90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

aniel
23. sep 2008

mali byť tento týždeň,ale ich preložili.Farár niekam išiel 😉

anaret
23. sep 2008

ahojte, tak Vás zdravím, dnes som bola na bicykli v susednej obci, malého som dala dozadu na sedačku, skoro som dušu vypustila, keď som šliapala jemným briežkom - teda ozaj jemným - skoro rovina...takže žiadna kondička, malý má síce takmer 20 kg, ale aj tak som na to biedne...

aniel
23. sep 2008

a nebola vám zima?

luciap
23. sep 2008

Ahojte, ja som mala dnes UH. Na obed cestoviny z mrazaku (zistila som vsak, ze zmrazovanie uvarenych potravin a nasledne ich konzumovanie nie je bohvieco ☹ ). Na veceru som si dala kusok makovnika a kusok jogurtovej torty, za tym 70 % horku cokoladu. Zajtra mam ovocie, tak som si kupila aspon banany. Asi den vykryjem bananmi a susenym ovocim. Najviac sa "tesim" na stvrtok, ked sa pokusim vydrzat cely den na vode.

Gucz - ja som za posledne 2 dni taka unavena, ze mam chut ist rovno lahnut do postele.

Aniel - netrap sa, som na tom rovnako, az na to, ze vy ste zvladli prve tri mesiace v pohode na rozdiel odo mna. Ja som vsak zatial celkom spokojna, tak sa nejdem znervoznovat presnou dietou, skor len tym, aby som udrzala zdravsie stravovanie.

Anaret - ja som tiez az tohto roku zacala budovat kondicku na bicykli. Uz som zase asi mesiac na nom poriadne nesedela a bude to horsie a horsie, ked prichadza zima.

miresta
23. sep 2008

Ahojte kočky, tak tu nikto nie je, čo porábate v taký čas?

tak aby ste boli informované, mám sa veľmi zle, mám záchvaty bolesti, včera večer som už nevedela ani dýchať, a najhoršie je to , že ma to bolí hlavne v noci. Skoro nič som nespala, bolele ma hlava od obeda a tak.
Ráno som šla zase na krv a odniesť moč, na počkanie mi spravili výsledky, tak aspoň viem, že to ľadviny nie su, mám v poriadku podľa toho, len som ešte stále chudokrvná. Ale je to lepšie.
A tak som bola na urologii, na gynde, lebo že bolesti môžu byť aj z prechladnutia, no ani jeden ani druhý lekár nič nenašiel. Urológ po vyšetrení prezrel aj brucho, no a to som bola prekvapená ako ma hrozne bolí po stlačení . Ani som nevedela. Takže zajtra ešte idem na gastro, nie som spokojná, len nech mi už zistia, že čo mi je. Zase mám bolesti a neviem s tým nič robiť.
Dali mi už niejaké pokyny čo nemám robiť, nedržať drastické diety a potraviny, ktoré nemám jesť: tropické ovocie, paradajky, papriku, kapustu, kukuricu, karfiol, brokolicu,fazuľu, cibuľku mladú, údeniny, majonézové šaláty, šľahačku, mastné, ....veľa nesoliť, nekoreniť a piť vodu.
Zelenina a ovocie bude veľmi chýbať, ale zase tie ostatné som už aj tak dlho nejedla.
Ale poviem vám vrátila som sa dnes domov od rána o jednej a prvé čo som vzala do úst bol obed čo som varila včera manželovi, ryža s kurčaťom. Vôbec som nemyslela na žiadnu dietu a ani nemám náladu sa ňou zaoberať. Ale zatiaľ sa držím.
Pekný večer ja idem si ľahnúť na gauč a trochu pohrať s malou, lebo pojde už spinkať. 🙂

gucz
23. sep 2008

miresta to je strašnééé že je Ti tak zle, dúfam že Ti konečne zistia čo Ti je. Možno to zistia na tom gastre. Ja som mala pekných pár rokov dozadu podobné problémy, bolesti nad pupkom vyššie, teda skôr kŕče a potom sa k tomu pridalo aj zvracanie, fuj... No a doktorka si myslela že je to žlčník. Tak ma poslala u nás k primárovi na internom čo je, ten mi robil sono (mimochodom som sa naň dostala až o dva týždne!!!). No a tam mi pozrel žlčník, obličky a aj žalúdok a tipni si čo to bolo..?.... prekonaný zápal žalúdka. 2 týždne som vtedy jedla len sucháre, pirule na žalúdok, pila čierny čaj a vodu a schudla som tuším 6 kíl.
Dúfam že Ti už bude lepšie a je mi ľúto, že Ti zakázali zeleninku, viem ako ju máš rada. Ale zasa zdravie je zdravie. Budem na Teba zajtra určite myslieť a držať Ti palčeky, aby Ti bolo fajn. Malinká je zdravá? Dúfam, že áno, moja je nakapatá, má soplík 😖 ☹ .

