90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

niku_ss
4. nov 2014

no baby ja len tak namargo ja som tuto dietu drzala dva krat v zivote a lutujem toho ano schudla som pekne ale hned ponej som to vsetko nabrala späť.pretoze tato dieta vas jedine odvodní žiaden podkožný tuk to neodstrani nato treba pohyb a uplne ine zlozenie stravy ako sa odporuva pri tejto diete...pretoze ked uz sa raz rozhodnete stravovat inak tak to treba dodrziavat cely zivot a nie 90 dní pretože ako nahle po 90dnoch zjete inu kombinaciu jedla ako pred tým telo si to automaticky uloží do zásoby :/ 🤐 🤐 dobra rada je ze ranajkovat ovocie to mi zostalo do teraz...co treba je upravit trosku stravu ( ale normalne nie takto drasticky ) najlepsie od nejakeho profesionala vytvorit jedalnicek to uz robia teraz v kazdom fitku a začať cvičiť ...celé zle inak

angelika23
5. nov 2014

@janka7177 ja viem , len čas mi to dovoluje takto kedže v tom čase sa venujem malej , a musim sa najest prv než ju idem dať spať lebo potom som brutalne nervozna ale neskutočne ked som hladná 😠 😉

janka7177
5. nov 2014

Čaute, ako pokračujete? Ja mám dnes uhľohydráty, práve si dávam večeru-žerbó rez. Zajtra vitamíny, už som sa zásobila hruškami, jablkami, kalerábmi a na obed som si kúpila čínsku zmes.

lydka84
5. nov 2014

@angelika23
@janka7177
ahojte baby co sa tyka toho casu, ja osobne si mylim ze to nie je taka tragedia ta hodina , si vezmite zmenu casu ... o hodinu sa to posuva , tym padom obedujeme o hodinu v rozdielnom case zo dna na den ked sa cas meni ... takze moj osobny nazor je ze obedovat medzi 11-12 a vecerat medzi 20-21 sem tam samozrejme nie je ziadna tragedia 😉 aj ked samozrejme netraba z toho robit pravidlo

demonika11
5. nov 2014

Ahojte babenky.....ja už nedrzim delenu :( chodím 3x do týždňa do fitka A normálne sa stravujem....nebavilo má to delenie :(

nikolett96
6. nov 2014

Ahoj te ja drzim dietu tyzden a schudla som uz 6 kil a vobec necvicim a kavu si davam raz za den s mliekom aj cukrom tak to si mozte dat ja len potrebudem neake recepty na kazdy den nemate ?

barbadossa
6. nov 2014

caute kocky idem sem vliat tochu pozotiva dlho som tu nebola ml ma plne zamestnava 🙂 za 6 dni ma caka 2. voda 😒 no ale ked som prezila prvu tak prezijem aj tuto 🙂 uz tie kila nejdu tak rychlo dolu ako na zaciatku ale ratala som s tym telo si uz zvyklo na isty rezim ..... dnes som si obliekla teplky co som nemala na sebe roky a za menej ako dva mesiace som sa z konfekcnej velkosti xl dostala na M ....... a minule som stretla susedu a ma pochvalila jak dobre vyzeram tak ma to nakoplo 🙂 dokonca som inspirovala aj moju susedu a sestru tak aj oni zacali s dietou 🙂 tak kocky treba sa drzat toho co sme si predsavzali nech nam kilecka odchadzaju 😀

lydka84
6. nov 2014

@nikolett96 ahoj jasne ze mame, najdes v kucharskej knihe https://www.modrykonik.sk/group/5470/ a potesime sa ked nam aj nejake pridas

