90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

misinn
13. okt 2010

claudica moja znama ho mala a povedala ze je to dobre, a tusim ze ho berie az do teraz...
ona drzala dietu a chudla rychlejsie nez inokedy..ale tak podla mna tam musi byt aj jojo efekt.teda asi aj je kedze teraz ma zas niekolko kg naspat...

s_o_n_i_k_e
13. okt 2010

ja som pri 90dnovke, teda som vydržala 50dní ale schudla som 8kg, a po milion dietách môžem zhodnotiť, že 1. dôležite je schudnúť a 2. vydržať!!! Ja som najviac milovala večeru na uhlohydrátový deň - zákusok 😝 😝 a strašne to ide babám ako som ja, keď priberú len čo sa k jedlo priblížia :(((

macekovam
13. okt 2010

no...jedna vec je schudnut a druha udrzat...schudnut za 90 dni ked len 30 kg je krasna predstava ale omnoho tazsie je udrzat ich tam aspon tych 90 dni...mne sa paci predstava radsej pomalsie a trvalejsie...nezufajte...aj maly pokles vahy je cesta k splneniu sna...drzim palce

sisa2
13. okt 2010

@macekovam - smotanu kazdy den?? ved to je bielkovina, nie?
podla coho si postupovala, ked si nemala knizku?

claudica
13. okt 2010

@macekovam toto som podobne robila pri delenej strave....a tá mi vyhovovala. Ale keď som ju skúšala druhýkrát, nejak mi to nešlo dole, preto robím teraz túto 90-dňovku. 😵

claudica
13. okt 2010

@marianca máš pravdu! Ešte počkám týždeň-dva a hádam vojdem do veľkosti 38... no dúfam. 😀 a potom nakúpim, to je najlepšia motivácia, ak už na šatách cítim, že som "menšia"...

macekovam
13. okt 2010

ano...ale ta ze je povolena kazdy den...ale len kysla...🙂

lubikaf
13. okt 2010

ahojte 😉 mne sa uz robia zemiaciky v trube, sa na ne tesim, a mam doma zavarane feferonky, tak si ich k tomu otvorim. strasne mam rada palive 😉

@macekovam a to si podla coho drzala 90-dnovku, ked si mohla smotanu?

anka72
13. okt 2010

@cencula milá cencula, v žiadnom prípade to nevzdávaj a uvidíš,že sa to pohne 😵 . U niekoho to ide pomalšie a niekto zhodí 3kg za týždeň-každá sme iná. A okrem toho, tu ide o celkovú zmenu stravovacích návykov, ktoré by si si mala za tie 3 mesiace osvojiť. Tvoje telo začalo pracovať a zhadzovať, aj keď sa ti to veľmi nezdá. Tak mu neurob zle tým, že prestaneš 😒 . Ak aj za nasledujúcich 44 dní zhodíš 3 kg, spolu to bude 6, čo je za 3 mesiace slušný výkon! Aj lekári odporúčajú chudnúť pomalšie, nanajvýš 1-1,5 kg za mesiac. A ver mi, ak to nevzdáš, zhodíš viac. Čo sa týka tej zeleniny a ovocia viem,že niektoré chudnúce úplne vynechali vitamínový deň a aj tak to išlo dole. V tomto ti neporadím, mne tie dni vyhovovali, cítila som sa voľnejšie a ľahšie. A dôležitý bol aj prísun vitamínov. Želám ti veľa pevnej vôle a skús pokračovať ďalej 😀 😀 😀 .

macekovam
13. okt 2010

podla takeho lajstra co zabera🙂 🙂 🙂 o knizke nemam ani paru🙂 🙂 🙂

lubikaf
13. okt 2010

tak to bol potom dobry lajster, ked povoloval smotanu 😉 no hlavne, ze zaberal 😀 😀

ja som akurat dojedla zemiaky a teraz sa idem natiahnut k malemu do postele, nech si chvilu pospim, celu noc buntosil kvoli zubom, tak som fest unavena 😒

misinn
13. okt 2010

akurat som dojedla pizzu, jaaaj to je dobry pocit ked som najedena 😀 inak bola vynikajuca aj mi ju dost prikorenil

sisa2
13. okt 2010

@misinn co si davas na pizzu? mnam, by som si aj ja dala 😀

misinn
13. okt 2010

@sisa2 som v praci tak som si dala spravit pizzu v pizzerke a len cesto a paradajkova omacka, dal mi na nu to oregano a korenie, bazalku a neviem co sa tam este dava. ale chutila vyborne co som sa cudovala 🙂

