Ako sa chudne pomocou tabletiek Reductil?

katka25
30. máj 2008

Chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenost s tabletkami Reductil. Predpisal mi ich doktor. V tehotenstve som pribrala 28 kg.Po porode som vazila 79 kg. Mala ma teraz 3 mesiace a ja mam 67,2 kg. Takze ide to dost pomaly. Dufam,ze funguju ked uz som zane vysolila 500 danov.

awalancha3
12. sep 2009

takze, prispejem aj ja svojimi poznatkami... reductil je na trhu uz davno, ale ja som vahala ci ho zacat brat, predsa len som inteligentny tvor a citala som o nom kadeco. Vzdy vyhralo moje presvedcenie, ze radsej sa pustim do zdravej stravy a cvicenia prirodzene, bez liekov, ale mam uz 39 rokov a nie je to take lahke, nadchla som sa, ale nevydrzala...A tak som sa rozhodla ze skusim reductil. Nie som ziadna naivka, akceptovala som mozne negativne ucinky a vedela som, ze to nie je zazracna pilulka, vedela som, ze ucinna zlozka sposobuje menej chuti do jedla, a prave to som potrebovala vyuzit. Potrebovala som pomoct s preklenutim obdobia od zravosti, mam 172 cm a 110 kg (asi, nevazim sa, nemam na to odvahu, ale cislo rifli mam 48-50). Nemienim ten liek brat stale, len nabehnut na rezim nizsich davok jedla, a to zdraveho jedla. Z vlastnej vole by som to asi nedokazala.
Takze beriem reductil cca 1 mesiac-15 mg. Neprestala som jest, jem niekedy 2x, niekedy 4 x denne, nehladujem, ale kedze polavila moja chut na sladke, jem zdrave veci. Je len samozrejme, ze neschudnem z lieku samotneho, ale z toho ze jem ovela mensie davky a menej kaloricke jedla. Fakt staci zjest len trosku a mam rovnaky pocit sytosti ako predtym. Bala som sa brat ten liek, lebo trpim busenim srdca a vyssim tlakom a bohvieako nespavam zo stresov v praci. Ale, mozem povedat, ze mi prestalo busit srdce. Beriem sucasne aj liek na znizenie tlaku. Nespavost je taka ako bola aj pred liekom.
Vysledok je taky, ze neviem kolko som schudla, nakolko sa nevazim, je mi to jedno, nech vazim aj 200 kil ak navleciem c. 42. To je moj sen, boze mat tak velkost 42, ale zo 48, to je minus 3 velkosti!! Som uz pomerne stara, ako 40 tnicka ak to nezvladnem teraz, tak uz nikdy. Vidim na sebe, ze c. 48 mi uz zacina byt volnejsie, vytiahla som mensie rifle zo skrine, a skusila ich navliect, ale zial len do pol zadku, takze toto bude ciastkovy ciel.
Zaujimave, ze pokozka sa mi neuvolnuje, ale naopak napina a vyhladzuje, ale to bude asi tou surovou zeleninou a ovocim. Este necvicim, ale chystam sa.
Budem vas informovat, a piste aj vy o vasich uspechoch a pokleskoch, nech sa motivujeme navzajom.

ingola21
15. sep 2009

Ahojky..no baby ja som schudla za 5 tyždnov 12 kil...s pomocou reductilu...žiadne vedľajšie učinky..akurat sucho v ustach ..no aspon viac pijem ..denne 2 až 3 litre bylinkovych čajov a mineralok..stirdam to..pred par rokmi som brala adipex a brala som ho par dni a strašne mi bolo zle,zavraty,nespavosť ..S reductilom som sa naštartovala a ide to aj bez neho..Vobec som nemala chuť na sladke a mastne jedla..vela zeleninky ,ovocia a je to skvely pocit 🙂

sisinka5
16. sep 2009

ingola21 gratulujem ako citam tak ked som uzivala adipex tiez som mala sucho v ustach a tiez rychly ubytok na vahe drzim palce nech to ide aj bez liekov...

Chcela by som skusit Reductil kto ho predpisuje obvodny lekar???

jesika26
17. sep 2009

ingola21 - tak to je super, len si daj pozor na jojo efekt 😉
sisinka5 - predpíše ti to aj obvodný, obezitológ, aj gynekológ....samozrejme pokial máš BMI nad 28

miaa19
9. nov 2009

Ahojte, vie mi niekto povedat a poradit, ze kolko sa da schudnut s tymito tabletkami za mesiac??? ja ich beriem tyzden a mam 1,6 kg dole....Vie, ze to nemoze ist rychlejsie, stale cakam, co bude za taky mesiac :D Ale na sladke mam teda stale chut :D Mam nadvahu az 30 kg, tak to hadam zaberie. 🙂 🙂

jesika26
9. nov 2009

miaa19 - u každého je to individuálne a hlavne je doležitá zmena stravy a trošku zapojiť aj pohyb. Ked toto všetko dodržíš, tak určite schudneš, len musíš počkať a myslím, že za týždeň dať dole 1,6kg je super, nemyslíš??? A čím sa budeš viac hýbať, tak to pojde rýchlejšie. Držím palce

janazuza
13. dec 2009

Ahojte. Pridávam sa k Vám.začala som brať Reductil na odporúčanie endokrinologa. Zatial nepociťujem žiadne vedlajšie účinky.Dúfam, že mi pomôžu .

