Ako sa dostať do formy po pôrode? Máte tipy?

aktak
29. okt 2006

zaujimalo by ma ako sa moze cerstva mamicka o seba zacat starat hned po porode a neskor popri babetku, aby sa dostala do svojej povodnej formy, ake cviky a aky sport su dobre, ake pomocky (stahovacie pancuchy, nohavicky...), kde sa da chodi cvicit (aj s babetkami), co sa neodporuca kvoli kojeniu atd...rady od "uz" mamiciek velmi pomozu
hladala som vo fore ale podobnu temu som nenasla tak dufam ze je to ok 😉

tinka08
5. mar 2009

anka06, čo to je?

martao
5. mar 2009

Ja som mala 78 kg. Keď mal malý asi 1,5 začala som cvičiť- brušáky. Von sme chodili bez kočíka. jedálniček sa skladal ráno z ovsených vločiek a mlieka, obed väčšinou kuracie mäso bez prílohy+ šalát, večera nejaká hrianka alebo znova vločky, cestoviny so zeleninou alebo s mäsom od obeda. Hlavne málo chleba, zemiakov a nezahustené polievky. Začala som v januári. Vo fotoalbume mám fotky z mojej 30-tky. Bol to závezok, že na narodky budem kočka.

Teraz mám 4 mesačné bábo a znova 78 kg. Tak keď to išlo 2 razy snáď sa to podarí aj teraz.

tinka08
5. mar 2009

evkacka mna sa prvýkrát kilá pustili až keď bolo dokojené a najstarší mal asi 8 mes. ale to bolo pred 16-timi rokmi 😉. ako to bude teraz netuším. ešte stále som pribratá, otehotnela som keď mal stredný 3mes. tak na to čo som po ňom ešte neschudla som pribrala ďalších 12kg. takže pred pôrodom 80kg, teraz má najmenšia 3 mes. mám 70kg a chcela by som dať dole váhu na pôvodsných 53kg. asi to trochu potrvá 😝 😝 ...

felixko
11. mar 2009

ja som počas tehu pribrala 15kg, po návrate z pôrodnice som mala už 11kg dolu, ostatné išli dolu samé ani neviem ako, ale pripisujem to kojeniu, pretože teraz mám dokonca o2kg menej ako pred tehotenstvom a to sa pritom vôbec v jedle neobmedzujem, skôr naopak

greta24
11. mar 2009

Tinka, sladkosti su aj mojim obrovskym problemom , asi by mi fakt pomohla len dieta " NEZRAT ! "

dada78
11. mar 2009

ja som tiež nemala probém so zhadzovaním kíl, pripisujem to dojčeniu, dokonca som po dvoch mesiacoch mala o dve kilá menej ako pred otehotnením.

pensadorcallisto
11. mar 2009

JA som pred tehotenstvom mala 54 pri 170cm. Pribrala som +12kg, 8 ostalo v porodnici a teraz som este stale +2kg. Vzdy, ked sa snazim jest menej, tak potom mam menej mlieka. Postacuje, ale je ho menej. Takze radsej neriskujem, a ked niekedy ma to chyti. Manzel vravi, ze konecne vyzeram dobre, predtym som bola kost a koza. Ale ked sme chceli ist kupit minuly tyzden nohavice, tak na velkost 34 som uz ani nepozerala a 36 mi bola mala. Ostala som z toho v soku. Ale mozno mali zle cislovanie, ved to poznate. 😉
Hlavne predtym som zila na kave a kole. Teraz je to pre mna tabu. 😀

tinka08
11. mar 2009

zvažovala som ako na tú váhu - behanie? posilka? manžel mi poradil stránku Edity Sipeky, ktorá je zástancom kalanetiky, pokiaľ máte nadváhu viac ako 10kg. musím povedať, že ma oslovil jej humor a postoj ku chudnutiu a k zdravému životnému štýlu. rada by som sa zúčastnila jej cvičení .... ale ... asi to ešte počká lebo sa stal malý zázrak a moja princezná mi prešla v 3 mesiacoch z fľaše na prsník, takže dojčím každé 3-4 hoďky 😵 😵 😵 hurrrráááá

pensadorcallisto, tie čísla oblečení si robia čo chcú... 😀 😀

dupinka
26. apr 2009
matinkam
29. jún 2009

Ahojte dievcata. Rada by som obnovila tuto temu. Hrozne rada by som sa vratila spat k svojej povodnej postave, bo takto je to nanic, mam skrinu plnu veci, z ktorych skoro nic neobleciem a sama sa necitim komfortne. Rada by som zacala cvicit, teda uz sa zacinam aj trocha natahovat pri telke, ale chcelo by to nieco systematicke. V tehotenstve som pribrala 20 kilov, z ktorych 10 je uz dole, ale rucicka na vahe sa zastavila. Je pravda, ze syncek ma len jeden mesiac a ja ho kojim, takze je predpoklad, ze by to este mohlo ist dole. Kazdopadne, neviete niektora poradit bud nejake cviky, bo nejake dvd, resp. knihu, podla ktorej cvicit. Po ukoncenom druhom mesiaci by som chcela uz ist do Studia Miracle cvicit bodytoning.