misinn
13. okt 2010

@sisa2 a ty mas dnes aky den? ja mam zajtra ovocny... 😒

kajka39
13. okt 2010

ahojte vsetky snazilky v dietovani. Chcem vas len povzbudit, aby ste to nevzdavali a dodrziavali pravidla diety, jedzte len to co vam chuti a podla toho si prispôsobte aj jedalnicek. Nikdy nie to co nemate radi.
Ovocny den je velmi dolezity a tak ho nikdy nevynechavjte. Tiez dodrzujte mnozstvo ovocia t.j. dopoludnia len 2kusky. Mne sa osvedcil banan + kavicka s mliekom / zazenie hlad/ Na zaciatok väcsie porcie nevadia, kym si zaludok zvykne, ale stale dodrziavajte kombinacie..... Kto sa tesi na 91.den bude velmi skoro sklamany, pretoze ak nechcete naspät pribrat musite zasady tejto stravy dodrziavat stale, mozno s malymi prehreskami. A co je velmi dolezite, nepit ziadne ovocne stavy, dzusy, mineralky aj caje obmedte, a pite len cistu vodu z vodovodu, najlepsie vlaznu a nie studenu! vela,vela.....

Ja som zacala chudnut v r.2007, ked sa moja vaha dostala na 70kg/160cm!!!!! Po 90tich dnoch som mala o 15kg menej. Dalsi mesiac som zhodila dalsie 3kg. Naozaj som ju dodrziavala na 100% /mozno 2x som porusila / a vaha sa v tej chvili zastavila, alebo zacala stupat. Mojou najväcsou motivaciou bolo, ze prvy tyzden som zhodila 2kg a tak som sa poriadne nastartovala a bola som na seba velmi,velmi prisna...... 😉 Po 3,5 roku od zaciatku diety mam stale 55kg niekedy zamaskrtim,aj sa viem prejest ale ovocne dopoludnia dodrziavam vzdy. Este chcem povedat, ze cely zivot som bojovala s vahou, k tomu mam hypofunkciu stitnej zlazy a to je mizerna kombinacia.

Prajem vam vela pevnej vole a chudnite s chutou, nie s myslienkou, ze je to trapenie.

PS: pred neodolatelnou chutou na sladke ma vzdy zachranili susene banany, alebo hrozienka a orechy. Mozno to bude mala inspiracia pre niektoru z vas 🙂 🙂

claudica
13. okt 2010

@kajka39 v prvom rade blahoželám! Presne o tomto to je, nielen o tých 90 dňoch. Toto stravovanie si treba osvojiť na celý život asi, inak to nemá zmysel. Po skončení tiež chcem ostať pri ovocných dopoludniach, mne to vyhovuje, lebo necítim takú únavu ako predtým. A hádam si zvyknem aj na to ostatné, teraz idem podľa manuálu ešte. Tak si ma presvedčila, že to predsa funguje a to motivuje ešte viac. Ďakujem. 🙂

yanni
13. okt 2010

Caute baby,

tak ja som dnes na jogurtiku. Nechcelo sa mi uz vcera vecer po plavarni varit. Uz bolo neskoro. Takze mäsko bude nabuduce.

@macekovam no to bol dobry lajster. To nebola asiprava 90tka. Tam je jasne napisane ze bielkoviny len v bielkovinovy den. A smotana aj ked kysla je bielkovina. Mozno si to mala tu delenu sravu, lebo v tej patria zakysane bielkoviny, cize aj kysla smotana, jogurty, kefir atd. do neutralnej skupiny a ta sa moze kominovat so vsetkym.

@claudica delena strava nie je dieta. Samozrejme ze na zaciatku schudnes, lebo je to zmena stravovania zo zrania na jedenie 😀 ale dieta to nie je. Ja som delenu mala volakedy davno, potom ani neviem preco som prestala a po prvom kole 90tky som presla na delenu a mam v plane sa po tomto kole tak nadalej stravovat. Je to pestrejsie ako 90tka a mne delenie vyhovuje, necitim sa taka plna a nemam zaludocne potiaze.
Inak ty robis pilates? a zda sa ti to pianko? Tak robis asi nieco zle. ja chodim na pilates takmer 2 roky a da to stale zabrat. Rehabilitacne odtial potial. Vlastne vela ludi to ani robit nemoze, chrbtica klby a podobne. Ja ked som nastupila prvy krat do kurzu hned sa mi trenerka pytala na zdravotny stav. To je makacka a riadna. Sa tam za tu hodinu navzdychame a napotime jak svine. Aj po takomto dlhom case pravidelneho cvicenia clovek citi vsetky svaly. Ja som aj doma chcela ze budem cvici ale prdlajz, po prve sa neviem donutit a po druhe nema ma kto opravit. Trenerka ked vidi ze nieco nerobitsspravne tak ta opravi. A o to tu ide. Mozno ze sa tak nevylietas a neschudnes ako pri aérobiku alebo futbale ale efekt je este lepsi. Zapajas vsetky svaly ktore si formujes, popripade tuk sa meni po case na svaly. Nechudnes na vahe ale v centimetroch.

