90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

kubkovka
18. jan 2011

@jankabambulka pagace?

kubkovka
18. jan 2011

@suezana ake parky?

suezana
18. jan 2011

@kubkovka spomínali ste, že si dávate párky, tak na ktorý deň?

suezana
18. jan 2011

@jankabambulka ja si robím chuť na fliačky s kapustou a cukrom 😵

suezana
18. jan 2011

Ale ja som objavila na zajtra - škroby kelový prívarok - je v tých receptoch a je to presne ten, čo som aj ja robievala 🙂 ani som nevedela, že sa tak zdravo stravujem 😀 Takže to si dám pravdepodobne,alebo šošovicovú polievku klasickú. Uvidím. Len potrebujem vedieť, môžem dať aj párky? Sem asi nie 😕

kubkovka
18. jan 2011

@suezana no bielkoviny

oriesok
18. jan 2011

dajte mi nejaký tip na rýchly obed v škrobový deň.. prosím..

kubkovka
18. jan 2011

@oriesok opecene zemiaky, zeleninove rizoto, zemiakova kasa so salatom, nejaka strukovinova polievka, rajcinova so zemiakmi

luciaanna
19. jan 2011

Dobré ráno 🙂 .
Tak včerajší večer bol dlhý , bola som fakt hladná, musela som si dať pár kúskov mandlí, ale potom to už šlo....
@kubovka , včera som mala kapustovú polievku, na obed s chlebom a večer bez....
No a dnes bude pizza, koľko kúskov zvyknete zjesť (klasická veľkosť pizze) ? Ja som z tých množstiev trošku pomýlená, nemám kuchynskú váhu, a tak len "triafam" od oka.
Ináč ten uhľohydrátový deň sa mi zdá dosť "biedny", čo sa týka možností výberu jedál.

kubkovka
19. jan 2011

@luciaanna no ohladom pizze, tak normalne som zjedla pizzu, ktoru som urobila z mnostva podla knizky.....ale tak teraz ju uz celu nezjem...........a UH sa daju robit spagety, pizza, posuch, pagace, halusky

borabora666
19. jan 2011

@luciaanna mozes spravit kapustove fliacky,alebo cestoviny s paradajkovou omackou,alebo so spenatom,alebo cestovinovy salatik,alebo cestoviny s hribami,tarhonu so zeleninou....neboj sa,cim dalej,lepsie to pojde a zacnes viac vymyslat,ja som tiez zo zaciatku nenavidela uhl den,lbo som nevedela co varit a ovocny,lebo som bola hladna...po voch tyzdnoch konstatuju ze vsetko je ok

lubikaf
19. jan 2011

ahojte, tak ja sa dnes chystam si spravit posuch, co je v knihe, ale mam chut aj na pizzu, tak uvidim, co nakoniec vyhra 😉 a vecer nejaku sladkost, este mam kolace z vianoc v mrazaku, tak si par kuskov vyberiem asi 😉

ja mam inak uht den velmi rada, lebo pizza je moje oblubene jedlo, to mozem jest stale, a cestoviny na vselijake sposoby tiez 😉

@kubkovka a mas nejaky dobry recept na pagace?? by som si mozno spravila. ale to nemozu byt asi zemiakove, ani skarkove, ze?

marianka0101
19. jan 2011

Dobre ránko, tak ja som sa dnes zobudila s riadnou svalovkou ☹ neviem či len z toho včerajška alebo aj z toho čo sa mi snívalo. Celú noc sa mi snívalo že bicyklujem... malému chceme kúpiť sedačku na náš bicykel a na jar chceme takto bicyklovať. Rozprávali sme sa o tom a nejako sa mi to do snov dostalo tak som bicyklovala a bicyklovala 🙂 Dnes mám UH deň ešte sa rozhodujem, čo budem variť, chcela som ten posúch ale tie strapačky čo spomínate mi ako akosi chodia po chuti, mňam, to ma ani nenapadlo že aj toto by som mohla 🙂

borabora666
19. jan 2011

@lubikaf tie pagace by som velmi neriesila ake,lebo ked si das zakusok aj tam je vajce,mieko ,muka...takse je to vsetko domiesane,takze asi to mas jedno aky pagac

oriesok
19. jan 2011

a také niečo ako zemiaky nakyslo (to znamená v sladkokyslej mliečnej omáčke) sa v škrobový deň môžu???
ja som z toho ešte magor..
a ešte mám otázku.. musím každé ráno jesť to ovocie? ja väčšinou ráno nebývam hladná.. takže by mi to ani nechýbalo..

