90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
2. jan 2015

@misena741 jeboj ty sa nakopnes raz dva si predsa kocica a uz macher v 90-tke 😉

janka7177
2. jan 2015

Ahojte baby, dnes som sa vrátila z chaty, bolo fajn, len ten mráz... 😠 Mala som so sebou bežecké veci, no nedalo sa behať. Mám už za sebou 2. mesiac, vážiť sa budem pozajtra. Cez sviatky boli aj menšie prehrešky, ale myslím, že som nepribrala. Schudnúť som už asi veľa neschudla, ale idem na 3. mesiac a znovu poctivo, takže to určite ešte pôjde. Potom nabieham na pokračovanie. A aby som ešte nezabudla: PF 2015!!! 😀

79zuzana
2. jan 2015

Caute kocenky... tak poslusne hlasim, druhy den uspesne za mnou. Vsetky linecke kolaciky a vanilkove rozky dnes isli bez milosti sliepkam, nech ma tu nic nelaka ;) A hlavne sa tesim na zajtra ;) Cestovinky 🙂 a hura nieco sladke... lebo dnes som uz mala chut aj na sladke veci, ktore bezne vobec nemam rada 🙂 A vy ako?

majulino
3. jan 2015

Ahojte baby prosim vas nozete mi povedat nieco blizsie k tomu chudnutiu? Ako postupovat ci je efektivne a ci ste po ukonceni opat nepribrali. Hlavne ci to nieje nic drasticje a drahe. Este kojim malu cca 5x denbe a 3x v noci hoci papa vsetko. Dakujem

lydka84
3. jan 2015

@majulino ahoj
striedas 4 dni stale dokola a to bielkoviny, skroby , uhlohydraty a vitaminy, cele to trva 91 dni s tym ze 29, 58 a 87 den je vodovy pijes len vodu respektive caje, kavu co ma 0 KJ hodnotu

pripajam rozdelenie potravin + casy kedy ktory chod jes ...

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29, 58 a 87 deň, pijeme len vodu

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

lydka84
3. jan 2015

@majulino ja som dlaa pred rokom dole 13,8 kg ....ak sa nerozjes a budes si davat bacha tak nepriberies ,,,,, a stoji to tak ako normalna strava

majulino
3. jan 2015

@lydka84 vdakaaaa

lydka84
3. jan 2015

@majulino nie je zac, keby nieco pytaj sa 😉

lydka84
3. jan 2015

@majulino pozvala som ta aj do skupiny recepty k 90 dnovej diete aby si videla, co sme papali ked sme ju drzali https://www.modrykonik.sk/group/5470/

majulino
3. jan 2015

@lydka84 uz som tam. Este raz obrovska vdaka

barbadossa
3. jan 2015

no ahojte dietarky ako ste na tom po svietkoch ?? ja uz som v starych kolajach kooonecne 🙂 cez sviatky som pribrala chvalabohu len 200 g ale to uz je dole 😉 a moje predsavzatie do novehu roku ...... nevyzrat sa na moje povodne kila 😀 😀 😀

happy_tam
3. jan 2015

@majulino drzala som tuto dietu popri kojeni malej, mala vtedy jeden rok... Podarilo sa mi s nouschudnut 28kg, samozrejme +cvicenie :D o mlieko som neprisla, kojim ju doteraz, a kila sa mi nevratili, a uz dlho jem normalne kombinacie 🙂 takze smelo do toho :D

lydka84
3. jan 2015

@barbadossa ahoj, vitaj spat 🙂 no co sa tyka priberania cez sviatky radsej nekomentujem ale zacala som v nedelu cvicit jill a nejake 30-dnove vyzvy som ako sud ☹

barbadossa
3. jan 2015

@lydka84 tak aj to je pokrok ze si zcala cvicit ja sa stale nemozem k tomu dokopat 🙂 🙂 🙂

lydka84
3. jan 2015

@barbadossa no to je a obrovsky a od pondelka idem na detox a potom sa asi vratim tu na 90-tku 😉

blue99
3. jan 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
angie099
3. jan 2015

@79zuzana Ahoj tak ako si na tom??? Aj cvičíš či len dietuješ, aj mna láka sladké ale tak do večera už nejako vydržím.........

skusihu
3. jan 2015

ahojte, držala som túto dietu pred dvomi rokmi a podarilo sa mi schudnúť 10 kilo. Teraz sú však po tehotenstve späť. :/ Skúsim to teraz ešte raz a dúfam, že sa niektorá pridáte a budeme sa navzájom podporovať 🙂