A ozaj, nevzdavaj to s 90tkou. Niekomu to ide rychlejsie, niekomu pomalsie. NAjlepsie je to po tom 90tom dni. Clovek ani nechce uz sa tak stravovat a predsa to nadalej robi. To uz mas tak v hlave, ze ti to neda. Tak nevesaj hlavu, este si len v polke.

@anka72 kazdy sme iny, mne napr. ten vitaminovy den vobec nevyhovuje. Ja mm ovocie a zeleninu rada, jem aj bez diety vela ale toto je uz vrchol. Vit.den stale dodrziavam ale mam problemy s travenim. Nafuknuta a splasnem az o dva dni. ☹ Preto sa snazim aspon trocha nahradzat detskou vyzivou aj ked je napisane ze v surovom stave ale co uz. Uvarena aj zelenina je stravitelnejsia.

misinn
13. okt 2010

a ja som zas dufala ze jojo efekt z tejto diety nie je..ale asi z kazdej je..ale teraz sa budem hlavne zaoberat s tym aby som vydrzala 90dni.. 🙂

claudica
13. okt 2010

@yanni no úplne s tebou súhlasím, ja som bola dosť dlho na delenej a schudla som a nehladovala, to je fakt. Bol to potom taký návyk, že mäso s ryžou mi už nechutilo. Určite je to dobré, lebo aj trávenie sa mi napravilo. Len potom jak decká rástli, stále viac som piekla, strašne sú na kysnuté a kysla som aj ja blbaňa s tými koláčmi. Tak sa mi to pokašľalo. A pred rokmi čo mi zišlo za pár týždňov, teraz je to už ťažšie, čím som staršia. A ten pilates - to som už písala raz, na začiatku som mala svalovku jak šľak, ešte aj na krku. Všade, aj tam, kde som si myslela, že svalstvo ani neni. No ja netvrdím, že to robím dokonale, snažím sa ísť podľa dvd-čka, dýchať ako hovoria a tak...robím to najlepšie ako viem a cítim sa dobre. To čo mám ja doma, je s fit-loptou a u mňa je aj toto pokrok... spotím sa, ale zas nie tak ako pri aerobiku. Netvrdím, že od toho schudnem, ale lepšie ako nič a vraj to "formuje postavu" - no s mojou ako si poradí, uvidím 😀 .

misinn
13. okt 2010

a co je podla vas lepsie delena strava alebo tato 90dnovka?

marianca
13. okt 2010

No baby ono je to ťažko niekto priberie len sa napije vody a niekto žerie a ništ......
Takže ono záleží aj od toho ako je kto nastavený, ale je fakt, že keď sa delí a tak, trocha si oddýchne aj zažívanie. Ja to teraz riešim tak, že varím trochen diétnejšie, to znamená, že napr. polievky nezahusťujem, minimum oleja a tak....Uvidíme, pochvaľuje si to aj muž, že sa lepšie cíti...
A cvičiť sa mi jednoducho teraz nechce, nebudem sa vyhovárať, že preto nie preto nie, proste sa mi nechce. Mňa to musí chytiť a baviť.
Napr pred nejakými 5 rokmi som chodievala cvičiť aerobik 4x do týždňa na dve hoďky. hodina posilovanie a hodina aerobic, alebo step....a pripadalo mi to úplne v pohode, ale vtedy som nemala na starosti domácnosť, dve deti...proste více méne žiadne starosti a nebola som ani časovo obmedzovaná. teraz keby som chodila cvičiť by mi bolo ľúto, že som neny s deckami...Keď som otehotnela strašne mi to cvičenie chýbalo, tak som chodila až do 8. mesiaca cvičiť na fit loptách a to bolo tiež dobré, taká oddychovka, ale dalo sa.
Ale možno sa na to časom dám. Teraz som s postavou tak na 90% spokojná, nemám na seba nejaké brutálne nároky a možno keď sa človek tak nejak vyrovná sám so sebou, ide ľahšie aj to chudnutie....

@claudica ja si myslím, že najdôležitejšie je, keď sa človek vôbec odhodlá, že bude niečo robiť, takže akýkoľvek pohyb je určite dobrý 😉
@yanni mňa tiež to ovocko nejak nafukuje, cítim sa potom na prasknutie....fuj, kašlem ja na ovocko 😝

sivocka
13. okt 2010

Ahojte babulky, tak ja som sa dnes opat doobeda trapila s krčami v zaludku....ked som sa naobedovala- ustali, tak tomu uz akosi prestavam rozumiet....no uvidim, ked sa to bude opakovat, asi si dam pauzu v diete.... 😒
ja dnes: rybka a kapustova calamada....od maminy...mnam
kamoska drzi od zaciatku s nami a dnes mi hovorila, ze ma dolu 3 kila.....hmmm, tak tisko zavidim....

