Ako schudnúť 5 - 7 kg?

somhlupa789
17. okt 2013

Máte nejaké skúsenosti s efektívnym chudnutím? Tak za dva mesiace tých 5 kg dole bez nejakých brutálnych diét? Aké cviky sú najexektívnejšie?Cvičím tretí deň po 65 brušákov a každý deň si pridám o 5 viac + desať minút na stacionárnom bicykli. Stačí to?

angie12
17. okt 2013

Ahoj,,,somhlupa789,,,,,niekedy davno som vyskusala pit jablcny ocot s mineralkou,,pomohlo to,,ak ti to samozrejme nebude robit zle na zaludok 😉

dai
17. okt 2013

no, toho cvicenia je na schudnutie strasne malo - hlavne nemas skoro ziaden aerobny pohyb - toho stacionarneho by si mala mat viac ako 25 minut aby to islo na tuk, tymi brusakmi spevnujes ale urcite nezmensujes brucho😉
musis zmenit aj stravu - pri chudnuti ti zohrava rozhodujucu ulohu, sport skor postavu meni, spevnuje, tvaruje, ale malokto robi toho sportu tolko aby vdaka tomu aj schudol..
5-7kg v pohode zvladnes malinkou upravou stravy aj za mesiac - staci vypustit prilohy, pecivo, sladkosti a sladke vody, pravidelne kazde 3 hodiny jest mensie porcie, pit vela cistej vody😉 a ked budes popritom mat aj ten sport, tak to je bonus navyse ktory ti pomoze postavu aj tvarovat a nakopavat metabolizmus...
je tu kopu tem kde baby naozaj chudnu zdravou stravou a cvicenim - ziadne superdiety a mordovanie sa do umretia... ja som takto schudla za 4 mesiace cez 15kg😉

iconka
18. okt 2013

SUHLASIM S DAI. SAMA SOM SI TYM PRESLA. ZAKLAD JE STRAVA, CVICENIE JE DOPLNOK NA SPEVNENIE A VYTVAROVANIE. TO CO SI NAPISALA, ZE CVICIS TY JE NAOZAJ MALO A NEPOMOZE TI TO. ZDRAVYM ZIVOTNYM STYLOM A CVICENIM SOM ZA 4MESIACE SCHUDLA CCA 18-19KG A UZ SI TO UDRZUJEM DALSICH SKORO 6MESIACOV. AVSAK, DOLEZITE JE VEDIET, ZE ZDRAVA STRAVA NIE JE LEN NA MESIAC, ALEBO NEJAKU DOBU, ALE NA STALO, JE TO UZ ZIVOTNY STYL A NIE LEN KYM SCHUDNES. VELA STASTIA. 😉

h0sher
18. okt 2013

@angie12 preco pises taketo koniny,paneboze :D

zaklad: dlhodoby trening na nizkych tepovych hladinach,zaklad celeho chudnutia,mozes jest vsetko doradu potom.....

@somhlupa789 skus ketonku na tyzden: vyrad uplne vsetky cukry ake existuju: jedz pomer tuk:bielkovina 4:1 na gramaz.....
i ked zhodis tie 3-4kg za tyzden nie je zarucena ze zase priberies:
ako testovacka na gyklogenove zasoby je to dobre

darina1952
18. okt 2013

ahoj, skús to podľa knihy od Mačingovej. Najedzte sa do štíhlisti. Funguje to - len musíš ozaj jesť tak ako odporúča a schudneš. Kamoška tak zhodila v pohode 8kg. 😉

