90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

dana34
2. aug 2013

@dzantica ahoj, my sme si tiež s mužom kúpili tento trenažér od jednej pani cez bazár a je super. Len sa chcem opýtať či nevieš kde by sme zohnali manuál k tomu počítadlu lebo ona ho stratila a my sním nevieme zaobchádzať. Prešla som celý google a nič som nenašla 😒

andhey
5. aug 2013

Ahojte, dnes je moj 6den 🙂 a chcem sa spytat, ci nevadi, ze v prvy a druhy den nejedavam chleba a vyvar??

walen
5. aug 2013

ahoj andhey, ja túto dietku držím už 61 deň, v diete píšu sice že všetky potraviny sú záväzné pretože každá potravina má v diete svoju úlohu. Mala by si ich konzumovať, ked sú tam predpísané, ale je to všetko na tebe či teda budeš ten chlieb a vývar vynechávať. Mňa napríklad vývar zasýti ,už len kôli tomu je vynikajúci a ten tenučký krajec chleba tiež zvládnem, alebo si pri najhoršom kúpim celozrnnú kaiserku a dám si z nej polovicu ked si myslím že celú nezvládnem, alebo nechcem zjesť.Takže je to celé len na tebe 🙂

andhey
5. aug 2013

Walen: fu, 61 den, tak to gratulujem 🙂 ja mam zajtra len 7, ale dufam, ze to dotiahnem do uspesneho konca...dakujem za radu, zacnem pit vyvar a jest chlebik ako je urcene 🙂 a este som sa chcela spytat, ze ci tie bolesti hlavy ktore mavam, a mam ju aj teraz ked toto pisem, ze ci ma to prejde? pretoze mi je vazne otrasne ☹

lydka84
7. aug 2013

Ahojte, pridávam sa k debate ,,,, začala som 30.7. takže dnes mám za sebou 9 deň ...... andhey, co sa tyka bolesti hlavy prejde to len vydrz..... mna bolela tri dni a je to fuc .... je to len sprievodny jav kvoli zmene stravovania a telo sa brani ....

andhey
8. aug 2013

lydka84: dakujem za odpoved, mala si pravdu, dnes mam za sebou 9den a hlava ma uz neboli..chvala bohu, pretoze priatel ma nutil aby som sa najedla a ja som to nechcela 😅 chcela som sa spytat, ci neviete nejaky dobry recept na druhy den?

schatje6
8. aug 2013

@andhey bolest hlavy je normalna reakcia organizmu, treba vela pit 😉 a akoze ta priatel nutil, aby si sa najedla? ved ked spapas 3jedla denne, tak hladna nebudes, nedala si si moc male porcie?

andhey
8. aug 2013

nepacilo sa mu, ze mi bolo skaredo a chcel aby som si dala aspon nieco...no mne bolo najviac zle na konci 3dna a ovocny den, som myslela, ze nevydrzim, ale vydrzala som 🙂

lydka84
9. aug 2013

@andhey , ak mas knihu, vyskusaj recept 35, zemiakove pyre s mrkvou a salatom ...osobne mi to velmi chutilo ......

andhey
9. aug 2013

@lydka84 mala som ju niekde v pocitaci, ale neviem kde sa mi zapatrosila...dnes som si urobila hranolky (dala som ich do truby s troskou olivoveho oleja) a k tomu som si dala zeleninovy salatik..velmi som si pochutnala 🙂

lydka84
9. aug 2013

@andhey posielam link ....nahodne som to nasla minuly tyzden ... http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php... ....... tak sa mozes inspirovat ak vyskusas nieco dobre daj vediet .....ja idem zajtra zapekat ovocie tak som velmi zvedava co z toho bude 🙂

lydka84
9. aug 2013

@walen chcem sa opýtať, ako si na tom po 61 dnoch ??? aky mas vahovy ubytok ??? 🙂

walen
10. aug 2013

@andhey mávaš bolesti hlavy? no teraz boli tie nepríjemné horúce dni, ako dodržiavaš pitný režim? Aj ten má v tejto diéte svoje miesto a samozrejme treba piť minimum tie tri litre vody za deň pri týchto horúčavách, mňa osobne v poslednom čase tiež bolela hlava, ale ja som to mala z prievanu od ventilátora. Ráno keď vstaneš mala by si vypiť veľký pohár vody nalačno .