suezana
19. jan 2011

@oriesok mlieko a mliečne výrobky len v bielkovinový deň, so zemiakmi nie - to je zakázané tuším aj v delenej strave 🤐

suezana
19. jan 2011

@oriesok a keď ráno nebývaš hladná, daj si aspoň pohár čistého ovocia - 3dcl - to sa počíta za jedno jedlo (100%džús)

suezana
19. jan 2011

@kubkovka halušky??????????? Jój to bude zajtra mňamka - halušky s kapustou 😉
Dnes mám kelový prívarok - veľmi to ľúbim.

lubikaf
19. jan 2011

@borabora666 hmm no to mas pravdu 😉 ja som si inak zvykla kupovat aj fornetti cez uht den, to mi tiez velmi chuti 😉

sa mi uz inak chladi ten posuch, za cvhilu sa donho pustim 😉

kubkovka
19. jan 2011

No tak ja som uz tiez naobedovana, fasirky a kysla kapusta poprazena........

suezana
19. jan 2011

Ja dnes kelový prívarok a teraz večer znova, ale robila som palacinky s čokoládou 🤐 a pizové koláčiky 🤐 musím byť silná 🤐 takto si zalepím ústa 🤐 😀
No, kde ste kočeny??????????

borabora666
19. jan 2011

tady se to nejak umrtvilo...co se deje????kde je napr.cerny peter????se na nas zlobi?

kubkovka
19. jan 2011

@suezana no zalep a zajtra odlep........si pochutis

kubkovka
19. jan 2011

@borabora666 no je tu nejako podozrivo ticho, ako pred burkou.........a ty si zas v cestine 😀 😀 😀

borabora666
19. jan 2011

@kubkovka a jaj....ja to miesam,pisem s jednou kamoskou z cech a jej pletiem do toho slovencinu a tu cestinu😀 idem cvicit...

kubkovka
19. jan 2011

cesnakove trojuholnicky
Suroviny:
500 ml vody
100 ml oleja
1 CL cukru
2 CL soli
750 g hl. muky
4 CL suseneho alebo 42 g cerstveho drozdia

plnka:
125 g hery
sol
12 - 14 prelisovanych strucikov cesnaku

Postup:
Vsetko spolu zmiesame, nechame vykysnut. Po vykysnuti rozdelime na 4 diely, ktere rozvalame, potrieme plnkou a posypeme koreninami podla chuti (ja davam oregano). Dalej mozete pridat kecup, paradajky, papriky, hrasok, feferonky... Kazdemu podla chuti a nechudnucim mozte pridat syr a sunku... Zavineme ako zavin. Na plechu rozkajame sikmo na trojuholniky (neoddelujeme). Mozte potriet vodou a posypat semieckami (tekvicovymi, sezamovymi, lanovymi...) alebo krystalovou solou.Nechame este 30 minut kysnut (najlepsie niekde v teplucku ukryte mod suchou bavlnenou utierkou). Pecieme pri 180°C / asi 30 minut. (pokial nebudu hneducke z vrchu).

tak toto urcite vyskusam

suezana
19. jan 2011

@borabora666 ty ako Jarmilka z Paneláka 😀 😀 😀 😀 tá keď sa hnevala, tak mluvila.

suezana
19. jan 2011

@kubkovka, no to by som aj mohla na zajtra, ale mám na pláne tie kapustové halušky, ak ostanú palacinky na večeru, tak si dám tie a nevadí, že sú s mliekom a vajcom? Inak to by nebolo zlé namiesto zákusku 😎 ak nezje malá. Chcela som robiť aj tiramisu 😒 tak neviem. Nejako nepociťujem radosť, že super zajtra si dám to ... 😕 som taká pokojná v jedle, nič ma nemrzí, nerobím si chute, len idem podľa plánu 😕wau, aké zvláštne...tieto pocity včera a dnes. Ale keď varím, tak slintám 😀

borabora666
19. jan 2011

@suezana jeeej,panelak nepozeram....no mam za sebou pilates pro blbecky.....uci tam aj ako treba dychat,to potrebujem

kubkovka
19. jan 2011

@suezana no toto ja iste vyskusam najblizsie, milujem cesnak......a na veceru veru neviem, ale co si spravim zajtra? mozno placky a kyslu kapustu k tomu alebo pecene zemiaky, uvidim