alex31
23. okt 2013

cvicis absolutne zle ... princip cvicenia na chudnutie nie je zvysovat pocet ale skor intenzitu ... ako pises ze zvysujes pocet brusakov .... absolutne nespravne ... dojde presne k opacnemu efektu ako ocakavas, skoremu pretrenovaniu a demotivovaniu - ak uz k tomu aj nedoslo 🙂 .... na chudnutie potrebujes aj urcite oveeeeela viac aerobneho pohybu .. .10 minut na bicykli???? podla toho co pises ... je to velmi, velmi malinko... Ved to tvoje telo ani nepociti ... na spalovanie tuku je potrebnych minimalne 20 minut aerobneho pohybu ... az vtedy sa telo nastartuje ...... ... osobne by som ti odporucila navstivit nejake fitko kde by si mohla chodit na aerobik, zumbu alebo v sucasnosti coraz viac poreferovanejsi a oblubenejsi kruhovy trening 🙂 ... nebavi ta behat ???? to je taktiez velmi dobry aerobny pohyb pri ktorom navyse zapajas takmer vsetky svaly tela 🙂 .... alebo rychla chodza ..... no a samozrejme potrebne je upravit aj stravu ... neviem sice aku ju mas kedze o tom nepises .... ale zmeny nesmu urcite nastat takeho typu ako ....a teraz nejem sladkosti (do Vianoc 🙂)) .... alebo teraz chvilu nebudem jest pecivo a podobne .... no a ked schudnem tak sa opet vratim k tomu co som jedla doteraz ... zmena stravy by mala byt uz nastalo pretoze inak sa dostanes len k znamemu jojo-efektu a to asi nechces ..... no a ako vo vsetko aj tu treba predovsetkym pravidelnost v cviceni a velmi vela trpezlivosti ... zazraky nepridu za jeden den alebo tyzden ... samozrejme ak nie si ten typ ktory si len zabehne a uz ma 3 kila dole 🙂 drzim palce nech sa dari 🙂

blue99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kimberley123
7. jan 2015

Ja momentalne vazim 66kg chcela by som schudut este 5 kg,predtym som vazila cca 73-75kg.
Mam dost narocnu pracu kde perujem 12 hodin nestiham sa ani najest takze som zrejme schudla zo stresu,
teraz ked sa aj snazim dodrziavat zivotospravu neviem schudnut tych poslednych par kil.Ale urcite sa to podari,
radila som sa s trenerkou vo fitku,vraj staci chodza alebo kludne to ked chodite do roboty a nezastavite sa tam ako
napr.JA 😒 Mohli by ste poradit co podporuje chudnutie,resp.neake spalovace tukov,mne sa podarilo schudnut
napr aj tak ze som pila vodu s citronom zhodila som 6,5kg za mesiac,samozrejme som nejedla nic sladke,pecivo
a pod.

laua
25. sep 2015

mám svoju výbornú skúsenosť www.akochudnut.eu

lorela
25. sep 2015

Efektívne chudnúť znamená zmeniť jedálniček a stravovacie návyky. Pokiaľ neurobíš zmenu v stravovaní, len ťažko schudneš a váhu si neudržíš.
Na chudnutie potrebuješ pohyb predovšetkým aeróbny, brušáky sú presný opak - anaeróbny.
Aeróbny pohyb je taký, pri ktorom sa najlepšie spaľujú tuky. Napr. beh pomalším tempom, byciklovanie, stacionárne stroje (doma alebo vo fitku), v posilňovni kruhový tréning (t.j. minimálna záťaž alebo len váha vlastného tela, veľa opakovaní, precvičuješ celé telo 1 hodinu bez prestávok), niektoré druhy aerobiku, rýchla chôdza. Základom je trvanie aspoň 45 minút a tempo také, aby si sa nezadýchala. Ak už lapeš po dychu, telo ide na kyslíkový dlh, nespaľuje v takej miere tuky.
Posilňovaním brušných svalov (brušákmi) docieliš predovšetkým spevnenie tejto svalovej partie, avšak nie odbúranie tuku.
= postupne sa dopracovať od 30 minút na 1h na stacionárnom bicykli s minimálnou záťažou v tempe, pri ktorom sa nezadýchaš. Na záver niekoľko brušákov, stačí aj 20 ale správne prevedených a správne dýchať pri tom (pozri si na nete cviky na priame aj šikmé brušné svaly a správnu techniku). Strečing.
= nevyhnutné je upraviť stravu. Pravidelne menšie porcie, malá príloha a viac chudých bielkovín a zeleniny, spôsob prípravy varenie, na pare, grilovanie. Zdravé rastlinné tuky (extra panenské oleje a orechy a semená, avokádo), celozrnné výrobky, kvalitné bielkoviny. Žiaden biely cukor, údeniny, zápražky. Pomenej ovocia.

dorka_shop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrjan007
11. feb 2016

