90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 tak konzervu ja otvaram len na pizzu alebo do ryze aj to vo vacsine tam zamiesam nejaku madarsku mrazenu zmes ...ale vo vitaminovy den som osobne na ovoci popripade na zeleninovej polievke ....tam ziadne konzervy v slanom naleve urcite nieeeeeeeee

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 ja fakt neviem, asi je teda. V tejto diete je viac potravin podelenych podla zvlastnych pravidiel. Takze zostanme pri tom, ze co je zelene je zelenina, vysusene strukoviny su skroby, spolu s ryzou. A kukuricka je zelenina. Sojove maso nejem, mam o jednu starost menej, ale je to bielkovina, tofu tiez. A dam si dnes paradajkovu so syrom na obed 😉

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 ty si moja krvna skupina s tym co si teraz napisala suhlasim na 111 % 😉 😉 😉 😉

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 inak sojove maso nejem ani ja, ked maso tak original 🙂
ale skusala som teraz prvy raz v zivote tofu - udene a je to skveleeeeeeee 😝 😝 😝 😝 😝 😝 vcera som mala mnamky mnam

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 kukurica je v sladkoslanom 😀 ja to zas tak tragicky neberiem, mala som salat vcera na obed - salat, uhorka, paprika, paradajka - no tiez som si posolila tu uhorku. Ja som na vitaminy skor na zelenine ako na ovoci, nechuti mi sladke stale jest.

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 tak si kup kysle jablka 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a jasne ze tragicky nieeee sak o tom to nie je ...napriklad ja som prisla na to, ze musim trosku tvorivo varit aby ma nelakalo nieco ine.....lebo ked som varila len take zaklade jednoduche dookola tak ma lakali ine varene dobroty ...a tak ked sa trosku pohram s tym tak som najedena nejdem za inym ....

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 a anoooo 🙂 tofu je skvele, skus aj ine, mne nechuti len to obycajne biele bez nicoho. Inak su vsetky dobre. Asi poznas Macingovu, tusim si ju spominala, ta jej hraskova polievka sa potom moze hocikedy? Je tam len hrasok, voda a lyzica pesta - pesto je bazalka, oriesky a olej. Ale tak lyzica nas nezabije, snad 😀 A salat z cervenej repy so syrom na bielkoviny?
A tiez si myslim, ze si budeme rozumiet 😉

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 ano, ja si tiez myslim, ze treba vymyslat hocijake jedla a trosku sa s tym pohrat. Lebo ked jes tak, ze napr. Bielkoviny = platok masa a uhorku si nakrajas, na skroby si uvaris zemiaky a nemas to take pestre, rychlo ta to prestane bavit. Ja preto tiez hladam veci, co mi chutia a viem, ze ich budem jest aj ked na diete nebudem. Ja napriklad casto varim z Macingovej, lebo mi to chuti.
A kysle jablka bleeeee 😒 🤐

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 drzala som ju dva krat celu a asi 5 krat som skusala este a vydrzala 2 tyzdne ...... no hej je ta polievka od nej len trosku zmenena nakolko ma to pesto nenadchlo tak miesto neho tam davam susenu bazalku a kusok masla ..... a chuti mi to viac ...... a ja osobne ju davam na vitaminy .....ako zeleninu ...... a ano aj cviklovy salat so syrom sa moze tam nie je ziadna dilema ...ten som este do kucharskej knihy nedala ale dohodim ho ........
a jasne ze nezabijeeeeee ved vitaminy A,D,E,K - su rozpustne len v tukoch to znamena ze ak sa najes zeleninu a nedas tam aspon kvapku oleja tak z toho vitaminy do tela nedostanes ......... a tak isto sa divam na to ze bielkovinovy alebo skrobovy den zahustis jedlo 1 PL muky .....a co, ked sa moze to jedlo zajest krajcom chleba preco by aj v nom nemohlo byt tosku muky ???? sak ta muka je v oboch rovnaka nie ??????

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3
no hej niektore jedla ma skvele jem ich roky ..... a ine nechcem nezachutili mi.... este mi povedz svoj nazor na UH si dat pohankove vlocky so sojovym mliekom - napojom v prasku ( o nom sa pise v knihe ze ak kavu musite s mliekom tak si dajte sojovy napoj ... a tak ju pijem denne ) v lete som si to davala na UH na obed .... teraz zatial nie, co ty na to ??