lucxy
24. sep 2008

ahojte, tak ako chudnete? miresta dufam, ze to bude v pohode a pridu nato ze z coho to je 🙂
inak mi dost vyhovuje to ze sa stravujem castejsie,, fakt je to lepsie a nemam ani taky nafuknuty zaludok ked dlho nejem nic a potom vela, no a cvicim 🙂

aniel
24. sep 2008

HOJTE BABENKY,TAK PRáVEsom prišla s malou od lekára,ten kašel sa jej riadnezhoršil je zachrípnutá.ROBIL JEJ výter z hrdla,zobral krv a,že zajtra už niektoré výsledky budú.zistia či nemá zápal v brušku,či sa jej upravili krvinky a či nemá nejaký zápal kôli kašlu.Už HO Má SKORO MESIAC A LEN SA ZHORšUJE.Zatial jej lieky nepredpisoval,že až čo ukážu výsledky.Budem tu až večer ,tak sa zatial majte.

gucz
24. sep 2008

ahojky , anielik dúfam že Sofinke to čoskoro prejde, moja je až na ten soplisko celkom v pohode, keď ma zbadá s vreckovkou tak zdrhá 😉
Ja sa dnes posnažím s dietou, už sa mi uvarila ryža, MM má k tomu aj pečienku na šťave a ja som si udusila zeleninku. Môj organizmus sa mi mstí za prehrešky, tak ma popreháňalo, tak riadne, ale aspoň mám kilo dolu. Tak dúfam, že mi tá ryža aj na črevá pomôže. No zatiaľ som ani neraňajkovala, pijem druhú kávu. Zasa je u nás zamračené a prší. Malinká už spinkala v noci lepšie, ale i tak som bola 2x v noci hore. Už aby spinkávala ako pred tým, teda celú noc v kuse.

Baby je to neuveriteľné ale zasa mi chutia jabĺčka. Minulú dietu som ich jedla možno prvé dva týždne, a potom som ich nemohla ani cítiť. Teraz si sem tam dám, ale samozrejme domáce jabĺčka sú aj chuťovo lepšie ako z obchodu. No idem jedno zošrotiť.

gucz
24. sep 2008

kde ste všetky? makáte? my už máme za sebou obed, zeleninové rizotko, malá mi z neho polovicu zjedla, ale bola pri tom zlatá, vykrikuje ham ham, no môžem jej nedať? 😵

lucxy
24. sep 2008

ahoj gucz aj ja som uz poobede idem do sebou hodit tretiu kavu,snad sa preberiem 🙂 vsak to je dobre, ze malej tak chuti 🙂

gucz
24. sep 2008

no aj ja sa teším, a aj ja pijem tretiu kávu.... nikomu nehovor, že sme sa dohodli 😕 😨 🙂

lucxy
24. sep 2008

no mne tie kavy vobec nepomahaju, moje dieta spava ako novorodenec 😕

gucz
24. sep 2008

čo že? tak často? alebo je tak často hore v noci?
Moja Laura spí cez deň 2x, niekedy pol hodinu, niekedy aj dve hodiny. A cez noc ak nieje chorá, tak sa niekedy nebudí vôbec.

gucz
24. sep 2008

no baby kde ste všetky? Pôjdem pozerať dr. Hausa a potom sa sem dostanem až po desiatej. Ide na mňa asi chrípka či čo, bolí ma celé telo aj na hrudi. Akoby mi začínala horúčka, tak sa idem nadopovať paralenom a budem sa nalievať vrelým čajíkom. Dúfam, že to nič nebude, bo mi poobede bolo aj zle od žalúdka. Malú večer prehnalo, tak dúfam že tu nebude dáka črevná chrípka vo vzduchu

sestri
24. sep 2008

tak črevná chrípka zúri...včera sa prehnala mojou malou a to riadne...

lucxy
24. sep 2008

ja som mala crevnu tento rok dva dni,,hroza ked som musela behat za malou

gucz
24. sep 2008

je to nepríjemné, nám dospelým (ráno ma preháňalo) a malá sa chudátko tak pokakčila, že to mala aj na bodynku.... Dúfam, že zajtra budeme fit, tvoja dcérka je už v poriadku?

sestri
24. sep 2008

hej dnes jej už nič nebolo a to mala včera 39 teplotu...

anaret
24. sep 2008

ahojte, všetky zdravím, ja idem zajtra na 2 dni do Blavy na školenie, ani sa mi nechce...

