Ako sa dostať do formy po pôrode? Máte tipy?

aktak
29. okt 2006

zaujimalo by ma ako sa moze cerstva mamicka o seba zacat starat hned po porode a neskor popri babetku, aby sa dostala do svojej povodnej formy, ake cviky a aky sport su dobre, ake pomocky (stahovacie pancuchy, nohavicky...), kde sa da chodi cvicit (aj s babetkami), co sa neodporuca kvoli kojeniu atd...rady od "uz" mamiciek velmi pomozu
hladala som vo fore ale podobnu temu som nenasla tak dufam ze je to ok 😉

megg
29. okt 2006

ahoj aktak, jejda, tak tebe sa to krati 😉 Ja osobne si myslim, ze zalezi od Tvojho drobceka aky bude a co budes stihat. Ja som sa chystala aj sportovat aby som bola vo forme, pravdou je, ze nemam cas a ani neni treba. 😉 4 mesiace po porode som chytila svoju povodnu vahu 57 kg 🙂 Ked si predstavim, ze za tieto mesiace som zhodila (samozrejme aj porodom) okolo 18 kg, ktore som nabrala, tak je to slusny vykon 😎

melory
29. okt 2006

aktak na brusko nam rozdavali v porodnici vytlacenu na papiery sadu cvikov a fakt sa neodporuca vela cvicit len na to brucho a ked dokojis tak mozes naplno.

aktak
autor
29. okt 2006

megg tak to si dobra 😉
melory to mas fajn porodnicu asi, ja som nepocula ze by v Ruzinove neco davali

mate skusenosti s tymi stahovacimi pancuskami alebo nohavickami? ide zima takze by som ich vynosila ale neviem ake su dobre a kde ich kupit?

zuz11
29. okt 2006

ja mam v knihe cviky po porode tak snad to budem sem tam stihat 😀

melory
29. okt 2006

aktak nohavicky su super fakt stahuju ovela lahsie, najdolezitejsie je brucho a potom ostatne.

aktak
autor
30. okt 2006

melory mas namysli nejake konkretne? znacku alebo tak? rada by som si ich kupila teraz, po porode sa asi tazko dostanem do obchodu tak skoro 😀

tilly
9. nov 2006

a čo takto keby ste sa pridali do témy "chudneme" ? 😀

megg, tak to ťa obdivujem, ja zhadzujem stále...

melory
29. dec 2006

aktak neviem aka znacka ale su to original "stahovacie" nohavicky, teraz ich vela zeny nosia po porode a fakt vratia brusko spat.

renca3
30. dec 2006

aktak...ak ta este zaujima cvicenie s babatkami, tak na Tomasikovej vo fitku Herkules kazdy pondelok o 10.00 hod.

mrenka
30. dec 2006

aktak, pockaj ako sa nabehas okolo maleho, ja som na tom ako megg, chystala som sa cvicit, aj ked neskor, lebo som po cisaraku, ale zatial som nespravila nic, staci len kojenie, nocne vstavanie, kocikovanie a mas to dolu, pribrala som pocas tehu 17 kg a teraz mam uz len pol kila navyse, mam 54 a pol kg - mala ma 6mesiacov, po tom tretom mesiaci to zacalo ist rapidne dolu.drzim palce 😉

melory
20. mar 2008

ahojte po roku sa hlasim, schudla som 21kg
este 4kg a som na povodnej vahe 🙂

tomaslavka3
20. mar 2008

ahojte.Hned po porode,ako pride zena domov je najlepsie si dat stahovacie nohavicky a tiez rifle a veci,ktore su uzke.Jasne ze po cisarskom trosku az sa zahoji rana.Ja som rodila tri krat a do roka po porode moja postava bola taka ako pred porodom aj vaha.Len teraz po trojickach mi zostalo este asi 8 na bruchu,keby som nejedla vecer pri PC a mam cas a silu vecer cvicit nemam ani tych 8 navyse.