Dobrý deň som muž a mám 67 kg. Chcel by som sa opýtať aké sú vhodné cviky na brucho. Neviem zhodiť zo seba ani 1 kg za deň. Potrebujem radu ako sa zbaviť 7kg za mesiac. Prosím poraďte mi. Moja túžba je mať vypracované brucho. Ďakujem 🙂

valentinkaa
11. feb 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

ale vypracovane brucho nie je o zhadzovani kg 🙂

timea7
11. feb 2016

@chrjan007 najskôr si niečo o chudnutí naštuduj, napr. na stránke wwwchudnutie-ako.sk, vyhneš sa zbytočným sklamaniam a motaniu sa v kruhu. Zhodiť 1kg za deň je nezmysel, to nikdy nebude 1kg tuku a predpokladám, že ti ide o to, aby si dobre vyzerala ty, nie aby vyzeralo dobre číslo na váhe. To vidíš totiž len ty, pri chudnutí ide aj o cm, nie len o kg. Schudnúť 7kg za mesiac z váhy 67kg je tiež nezmysel. Možno sa to nejakou drastickou diétou podarí, ale aký zmysel má dať dolu toľko kg za mesiac? Chceš byť predsa štíhla a nie stále dookola chudnúť a priberať, či? Po rýchlom schudnutí, nastupuje jojo efekt a následne máš ešte viac kg, ako pred začatím chudnutia. Vypracované brucho žiadnou diétou nedosiahneš, to sa získava cvičením. Úpravou stravy a cvičením môžeš mať do leta dolu aj 7kg, aj mať aj pekné bruško.

maria2008
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorela
30. jan 2017

@chrjan007 67 kg pri akej výške a veku?
1kg tuku za deň je hádam preklep, reálnejší cieľ by bol skôr 0,5 kg za týždeň.
V tvojom prípade predpokladám, že najvhodnejšie by bolo upraviť stravu v prospech kvalitných bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov - ak chceš budovať svalovú hmotu. Svaly musia niečo "jesť" 😉, z niečoho rásť a až potom rysovaním docieliť želaný efekt. Veľa veľa posilňovacích cvikov pri optimálnej strave na brušné svaly, ako priame, tak aj šikmé, spodné brucho a tiež cviky na chrbát. Pekné brucho najlepšie vynikne pri správnom držaní tela.

love232
7. jún 2017

@dai ahoj ...chcem sa spýtať stačí vypustiť prílohy...a ani ryžu? Alebo aké prílohy sú povolené? Zeleninová obloha?šalát? Ďakujem za rady

tammika
8. jún 2017

Ahojte, nedá mi to a musím prispieť do diskusie 🙂 Stále dokola tu človek číta, či treba vypustiť prílohy, tuky, sacharidy.... Ako schudnúť a najlepšie bez cvičenia. A milión rôznych diét. A pritom jediná cesta je jesť zdravo, vyvážene a pridať pohyb. Nie je potom žiadnou vedou ani námahou schudnúť 0,5 kg za týždeň, čo je úplne optimálne, aby si človek váhu aj udržal. Veľkým pomocníkom sú kalorické tabuľky. Nezaberie veľa času, aby tam človek nahádzal, čo jedol a postupne zistí, kde robí chyby. Poväčšinou je to práve málo jedla a vynechávanie sacharidov. Aj prebytok bielkovín sa ukladá do tuku. A samozrejme pridať pohyb. Žiadne tabletky, nápoje, zelené kávy a podobné hlúposti nefungujú! Radšej schudnúť pomalšie a natrvalo, ako sa rýchlo zbaviť iba vody a svalov a spomaliť si metabolizmus. Nie som žiadny odborník, ale mám to vyskúšané na sebe.

lilu74
26. jún 2017

Kde najdem kaloricke tabulky?ja sa zdravo stravujem pravidelne cvicim a citim ze naberam svaly comu sa tesim ale potrebujem hlavne schudnut.

lorela
27. jún 2017

@lilu74 Preto treba maximálne popracovať na jedálničku. Ale tiež si uvedomiť, že sa nie vždy dá chudnúť z tuku a zároveň naberať svalovú hmotu. Ideálne totiž je, ak najprv schudneš na želanú hmotnosť a potom začneš pracovať na vylepšení svalovej hmoty, resp. na tvarovaní/spevňovaní postavy pomocou svalov.
Kalorické tabuľky si zadaj do gúgla a nájdi tie, ktoré ti najviac budú vyhovovať.

lilu74
27. jún 2017

@lorela dakujem🤗

ibatereza
27. dec 2018

@lorela ja mam práve skúsenosť s tým, že keď som cvičila a naberala na svaloch, tuk išiel dole rýchlejšie. Viac svalovej hmoty by malo spaľovať viac tuku, ale je pravda, že som mala aj tabletky na chudnutie
A samozrejme som mala aj dobrú stravu. Po sviatkoch idem opäť zamakať, nech mám na leto "postavičku" 🙂