90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

katulik22
24. feb 2011

@kubkovka moj vymysla a ma 10 mesiacov :D ale dalo sa dnes....az na to jeho papanie

llumka
24. feb 2011

babenky, musim vam napisat dnes som do piatej pekne len pila vodu, caj a dzusiky.a potom sme isli u babkinej sestry, ma narodeniny, ona je sama , rozvedena, bez deti, skratka nikoho nema. taaak sa potesila ze sme prisli, zacala ponukat, grilovane kura, zemiaky, salat a kolac, skoro ma porazilo, odmietnut som nemohla, este myslela ze pride aj moj muz a oco,tam sme boli iba mamina, teta a ja smalym.tak som jedla kura so salatom a 2 babovky. som sklamana. rozmyslam ze by som dala, zajtra znova vitaminy a pozajtra dam skroby. co poviete?
idem vas precitat dozadu

mimika4408
24. feb 2011

caute dievcata, prave citam ze sa bavite o detoch 🙂 ...ja hovorim: male deti male starosti , velke deti velke starosti...ja to mam doma v zastupeni z kazdeho rozka troska a radsej budem riesit maleho ako pubertalnu dceru 😠 ...uz nech je po prazdninach 😉 no a hlad a predmenstruacny syndrom to je ako rozbuska 😀

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 veru aj moja mamina to vravievala :D len ked dnes sme od osmej do desiatej ranajkovali,islo ma porazit :D tak ale len vo vnutri navonok akoze vsetko ok a maly sa usmieval od ucha k uchu :D

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 stravovacie navyky mojho syna tiez nie su ktovie co....a pritom clovek vyvara denno-denne, ale tym ze on bol do 2,5roka kojeny odmietal akukolvek inu stravu, mal len svoje oblubene jedla a to mu zostalo doteraz 😒 , uvidim co bude v skolke 😉 . rano som mu ponukala na ranajky jogurt,pribinacik, monte...a on: kinder bueno 😀 😀 😀

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 no aj moj maly.....vsetko si prebera....rano mu spravim krupicnu kasu a ide von macke,chcem mu dat jogurt otoci hlavicku,vyziva nehrozi,sa na mna pozrie,ze aky sajrajt mu chcem dat a ked mu natriem chclebik tak spapa aj cely krajec a mlasny jazycek ma na kinder mliecny rez ten dnes spapal na olovrant bezproblemov...alebo este brumik mu chuti...

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 brumika kinder, mliecny rez aj kinder pingui to reze aj mojmu 😀 , kase nikdy do ust ani nedal, chlebik zasadne len suchy, ziadne syry, sunka, zelenina ☹ . obycajne bud jogurty alebo cerealie(cini minis, nesquick gulicky)

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 a ked som sa zvykla stazovat lekarke, tak mi povedala ze nie je na nom vidiet....tak nech sa tesim aspon tomu co zje 😒

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 no moj by zase papal na chlebiku syrceky,minule spapal na chlebiku pecenovy syr tak to papal az som sa bala,aby mu nezabehlo,stale tu pusinku otvaral,aj ked mal este plnu :D...a dnes som robila pomazanku z dietnej salamy a jasne ze moj prcek ju veceral s chlebom :D

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 to je dobre, hlavne nech mu chuti 😉 , ved nas niekedy tiez odchovali na "normalnej dospelackej strave" a veru nebolo ani tolko alergii co teraz ked sa snazis a vyberas, preberas

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 jasne oni to zlahcuju aj ja som vravela,ze odmieta pit mlieko.......a nic vraj pohoda

perla200
24. feb 2011

@llumka pokračuj presne v tých dnoch ako majú pokračovat aj ked si mala prehresky....

no ja a moje dieťa? je to riadny čertisko - ale je fantastická🙂)) no čo sa týka jedla tak najviac jej chutia párky, paštéty a šunka.....ako fakt výživné🙂 ale ona do jedného roka bola BIO dieťa tak teraz si to vynahrádza🙂

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 moj tiez mlieko nepije a nechyba mu....ani kakao a okrem par oblubenych jogurtov ziadnu mliecnu stravu