czorky
7. nov 2014

Ahojte, citam si tu vase prispevky, ja som na tejto diete uz 3 tyzden, moja vaha po dvoch detoch skoncila na 84kg a nie a nie sa pohnut dolu :( ...no teraz uz mam 80kg a necitim sa vobec hladana, ani nervozna ani nic...vsetko je uplne v pohode a pritom som aj rozlietana, co by ma malo vycerpavat...ked mam chut na sladke, tak si proste poviem, uz vydrz, uz len dva dni (alebo kolko mi chyba do sacharidoveho dna) a potom si dam 🙂
Co sa receptov tyka, tak nemam moc casu na vyvaranie, lebo rano (hned ako vstanem vylejem do seba pol litra vody) bezim s malym do skolky, kym oboch obleciem a vyrazime a vratime sa je pomaly pol deviatej, potom chystat ranajky pre druheho a pre seba (ovocie), potom spratavat a ani neviem ako je pol desiatej - desat...potom daco uvarit (ale rychlovka to musi byt), upratat, vybavit a bum pol dvanastej, maleho davam spat (lahnem si s nim, lebo noci mame naozaj naorcne :( ...) ...o druhej budik, vstaneme, rychlo daco zjem, obleciem seba, jeho a ficime po druheho..zrazu su styri, daco oprat, pospratavat, pripravit veceru a je sedem...to si sadnem a naveceriam sa aj ja...takze dari sa mi jest len 3krat ako to ma byt...
No takze v skratke:
vstanem - pol litra vody
POHYB:cca 1km peso rychlim krokom cesta do a zo skolky (+1km ak idem nieco vybavovat do mesta)
ranajky to iste dokola- 2 jablcka, hrozno, mandarinka, banan - lubovolna kombinacia

bielkovinovy den (ten som si zapamatala ako masovy, vajcovy) - takze bude varene masko, alebo na prirodno na olivovom oleji, alebo ked ozaj nemam cas leco s vajcom, pripadne od Macingovej cvikla so syrom, zapekana cuketa so syrom atd...a zeleninu...vecer polovicu obeda.

druhy den mam v pamati ako strukovinovy - to si vzdy den vopred namocim fazulu, hrach, cicer a uvarim so zeleninou a psenom, alebo krupami ako rizoto...znova plus zelenina a na veceru polovica z obeda

sacharidovy (pre mna volny den) - robim si tu celozrnu pizzu, placky, cestoviny s kecupom a mrazenou zeleninou (hrach, kukurica, fazulka) a na veceru bud polovicu, alebo daco sladke, ale vzdy cokladu.

vitaminovy - tri krat lubovolnu kombinaciu ovocia...

Toto je v skratke moje stravovanie, na vsetko mam max 20min pripravy, inak mi to zhori, lebo musim byt s malym ;) ...a nechyba mi naozaj nic.
Moj nazor je, ze treba si citat vela receptov, rad aj co ja viem co vsetko, ale urcite si treba vybrat to co sa kazdej z nas najviac hodi, lebo ak by sme mali robit nieco co nam casovo, financne alebo inak nevyhovuje, nevydrzime to a casom sa vratime k svojmu pohodlnemu stravovaniu 🙂 ...takze najdime si kazda co sa hodi priamo na nas same, ale treba dodrzat dane obmedzenie samozrejme su fixne body (nejest po 20tej, ranajku len ovocie, vela vody...), ale ostatne...ak som moc hladna tak si dam jablko alebo orechy..urcite sa netyram a funguje to, urcite to bude fungovat aj ostatnym, len si treba najst svoj system 🙂...drzim palce...

janka7177
7. nov 2014

@czorky Ahoj, takisto mám pocit, že nehladujem, ja sa orientujem podľa knihy a odtiaľ si vyberám recepty. Dokonca mám pocit, že som menej hladná. Ja mám dnes 9. deň a brucho sa mi úplne stiahlo. Som zvedavá koľko kg to bude na 30. deň. 😉