dia2006
13. dec 2009

Ahojte, ja som z inej temy, len chcem na nieco upozornit - ja som brala lindaxu - inac, je to asi aj jedno, citila som sa super, len to sucho v ustach, uplne som sa prestala napchavat, na jedlo som ani nepomyslela, tesila som sa, ze konecne schudnem a potom to prislo.... V noci som nevedela spavat, potila som sa a pod. - proste vedlajsie ucinky. Ja som to dost podcenila a islo v podstate o to, ze ja som mala zvyseny tlak pred uzivanim a uzivala som ich bez vysetrenia, cize tabletky mi len dopomohli k tomu, ze to moje srdce ledva zvladlo.
Takze len tolko, ze treba sa dat vysetrit pred tym. Drzim Vam vsetkym palce.

leniciatko
13. dec 2009

katka 25, nemyslím,že zrovna ty potrebuješ tbl na chudnutie... 😉 och,keby že mám aj o pár kg viac ako ty,som spokojná ako kôň! 😵

janazuza
21. dec 2009

Ahojte. Ako pokračujete? ide Vám váha dole?. Mne sa podarilo 3 kg za 8 dní. A to som ani poriadne necvičila.(lebo ma bolí chrbát)čo poviete je to ok? 😉

jazminn
25. dec 2009

Ja som brla reduktil a nie aby som chudla ale som priberala. 🙄

janazuza
29. dec 2009

ahojte. Kde ste sa všetky podeli? 🙂 ☹

brighit
15. jan 2010

janazuza - chcem sa ťa spýtať ako si pokročila v chudnutí dnes???
ja som ho začala brať len dnes, tak len trpnem, aby som nema žiadne vedlajšie účinky.
a u teba sa nedostavili za ten čas žiadne nežiadúce účinky??
ďakujem za odpoveď.

skrecok
15. jan 2010

Ahojte,
Reductil bral moj svagor a manzel. No, ale vysledok je uplne iny, nie kazdemu moze pomoct.
Svagor krasne schudol, ale musel okrem brania tabletiek jest vela ovocia a zeleniny, jest pravidelne ale mensie porcie. Uz dlho neberie tabletky a pekne si udrziava vahu a pritom takmer ani necvici.
Manzel, neschudol ani kilo a pritom bral pravidelne tabletky a chodil 2 krat do tyzdna plavat. Tiez vela nejedol, ale nepravidelne a ovocie a zeleninu takmer nejedol - nemal cas popri hektickej prace. 😔
Vedlajsie ucinky ziadne neboli.

janazuza
15. jan 2010

Ahojkky.
Takže po dobratí 1. balenia som schudla 9.5 kg. 😅 (Začala som v polovičke decembra)
Vedlajšie účinky sa dostavili a aj prešli. Sucho v ústach taký divný pocit akoby na vracanie.
ale pred Vianocami ma chytil záchvat- žlčník, a bála som sa , že s liekov(predtým som nikdy problémy nemala). Doktorka to vylúčila a sono ukázalo, že mám kamen.Takže to lieky určite nespôsobili.
Sviatky som prekonala- bez šalátu, klobás a rezňov, sladkosti- žiadne. ani som chuť nemala.
Dnes už beriem druhe balenie-8. tabletka - vedlajšie učinky nepociťujem( nespavosť som mala vždy- takže to liekom neprikladám) Teraz to ide trosku pomalšie schudla som 0.5 kg.Ale včera i dnes som dostala neznesitelnú chuť na čokoládu a neodolala som ☹ .Takže zajtra makám na steperry, dnes som bola strasne lenivá)
a ešte, aby som nezabudla prestala som piť kávu- teraz ju nepotrebujem 🙂 .Hoci sa píše , že môžu spôsobiť vysoký tlak- tak ja mám stále nízky ako predtým, ale mám akoby viac energie 😵