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 no aj ja sa tesim,ze mu chuti,ale co by mal papat ako 10 mesacne babo,tak nepapa....len same dospelacke veci :D uz aj pecenu kacicu jedol,alebo pecene bravcove masko....lokse zuval.... :D

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 betarisko 😉 vie co je dobre 😀 😀 😀

kubkovka
24. feb 2011

@llumka nic nemen, keby si vedela, co som ja dnes pozrala, tak by si zistila, ze by som mala drzat aspon dva dni vodove.......ale nic sa nedeje, zajtra normalka pokracujeme

mimika4408
24. feb 2011

@perla200 ruku na srdce, ved aj my by sme si dali radsej nejaku tu slaninku s cibulkou, dobry rezen alebo zabijacku nez nejaky vitaminovy den, nie?? 😉 😉

kubkovka
24. feb 2011

@mimika4408 no moja dcera zje vsetko, ale dost malo a ani na sladke velmi nie je, nacne a nedoje.......

mimika4408
24. feb 2011

@kubkovka 😀 to ma asi po mame

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 veru to vie...a uz nie mu trhat chlebik si musi pekne odhryznut aj brumika ci kinder mliecny rez vsetko si odhryzne a mixovat mu uz nemozem,bo to viem,ze uspech mat nebudem...dnes napriklad obedoval halusky so syrcekom a este aj z vidlicky,lebo z lyzicky odmietal,tak som vytiahla malu vidlicku na zakusky a s tou mu chutilo...videl brata,ze on papa s vidlickou,tak aj on chcel :D

perla200
24. feb 2011

@mimika4408 ano ale ona je dost mäsová moja dcéra - po otcovi🙂))))))))))

@kubkovka ako mam urobit tarhonu? písala si tu recept - zajtra robím tie kuracie pečienky ale mojim drahým urobím tarhonu k tomu a čítala som že ty ju nejako pražíš najprv či ako to je?

kubkovka
24. feb 2011

@katulik22 on ma 10 mesiacov a toto zje? ja to mojmu nedavam, ze chlieb natrety pomazankou alebo pecenovym syrom, to som davala az tak po roku........a aj neskôr, tak to si ma prekvapila....ale kedze on zje vsetko ostatne, cize jogurty, vyzivy, piskoty, ovocie, tak desiatuje toto.........

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 spravny chlap 😉 , mne sa rata moj maly ked zaveli: mama rezen!!! tak ja do mrazaku balim kuracie prsia tak po 1-2ks aby som mu mohla lahko rozmrazit a urobit. a ledva caka kym ho vyprazim, vezme do ruky a hryzie 🙂

mimika4408
24. feb 2011

@perla200 na oleji oprazit a potom zaliat vodou a varis v podstate ako ryzu kym sa voda neodpari

katulik22
24. feb 2011

@perla200 mozem sa spytat na recept tych pecienok? dakujem 🙂 a ake mnozstvo sa toho moze spapat na obed?

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 jezis to je zlate.....no mame to my ale betariskov....ale ked clovek ich tak lubi.... 🙂

mimika4408
24. feb 2011

@katulik22 ja som si kupila taku malu tacka cca30dkg a rozdelila som si to na obed a veceru ( vecera bez peciva). ja si orestujem cibulku, hodim na to umyte pecienky, pridam majoran , mlety kmin, cervenu papriku a za PL pretlaku alebo paradajok v konzerve a dusim cca 10-15min nakoniec prisolim. ak je treba tak trosicku podlejem teplou vodou ale nie moc nech nie je stava moc riedka

kubkovka
24. feb 2011

@perla200 najprv ju prazim dlho, az do uplne zlatista, zalejem vodou tak 2-3 cm nad povrch ryze ci ako to napisat, ale ja este aj pocas varenia premiesavam

katulik22
24. feb 2011

@mimika4408 fiha dobra mnamka 🙂 dakujem

kubkovka
24. feb 2011

@mimika4408 no ja krava, bola som v obchode a pecienky ma nenapadli, to ste sa nemohli bavit o nich skôr? nevadi, tak snad po vodovom dni