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 v principe si myslim, ze je to to iste. Ale ja ziadne jedlo nezahustujem mukou. Ja by som pesto jedla lyzickou len tak. Alebo cestoviny a pesto, mnam! Teraz neviem, ci si spravim paradajkovu alebo ten salat, idem si dat ranajky aspon 🙂

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 ja sa snazim tiez nezahustovat maso vobec ale napr. kelovy pivarok tam lyzicu muky davam inak to je jak na vode ..... ako vo vynimkach sa podla mna da a nic to nemoze pokalsat ....idem aj ja ranajkovat tak dobru chut 😉

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 asi sa to mysli tak, ze ked uz mlieko v iny ako bielkovinovy den, tak sojove. Ale nemyslim, ze ho mas kombinovat s inymi skupinami. Precitaj si na krabici, kolko je tam bielkovin a podla toho sa rozhodni. S normalnym mliekom by som tie vlocky nejedla, ale ten napoj nepoznam.

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 s normalnym nie, jedine nad tym sojovym uvazujem a dnes sa chystam urobit si ryzu s ryzovym mliekom, to je doslova z ryze ........ tak rozmyslam ze sojove s pohankou ked nie kupim este pohankove 😉 😉 😉

zuzka3
11. jan 2014

@lydka84 ja tieto mlieka nepoznam, neviem na akom zaklade je to vyrobene, mozno niekto iny bude vediet.

lydka84
11. jan 2014

@zuzka3 ani z macingovej? tie pohankove vlocky so sojovym napojom mliekom su od nej 😉 😉 😉

aduss
11. jan 2014

ahojte dievčence, takže včera som volala s gynekologom, kedze stale nie je iste, ci som alebo nie som, objednal ma na buduci tyzden, pytala som sa ho aj na dietu a povedal, ze sa mam dietam vyhybat zatial (kedze som uz mala jedno zamlknute tehotenstvo) takze na chvilu sa s vami lucim, ak vsak tehotna nebudem, tak sa od buduceho tyzdna zasa k vam pripojim, v tabulke sa nechavam stale zapisana, iba by som tam zmenila datum..drzim vam zatial palceky 🙂

andrea1516
11. jan 2014

@aduss ahoj daj nam vediet ako to dopadlo drzim ty palce a drz sa 🙂a papaj 🙂

aduss
11. jan 2014

@andrea1516 ahoj jasne dáám, ved vas tu budem stale sledovat 🙂 a potom pripadne pokracovat 🙂

nika185
11. jan 2014

@andrea1516 ďakujem andrejka, si zlatá 🙂

andrea1516
11. jan 2014

@nika185 dakujem 🙂

klobucik
11. jan 2014

Ahojte 🙂 ja dnes 6 den 🙂 skroby 🙂 sa tesim jak to zatial zvladam . vobec nevarim osobitne jedla pre seba , deti a manzela( coz pri dukanovej som varila zvlast a to ma zabijalo a asi aj reto som s tym sekla :/), ale papaju toto co ja len s prilohami 🙂 DNes sosovicova polievocka so zemiakom a zeleninove rizoto. Myslite ze si mozem dat trochu aj s polievky aj s rizota ? ci len jedno ? 😉 Inak mam dole 2 kg sa velmi tesim 🙂

lydka84
11. jan 2014

@klobucik podla mna mozes ved skroby sa miesat mozu a ked si si to nepomiesala v jedle, pomiesas si to v zaludku 😉

klobucik
11. jan 2014

@lydka84 nebola som si ista tak som sa radsej opytala :D aj ked len s malou dusickou lebo v urcitych skupinach neradi odpovedaju na otazky 🙂 mam si to poriadne nastudovat , ale ked ja nemaaam cas :D

lydka84
11. jan 2014

@klobucik ale sak forum je prave o radeni sa .... a je to stale o nazore, ja si ho poviem s niekym vydiskutujem kto ma iny nazor napise a hladame spolu riesenie tak ako dnes s @zuzka3
ale zhodli sme sa po hodinovej debate k spokojnosti 😉 😉 😉 😉

lydka84
11. jan 2014

ja som si prave dorobila ryzu v ryzovom mlieku, posypem skoricou a spapaaaam ...ked to bude jedleeee, pridam recept do kucharskej knihy 😝 😝 😝 😝

klobucik
11. jan 2014

@lydka84 ved prave 🙂 ale tak niekoho to zjavne obtazuje 🙂

lydka84
11. jan 2014

@klobucik ale mna vobec nieeeee ked viem pomozem ked neviem hladam v knihe a na nete a ked neviem najdeme spolu urcite odpoved diskusiou 😉 😉 😉 😉

lydka84
11. jan 2014

@klobucik co uz, tak treba hladat pomoc tam, kde s tym problem nie je 😉

ketrinn
11. jan 2014

takže kočky dnes hrachova polievočka z poleneho hrašku ,pridam receptik do knihy zatial mi to ide nemam hlad medzi jedlami 🙂 ale to zatial. 😉 robila som aj ryžu na sojovom mlieku ale tu som robila pre deturence a ja si odložim do mrazaka na dalši škrobovy den.