czorky
7. nov 2014

Ja tiez 🙂 ...len mam teraz pocit, ze ten prvy tyzden sli dolu tie 4kg a za tieto dva len kilecko, ale aj to je nieco 🙂 ...priznam sa, ze si dost povolujem v ten "volny den"...tak mozno aj preto, ale toto je naj dieta zatial co som mala 🙂 ...pred tym som mala macingovu a cviklu uz v zivote nechcem vidiet 🙂 ...ale mam pocit, ze tie 3 mesiace aj dlhsie v pohode mozem takto zit 🙂 ...drzim palce vsetkym papa

zuzana923
8. nov 2014

Ahojte dievčatá 🙂
do tejto debaty som sa počas mojej prvej 90-ky nezapájala, len som si čítala. Schudla som 9 kg a ukončila som ju na začiatku apríla. Potom som chcela prejsť na druhú 90-ku, ale tam je to stravovanie trošku iné a už po prvom týždni som porušovala čo sa dalo. Do mesiaca som pribrala 2 kg, ktoré sa statočne držia na mne. Mám 165 cm a váhu 77 kg, čo je síce dosť ale som typ postavy, ktorý pri 60 kg a menej vyzerá dosť biedne, priam vyziabnuto, takže by som chcela ešte schudnúť na cca 65-68 kg a budem spokojná. Moja problémová partia je brucho a prsia, nohy mám tenké. Teraz by som chcela začať odznova s diétou, hoci začínala som už nanovo viackrát, ale nedarilo sa mi. Mojou motiváciou by mal byť tento príspevok, nakoľko takto verejne píšem na sklo moje miery 😀 . Tak mi držte palce a gratulujem všetkým dievčatám, ktoré majú úspechy. PS: po skončení prvej 90-ky som sa nevedela doslova dožrať bielych rožkov, predtým som ich 3 mesiace nemala a ako som skončila tak som si šupla 4 čisté naraz, no fuj 😅

lovacka
8. nov 2014

ahojte dievcata 🙂
tak co ako vam ide dietkovanie? ja som sa dnes vazila kedze som pred dalsou cestou do mexica aby som vedela kolko zase priberiem 😝 dnes rano vaha ukazovala 64,3kg 😕 ja sa snad nikdy nedopracujem k mojej vysnivanej 60 tke 😝 i ked vraj uz posobim velmi chudo ale ked to moje brucho je take mlandrave a vobec nie pekne a pevne ☹

czorky
8. nov 2014

@zuzana923
Ahojky a ta druha 90k a je o niecom inom?...no ja sa bojim ani nie tak bieleho peciva, lebo uz viac ako dva roky si peciem celozrnny chlebik sama doma...ale skor sladkosti, to vecerne mlsanie, ked ulozim spat deti, ktore ma pocas dna tak vycerpali, ze ani neviem kde je sever a potom to pride...nastane ticho, telku mam len tak v pozadi, aby sa nepovedalo a relaxujem...samozrejme najradsej s cokoladkou, salkom, zmrzlinkou pripadne tymi slanymi mastnymi zemiackami...toho sa ja bojim... :( ...
Ale, raz som si citala, ze ked clovek chudne tri mesiace a potom este tri vydrzi, ak telo sa nauci na tu vahu a potom uz to tak nevyleti, mozno tie dve tri kilka hore dolu, ale proste jeho vaha bude uz ta nizsia, preto vraj nefunguju tie rychle diety, lebo ak potrebuje niekto schudnut do siat na svadbu, alebo tak...ok...ale kedze schudne rychlo, tak si telo zapamata stale tu predoslu vahu a sup tam nazad, preto aj po macingovej mesiaci (kde som schudla 5kg) som do dvoch mesiacov mala tieto kila nazad, no uvidime teraz 🙂 ...snad to bude lepsie 🙂 ...
Moje predsavzatie po skonceni diety je: rano 0,5l vody nalacno, ranajky ovocie a vecer po 19tej nejest...a snazit sa nekombinovat masite a zrnite jedla, mozno to staci na udrzanie 🙂 ....

lydka84
9. nov 2014

@demonika11 a ako to ide ??? zvykla si si ??