vanja
29. jún 2009

matinkam: ja som pri druhom tehotenstve pribrala 22 kíl, desať mi šlo dole hneď po pôrode do toho 1 mesiaca a ostatn som schudla tak do 9 mesiacov, nijako som necvičila, len som to vykojila, vybehala. Max nejaké posilňovacie cviky, kvôli ochabnutiu, ale len tak na posteli. keď som šla spať. Nejak na to cvičenie nebolo, ani sa veľmi nechcelo pri dvoch deťoch a domácnosti.

danu
29. sep 2009

bay • 1d • Dnes o 08:36
Neviete mi niekto prosim poradit aky moze mat športovanie počas dojčenia vplyv na mlieko? Chcela by som sa opat zacat trochu hybat, ale uz som si vypocula par rad (tazko povedat ci overenych), ze tak mozem prist o mlieko, prip. ze maly zacne mlieko odmietat, lebo bude mat zlu chut. Tak by ma zaujimalo, ci mate niekto s tym skusenosti. Ci ide iba o rady v zmysle JPP alebo ci by som nam takto mohla skutocne ublizit 😔 Vdaka 😉

twinflame
29. sep 2009

danu, ja som počas kojenia kľudne chodievala 2-3x do týždňa cvičiť, hlavne plávať. Nemalo to žiaden vplyv na frekvenciu kojenia, na tvorbu mlieka. Tvorilo sa mi ďalej a s kojením nebol žiaden problém. Čítala som o tom, čo píšeš aj ja, u mňa sa ale obavy z odmietania mlieka alebo zastavenia tvorby vôbec nepotvrdili.

zuz11
29. sep 2009

ja som asi pred mesiacom a pol zacala chodit na spinning, plne dojcim a nemame ziaden problem...
chut mlieka po cviceni sa meni ak dostanete svalovicu to je fakt nebezpecne na chut mlieka... preto cvicte ale s mierou a rozumom, nic sa nema prehanat, pekny den 😉

bay
29. sep 2009

juj. Dakujem 😵 To ste ma fakt potesili 😵 😵

katkaking
29. sep 2009

ahojte ja som vcera zacala chodit do posilky, potrebujem cvicit najmä nohy a zadok 😀 ...tak som si predtym zistovala, ci vobec mozem cvicit ked kojim...mozem, ale s mierou, aby nebola svalovica. Vtedy sa vylucuje do mliecka kyselina mliecna - tusim, a mliecko ostane horke. No a dietatko ho moze odmietat... cvicila som vcera hodinu, ani to dnes necitim...tak chcem tam chodit pravidelne 2 krat do tyzdna. Tolko moj nazor a skusenost.

bay
29. sep 2009

Kati, tak to obdivujem, ja sa do posilky neviem (ani som nikdy nevedela) dokopat. Tak ju nahradzam korculami a behom 😀 teda budem 😵

mimkao
30. sep 2009

Ja chcem poradiť dietu, aj keď nie som zástancom diét, ale jedna mi naozaj veľmi, veľmi pomohla. Tiež som sa po poslednom pôrode dlho nevedela dostať na svoju pôvodnú váhu, mala som rotopoed, aj rotanu, ale nejako to nepomáhalo. Potom som si vo voľnej diskusii našla tému s názvom Kávova diéta a tam som objavila na strane 4 diétu s jablčným octom. Schudla som vďaka nej 10 kíl, prišla mi chuť aj na cvičenie, tak teraz už len spevňujem. 🙂 Samozrejme, počas kojenia sa držať nemôže. Posilňovňu som si spravila doma a tak po večeroch, keď všetke deti spia, cvičím. 🙂
Ešte k tým pančuškám sťahovacím. Ja som si ich kúpila, aj som ich veľa nosila, + sťahovací pás, a to mi tiež veľmi pomohlo, pretože som si ho dávala hlavne predtým, ako som šla jesť a nevošla do mňa ani polovica jedla, čo som predtým zvykla zjesť. 🙂