walen
10. aug 2013

@lydka84 po 61 dňoch mám dole 14 kíl, tak ako tak počítam tak tých 18 kíl budem mať váhový úbytok na konci diéty.
Prvé dni v prvom mesiaci to išlo dole najrýchlejšie , v druhom mesiaci sa to už spomalilo ale čo si robím záznamy, tak v priemere 1 kilogram schudnem za týždeň.

lydka84
10. aug 2013

@walen tak to mas krasny ubytok .... mne by trebalo ist dole nejakych 30 aby som sa dostala do normalneho BMI ale dufam ze aspon 15 kil sa podari dat dole vdaka 90 dnovke ..... a aj cvicis ????

lydka84
10. aug 2013

@petagalbova @susanita87 kocky zacali ste ?? ak ano ak sme na tom presne rovnako, vsetky od 30.7. 🙂

walen
10. aug 2013

@lydka84 s toho si nič nerob , ja ešte mimo tých 14 kg čo som schudla musím schudnúť ešte ďalších 40 aby som sa dostala do normálneho BMI , takže som na tom horšie ,ale už som si povedala, že ani po skončení diety sa určite nechcem vrátiť k forme stravovania ktorú som mala pred diétou . Mám knihu 90 dňová dieta 2 , čiže ďalších 90 dní po diete. Takže ak by váha išla dole tak ako do teraz (1 kilo za týždeň) tak by som sa za rok mohla krásne dostať až na svoje BMI a mať o dalších 40 kíl menej. A potom už len bude stačiť váhu udržať. Dnes mám už dietu 66 deň . Cvičiť necvičím, ale zasa toho dosť nachodím, peškujem dosť, takže pohyb mi nechýba.

lydka84
11. aug 2013

@walen tak to držím palčeky .... ja som dnes 13 deň, rano som sa merala a vážila tak mám dole za 12 dní -4,8kg , -1 cm cez prsia, -2cm pod prsiami, - 2cm pas, -2 cm boky a cez zaludok - 6 cm ..... takže som veľmi motivovaná pokračovať 🙂

walen
11. aug 2013

@lydka84 no krásne ti to ide, musím ťa pochváliť. 🙂 Pevná vôla všetko zdolá 🙂

andhey
12. aug 2013

@walen hej bolievala ma hlava, uz teraz to je v poriadku, vody vypijem dost, vzdy rano si dam pohar na lacno a caj...a tie 3litre vypijem urcite denne.
@lydka84 dakujem, urcite z toho nieco vyskusam a dam vediet 🙂
Vcera som mala ovocny den, krasne som sa cely den drzala, este som aj uvarila normalne jedlo, ani som z toho neochutnala, taka som bola na seba hrda 😀 a potom sme sa isli prejst na taky ranc a tam som si capla zmrzlinu ☹ Inak ja som si povedala, ze sa odvazim az v 29 den, pretoze ak by som sa vazila kazdu chvilku a neslo by to dole ako by som chcela tak by ma to demotivovalo a viem ze by som sa od nervov najedla..tak to riesim takto, cvicievam kazdy den..bud si dam hodinku zumbu alebo hodinku na orbitreku, vynechavam len nedele, ale to sa snazim vzdy ist niekam prejst.

andhey
12. aug 2013

a este som sa zabudla opytat, baby nevadi ked v bielkovinovy den miesam bielkoviny?

walen
12. aug 2013

@andhey tie bielkoviny by si miešať a kombinovať nemala buď by si si mala dať len mäso, alebo vajcia, alebo mliečne výrobky čiže syry, mlieko, jogurty alebo kyslomliečne nápoje, tvaroh a podobne, ja sa najbližšie v bielkovinový deň chystám na acidko. Už týždeň si naň robím chute aj už je pripravené v chladničke 😵 . Ja sa teším po diete že konečne budem môcť aj bielkoviny miešať .

