nehodi ale ked je uh na vecer co takto vyskusat toto strasne sa mi to paci 🙂
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6600956...

lydka84
23. feb 2014

@1veroncek1 co by sa nehodilo sak my predsa mozeme papat vsetkoooooooo 😝 😝 😝 😝 😝 😝 daj ho kludne aj do kucharskej knihy ale skopiruj aj foto nech vidime k comu ten link patriii 🙂 🙂 🙂 🙂

1veroncek1
23. feb 2014

@lydka84 no neviem to spravit preto som len link dala hihi 😀 😀 😀 😀

kaciatkom
23. feb 2014

Dievčatá všetky, ktoré cvicite jillian Michaels klobúk dole. Poriadna makacka. Mala som poriadne čo robiť. Tak rýchlo mi to ušlo.

lydka84
23. feb 2014

@kaciatkom veru poriadna ked uz ako tak ich dobehnes ides na dalsi level aprides na to ze ho ledva das cez 50 % ale mne osobne s ato velmi pacia krasne pri tom ubieha cas a miznu cm 😀 😀 😀 😀

kaciatkom
23. feb 2014

@lydka84 úprimne? Ja som potom už nestihala. A to som ani cinky nemala. Kondicku už nemám. Poctivo ju vydriem. Dnešný aj včerajšie deň cely zle. Aspoň mám priucku, keď mi je zle. Od zajtra opäť idem poctivo.

matamisi
23. feb 2014

@lydka84 presne tak ....ja jilli zboznujem 😵
Baby ja dnes vitaminy a dnes po prvy krat mi strasne chuti chleba so salamou....este som si nedala,ale strasnu velmi strasnu chut mam nan 😕

lydka84
23. feb 2014

@kaciatkom prvy a druhy krat ani ja potom som musela den volna dat lebo som sa nevedela postavit na nohy a na 10 dne som to dala tak na 95 % 😀 😀 😀 to sa prisposobis casom a cvicim podla tej light holky, ta cokoladkova je iny level xixi

lydka84
23. feb 2014

@matamisi umyt zuby a spat 😀 😀 😀
ale fakt mne umytie zubkov velmi pomaha.... hned ma prejdu chute

matamisi
23. feb 2014

@lydka84 aj mne to niekedy pomaha,ale dnes nejako nie.....nejaka depka ma chyta ani cvicit sa mi nechce teraz,celkovo sa mi nic nechce 😲

lydka84
23. feb 2014

@matamisi ta co sa deje, ved uz len 4 dni a mame druhu vodu

komisakpd
23. feb 2014

mozem sa pridat..chcela by som zacat a hlavne by som potrebovala rady..vdaka

lydka84
24. feb 2014

@komisakpd ahoj jasne ze mozes, precitaj si prvy prispevok na tejto strane odomna, tam sa vselico uzitocne dozvies,je tam aj rozdelenie potravin podla dni,,,,,, a ak ti nieco nebude jasne alebo nenajdes v nom odpoved na svoju otazku kludne napis tu do fora, urcite ti radi odpovieme 😉 😉 😉 😉 😉 a ak sa nam este zapises do zabuliek, budeme velmi radi 😎 😎 😎