lydka84
9. nov 2014

@barbadossa ahoj , druhu vodu das este jednoduchsie a lahsie ako tu prvu 😉 tesime sa na vysledky po 2 vode

lydka84
9. nov 2014

@czorky ako pkne napisane, mas uplnu pravdu suhlasims tebou, treba si to zostavit tak ako to kazdej vyhovuje, jest to co chuti aby sme nemali pocit ze nam nieco chyba ....a macingova je posledna zachrana aj u mna ked neviem co navarit...este ze tie jej jedla su tiez delene a dobre chutia 😉

lydka84
9. nov 2014

@zuzana923 a uz si zacala ci sa este len odhodlavas ze zacnes ? 😉

lydka84
9. nov 2014

@lovacka ty zase s tym bruchom narabas ??? sak si kocicaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

lydka84
9. nov 2014

@czorky dalsich 90 dni maju trosku ine pravidla ... tam idu dni B Š Š B Uh V - co sa tyka obeda ... takze sa strieda 6 dni ale uz mozes na veceu si dat co chces, bilekoviny skroby, vitaminy...uz tam neplati pravidlo ze pol obeda ani ze musi byt vecera z toho isteho typu delenia ako obed .... 😉

czorky
9. nov 2014

@lydka84
Hmmm tak to nevypada az tak blbo 🙂 ...podla mna sa to da v pohode zvladnut. Som naozaj prekvapena totuto "dietou" ...cakala som vazne tazsie recepty (ako skoro vsade) a to clovek nestiha a len si na seba usije dalsiu budu ktora dost likviduje cas a potom tiez toto nemozes, toto nemozes...uf...to su blbe diety, tato sa mi vazne pozdava a myslim, ze sa da takto stravovat stale 🙂 ...nic komplikovane, nic namahave, dokonca si ani nic extra neodopieras 🙂 ...super...a tych dalsich 90dni sa normalne pokracuje po tomto, alebo je tam daka pauza?...dalkujeeeem a inak ako pokracujete?

lydka84
9. nov 2014

@czorky no presne tak da sa zdrzat aj celozivotne take delenie, jaj mam velke problemy so zaludkom ☹ ale od kedy poznam 90-tku a ak sa podla nej stravujem ani neviem ze nejake problemy mam, mne velmi vyhovuje .... a okrem par jedal kde je fakt pomixovane rozdne zlozky potravy ako napr klasicke rizoto s masom alebo plnene kapustove listy, jaternice,..... ) sa tu fakt daju zahrnut vsetky, co sa doma normalne varia. A to sa mi na tom pacia, ziadne predpisane recepty co musis jest ci ti to chuti alebo nie, proste na co mam chut to si uvarim a to spapam .....
toto sa drzi 90 dni a potom ide dalsich 90 dni a tam sa to trosku inak deli, ako som uz pisala poradie dni je B Š Š B Uh V a na obedy si mozes aj pomiesat dokonca aj maso a k tomu 1 zemiak ale vecera uz ide ako tu 100% podla delenie ...... ale nemusi byt taka ista.... napr na obed si das masko a k tomu jeden zemiak a na veceru si vyberies dajme tomu zeleninu so syrom alebo sosovcu so zemiakmi ...ak chces poslem ti taky sumar tych dalsich 90 dni cez Postu 😉

angelika23
9. nov 2014

ahojte baby , tak cvičiť cvičim , strava dodržiavaná pitný režim , no a čuduj sa svete ani 1 cm neni dole zo mňa :( ale cítim sa lepšie 😉 takže nepoľavujem a makam dalej 😠