niekto sa tu pytal na ten pripravok ALLI....ja som od lekarnicky pocula, ze to je vlastne prehanadlo, cize ja by som to nebrala za nic na svete...este si niecim takym naburat pravidelnost...och jooj...tolko moj nazor

macekovam
13. okt 2010

no...🙂 🙂 🙂 neviem ci je lajster pomocou ktoreho schudnete 30 kg za 90 dni zly lajster...ale...moze byt🙂 🙂 🙂ale trosku sa k tomu jasne aj cvici...

macekovam
13. okt 2010

@yanni delena strava tu uz tiez bola...ale s tou som nebola skopojna...brala som to ako ,,teror" 🙂 🙂 🙂

juli71
13. okt 2010

@marianca plne suhlasim, ja sa napijem vody a uz to citim kamoska zje vsetko a porcie teda dievcata by ste sa cudovali a chuda je neskutocne to jej ozaj zavidim ja som sa prvy krat najedla ked som bola tehotna ak by som sa nekontrolovala tak by som vyzerala ako Halina -ceska hviezda 😵

marianca
13. okt 2010

@macekovam no tak 30 kg za 90 dní je dosť myslím aj pre silnejšieho človeka.....a takisto aj pri tejto diéte môže niekto schudnúť viac a niekto menej....záleží od východzej váhy, keď má niekto 60 kg určite neschudne 30 kg, ale inak ja nič proti, každému vyhovuje niečo iné a aj schudne pri inom spôsobe diétovania, takže len si treba ten spôsob nájsť 😉
@sivocka no veru, keď máš kŕče, tak zrejme už tvoj organizmus sa nejakým spôsobom bráni, skús si dať pauzu a uvnidíš 😉 no a keď je to ALI ešte ajpreháňadlo, tak to je dobre od veci. To si človek len dobre rozrýpe celý organizmus a trávenie a je to v predeli.....
@juli71 hm, však v tom to je, môj švagor zožerie na obed 9 knediel, k tomu sviečkovú a má pri 185 cm ledva 63 kg.....Ja síce nejak extra nepriberám, ale neprežieram sa a dávam si trochen pozor čo zjem, ale tým som chcela povedať, že to je nejak nespravodlivé 😠

macekovam
13. okt 2010

asi tak...tu bola vychodzia vaha 90 kg... vtedy to ide jasnacka ze rychlejsie🙂

magimary
13. okt 2010

dnes: STREDA-17-ty deň- 13.10.2010 BIELK
---------------------

ahojte!🙂
tak, ja dnes cotagge-ový obedík s krajcom chleba a jedným jogurtom a na večeru ešte čakám (keďže som obedovala neskôr)...
babulky, tak veľa píšete, že ani neviem, na čo reagovať 😅
ale za všetky príspevky som si vybrala jeden, na ktorý zareagujem (hoci súhlasím so všetkými, ktoré tvrdia, že je iné chudnúť z vyššej váhy a iné z nižšej a že niekto môže pojesť aj tanky a stále je ako trieska a niekto si stráži každý kJ a aj tak priberie 😉, to už sme písali veľakrát, že to tak skrátka-na potvoru!-je 😝 😅 ), no a toto som chcela:
@kajka39 , ja súhlasím asi so všetkým, čo si napísala, ale MUSÍM vyvrátiť tvoje tvrdenie, že ak budeme piť veľa minerálok, ovocných štiav a ešte aj čaju (!!!), tak určite priberieme 😉 , za seba môžem povedať, že to ISTE neplatí (u všetkých!, u mňa rozhodne nie), lebo ja som io napriek tomuto (nesladenému) "pitiu" schudla minule tých 17 kíl 😉 ...takže, asi to nie je až tak univerzálna pravda s tým pitím, ani s tými prehreškami... 😎 😉 ja som ich mala počas dietky niekoľko (aj vynútených-pobyt v nemocke, na školení atd) a chudla som i NAPRIEK TOMU! 😉 dokonca som po najväčších prehreškoch chudla ešte viac, na druhý deň (po prehreškovaní) ma niekoľkokrát super prehnalo a mala som ešte o kilo menej 😅 😉 😎 takže ani tými prehreškami tak netreba strašiť 😉 ...
pre mňa teda najväčšou MOTIVÁCIOU bolo práve to, že chudnem i napriek prehreškom 😉
a, teraz po cca 3-mesačnej prestávke, čo som jedla ozaj všetko a bez dodržaiavania zásad 90-tky, som nepribrala takmer nič, možno kilečko hore-dolu 😉 , teraz pokračujem ako minule (aj prehrešok "se vloudí") a rovnako i chudnem naďalej 😉

sisa2
13. okt 2010

@misinn ja mam dnes bielkoviny, takze som spokojna 😀 ta pizza znie dobre, vyskusam o 2 dni 😉