walen
12. aug 2013

@andhey ináč z toho zmrzlinového prehrešku si nič nerob , ja som niekde čítala že je to normálne, že občas niečomu neodoláme a zhrešíme, že ak niekto chudne a dokáže až tak odolať že ani raz nesklame tak to vraj hraničí už s anorexiou. Dokonca v tejto 90 dňovke som na nete čítala že " Ak ste počas diéty "zhrešili" nič to, pokračujte dnom, ktorý je na rade. "
Aj mne sa už podarilo neodolať niečomu dobrému, ale tak druhý deň som pokračovala v diéte ďalej a tu som 🙂 . A to váženie a meranie má byť v 29 vodový deň ja som prvý vodový deň mala úbytok váhy 8,5 kg a po vodovom dni samozrejme ešte o kilo menej, mne osobne vodový deň nerobí problémy, skôr by som povedala, že ten ovocný pred vodovým je horší. A to mi niektorý známi vravia ako to môžem vydržať celý deň len vodu piť a nenajesť sa. Kamarátka mi povedala že jej by bolo zle keby sa nenajedla.

lydka84
12. aug 2013

@andhey no miešať by sa to nemalo poľa knihy, ale vezmi si že mať bielkovinový deň a zajedať obed chlebom asi tiež nema velmi vela spolocneho s delenou stravou 🙂 ...takže ak sa to stane raz za cas podla mna ziadna tragedia ..... a co sa týka prehreškov súhlasim s Walen, tiež som pár krát porušila a aj napriek tomu vidím na nohaviciach ze su mi volnejsie a volnejsie ...... ja mam problem dokopat sa k cviceniu, stale mam 1000 dovodov preco nemozem a to som pred par rokmi vo fitku bola 4x do tyzdna...ach jaj moja lenivost........ ja sa len bojim toho vodoveho dna ......tak som zvedava ci prezijem alebo budem na uhorkach, tie maju najmenej energie a su skoro sama voda , teda 96% z nich 🙂 ......

lydka84
12. aug 2013

@walen mne sa naj v tej knihe paci " nechuti vam? chodte na pizzu " 🙂 ...... inak odporucam v ovocny den ovocie jemne posypat skoricou .... je to skveleeee a krasne to zahana chute na sladkeeeee

andhey
12. aug 2013

budem sa snazit to nemiesat 🙂 ked ja velmi lubim masko so syrom, juuuj 😀 ale musim sa prekonat, ved o tom to je...ja v ovocny den moc toho ovocia nejem, nejake jablcko, broskynu, ale vacsinou pijem 100% dzusiky..je mi to tak lepsie.. 😉 mne zase kamaratka hovorila, ze ked mala strasne chut na sladke, tak vzdy v chladnicke mala malu coca-colu light a z tej si troska dala a bolo dobre, co si o tom myslite?

lydka84
12. aug 2013

@andhey no tak aspon si skus kupovat nizkotucne syry do 30 % tuku v susine .... a fakt len vinimocne....a co ja viem coca - cola a myslim si ze je tam prilis vela E-ciek a chemie ... a o cukre ani nehovorim..... dokonca nedavno bolo v telke ze podla nejakej studie v europe zeny co dlhodobo piju light produkty maju casto sklon k potratom .... je to vraj tym ze sa cukor nahradza inym svinstvom co navodi tu sladkastu chut a to telu vobec nie je prospesne .......ja nie som zastancom tejto chemie pijem roky cistu vodu a nesladene bylinkove caje .... velmi malo nieco z flase ... moja nereste je kava so sojovym mliekom 😝 .... ale nastastie maximalne dve denne 😀

andhey
13. aug 2013

@lydka84 ja pijem len cistu vodu a tiez bilinkove caje bez cukru..najradsej mam zihlavovy a zeleny alebo roibos...ja som niekde citala, ze ked clovek pravidelne pije sladke vody, tak rocne priberie 5 kil len z toho...

aduss
13. aug 2013

babeny ahojte 🙂 tak po viacerych neuspesnych pokusoch, kedy som rano zacala a na obed skoncila, tak som sa pustila do toho znova, mam cely den za sebou, dufam, ze ho uz nepokazim 🙂 som na vahe 84,7 kg, tak som zvedava, ako to pojde dolu

lydka84
13. aug 2013

@andhey s tymi sladkymi napojmy tomu verim..... voda s citronom je urcite zrdavsia a podla mna aj chutnejsia 🙂