briketa
21. mar 2008

Tomaslavka, Ty si absolutna hviezda u mna. Mama s velkym M a mas uzasnu rodinku 😉

abetka
22. mar 2008

tomaslavka si hviezda. Ja som po druhom porode a mam stale asi 7 kg. naviac.Pri starsej som schudla ani neviem ako a aj vela.Bola som az moc chuda a teraz to nechce ist vobec dolu.Brucho mam strasne, boky siroke, tvar nejaku vysypanu , no hroza a som na nervy z toho.Co poradite.Ak mate nejake dobre cviky na brusisko, tak poslite 😅

shela
3. apr 2008

abetka...ja ti poradim orbitrek..sformujes si celu postavu..pocas tehu som pribrala necelych 8 kg a do tyzdna som ich mala prec..

biba12
3. apr 2008

Ako zvladas tomaslavka trojcata? Ja Ta obdivujem, 5 deti a este rozmyslas o cviceni... Ja mam jedneho, cvicim, ale 5 deti ... Obdivujem

alline
2. mar 2009

Ahojte, je tu niekto kto rodil cisarskym a teraz si nevie obliect rifle na bedrach? Neviete ci je to sposobene maternicou, alebo niecim inym? Rifle pekne obleciem, len nezapnem 😠

alon111
2. mar 2009

to tomaslavka klobuk dole ja ich mam tri a to mi sem tam doma rastu rohy.tak ja som cvicit nemusela ked som sla rodit mala som 67 kg a po dvoch mesiacov som mala 50kg,vdaka detom.

janka5861
2. mar 2009

ja som pribrala pocas tehotenstva 30 kg a do 10 mesiacov islo vsetko dole... aj ked moja postava nie je ideal ale aspon mi nezostali kg po porode 🙂)))

dioliana1
2. mar 2009

aline to sa spraví, ono to nejaké brucho zostava aj po cisaraku, brusaky pomožu ale kus neskor aby nepraskli stehy vo vnútri... 😉
Ja som pribrala pri prvom asi 22kg a 10 zostalo a pri druhom asi 21kg a som mala vahu ako ked som išla rodiť prvé, 72kg...

jenn
2. mar 2009

alline ja mám za sebou dva cisárske 😉 ...nechceš dáko vela za taký krátky čas? 😀

tinka08
2. mar 2009

ahojte, po prvom som schudla 20 kg do 8 mesiacov 😎, po druhom mi ostalo 10z 12-tich a pri treťom ďalších 10 z 12-tich takže mám čo robiť. len pri prvom som mala o 16 rokov menej. teraz sa ma tie kilá akosi držia a nechcú pustit 😠 . budem musieť začať niečo so sebou robiť.

greta24
3. mar 2009

Mna sa tie kila drzia jak klieste, po prvom porode som bola vo forme za dva tyzdne a po druhom vyzeram, ako by som len vcera porodila

mishusha
3. mar 2009

aline, pravdepodobne sa ti roztiahli panvove kosti trosku viac, ja som mala rovnaky problem... pred porodom rifle 27, po porode 30 a teraz opat 27... to sa spravi...len nemaj velke oci hned na zaciatku.... chce to cas.... a pozor na brusaky a cviky na brucho... stehy potrebuju cas na zahojenie... 😉

jenn
3. mar 2009

veru s cvičením by som počkala....treba myslieť aj na vnútorné stehy 😉

tinka08
3. mar 2009

greta24 som na tom podobne, to asi tým, že rôčky neubúdajú 😅 ...
ale dnes začínam cvičiť.... držte palce nech vydržím

greta24
4. mar 2009

Tinka vydrz, ja som tiez zacala trosku cvicit a prestala s cokoladovymi tycinkami, tak uvidime ....... 😀

tinka08
4. mar 2009

greta24, to cvičenie nie je až také hrozné, ale život mi komplikujú práve tie sladkosti 😝 . a pritom pred tehu som ich nemusela... malej ešte odstriekavam mliečko takže sa utešujem že na vine sú hormóny 😅 😅

anka06
5. mar 2009

ahojte, chcete byt opat taka ako ste boli predtym ako ste otehotnela? vyskusajte Emulips

evkacka
5. mar 2009

juuj kukam mamičky ako sa vam dari byť opať fit po porode, mne sa zda že som stele robokop 😀 ale ešte som len 5týž po porode, ale trošku ma desí či nepatrím do tej kategorie mamičiek čo chudnu až ked skončia s kojenim, bo plno kojime a len 2kg dole 😠 a to som prevažne na polievkach, tekutinách a lajtkových jedlach...mamičky kedy sa to tak spustilo že to ide samé a rýchlo dole? oplatí sa čakať? 😀