79zuzana
3. jan 2015

@angie099 zatial uspesne ;) Zajtra su vitaminy, tak dufam, ze to dam 🙂 Nakupila som tolko ovocia a zeleniny, ze aj keby som mala vitaminy 3 dni, tak to nepojem 😀 Ale som tak namotivovana, ze ani nemam chut porusit to ;) Mozem vsak povedat, ze zatial som este ani nepocitila hlad ;) Len teda chut na sladke, ale dnes som mala UH, tak som si dala na veceru jednu Milu ;) Inak zatial necvicim. Mala som dost silne bolesti chrbta, ale uz to pomaly ustupuje, tak verim, ze od buduceho tyzdna naskocim na eliptical. Zatial na nom susim uteraky ;)
@skusihu Super vitaj ;) Ja som dnes treti den, tak sa rychlo pridaj k nam ;)

skusihu
3. jan 2015

@79zuzana ja som dnes dala druhý deň a zajtra sa teším na cestoviny 🙂 eliptical mám aj ja - zatiaľ na sušenie bielizne 😀 Za mesiac ideme na ples, tak dúfam, že schudnem do šatov.

barbadossa
3. jan 2015

@lydka84 hej hej citala tvoje predchadzajuce prispevky .... tak budem drzat palce nech ti to ide dole a nech vydrzis 🙂 🙂

lydka84
3. jan 2015

@barbadossa dakujeeeeem

bambi29
3. jan 2015

Caute zeny 🙂 velmi rada by som sa k vam pridala, chystam sa ale na zaciatocnu fazu 90dnovej diety 🙂 mam s nou osobnu skusenost spred cca 5 rokov (a pred 1 dietatom), kedy som ju dodrzala do polovice cize 45 dni. Schudla som nejakych 6 kil, vobec som necvicila vtedy. Teraz mam 106 kil (rodila som so 117 kilami :() a uz dlhsie sa snazim o pohyb - rychla chodza, stacionarny bicykel a akurat som skoncila kurz ashtanga jogy. Vidim spevnenie aj cm isli dole, za cely december som nepribrala ani deko ani centimeter, ale mam toho akurat dost. Mam 27 rokov a druhe dieta neexistuje aby som priviedla na svet takto ako som. Zacinam mat zdravotne problemy atd. Takze nastupujem na 90dnovu odznova, drzte prosim palce, budem potrebovat motovaciu a povzbudenie 🙂

79zuzana
3. jan 2015

@bambi29 velmi ti drzim palce ;) Dufam, ze s nasou pomocou to das do uspesneho konca ;) Ja to musim vydrzat do konca marca ci chcem ci nie, lebo starsi syn ma na konci marca birmovku a priletia mi sem rodicia, tak nechcem aby ma tu videli ako taku "klobasku" ;) A hlavne chcem si kupit nejake pekne saty, nech som za peknu maminu 🙂

angie099
3. jan 2015

@bambi29 Ahoj začni v pondelok tak budeme mať spolu rovnaké dni ja zajtra 4 deň vitamínový a v pondelok bielkovinový tak sa budeme motivovať nielen v chudnutí ale aj vo varení............

bambi29
3. jan 2015

@79zuzana tato skupina ma hned oslovila pozitivnou atmosferou tak verim ze to tu dotiahnem do uspesneho "konca" teda ze sa mi podari si uz konecne osvojit si tie navyky o ktorych stale citam 🙂 vsak kazda zena sa chce aj pekne obliect, aj sa dobre citit, atd. Davate sem aj fotky?

bambi29
3. jan 2015

@angie099 zacinam od pondelka, jasne. V pondelok je aj spln a niekde som citala ze bude uplne idealny datum na zacatie dlhodobeho chudnutia a zmeny zivotneho stylu 🙂 vcera som mala narodeniny, manzel bude mat o tyzden, tak som este dala tento vikend ze ok ale od pondelka ficim :D

majulino
3. jan 2015

@happy_tam preane toto som potrebovala pocut dakujem ti
Bojim sa diet kvolimlieku.

pukinka11
3. jan 2015

Čaute kočky, môžem sa pridaaať??? 😵 Začala by som v pondelok 🙂 Verím, že tu nájdem podporu.... sledujem Vás už dlhšie, ale teraz nastal ten správny okamih 🙂 V máji sa vydávam a nechcem vyzerať ako snehová guľa v svadobných šatách 😝 🙄 😅

puntik27
4. jan 2015

Ahojte baby, takže aj ja sa k vam pridavam, uz dlhsie to tu sledujem 🙂 začala som 1.1., dneska mam prvé vitamíny, dufam že neumriem od hladu, ale som namotivovaná v júni mám svadbu a chcem vyzerať TOP.. 😀