Ako je to s menštruáciou a kojením?

ivka1992
21. feb 2014

Maminy, dostala som prvý menzes po pôrode (7 týždňov) a malý sa začal odtrhávať od cicky ako keby mu išlo málo mliečka. Čítala som na iných fórach že je možné že sa mlieko môže stratiť alebo chutí inak. Zo začiatku som odsávala a teraz kojím cez klobúčiky. Mlieka som mávala dosť preto ma to trápi. Dodržiavam pitný režim, pijem laktačné čaje a sem tam si dám trochu čierneho piva.. Rada by som kojila aspoň do 6. mesiaca.. Máte s tím skúsenosti? Čo mam robiť? Ďakujem 🙂

reni1512
21. feb 2014

Ja som dostala ked malá mala 3 mesiace, podla mna je fáma ze mlieko nechuti, davaj mu castejsie ... urcite ale nezacni dokrmovat, vobec to nemusi byt preto ze si dostala menstruaciu, moze to suvisiet s laktacnou krizou...na to nic, len prikladat castejsie..a pit pit pit (podla seba radim)

monicm
21. feb 2014

vydržať,je to normálne,mliečko má inú chuť,môže ho byť dokonca menej,lebo hormony robia svoje.....bude to len pár dní,potom sa to upraví,neboj,len treba vydržať.vyskúšaj ešte vineu,mne veľmi pomáhala.ak máš pocit,že máš menej mliečka,tak koj častejšie,. držím palce

anicka246
21. feb 2014

prosím vás a vinea pomáha červená či biela? či to je jedno?

luba28
21. feb 2014

obycajna biela vinea @anicka246

siska53
21. feb 2014

Moja kamoska,dostala,menzes 4m pi porode a vzdy v case,ked ho mala,mala,i menej mlieka,potom sa,to vzdy upravilo(dojcila ho18m). Ona ale mala naodsavane,kedze mala,nadprodukciu,tak si to rieslila tym,odsatym,mlieckom.

typa
21. feb 2014

Ahoj, tiez si myslim,ze to s tym nesuvisi. Skor to bude rastovy spurt - moj maly ho mal tiez v tomto obdobi. Mala som pocit,ze mam malo mlieka,jedoval sa prse, chcel castejsie jest. Za dva dni to bolo ok,len vydrzat. Neprikrmuj -to urcite nie. Ja som menstruaciu dostala az,ked mal drobec 7-8 mesiacov a nevidela som rozdiel v piti ani v mnozstve mlieka

tatianka79
21. feb 2014

Ahoj,urcite to s menstruaciou suvisi,hormony 🙂 ale treba vydrzat,po menej ale castejsie babo prikladaj,zvykne si. Mliecko meni chut aj po cviceni,teda ked sa mamicka spoti 🙂 za ziadnych okolnosti nedavaj UM,ani pokial by to mala byt laktacna kriza alebo rastovy spurt,castym prikladanim sa to vsetko spravi...hovorim z vlastnych skusenosti,maly ma 15 mesiacov a stale kojim,a z jedneho prsnika 🙂 narocne ale zvladame 🙂

olifcek
21. feb 2014

urcite chuti... ja som dostala menstruaciu, ked mala Oliv 10 mesiacov, no a dojcili sme sa 42 mesiacov 🙂

mikulkaa
21. feb 2014

Najdôležitejšie je časté prikladanie bábätka k prsníku.....Tvorba mliečka sa upraví...len treba vydržať...🙂My sme to mali tiež viacej krát a zvládli sme to...

euka210
21. feb 2014

moze to byt rastovy skok, aj zmenou chuti mlieka pocas ms, teda vsetko prejde, o mlieko sa neboj, len castejsie prikladaj.

miku1
22. feb 2014

Aj pri staršej aj pri mladšej som dostala menzes 3 mesiace po pôrode a nemalo to žiaden vplyv na kojenie. Papali rovnako ako dovtedy. Len ďalej ponúkaj, možno je to len teraz taký štrajk z drobcovej strany, ktorý si si spojila s nástupom menzesu. Držím palce 🙂

mia551
22. feb 2014

hm, preco dojcis cez klobuciky...? ak pouzivas este aj flasu a cumlik, na vine vobec nemusi byt MS ale prave tieto tri spominane veci (klobuciky, cumlik, flasa)... cez klobuciky jednoducho netecie to mlieko tak, ako z flase, bohuzial, takze je jasne, ze dieta si vyberie flasu, ak ju uz pozna... a samotne klobuciky postupne ale isto tiez znizuju tvorbu... ak chces dojcit aj nadalej, urcite by som kontaktovala laktacnu poradkynu. nemusi to byt tak, ale uz aj to, ze si dostala MS po 7 tyzdnoch podla mna naznacuje, ze mas nizsiu tvorbu mlieka... drz sa