Miresta, je mi Ťa strašne ľúto... viem, čo sú to bolesti - ja som mala pred časom problémy so žalúdkom, a to boli riadne bolesti - nič nepomáhalo, len injekcia na pohotovosti, nič ma nebavilo...

aj preto som sa obávala pustiť do tejto diétky, aby sa mi to nevrátilo...

držím palce, aby Ti lekári pomohli - lebo nie je nič horšie, keď Ti povedia, že je všetko v norme a Tebe je stále zle...

luciap
24. sep 2008

Ahojte, tak potvrdzujem, ze crevna viroza zuri - niektori zvracaju, niektorych prehana aj v mojom okoli. Dokonca v skolke vypisali oznam, ze maju v skolke sarlach, nech si kontrolujeme deti 😖 .

Dnes som mala ovocko - prezila som viac-menej cely den na susenom ovoci, az som bola neskutocne prepchata. Na obed som chcela uvarenu mrkvu, ale bola nejaka horka, tak som ju nejedla. Trochu mam obavy zo zajtrajska - z vody. Nie som si ista, ci to vydrzim. Pokusim sa o to, nech potom viem zhodnotit dalsi mesiac. Tak drzte palce.

aniel
25. sep 2008

luciap-držím palce na vodičku

baby vy všetky chripkové pridávam sa k vám aj my sme celá rodinka nejaká chorá.Horšie to je ,keď súchoré aj deti.My to nejako zvládneme,ale oni chúďatká malé to znášajú ťažšie ☹

twins
25. sep 2008

ahoj luciap tak ti drzim palce na tu vodu ale ked to nebudes zvladat daj si nejake ovocie to ti trosku pomoze

miresta je mi ta naozaj luto dufam ze ti je uz lepsie nestiham sem teraz chodit mam toho vela tak len takto na skok citam co nove

aniel a ty sa drzis poctivo? ja sa uz na vahu nestavam lebo vazi divne kam ju postavim vzdy inak
sofinke daj za mna pusinky verim ze vysledky budu dobre

gucz a ty ako?MALINKEJ JE UZ LEPSIE ? ty sa ako drzis ja som zatial skoro uplne bez prehreskov ani neviem ci som nejaky spravila ale urcite nejaky malilinky tam bol ale tento raz sa snazim poctivo

tak ja idem este mam toho vela aby som vsetko postihala lebo som kazdy druhy den doma a vtedy musim vybavit vsetko co den pred tym nestihnem lebo ked pridem domov pred 8 uz sa mi nic nechce a este musim aj malu skontrolovat ci sa naucila a nejaku rychlovku veceru ved viete ako to chodi

pozdravujem vsetky co som nespomenula anaret sestri polarka luxy tinu aj jednu ivanku co si nas cita a drzi dietku ale este sa stale nezaregistrovala 🙂 ..........aj ostatne tak sa drzte papa 😉

aniel
25. sep 2008

teraz ráno idem pre výsledky,tak sa majte ,idem robiť výživu,lebo ju nestíhame vyrábať.Deti sú rýchlejše a na zimu nebudú zásoby 🙂

veronkaj
25. sep 2008

ahojte už sa mi podarilo na chvílu prísť

mám zhon v práci aj mimo ale ako tak dietu dodržiavam, dnes mám ovocie ale ked sa nepodarí tak sa trochu aj nedodrží

miresta - to mi je ľúto nech ťa dajú do poriadku, ale to naše zdravotníctvo no des

aniel, gucz, luciap..... nestíham vás babulky ale občas mrknem

črevná viroza aj normálna je aj dosť okolo nás, no zatial sa držíme aj ked neviem prečo posledné dva týždne mi býva čoraz častejšie nevolno až pocit na zvracanie tak uvidíme čo bude ďalej