brighit
18. jan 2010

Ahoj janazuza,
tak ja som zobrala 1tabletku a tiež mi bolo divne hlavne som cítila, že mi veľmi bije srdce a mala som veľa energie, večer sa mi nedalo zaspať.... na druhý deň som si tabletku radšej nedala, lebo srdce mi stále dáko divne bilo, tak som si odmerala tlak, keďže máme doma aj tlakomer a mala som 136/90 to je ešte v norme, tak som si včera dala znovu, lenže večer ma znovu pichalo pri srdci, no a dnes ráno som si zmera znovu a mala som
140/100 a pullz 118, tak neviem čo mám robiť???☹( a práveže pred braním som mala vždy nízky tlak, tak neviem čo ďalej, lebo tabletky som si kúpila bez predpisu, keďže som nemala nikdy vážne zdravotné problémy,ale potešilo ma, že za tieto dni aj keď s problémami mám o 2kg menej. Čo predtým som nedokázala ani cvičením ani zmenou stravy.Ty berieš redictil 10 alebo 15?? juuuj tak to je krásne číslo čo si schudla, keby aj mne sa tak darilo ako tebe. Dám vedieť ako je to so mnou ďalej.pa

janazuza
18. jan 2010

Ahoj brighit ,
Ja beriem reductil 10. No neviem ako je to s tým tlakom. Asi by som na tvojom mieste skúsila vysadiť aspon na pár dní a premeriavať tlk a potom skúsiť začať brať,žeby si bola na istom , či je to od liekov.

cencula
18. jan 2010

ja som tiež s reductilom schudla, ale ten sa pri kojení nemôže a je len na lekársky predpis, inak nemôžete ho niektoá zohnať za rozumnú cenu? ak áno dajte vedieť cencula@post.sk inak nezabudnite nan 5 krát denne jesť, jedna kočka, ho brala, nechutilo jej jesť, tak nejedla, len pila a začali jej trpnut nohy, ruky, musela chodiť na rehabilitácie, takže nie je to sranda

janazuza
18. jan 2010

Ahojte,
cencula, ja som jedno balenie dostala na predpis a druhé som kúpila v lekárni. Vôbec som nemala problém( však keď sa kukla na mňa ako vyzerám 😕 asi sa zľutovala) iba sa ma pýtali , či som ho už brala.A aj ked máš predpis platíš plnú sumu. www.reductil.sk/informacie.htm lnájdeš ceny liekov. Ja som pripalácala ešte 2 centy 😉 ja som ani iné ceny nenašla.

brighit
19. jan 2010

Ja beriem Reductil 15 a možno je to v tom, že je to na mna silné! Dnes som si už nezobrala vôbec, lebo včera som zažívala riadne blbé stavy, tlak už 152/109 pulz 118 ostala som červená na celom tele a závrate strašné,
normálne som sa bála aj zaspať. Takže dnes som s tým prestala.

brighit
19. jan 2010

cencula - ja som ho tiež kúpila bez predpisu. Dnes tam skočím a skúsim ho vimeniť, ak sa to nebude dať,
tak ti ho môžem poslať na dobierku. ak teda máš ešte záujem, lebo mne očividne nerobia dobre. Mám 42 tabliet, ale chýbajú 3 ,ktoré som vyskúšala.

janazuza
24. jan 2010

Ahojte 🙂
kočky kde ste sa podeli? Ako pokračujete?

awalancha3 ako to ide? kolko sa ti podarilo schudnúť?

iguska
25. jan 2010

tu dnes pisali, ze docasne stahuju tabletky Reductil, nakolko obsahuju "sibutramin" (ani sajnu nemam, ako by sa to mohlo volat po slovensky; mozno ze aj tak isto) pre zvysene nebezpecensto srdcovych a cievovych ochoreni ☹

janazuza
25. jan 2010

Ahojte,
inguska a kde to písali? mne to predpísal lekár
v letáčiku je aj napísané upozornenie a preto sa musí chodiť na pravidelné kontroly krvi a meranie tlaku. Lieky nesmú užívať ľudia zo srdcovými ťažkosťami

jesika26
25. jan 2010

blbost posĺa mňa 😉

iguska
25. jan 2010

v islandskych novinach to pisali ; ja ich neberiem, hoci mi schudnut treba. a to teda dost 😉

janazuza
27. jan 2010

no, ked stiahnu reductil , tak som v háji 😢

jesika26
27. jan 2010

iguska - prepáč, mala si pravdu s tým stahovaním liekov 😉
janazuza - nebudeš sama, ale podla mna sa bude dat zohnat, len nie v lekárnach 😀

janazuza
27. jan 2010

rozmýšľala som , čo urobiť. Skúšala som nájsť podobný liek ako Reductil ( lindaxa , meridia ) a našla som Sibutramin Teva - má skoro rovnaké zloženie, ale neviem či je na Slovensku a kto ho vyrába(a či ak je na Slovensku , či ho tiež nestiahnu ☹ 😢 )

iguska
27. jan 2010

herbalife ste neskusali? alebo LR kúru?