lydka84
9. nov 2014

@angelika23 len makaj ono sa to ukaze neboj sa 😉

czorky
9. nov 2014

@lydka84
OKi, posli ak mozes 🙂 ...bude ti povdacna, ale mas pravdu, je to jednoducha dieta, co sa hlavne pri detoch, upratovani, nakupoch, prani a co ja viem co velmi hodi prave pre mamicky ;) ...
Inak dnes vychytany obed, urobeny cca za 5minut...a to mam masovy den, co je pre mna osobne najkomplikovanjesi 🙂 ...takze ako v nedelu, varila som kuraci vyvar...ale nie klasika, trupy a tak, ale dala som prsia, ktore som si po uvareni ocistila a spapala s paprikou, paradajkou (trosku podusenymi s pretlakom a za naberacku vyvarom) a kyuslu kapustu...mnako mnamko za 5 minut 🙂 ...toto sa mi paci 🙂 ...
Zajtra mam skrobovy, tak sa mi moci cicer s fazulkou a uvarim si to s psenom a hotovo...vsetko je tu mnam 🙂
Pre mna je to jednoduche, lebo moj manzel mal pred voma rokmi tiez velke tazkosti so zaludkom a tak sme presli na celozrnnu stravu...a slovenske produkty, teda tym myslim, ze nevyhladavam vyrobene na slovensku...ale naozaj to co jedavali nasi stari rodicia a boli zdravi, teda: pseno, krupy, celozrnna ryza, celozrna muka z ktorej peciem kolace, chlebik, babovky, kysnute kolace, dokonca aj torty 🙂 ...dalej pouzivam morsku sol, hnedy nerafinovany cukor, alebo med a zo strukovin sosovicu, fazulu, cicer, bob, vela ovocia a zeleniny (moj 4 rocny syn, ktory sa uz bohuzial stravuje v skolke, tak s tym nic neurobim, ale pride vikend a ranajkuje ovocie, sam si ho pyta 🙂 ) - ziadne zemiaky, ziadne biele pecivo, biely cukor...preto mi ani macingovej, ani tieto recepty nerobia problemy, lebo som zvyknuta, tu ide len o to delenie...ale jednu vec nechapem...takto zdravo sa stravujem uz treti rok, mam vela pohybu (upratujem 240m2), staram sa o dve zive deti, bezim do skolky, zo skolky, na nakupy...proste stale nieco..ale schudnut sa mi vobec nedalo :( ...aj som mala zopar telefonatov s vyzivovymi poradcami a nechapali, ze nemam 60kg...toto zatial vypada dobre, ale ani pri jarnom detoxe, ani po macingovej som sa nedostala pod 75kg...tak som zvedava ako to bude tu 🙂 ...snad sa dostanem na mojich vysnivanych 65 max 70kg...uz aj to je velky skok pre mna 🙂 ...snad to vyjde 🙂

lydka84
9. nov 2014

@czorky urcite to vyjde .... co sa tyka vyzivovych podarcov tiez som skusala kadeco a nevedela som prelomit 80 kil ... roky rokuce az pri 90-tke sa mi to podarilo tohto roku v aprili ...skoda len ze ja truba som zacala jest svetko dokopy a nabrala som spat, tak snad do vianoc opat klesnem pod tych mojich magickych 80 .............inak podla mna pšeno je UH nie skrob, pozor ! .... pod UH dni sa radia obilniny a vyrobky z nich ... cize psenica, jacmen, proso, pseno, pohanka ..... a z nich vsetky muky, cestoviny, vlocky, krupice .......

czorky
9. nov 2014

@lydka84
Aha dakujem ;) ...a verim, ze to dokazeme... 🙂

lydka84
9. nov 2014

@czorky urcite dokazeme 😉

barbadossa
10. nov 2014

@lydka84 no dufam ze zvladnem a nemozem cez vodu len cisty vyvar alebo zeleninivu kocku ? a citala som nizzsie tvoj prispevok o tej pokracovacej to vyzera dobre aj inak dni su tam :D si budem musiet pozicat knihu od susedy a nastudovat :D

lydka84
10. nov 2014

@barbadossa no ber to ako zlatu rezervu ak by si fakt nevydrzala, ale podla mna to zvladnes na vode popripade kave v pohode 😉