snáď sa to zlepší a zájdem častejšie ale myslím na vás

twins
25. sep 2008

ahoj veronkaj nebude to niecim inym nie so v tom ? 🙂sice neviem kolkomas rokov ale bolo by to krasne nie? ani ja nestiham teraz som nahadzala druhu pracku a tiez utekam a drz sa stym ovocim a nehnevaj sa za tu poznamku mozme trosku zartovat ze 😉 🙂

gucz
25. sep 2008

twins ahojky dlho si tu nebola 😉 , no malej je cez deň celkom fajn, už ju viac neprehnalo, akurát noc bola desná, plakala tuším každú pol hodinu, asi ju bolelo bruško, spali sme riadne až od piatej nad ránom do pol ôsmej. Teraz zasa buvá, a ja si pôjdem spraviť druhé kafe, aby som sa prebrala. MM mi sľúbil, že keď sa zobudí po nočnej, tak ju vezme von a ja že si mám ľahnúť. Mne je tak podivne, teplotu nemám, ale cítim sa tak. Aj hrdlo ma škriabe, ale inak fajn, možno je to aj z toho nevyspania. Dietku porušujem jedna radosť, ale už ma to až tak netrápi. Snažím sa dodržiavať to ovocie na raňajky, aj skupiny jedál, ale inak hreším. Tak som to začala brať ako udržovačku a nie chudnutie. Dnes si idem robiť taký pizzo osúch, teda pizzu, ale len s pretlakom, cesnakom a korením. Mám chuť na dačo pečené.
aniel no čo ako sa má malinká? Dúfam že Ty nie si chorá?
veronkaj dúfam že nemáš dačo so žalúdkom aj ty? , nejak sa to tu zvrháva, baby čo je to s nami? 🙂
miresta ako?
luciap držím palce na tú vodu, nech Ti rýchlo prejde deň 😉

luciap
25. sep 2008

Ahojte kocky, tak snazim sa od rana nemysliet na jedlo, ale viete ako to chodi, cim viac chcete, tym je to horsie. Strcila som do ust jediny suseny ananas a asi pomohlo, odvtedy sa drzim, ale do zajtra je este daleko. O chvilu pojdem ku kadernicke, vybavit nejake veci do mesta, takze aspon nebudem mat cas spekulovat s jedlom. Okrem toho u nas prsi, takze mam vodovy den aj z vonku 😀 .

Gucz - ja som sice nevydrzala 3 mesiace tak ako som mala, ale uz to tiez beriem skor ako udrziavacku. Dni striedam, aj ked obcas prihodim, co nemam a viac-menej sa takto da zit. Som zvedava zajtra rano, ci aspon nejaky malicky uspech som dosiahla za ten odflaknuty mesiac.

Twins - pekne Ta zase vidiet 🙂 . Chapem o com, hovoris - rodina a praca su tazko zlucitelne aj bez toho, aby clovek stihal robit aj nieco pre seba. Ja chodim posledne dni strasne unavena a kedze mam prvaka, ci sa mi chce, alebo nie, musim sa mu venovat a robit ulohy. Neviem, kto z nas to vydrzi dlhsie - jeho obtazuje robit ulohy, hlavne, ked sa mu nedari pisanie a mna zase vytaca to mnozstvo komentarov k tomu.

Aniel - za najhorsiu kombinaciu povazujem chori rodicia aj chore deti naraz. Ja ked dostanem teplotu som neboha a nebyt rodiny, asi by som sa nikdy nedokazala postarat o deti.

Veronkaj - pozdravujem.
Aj vsetky ostatne.

veronkaj
25. sep 2008

twins - sklamem seba aj teba , v tom nie som beriem HAK, len mi býva zle nieedy večer, niekedy ráno a niekedy počas dňa a občas mám nepríjemnú chuť v ústach ale nič som také nezjedla a doma varím kvôli dcére každý deň

gucz - to je dobre že maličkej je už lepšie, nech zdravíčko slúži aj jej aj tebe aj všetkým

aniel
25. sep 2008

Babenky ,tak ja som dnes celý deň jedla sladké .Fuj normálka mi je zle.Sofinka má všetky výsledky v poriadku,tak som rada ,že je to len z prechladnutia.
Zajtra ovocko,tak sa celkom teším,že trošku odbremením žalúdok od toho ,čo som dnes doň nahádzala. 😉